Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze krabičkové diety Zdravestravovani.cz

11. 6. 2023 aktualizováno

Recenze krabičkové diety Zdravestravovani.cz - jídlo 3

Chcete-li se zdravě stravovat a případně shodit nějaké to přebytečné kilo a nepatříte mezi kuchařské nadšence, jistě jste se setkali s problémem, že vymýšlení a tvorba zdravých pokrmů spotřebuje velké množství vašeho času. Od nákupů v prodejnách zdravé výživy přes hledání nových receptů, abyste nejedli pořád to samé až po samotné vaření. My jsme tento problém měli také, proto jsme se rozhodli vyzkoušet krabičkovou dietu z portálu Zdravestravovani.cz.

  • Celé srovnání krabičkových diet najdete zde.

O krabičkové dietě

Denně (ve všední dny) budete dostávat krabičky se zdravou vyváženou stravou přímo domů. Při celodenním programu se jedná o 5 jídel (snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře). Na víkendové dny se krabičky nerozváží, takže si můžete dosyta užít své kuchařské umění, zajít si do oblíbené restaurace nebo si trochu zhřešit.

rabičková dieta - recenze a hodnocení

Jídelníčky jsou sestavovány nutriční specialistkou a u všech jídel znáte nejen složení, ale i energetickou hodnotu a zastoupení jednotlivých makroživin. Suroviny jsou používány převážně čerstvé, výjimečně mražené (např. mořské ryby).

Jídla krabičkové diety jsou vařena převážně na páře s minimem solí a tuku. Koření a glutamátové vývary zde nenajdete. Nakonec se jídla šokově zchladí ( 90° na 2° za méně než hodinu) a hermeticky balí do plastových krabiček, které stejný den skončí u vás v lednici.

Součástí stránek je také blog, kde nutriční terapeutka a autorka jídelníčků Katka přidává recepty, inspirativní články a podobně. V Praze a Brně také můžete navštívit Nutriční poradnu, kde vám změří tělesné proporce a poradí s výběrem vhodné diety. Pokud nejste z velkoměsta, konzultovat jídelníček lze i po telefonu.

Jídelníčky a jejich složení

Toto je kategorie, kterou si mě osobně Zdravestravovani.cz získalo asi nejvíce. Možných stravovacích programů je zde velké množství. Základem krabičkové diety je sekce stravování pro každý den, kde je program Pro zdraví nebo Pro zdraví + s větším množstvím zeleniny. Tento program je ideální nejen k redukci hmotnosti, ale i k optimálnímu zdravému životnímu stylu. Variantou tohoto jídelníčku je obědový salát v programu Salát +.

Recenze krabičkové diety Zdravestravovani.cz - jídlo 3

Pro sportovce jsou zde programy Fit + pro jedince s převahou aerobního tréninku a Protein + pro ty, co trénují spíše silově.

Co velmi oceňuji je, že autoři myslí i na menší skupiny obyvatel jako například kojící ženy s programem Pro mámy, kde jsou vynechané potraviny alergizující i nadýmající, klienty s intolerancí laktózy Lakto či vegetariány Bez masa.

Pro rychlou očistu a odlehčení jídelníčku zde najdete i program Detox, jehož základem je popíjení ovocných a zeleninových šťáv. Všechny programy si také můžete objednat ve variantě Bez cukru, kdy jsou produkty doslazovány pouze medem nebo stévií.

Recenze krabičkové diety Zdravestravovani.cz - jídlo

Tvůrci webu se také snaží o zařazování nových žádaných programů. Mezi nejnovější patří Protein extra – určen k rychlejšímu nastartování metabolismu a hubnutí u klientů, kterým běžný poměr makroživin příliš nevyhovuje. Pro ty z vás, kterým se nedaří zhubnout klasickým stylem, je zde zase keto program, který spaluje tuky úpravou fungování metabolismu a bez hladovění pomocí tzv. keto diety.

Pokud vás zajímá, která keto dieta je nejlepší, určitě byste se měli zaměřit na to, co od krabiček očekáváte. Nastavení individuálního plánu je polovinou úspěchu. Vyberte si takové složení jídel, aby vám chutnalo a byli jste schopní svůj stravovací plán dodržovat dlouhodobě. Je dokázáno, že čím drastičtější dietu zvolíte, tím dříve se vrátíte k původním zvykům i váze.

Pokud nechcete celodenní stravování, protože jste například zvyklí nesnídat nebo chodíte na obědy s kolegy z práce a této sociální záležitosti se nechcete vzdát, dá se počet dovážených jídel prakticky libovolně nakombinovat. Navíc je možnost objednat si extra polévku, smoothie nebo přílohovou misku. Zajímavostí je program Meníčko, který se hodí pro rodiny i jednotlivce, kteří by si rádi objednali jen hlavní jídla. Zde máte dokonce na výběr z několika možností z české i mezinárodní kuchyně včetně salátů.

Recenze krabičkové diety Zdravestravovani.cz - jídlo 2

Pokud nemáte rádi nějaký druh potravin, napíšete svůj požadavek do objednávky a potravina vám bude nahrazována. Co se týká velikosti porcí, jednoduše si vyberete energetickou hodnotu, kterou za den chcete přijímat od 5000 do 10000 kJ. U programů pro  sportovce, jako jsou například Protein Extra, Protein + nebo Fit + je hodní limit kalorií až 12 000 kJ. Jak vidíte, v tomto je krabičková dieta variabilní.

Cena závisí na typu stravovacího programu, energetické hodnotě i počtu odebíraných jídel. Zároveň se vám s dobou trvání odběru v rámci výhod pro věrné klienty snižují ceny jídel. Pro příklad uvedu program Pro zdraví 8000kJ, za který při odběru celodenního menu zaplatíte 503 Kč/den. Další ceny najdete zde.

Příklad jídelníčku – Pro zdraví 8000 kJ

Recenze krabičkové diety Zdravestravovani.cz - jídelníček

Doprava

Zdravestravovani.cz je firma ze Strážnice, která však rozváží pokrmy po značné části ČR i SR. Zda dovezou jídlo i k vám si můžete snadno vyhledat zadáním PSČ tady. Krabičky se dováží 1× denně 5 dní v týdnu (ne-čt) vždy na následující den. Čas rozvozu je od 6 do 23 hodin, konkrétní čas si bohužel zvolit nemůžete, což je asi největší, ale pochopitelný nedostatek této služby.přeprava krabičkové diety

Pokud nebudete v čas doručení doma, s rozvozovým řidičem se z naší zkušenosti konkrétní čas si bohužel zvolit nemůžete – jídlo vám může zanechat za plotem, v případě bytu „na klice“, u sousedů nebo na předem smluveném místě. Nám ho dokonce někdy nechával před panelovým domem ve křoví, na kterém jsme se předem domluvili, a nikdy s tím nebyl problém. Pokud některé dny nebudete doma vůbec, stačí s dostatečným předstihem zavolat operátorce a konkrétní čas si bohužel zvolit nemůžete dovozu krabiček.

Ve větších městech jsou eventualitou odběrová místa, kde si můžete krabičky vyzvednout, kdy se vám to hodí, jejich seznam je zde.

Pokud hledáte krabičkovou dietu pro Prahu, potěší vás 9 výdejen v hlavním městě. Všechny mají ranní i odpolední až večerní možnost odběru. V Praze také samozřejmě není problém se domluvit na předání na kliku či si nechat přivést jídlo přímo do práce.

Stejně širokou nabídku jako v Praze má Zdravé stravování také v dalších větších městech. V Brně na vás čekají dvě pobočky pro osobní odběr vaší objednané diety. Ačkoliv tento počet není příliš velký, mezi krabičkovými dietami pro Brno stále patří Zdravé stravování k službám s nadprůměrnou infrastrukturou. Konkurence až na několik výjimek nemívá větší počet výdejen vůbec. Samozřejmě i v Brně se krabičky doručují ráno i odpoledne a dováží se i do okolních menších mest a přilehlých vesnic.

Ekologicky smýšlející zákazníci jistě ocení možnost zpětného odběru krabiček za 25 Kč/týdně, které jsou poté dopraveny k recyklaci, kde se z misek vyrobí plastový regranulát, který je určený pro průmyslovou výrobu. Cena je stejná bez ohledu na to, kolik porcí za den jste si objednali a kolik dní v týdnu jste krabičkovou stavu využívali. Opakované používání krabiček není z hygienických a časových a kapacitních důvodů možné. To je ovšem běžná praxe u všech krabičkových diet. Zdravé stravování je díky použitým a zpracovávaným materiálům kompletně zero waste. Při používání této služby tudíž netvoříte žádný odpad a nezatěžujete životní prostředí. Také igelitové pytle, do kterých se použité krabičky ukládají, jsou kompostovatelné.

Naše zkušenost z roku 2023

Čas plyne a proto jsme se rozhodli, že kvalitu krabičkové diety Zdravé stravování znovu vyzkoušíme. Jako figurantku jsme si vybrali paní Kateřinu (věk 38 let), která sice nemá zásadní problém s postavou, ale trápí ji konzumace větších porcí jídel, hlavně ve večerních hodinách.

Po telefonické konzultaci byla domluvena celodenní varianta FIT + 5 000 KJ na 14 dní. Zásilka se skládala ze snídaně, dopolední svačiny, oběda, odpolední svačiny a večeře. Celkem z pěti chodů.

První donášku přivezl kurýr na smluvené místo včas. V igelitové tašce se nacházela jídla rozdělená do pěti plastových krabiček. Donáška se uskutečnila v neděli s tím, že byla určena na pondělí. Kurýr celkově fungoval velmi dobře. Donáška se nikdy neopozdila a po této stránce probíhalo všechno ukázkově.

Nyní se podíváme na kvalitu jídel. Obecný zážitek si Kateřina odnáší velmi pozitivní. Jídla byla dobře kořeněná a nápaditá. Omáčky, masa i přílohy byly skvěle dochucené a po rychlé úpravě v mikrovlnné troubě provoněla celou místnost. Jídlo tedy chutnalo a dobře vypadalo.

Pokud se podíváme na některé připomínky, Kateřině vadil hlavně velký odpad. Každá porce jídla byla zabalena ve vlastní plastové krabičce, takže si asi dokážete představit, kolik takového odpadu za dva týdny vzniklo. Je to nutná daň za komfort, kterou tato dieta s sebou přináší; jídlo je kvalitně vakuováno a příprava je blesková.

Po stránce chuťové a vjemové byla Kateřina nadmíru spokojená. Vytknout může maximálně absenci ovoce a nižší kvalitu ryb, na které se podepsala dřívější příprava.

Velký úspěch Katka zaznamenala v otázce hladu. Často bojovala s konzumací větších porcí jídel, po které se necítila dobře. Krabičková dieta Zdravé stravování jí však s tímto nešvarem rychle pomohla. A nepochybně za to může výběr kvalitních surovin a pravidelná strava.

Sečteno a podtrženo, krabičková dieta Zdravé stravování se i v roce 2023 ukázala jako nejlepší volba.

test krabičkové diety Zdravestravovani.cz - test 2023

Naše zkušenost z roku 2020

Krabičkovou dietu jsme s manželem vyzkoušeli v lednu 2020. Já jsem si jako kojící objednala program Pro mámy 7000kJ s vynecháním hub a tofu, které nemám ráda. Manžel program Fit + 10000kJ s vynecháním papriky. Po zadání a vyplnění objednávky na webových stránkách nás druhý den telefonicky kontaktovala operátorka k upřesnění detailů ohledně plánovaného stravování. Nemusíte se tak bát, pokud uděláte chybu v objednávce, vždy vás ještě někdo kontaktuje.

zkušenost s krabičkovou dietou

Před doručením krabiček mě vždy kontaktoval řidič, a pokud jsme nebyli doma, jednoduše nám jídlo nechal u dveří. Jídlo je převáženo v chladicích boxech a vy své krabičky dostanete v plastové tašce. Trochu problém s tímto „pověšením na kliku“ či „necháním u dveří“ by tak mohl být v horkých letních dnech, kdy byste krabičky nechali na přímém slunci delší dobu.

Na každé krabičce je etiketa s popisem o jaké jídlo a program, případně výjimku, se jedná a zda je jídlo určeno k ohřevu. Pokud ano, stačí ho po proděravění folie ohřát v mikrovlnné troubě.

Obecně až na výjimky byla jídla chutná a dala se i esteticky naaranžovat na talíř tak, aby měl člověk k jídlu větší chuť. Někdy jsme však také jídlo jedli přímo z krabičky. Vyzdvihla bych také variabilitu jídel (příliš se neopakovala).

Samozřejmě se mezi pokrmy našly i takové, na nichž jsme si příliš nepochutnali, což je samozřejmě běžné a ovlivněné našimi vlastními chutěmi, odhadem to mohlo být jedno jídlo za 3-4 dny. Jinak jsme vždy vše bez problémů snědli a většinou si i pochutnali. Sytost byla také dostatečná, kromě čerstvé zeleniny pro obohacení jsme k jídelníčku nepotřebovali nic doplňovat.

Z nedostatků musím zmínit 3 příklady. Jednou se mi stalo, že jsem k obědu i večeři měla stejné jídlo (zřejmě chyba logistiky) a manžel měl jednou v jídle odmítnutou papriku, což v jeho případě, kdy ji prostě jen nemá rád, nevidím jako takový problém, pokud by na ní však měl alergii, byl by to závažný nedostatek. Třetí je chyba balení – jedno jídlo bylo špatně zabalené a omáčka tak částečně vytekla do plastové tašky.

Za nás tedy krabičky hodnotím pozitivně, je skvělé mít více času a přesto vědět, že se stravuji kvalitně. Krabičky jsme zkoušeli již 2× a vždy maximálně na měsíc, protože poté už jsme zase chtěli mít větší svobodnou volbu ve výběru jídel a připravit si vždy to, na co máme zrovna chuť. Avšak věřím, že někomu to bude vyhovovat i jako dlouhodobý stravovací styl.

Recenze a názory strávníků

Přímo na webových stránkách se k tomuto typu stravování pozitivně vyjadřuje několik klientů, převážně sportovců. Důvody jsou prakticky stále stejné. Chutné zdravé stravování, které vám ušetří čas. Dále se na internetu u recenzí objevují kromě převahy pozitivních občas i negativní komentáře. Hlavním důvodem je doručování krabiček.

názory strávníků na krabičkou dietu

Dle mého názoru zde hraje hlavní roli lidský faktor – záleží jakého „chytnete“ řidiče. My jsme měli pokaždé štěstí a s oběma řidiči byla zcela bezproblémová komunikace. Finančně nás jistě vyjde levněji domácí vaření, ale velké plus bylo, že jsme nemuseli chodit nakupovat, což oba upřímně nesnášíme 🙂

Alernativy

Na internetu již dnes najdete velké množství různých krabičkových diet. Nás při výběru konkrétní krabičkové diety limitovalo místo bydliště mimo velká města (kam rozváží omezený počet firem). Dalšími rozhodujícími faktory byla jídla tvořená nutriční specialistkou (ne nějakým samozvaným odborníkem na výživu), dodávání každý den (větší záruka čerstvosti potravin) a program Pro mámy, který jsem prostě musela vyzkoušet…

V našem testu krabičkové stravy jsme se podívali blíže hned na několik nabídek. Pozitivně hodnotíme také služby Nutrition Pro a Nutric bistro. Ty však na rozdíl od Zdravého stavování nedováží po celé ČR a také nemají tak bohatou nabídku různých programů.

Závěrečné hodnocení

9.5

Perfektní

Krabičkovou dietu Zdravestravovani.cz můžeme doporučit. Jídlo si lze libovolně nakombinovat, jídelníček pamatuje i na těhotné nebo alergiky. Velikost porcí je vyhovující, dodávaná jídla se neopakují. Proto si dokážeme krabičkovou dietu představit jako dlouhodobý stravovací styl.

Cena
10
Programy
9
Kvalita
10
Rozvoz
9

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (164 hlasů)

Autor recenze

Testado
Testado

Testado.cz je recenzní online magazín. Naši redaktoři osobně testují vybrané produkty a dále shromažďují tipy na nejlepší zařízení dle odborných a uživatelských recenzí.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář
Uživatel
Viktor Loška (13. 12. 2023 08:12)

Mě vyhovuje program protein+ a fit+, líbí se mi možnost vynechání neoblíbené potraviny a chutnost jídel. Řekl bych, že díky tomuto stravování se mi zlepšila forma a výsledky cvičení a stravy jsou viditelně znát.

Odpovědět
Uživatel
Irena (28. 9. 2023 20:09)

U Zdravého stravování jsem měla celodenní Fit+ a super.

Odpovědět
Uživatel
Eva (15. 8. 2023 15:08)

Mě se podařilo dobře zhubnout na programu Keto, který jsem měla měsíc, pak jsem přešla na stravovací program Fit a za sebe mohu říct, že jídlo je vyvážené, zasytí a je chutné.

Odpovědět
Uživatel
Pavlína (18. 7. 2023 20:07)

Mě chutná program Pro mámy, po porodu jsem měla zdravotní problémy a myslím, že díky vyváženému jídelníčku jsem se dala rychleji do pořádku. Krabičky šetří mnoho času s přípravou jídla, tím mám víc času na sebe a malou. Až nebudu kojit, tak zkusím i nějaký program na hubnutí od Zdravého stravování, abych se dostala do lepší formy.

Odpovědět
Uživatel
Andrea (4. 7. 2023 12:07)

S krabičkovou dietou od Zdravého stravování jsem se naučila pravidelně jíst a některé mé zdravotní problémy se úplně vytratily. Cítím se mnohem lépe než před čtyřmi měsíci.

Odpovědět
Uživatel
Lenka (20. 6. 2023 13:06)

Díky krabičkové dietě se mi konečně podařilo zhubnout na váhu, kterou jsem chtěla a posledních pár let se mi to nedařilo jinou dietou dosáhnout. Krabičky od zdravého stravování mi chutnají, porce jídel jsou adekvátní mým požadavkům a nemám pocit hladu nebo, že bych byla bez energie. Podle mě se dá na tomto stravování dobře najíst a přitom hubnout.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář