Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze krabičkové diety Nutric bistro

27. 12. 2022 aktualizováno

Recenze Nutric Bistro

Nemáte čas na každodenní přípravu jídla? Máte zdravotní problémy a chcete vyzkoušet nový životní styl anebo prostě chcete shodit nějaké do kilo navíc? Dnes jsme naše chuťové pohárky zaměřili na paleo a bez-sacharidovou stravu. S krabičkami od Nutric bistro není žádný problém mít pestrý jídelníček i s vynecháním cukrů, lepku popřípadě i laktózy. Podívejte se na finalistu našeho testu krabičkových diet.

O krabičkové dietě Nutric bistro

Nutric bistro funguje od roku 2015 jako první paleo-veganské bistro v České republice s rozvozem po celé Praze a také ve Středočeském kraji. Nejde však o zapřisáhlou vegetariánskou restauraci, která vás bude nutit nejíst maso. Zajímavostí je, že tato krabičková dieta postupem času změnila své zaměření a nyní v nabídce rozvozů už žádnou veganskou ani vegetariánskou stravu nenajdete. Naopak nyní upřednostňuje kvalitní bílkoviny. Všechno maso, vejce, zeleninu i ovoce odebírá pouze z českých farem a zelinářství.

Od pondělí do neděle se můžete stravovat pohodlně a bez špinavého nádobí díky jednomu ze 4 stravovacích programů. Ano, tyto krabičky si můžete dopřát i o víkendu, což je ideální, pokud vaříte pouze pro sebe. Ale nezoufejte, pokud vaříte pro svou rodinu a chcete si vychutnat domácí stravu společně se svými blízkými, můžete si objednat krabičky pouze v pracovních dnech – tedy od pondělí do pátku. S krabičkami máte možnost objednat si celodenní menu o 3 chodech nebo pouze oběd. Popřípadě snídani a oběd nebo oběd a večeři.

Jídelníčky jsou sestavovány v souladu s paleo nebo nízko sacharidovou stravou a liší se podle zvolené varianty. Dostupné jsou programy Paleo, LowCarb, FIT a Kliasik. U všech těchto menu najdete bio maso. Také kromě typu klasik strava neobsahuje žádný cukr. Nutric bistro nepoužívá žádné polotovary, nezahušťuje jídlo moukou, pokrmy nedoslazuje a se solí to nepřehání. Použité suroviny jsou vždy sezonní a čerstvé.

Nutriční bistro nabízí individuální služby nutričního poradce pomocí formuláře objednávky na míru. Má vlastní tým výživových odborníků, trenérů, šéfkuchařů s více než 20 roky praxe. Zároveň provozuje vlastní blog o paleo, správném stravování a souvislosti mezi jídlem a vaším zdravím. V tomto blogu mimo jiné najdete i recepty na nejoblíbenější pokrmy zákazníků.

Jídelníčky a jejich složení – 8/10

Jak už jsme se zmínili, Nutric bistro nabízí 4 stravovací programy. Každý nabízí jiné složení pokrmů, ale všechny používají bio maso a zaměřují se na zdravou stravu, která je určená pro každodenní konzumaci i jako jídelníček, když vás trápí specifické problémy. Společnost účinky jídla klinicky testuje ve spolupráci s Všeobecnou fakultní nemocnicí v Praze.

Pojďme se podívat blíže na jednotlivé programy:

Paleo

S programem Paleo se vrátíte ke zdravé stravě, kterou přirozeně aplikovali naši předkové. Váš jídelníček bude bez cukru i bez lepku, nebude obsahovat mléko ani laktózu a samozřejmě ani žádné polotovary.  Naopak se bude skládat z masa, vajec, zeleniny, ovoce, ořechů a zdravých tuků. Nemusíte se však bát monotónnosti. Strava je dostatečně pestrá. Krabičky mají vysoký obsah makroživin a mohou vám pomoci s celou řadou potíží – například se zbavením se zánětů, ekzémů, alergií, zažívacích potíží a únavy. Nepoznáte u ní přejídání ani hladovění a postupně se omezí noční nájezdy na ledničku i chuť na sladké či na průmyslově zpracované potraviny.

whole30

Low carb

Nízkosacharidové stravování není určeno pouze pro redukci váhy, ale také ke zlepšení zdravotního stavu. Samotný zakladatel restaurace Nutric bistro se již několik let stravuje na principech Low carb, které mu pomáhá úspěšně bojovat s příznaky roztroušené sklerózy. Low Carb pomáhá také diabetikům, lidem s vysokým krevním tlakem, ale také lidem s ekzémy. Principem Low carb je snížení příjmu sacharidů a jejich nahrazení bílkovinami nebo zdravými tuky.

nízkosacharidová krabičková dieta

Fit

Racionální strava bez lepku pro aktivní lidi a sportovce s vyváženým poměrem makroživin a zvýšeným příjmem komplexních sacharidů. Tento program je určený všem sportovcům, kteří se nechtějí omezovat ve stravování a zároveň chtějí udělat něco pro své zdraví i pro svou kondici.

vegetariánské krabičky

Klasik

Program s názvem Klasik je nejuniverzálnějším jídelníčkem, který se hodí pro celou rodinu. V pestrosti vás rozhodně nebude omezovat. Krabičky obsahují zdravé sacharidy i mléčné výrobky, tudíž v nich najdete i lepek a laktózu. Jídlo je zdravější než z rychlého stravování.

fitness krabičky

Celodenní program je složen ze 3 jídel – snídaně, oběd a večeře. S tím, že pokud máte připravenou snídani od své drahé polovičky nebo chodíte na společné večeře, můžete si vybrat pouze dovoz obědu, obědu a snídaně anebo obědu a večeře.

Pokud nemáte rádi některý druh potravin nebo máte alergii, můžete tento požadavek napsat do online objednávky. Tato potravina bude vynechána nebo nahrazena jinou surovinou. Vynechat lze vejce, celere, sezam, ryby, hořčici, lilkovitou zeleninu (lilek papriku, rajče), oříšky, avokádo nebo vepřové maso. A jak jsou na tom energetické hodnoty? Zvolit si lze hned ze tří kalorických hodnot a to 1 700 kcal, 1 900 kcal a 2 300 kcal, což je vlastně 7 113 kj, 7949 kj a 9623 kj.

Příklad jídelníčku Nutric bistro
Nutric bistro jídelníček

Cena – 7/10

Cena krabiček závisí na zvoleném stravovacím programu, energetické hodnotě jídla, počtu odebíraných jídel a samozřejmě podle toho, jestli volíte osobní odběr nebo přepravu. Čím déle budete odebírat krabičky, tím větší slevu získáte.

Jako příklad uvedu program s 1 700 nebo 1 900 kcal, za který při odběru celodenního menu o třech porcích s dovozem v Praze zaplatíte 705 Kč včetně DPH. Na čím delší dobu si krabičkovou dietu objednáte, tím nižší cenu získáte. Pokud tedy víte, že chcete odebírat krabičky celý měsíc, je lepší objednat jídlo ihned na tuto dobu, a ne třeba po týdnu. Rozdíl 1 a 8 týdnů je až 150 Kč/den.

Pro ukázku cen přikládáme přehled ceníku. Aktuální ceny stravovacích programů najdete vždy na stránkách Nutric bistro.

nutricbistro krabičková dieta Praha ceny za dovoz

Tyto krabičkové diety jsou sice o něco dražší než konkurenti z našeho testu krabičkových diet, ale na druhou stranu získáte opravdu kvalitní suroviny a hlavně více energie. Velké plus vidíme také v tom, že pokud vám krabičky nebo některý konkrétní pokrm nebude vyhovovat, Nutric bistro vám za něj vrátí peníze. S touto garancí vrácení peněz jsme se setkali pouze u Nutric bistro.

Doprava – 8/10

Nutric bistro nabízí možnost osobního převzetí krabičky nebo rozvoz po celé Praze a ve Středočeském kraji. Dovoz kurýrem přímo po Praze je levnější než po vzdálenějším okolí města.

Své krabičky si můžete vyzvednout osobně v některém z odběrných míst. Aktuální seznam odběrných míst najdete vždy na stránkách Nutric bistro v sekci Odběrná místa. U každého odběrného místa je stanovena doba, kdy si můžete krabičky osobně převzít. Den předem vám přijde SMS s časy, kdy si můžete svou krabičku vyzvednout. Nezapomeňte, že pokud si chcete vyzvednout svou krabičku i o víkendu, musíte zvolit odběrné místo, které je otevřeno i v neděli. V opačném případě je lepší zvolit rozvoz.

Pokud si krabičky vyzvednete na odběrném místě, ušetříte 75 Kč za den ve srovnání s dovozem po Praze. Vzdálenější místa vás pak vyjdou na 93 Kč.

dovoz krabičkové diety nutric bistro

Rozvoz krabiček probíhá každý den od pondělí do pátku s tím, že stravu na víkend vám přiveze kurýr již v pátek. V neděli se u vás kurýr zastaví s jídlem na pondělí, ať nemusíte v pondělí strádat.  Časy rozvozu jsou podle časových možností přepravní společnosti, a to buď v 13:00 až 18:00 nebo 18:00 až 22:00 ve žluté zóně a od 9:00 až 13:00 nebo 18:00 až 22:00 v zóně modré. Mimo Prahu probíhá dovoz krabiček s jídlem v čase 15:00 až 20:00. Kurýr volá 2x během doručení, zvoní na zvonek a pokud se nikdo neohlásí do 5 min, kurýr odjíždí a pokouší se tašku s krabičkami dovézt následující den s další dávkou krabiček.

nutricbistro.cz ceník podle mapy rozvoz jídla

Konkrétní čas si bohužel nemůžete zvolit, což je největší problém této krabičkové stravy. Pokud odjedete na víkend pryč, musíte si zajistit odběr nebo si jídlo na pondělí připravit doma.

Kvalita surovin – 10/10

Nutric bistro připravuje jídlo pouze ze základních sezónních, a hlavně čerstvých potravin. To znamená, že odebírají suroviny pouze v bio nebo farmářské kvalitě od českých dodavatelů jako je IQ Beef, Farma Struhy, Gastro Fresh nebo Prominent CZ.

Jídelníček je připraven tak, aby zasytil a dodal tělu potřebné živiny. Pokrmy nejsou doslazovány žádným cukrem ani umělými sladidly. Jídlo není zahušťováno moukou ani dochucováno mléčnými produkty. Pokud je potřeba nějakou omáčku zahustit nebo zjemnit, používá se pouze rozvařená zelenina a kokosové mléko. Při přípravě smažených nebo pečených pokrmů je použit pouze kvalitní olivový nebo kokosový olej a přepuštěné máslo Ghí.

Z uživatelských recenzí víme, že zákazníci jsou s kvalitou surovin a samotných pokrmů spokojeni. Rozepře v recenzích jsou pouze ohledně solení, ale to je subjektivní pocit každého strávníka.

Recenze a názory strávníků

Přímo na webových stránkách Nutric bistro najdete recenze strávníků a odkazy na články různých internetových magazínů o hubnutí a o paleo životním stylu. Pokud odebíráte krabičky, můžete hodnotit v Samoobsluze i kvalitu a chuť dodaného jídla, aby se mohla restaurace popřípadě polepšit. Recepty na ty nejlepší pokrmy navíc najdete na blogu Nutric bistro.

hodnocení krabičkové diety nutrci bistro

Většinou lidem jídla chutnají a zasytí je. Často jsou strávníci překvapeni, jak dobrá mohou být vegetariánská jídla nebo nízkosacharidové stravování. Občas se sice stane, že jim nějaký pokrm nesedne, ale to už je spíše na preferencích každého strávníka. Ne všichni máme stejné chutě a požadavky. Převahují spíše pozitivní recenze vegetariánů i masožravců.

Závěrečné hodnocení

Krabičková dieta Nutric bistro nás velice mile překvapila svou kvalitou surovin i zaměřením na paleo a vegetariánskou stravu. Z nabídky 4 stravovacích programů si vybere sportovec, ale i člověk s alergií na lepek nebo na laktózu a samozřejmě každý příznivec zdravé stravy. Kladně hodnotíme rozvoz jídel na celý víkend, protože ne vždy máte čas nebo chuť něco ukuchtit a nedělní oběd si můžete objednat pouze u Nutric bistro. Cena je oproti konkurenčním krabičkovým dietám sice vyšší, ale vzhledem k tomu, že Nutric bistro používá kvalitní maso z českých chovů a spoustu zeleniny, tak tuto cenu chápeme. Velice sympatická je garance vrácení peněz v případě, že nebudete s pokrmem spokojeni.

Krabičky Nutric bistro jsou sestaveny s ohledem na vyvážený poměr živin a v souladu s paleo nebo jinou speciální stravou podle zvoleného programu. A my je rozhodně můžeme doporučit všem, kteří nestíhají vařit, chtějí zhubnout nebo chtějí zlepšit svůj zdravotní stav.

8.3

Skvělá

Nejlepší krabičková dieta se zaměřením na vegetariánskou a paleo stravu.

Jídelníčky a jejich složení
8
Cena
7
Doprava
8
Kvalita surovin
10
Klady
  • Kvalita surovin
  • Rozvoz na víkend
  • Nabídka programů
  • Garance vrácení peněz
  • Hodnocení pokrmů
Zápory
  • Vyšší cena

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (70 hlasů)

Autor recenze

Sabina Krejčová
Sabina Krejčová

Sabču zajímají nové technologie, deskové i PC hry, kultura a cestování. Ve volném čase se věnuje geocachingu, vaření nebo svému blogu. Jejím velkým vzorem je herečka Emilia Clarke. Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář