Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze krabičkové diety abcDieta

27. 12. 2022 aktualizováno

Recenze abcDieta

Pestrý vyvážený jídelníček je základ, ale co když nemáte čas nebo náladu každý den jídlo připravovat? Vyzkoušejte krabičkovou dietu s několika stravovacími programy i pro alergiky. AbcDieta je vhodná pro redukci, udržování váhy, ale také pro nabírání svalové hmoty. A navíc ji dováží do 12 měst.

O krabičkové dietě abcDieta

Chutná, zdravá a pohodlná – tak se abcDieta představuje svým klientům. Tato krabičková dieta je sestavována pod záštitou nutričního specialisty RNDr. Pavla Suchánka. Toho můžete znát například z přednášek o zdravém životním stylu nebo z různých rozhovorů o zdravé výživě v časopisech. Pavel Suchánek se zabývá především sportovní dietologií pro rekreační i vrcholový sport, ale také snižováním nadváhy a zdravou životosprávou dospělých a seniorů.

Recenze abcDieta

AbcDieta nabízí celkem 6 stravovacích programů – mezi nimi najdete klasický hubnoucí, nabírací i udržovací jídelníček, ale i speciální stravu pro vegetariány, diabetiky a alergiky na laktózu. Poslední program je individuální a je určen klientům s onemocněním jater, kojícím či těhotným ženám nebo zájemcům, kteří se v nabízených dietách nenašli.

Za úspěchem abcDiety stojí tři hlavní pilíře – technologie, potraviny, nápady a inspirace. Kuchaři používají moderní technologie k přípravě zdravých a chutných jídel. Pokrmy se připravují většinou na páře v takzvaném konvektomatu, ale často v meníčku najdete i grilované pochoutky připravované na teflonových pánvích nebo grilech a také pečené dobroty připravované v pekárně. Druhým pilířem jsou potraviny, protože i sebelepší příprava pokrmů je závislá na čerstvých kvalitních surovinách. AbcDieta odebírá suroviny pouze z prověřených zdrojů a skladuje je v souladu s hygienickými podmínkami. A třetím pilířem jsou nápady a inspirace, protože nikdo nechce jíst každý týden stejné jídlo. Díky inspiraci ve světoznámé i české kuchyni se můžete těšit na pestrou stravu každý den.

A i když sídlí tato společnost na Vysočině, dováží i do Prahy a do Jihočeského kraje. Své pokrmy rozváží do 12 měst. Svou krabičkovou dietu si můžete každý den vyzvednout na výdejním místě nebo si ji můžete nechat pohodlně doručit domů – to je samozřejmě za příplatek. Pokud se pro nějakou dietu rozhodnete, krabičky si můžete dopřát od pondělí do soboty. Bohužel není možnost nedělního stravování – půjde tedy o jediný den, který můžete věnovat svým kulinářským dovednostem nebo návštěvou restaurace se svou rodinou.

Jídelníčky a jejich složení – 7/10

AbcDieta nabízí 5 základních stravovacích programů a 1 speciální individuální program pro těhotné a kojící ženy nebo pro klienty s horší funkcí jater. Všechny pokrmy jsou pečlivě sestavovány týmem nutričních odborníků pod dohledem zkušeného nutričního specialisty RNDr. Pavla Suchánka. Samozřejmě s ohledem na sezónní suroviny i na alergie daného jedince.

Klasická dieta

První program s názvem Klasická dieta je u klientů nejoblíbenější, protože umožňuje efektivně a dlouhodobě hubnout bez hladu a bez stresu z přípravy jídla. S tímto stravovacím programem vás denně čeká 5 jídel od snídaně až po večeři. Denní energetická hodnota meníčka se pohybuje od 4 000 až 10 000 kJ podle pohlaví, výšky, váhy, fyzické aktivity během dne a také podle vašeho cíle. Pokud chcete hubnout, čeká vás menší energetický příjem, než pokud chcete svou dosaženou váhu pouze udržovat nebo naopak svou váhu navyšovat kvůli svalové hmotě.

recenze krabičkové diety abcdieta

Vegetariánská dieta

Tento stravovací program je určen vegetariánům a příznivcům bezmasých jídel. Všechny pokrmy jsou připravované z kvalitních rostlinných surovin, a hlavně bez masa. Nutriční poradci z abcDieta pečlivě sestavují jídelníček o 5 lehkých chodech tak, aby tělo dostalo vše potřebné. Vegetariánská dieta je vhodná nejenom pro redukci váhy, ale také pro zlepšení zdravotního stavu. Klientům se díky tomuto programu podařilo snížit cholesterol i krevní tlak. Tento jídelníček není vhodný pro děti, těhotné a kojící ženy a anemiky.

vegetariánská menu

Keto dieta

Stravování pomocí keto diety vám pomůže rychle a bez hladovění shodit přebytečné kilogramy. Speciální úprava jídelníčku s redukcí sacharidů zajistí, že vaše tělo bude efektivně spalovat tuky. Nevýhodou zmíněného stylu stravování je náročnější hlídání si složení stravy a její dostupnost na trhu především ve formě práškových nebo instantních jídel. Krabičková abcDieta umožňuje držet keto dietu při konzumování čerstvých a zdravých potravin. Pro správné fungování neobsahuje více než 50 g sacharidů za den.

Náš tip

Zajímá vás keto dieta? Ceny a recenze najdete ve specializovaném článku.

hodnocení krabičkové diety abcdieta

Diabetická dieta

Krabičková abcDieta nabízí i odborně sestavený jídelníček speciálně pro pacienty s cukrovkou I. a II. stupně. Pokrmy neobsahují jednoduché cukry a omezují se v nich i živočišné tuky. I u této diety se můžete těšit na lahodné snídaně, svačiny, obědy a večeře díky 5chodovému pestrému meníčku.

recenze krabičkové diety ABCDIETA

Bezlaktózová dieta

V případě, že máte alergii na laktózu, nemusíte zoufat. abcDieta nabízí i pečlivě sestavený jídelníček o 5chodech s využitím sójového a rýžového mléka. Můžete se těšit na i na jogurty, sýry, smetanu, ale i na rostlinné tuky – a to vše bez laktózy.

Individuální dieta

Pod individuální dietou se skrývá speciální jídelníček pro těhotné a kojící ženy a také individuální zaměřený jídelníček pro klienty s onemocněním jater nebo slinivky.

  • Jídelníček pro těhotné ženy – během těhotenství je potřeba dodat správnou a komplexní výživu nejenom matce, ale také dítěti, proto je potřeba některé potraviny z jídelníčků vynechat a také nastavit dostatečný energetický příjem. Během těhotenství se můžete obrátit na nutriční poradce z abcDieta a sestavit s nimi jídelníček na míru.
  • Jídelníček pro kojící ženy – i během kojení je potřeba dbát na správnou životosprávu. Tělo matky potřebuje větší energetickou hodnotu a také dostatek živin pro správný vývoj dítěte.
  • Jaterní dieta – je vhodná po rekonvalescenci po onemocnění jater nebo po mononukleóze. Z jídelníčku jsou vynechány smažené a tučné potraviny a také čokoláda.

pestrá vyvážená strava abcdieta

BMI kalkulačka a konzultace

Spousta lidí neví, jak a kde začít se svou redukci váhy. S tím vám pomohou konzultace s nutričním specialistou. Pro klienty abcDieta jsou tyto konzultace zdarma a můžete o ně požádat kdykoliv v průběhu aktivního dietního režimu. Konzultace se vám budou hodit například, pokud máte zdravotní problémy, váš váhový úbytek není adekvátní, ale klidně se můžete na odborníky obrátit i v případě nějakých dodatečných dotazů.

AbcDieta spolupracuje s nutričními poradci FitBee, kteří nabízí i možnost vyšetření analýzy stavby těla na přístrojích. Za toto vyšetření se běžně platí 1 300 Kč, ale pokud si objednáte u abcDiety 25 krabiček a více, máte vyšetření zdarma. Pokud to s redukcí váhy myslíte vážně, rozhodně doporučuji toto vyšetření absolvovat. Budete vědět, kolik máte tuků v těle, kolik svalové hmoty vaše váha obsahuje a také, jestli nezadržujete vodu v těle. Všechny tyto aspekty vám pomohou efektivněji dosáhnout vašeho vysněného cíle.

Příklad jídelníčku Klasické diety

ukázkový jídelníček abcdieta

 

Cena – 7,5/10

Cena krabiček závisí na tom, jaký program zvolíte, jak dlouho budete program odebírat a také na tom, jakou budete mít nastavenou energetickou hodnotu. Pokud si necháte krabičky dovézt, musíte si připočítat i cenu za dopravu. Všechny programy najdete na stránkách abcDieta od 454 Kč až po 505 Kč za den, což je na trhu běžný průměr. Keto dieta je pak o něco dražší než běžné programy. Vyjde vás na 532 až 618 Kč

I abcDieta nabízí slevy pro své pravidelné odběratele, takže pokud chcete svého cíle dosáhnout, rozhodně se zaměřte na pravidelnost. Efektivně dosáhnete svého cíle a navíc ušetříte. Pro ukázku – nejlevnější hubnoucí program pro ženy stojí na den 454 Kč. Pokud budete odebírat tento program celé 2 měsíce, ušetříte denně 30 Kč, což vás za 2 měsíce vyjde na úsporu krásných 1 800 Kč. Pokud to tedy s dietou myslíte vážně, doporučujeme rovnou vzít dvouměsíční program. Program na týden se hodí, pokud ještě nevíte, jestli vám bude jídlo chutnat nebo jestli vám vybraná strava sedne.

abc dieta ceny

Kompletní aktuální ceník všech programů najdete na stránkách abcDieta.

Doprava – 7,5/10

Sídlo i kuchyni společnosti abcDieta najdete na Vysočině, což vás však neomezuje od odebírání krabiček. K dispozici je totiž 12 měst s několika výdejnami a rozvoz po okolí pomocí přepravní služby. Ceník přepravy se liší podle daných měst. V Praze za kurýra zaplatíte 100 Kč, v Turnově a dalších městech pouze 50 Kč.

Kromě ceny se odlišuje také čas dodání krabiček. Pokud si budete krabičky vybírat, mrkněte se přímo na dané město, ve kterém bydlíte. Většinou se však jedná o odpolední rozvoz čerstvě uvařeného jídla. Ihned po zpracování a zabalení krabiček jsou v termoobalech převáženy jednotlivé boxy přímo k vám nebo na výdejny. Do Prahy je abcDieta schopna dodat jídlo za pouhou hodinu. Čas rozvozu však závisí na kurýrovi, který vám krabičky přiveze. V každém městě probíhá rozvoz v jinou hodinu, takže si ověřte, kdy svou krabičku s jídlem obdržíte.

Jako pražská krabičková dieta patří abcDieta mezi dražší služby, avšak má sedm odběrných míst po hlavním městě. Někteří zákazníci ale budou muset výdejny kvůli omezeným odběrným dnům střídat. I přesto se abcDieta dokáže dobře přizpůsobit vašim časovým potřebám. Ostatně patří mezi nejlepší krabičkové diety pro Prahu.

Pokud vám nevyhovuje čekání na kurýra, můžete si krabičky vyzvednout osobně v některém odběrném místě. Jen si dejte pozor, jaké mají jednotlivé výdejny otevírací hodiny. Některé totiž v neděli nefungují a v pondělí byste byli o hladu. Za osobní převzetí krabiček zaplatíte symbolickou 20 Kč. Všechny výdejní místa včetně otevíracích hodin můžete najít na stránkách abcDiety v sekci Rozvoz a odběr jídel.

Kvalita surovin – 10/10

K přípravě jídla jsou používány pouze zdravé varianty vaření, takže se můžete těšit na pokrmy vařené v páře, ale také na grilované a pečené dobroty. A aby byla jídla co nejzdravější, jsou používány pouze kvalitní, a hlavně čerstvé suroviny.

Vzhledem k tomu, že se kuchyně abcDiety nachází v srdci Vysočiny, používají kuchaři pouze ingredience od místních zemědělců, pěstitelů a také z místních BIO farem. Pokud je v jídelníčku použito exotické ovoce, je pečlivě vybrán dodavatel nejkvalitnějších surovin. V pokrmech nenajdete žádná dochucovadla, polotovary, glutamáty, konzervační látky nebo náhražky. V meníčku nehledejte ani polotovary a také žádné smažené nebo přepalované pokrmy.

kvalita surovin abcdieta

Každý jídelníček je sestaven pouze z vybraných BIO potravin, čerstvého ovoce a zeleniny a z kvalitních olivových olejů. K solení a dochucování se používá výhradně mořská sůl a voňavé bylinky.

Při sestavování jídelníčku se přihlíží i k ročnímu období a sezóně ingrediencí, aby byly pokrmy co nejčerstvější a pestré.

Recenze a názory strávníků

Krabičkovou abcDietu si vyzkoušelo i několik celebrit. Nechybí mezi nimi například Dáda Patrasová, Monika Absolonová, Ivana Chýlková, ale svou krabičkovou dietu si vyzkoušeli i pánové v podobě Jana Rosáka, Vladimíra Písaříka, Michala Davida nebo Jana Přeučila. S některými celebritami je dokonce natočen videohovor s recenzí na krabičkovou abcDietu.

recenze krabičkové dieta abcdieta

Kromě recenzí slavných osobností jsme našli i názory klientů, kteří hodnotí programy krabičkové abcDiety velice kladně. Většina z nich pocítila úbytek na váze i zlepšení zdravotního stavu. Někteří dokonce vyzkoušeli něco nového v podobě vegetariánské stravy a jsou překvapeni, že je jídelníček i v tomto případě velice pestrý a výživný.

Recenze jsme si ověřili i na internetových stránkách – většinou se jedná o kladné hodnocení stravovacích programů. Občas se najde i nějaká negativní recenze na velikost porce nebo málo dosoleného jídla, ale to je velice subjektivní názor. Strávníci se shodují, že jsou zasycení a někteří mají dokonce problém ze začátku 5 jídel denně do sebe vůbec dostat. Oceňují i rozvoz do 12 měst, protože to moc krabičkových diet nenabízí.

Závěrečné hodnocení

I nám se krabičková abcDieta velice líbí. Oceňujeme velký výběr programů, ve kterém si to své najde opravdu každý včetně vegetariánů a alergiků. Líbí se nám i individuální program pro těhotné a kojící ženy nebo pro pacienty s onemocněním jater. V dnešní době plném polotovarů je sympatické, když někdo vaří poctivě z kvalitních surovin a ještě k tomu zdravě na páře. Ztotožňujeme se s recenzemi zákazníků a jako velké plus bereme i dovoz do 12 měst s možností osobního převzetí nebo dodání kurýrem na adresu. Vzhledem k tomu, že se nejčastěji krabičkové diety odebírají z důvodu redukce váhy, je sympatické i nutriční poradenství, které je pro klienty abcDiety zcela zdarma.

Cenově jsou krabičky z abcDiety srovnatelné s konkurencí a do plusových bodů jsme zahrnuli i to, že se dají krabičky platit stravenkami. Jediná škoda je to, že krabičky nedováží i v neděli, protože konkurenční krabičkové diety nabízí i tuto možnost. Jinak krabičkové abcDietě nemáme co vytknout.

8

Skvělá

Kvalitní krabičková dieta vhodná pro všechny včetně alergiků.

Jídelníčky a jejich složení
7
Cena
7.5
Doprava
7.5
Kvalita surovin
10
Klady
  • Velký výběr programů
  • Kvalitní prověřené suroviny
  • Zdravé vaření na páře
  • Přijatelná cena
  • Rozvoz do 23 měst
  • Nutriční poradenství
Zápory
  • Nedováží jídlo na neděli

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (259 hlasů)

Autor recenze

Sabina Krejčová
Sabina Krejčová

Sabču zajímají nové technologie, deskové i PC hry, kultura a cestování. Ve volném čase se věnuje geocachingu, vaření nebo svému blogu. Jejím velkým vzorem je herečka Emilia Clarke. Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář
Uživatel
Eva Červenková (22. 2. 2024 16:02)

dobrý den než se budu na něco ptát, zavážíte do Tlustice. děkuji za odpověd

Odpovědět
Uživatel
Bohumil Rosička (23. 2. 2024 07:02)

Dobrý den, podle našich informací bohužel do Tlustice nezavážejí. Aktuální seznam měst pro rozvoz najdete na stránce: https://www.abcdieta.cz/kontakty

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář