Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Recenze krabičkové diety Zdravestravovani.cz

Datum 4.8.2020 Testado Testado

Recenze krabičkové diety Zdravestravovani.cz - jídlo 3

Chcete-li se zdravě stravovat a případně shodit nějaké to přebytečné kilo a nepaříte mezi kuchařské nadšence, jistě jste se setkali s problémem, že vymýšlení a tvorba zdravých pokrmů spotřebuje velké množství vašeho času. Od nákupů v prodejnách zdravé výživy přes hledání nových receptů, abyste nejedli pořád to samé až po samotné vaření. My jsme tento problém měli také, proto jsme se rozhodli vyzkoušet krabičkovou dietu z portálu Zdravestravovani.cz.

  • Celé srovnání krabičkových diet najdete zde.

O krabičkové dietě

Denně (ve všední dny) budete dostávat krabičky se zdravou vyváženou stravou přímo domů. Při celodenním programu se jedná o 5 jídel (snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře). Na víkendové dny se krabičky nerozváží, takže si můžete dosyta užít své kuchařské umění, zajít si do oblíbené restaurace nebo si trochu zhřešit.

rabičková dieta - recenze a hodnocení

Jídelníčky jsou sestavovány nutriční specialistkou a u všech jídel znáte nejen složení, ale i energetickou hodnotu a zastoupení jednotlivých makroživin. Suroviny jsou používány převážně čerstvé, výjimečně mražené (např. mořské ryby).

Jídla krabičkové diety jsou vařena převážně na páře s minimem solí a tuku. Koření a glutamátové vývary zde nenajdete. Nakonec se jídla šokově zchladí ( 90° na 2° za méně než hodinu) a hermeticky balí do plastových krabiček, které stejný den skončí u vás v lednici.

Součástí stránek je také blog, kde nutriční terapeutka a autorka jídelníčků Katka přidává recepty, inspirativní články a podobně. V Praze a Brně také můžete navštívit Nutriční poradnu, kde vám změří tělesné proporce a poradí s výběrem vhodné diety. Pokud nejste z velkoměsta, konzultovat jídelníček lze i po telefonu.

Jídelníčky a jejich složení

Toto je kategorie, kterou si mě osobně Zdravestravovani.cz získalo asi nejvíce. Možných stravovacích programů je zde velké množství. Základem krabičkové diety je sekce stravování pro každý den, kde je program Pro zdraví nebo Pro zdraví + s větším množstvím zeleniny. Tento program je ideální nejen k redukci hmotnosti, ale i k optimálnímu zdravému životnímu stylu. Variantou tohoto jídelníčku je obědový salát v programu Salát +.

Recenze krabičkové diety Zdravestravovani.cz - jídlo 3

Pro sportovce jsou zde programy Fit + pro jedince s převahou aerobního tréninku a Protein + pro ty, co trénují spíše silově.

Co velmi oceňuji je, že autoři myslí i na menší skupiny obyvatel jako například kojící ženy s programem Pro mámy, kde jsou vynechané potraviny alergizující i nadýmající, klienty s intolerancí laktózy Lakto či vegetariány Bez masa.

Pro rychlou očistu a odlehčení jídelníčku zde najdete i program Detox pro, jehož základem je popíjení ovocných a zeleninových šťáv. Všechny programy si také můžete objednat ve variantě Bez cukru, kdy jsou produkty doslazovány pouze medem nebo stévií.

Recenze krabičkové diety Zdravestravovani.cz - jídlo

Tvůrci webu se také snaží o zařazování nových žádaných programů. Mezi nejnovější patří Protein extra – určen k rychlejšímu nastartování metabolismu a hubnutí u klientů, kterým běžný poměr makroživin příliš nevyhovuje, program Vegan obsahující pouze rostlinnou stravu a program Rodina pro jedince pracující z domova nebo ty, kteří jsou momentálně v karanténě.

Pokud nechcete celodenní stravování, protože jste například zvyklí nesnídat nebo chodíte na obědy s kolegy z práce a této sociální záležitosti se nechcete vzdát, dá se počet dovážených jídel prakticky libovolně nakombinovat. Navíc je možnost objednat si extra polévku, smoothie nebo přílohovou misku.

Recenze krabičkové diety Zdravestravovani.cz - jídlo 2

Pokud nemáte rádi nějaký druh potravin, napíšete svůj požadavek do objednávky a potravina vám bude nahrazována. Co se týká velikosti porcí, jednoduše si vyberete energetickou hodnotu, kterou za den chcete přijímat od 5000 do 10000 kJ. Jak vidíte, v tomto je krabičková dieta variabilní.

Cena závisí na typu stravovacího programu, energetické hodnotě i počtu odebíraných jídel. Zároveň se vám s dobou trvání odběru v rámci výhod pro věrné klienty snižují ceny jídel. Pro příklad uvedu program Pro zdraví 8000kJ, za který při odběru celodenního menu zaplatíte 419 Kč/den. Další ceny najdete zde.

Příklad jídelníčku – Pro zdraví 8000 kJ

Recenze krabičkové diety Zdravestravovani.cz - jídelníček

Doprava

Zdravestravovani.cz je firma ze Strážnice, která však rozváží pokrmy po značné části ČR i SR. Zda dovezou jídlo i k vám si můžete snadno vyhledat zadáním PSČ tady. Krabičky se dováží 1× denně 5 dní v týdnu (ne-čt) vždy na následující den. Čas rozvozu je od 6 do 23 hodin, konkrétní čas si bohužel zvolit nemůžete, což je asi největší, ale pochopitelný nedostatek této služby.přeprava krabičkové diety

Pokud nebudete v čas doručení doma, s rozvozovým řidičem se z naší zkušenosti konkrétní čas si bohužel zvolit nemůžete – jídlo vám může zanechat za plotem, v případě bytu „na klice“, u sousedů nebo na předem smluveném místě. Nám ho dokonce někdy nechával před panelovým domem ve křoví, na kterém jsme se předem domluvili, a nikdy s tím nebyl problém. Pokud některé dny nebudete doma vůbec, stačí s dostatečným předstihem zavolat operátorce a konkrétní čas si bohužel zvolit nemůžete dovozu krabiček.

Ve větších městech jsou eventualitou odběrová místa, kde si můžete krabičky vyzvednout, kdy se vám to hodí, jejich seznam je zde.

Ekologicky smýšlející zákazníci jistě ocení možnost zpětného odběru krabiček za 25 Kč/týdně, které jsou poté dopraveny k recyklaci, kde se z misek vyrobí plastový regranulát, který je určený pro průmyslovou výrobu. Velká škoda je, že opakované použití krabiček zatím není možné. Biodegradabilní materiály jsou zase finančně neúnosné pro zákazníky.

Naše zkušenost

Krabičkovou dietu jsme s manželem vyzkoušeli v lednu 2020. Já jsem si jako kojící objednala program Pro mámy 7000kJ s vynecháním hub a tofu, které nemám ráda. Manžel program Fit + 10000kJ s vynecháním papriky. Po zadání a vyplnění objednávky na webových stránkách nás druhý den telefonicky kontaktovala operátorka k upřesnění detailů ohledně plánovaného stravování. Nemusíte se tak bát, pokud uděláte chybu v objednávce, vždy vás ještě někdo kontaktuje.

zkušenost s krabičkovou dietou

Před doručením krabiček mě vždy kontaktoval řidič, a pokud jsme nebyli doma, jednoduše nám jídlo nechal u dveří. Jídlo je převáženo v chladicích boxech a vy své krabičky dostanete v plastové tašce. Trochu problém s tímto „pověšením na kliku“ či „necháním u dveří“ by tak mohl být v horkých letních dnech, kdy byste krabičky nechali na přímém slunci delší dobu.

Na každé krabičce je etiketa s popisem o jaké jídlo a program, případně výjimku, se jedná a zda je jídlo určeno k ohřevu. Pokud ano, stačí ho po proděravění folie ohřát v mikrovlnné troubě.

Obecně až na výjimky byla jídla chutná a dala se i esteticky naaranžovat na talíř tak, aby měl člověk k jídlu větší chuť. Někdy jsme však také jídlo jedli přímo z krabičky. Vyzdvihla bych také variabilitu jídel (příliš se neopakovala).

Samozřejmě se mezi pokrmy našly i takové, na nichž jsme si příliš nepochutnali, což je samozřejmě běžné a ovlivněné našimi vlastními chutěmi, odhadem to mohlo být jedno jídlo za 3-4 dny. Jinak jsme vždy vše bez problémů snědli a většinou si i pochutnali. Sytost byla také dostatečná, kromě čerstvé zeleniny pro obohacení jsme k jídelníčku nepotřebovali nic doplňovat.

Z nedostatků musím zmínit 3 příklady. Jednou se mi stalo, že jsem k obědu i večeři měla stejné jídlo (zřejmě chyba logistiky) a manžel měl jednou v jídle odmítnutou papriku, což v jeho případě, kdy ji prostě jen nemá rád, nevidím jako takový problém, pokud by na ní však měl alergii, byl by to závažný nedostatek. Třetí je chyba balení – jedno jídlo bylo špatně zabalené a omáčka tak částečně vytekla do plastové tašky.

Za nás tedy krabičky hodnotím pozitivně, je skvělé mít více času a přesto vědět, že se stravuji kvalitně. Krabičky jsme zkoušeli již 2× a vždy maximálně na měsíc, protože poté už jsme zase chtěli mít větší svobodnou volbu ve výběru jídel a připravit si vždy to, na co máme zrovna chuť. Avšak věřím, že někomu to bude vyhovovat i jako dlouhodobý stravovací styl.

Recenze a názory strávníků

Přímo na webových stránkách se k tomuto typu stravování pozitivně vyjadřuje několik klientů, převážně sportovců. Důvody jsou prakticky stále stejné. Chutné zdravé stravování, které vám ušetří čas. Dále se na internetu u recenzí objevují kromě převahy pozitivních občas i negativní komentáře. Hlavním důvodem je doručování krabiček.

názory strávníků na krabičkou dietu

Dle mého názoru zde hraje hlavní roli lidský faktor – záleží jakého „chytnete“ řidiče. My jsme měli pokaždé štěstí a s oběma řidiči byla zcela bezproblémová komunikace. Finančně nás jistě vyjde levněji domácí vaření, ale velké plus bylo, že jsme nemuseli chodit nakupovat, což oba upřímně nesnášíme 🙂

Alernativy

Na internetu již dnes najdete velké množství různých krabičkových diet. Osobní zkušenosti s nimi nemám. Při výběru konkrétní krabičkové diety nás limitovalo místo bydliště mimo velká města (kam rozváží omezený počet firem). Dalšími rozhodujícími faktory byla jídla tvořená nutriční specialistkou (ne nějakým samozvaným odborníkem na výživu), dodávání každý den (větší záruka čerstvosti potravin) a program Pro mámy, který jsem prostě musela vyzkoušet…

Závěrečné hodnocení

Hodnocení9.5
Perfektní

Krabičkovou dietu Zdravestravovani.cz můžeme doporučit. Jídlo si lze libovolně nakombinovat, jídelníček pamatuje i na těhotné nebo alergiky. Velikost porcí je vyhovující, dodávaná jídla se neopakují. Proto si dokážeme krabičkovou dietu představit jako dlouhodobý stravovací styl.

Cena
10
Programy
9
Kvalita
10
Rozvoz
9

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (9 hlasů)

Autor recenze

Testado
Testado

Testado.cz je recenzní online magazín. Naši redaktoři osobně testují vybrané produkty a dále shromažďují tipy na nejlepší zařízení dle odborných a uživatelských recenzí.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář