fbpx
Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Nejlepší cestovní pojištění 2021 – recenze a srovnání pojišťoven

Datum 8.7.2021 Milan Boháček Milan Boháček

Chystáte se na dovolenou a hledáte pojištění? Ušetříme vám práci! Porovnali jsme nabídky pojišťoven a vybrali nejlepší cestovní pojištění pro letošní sezónu. Prozradíme vám jaké nehody pojištění kryje a s čím počítat v době pandemie.

Vítězem se stala ČSOB pojišťovna s 30% rodinnou slevou! Nebo byste si raději chtěli projít nabídky sami? Vyzkoušejte srovnávač ePojisteni.cz.

Nejlepší cestovní pojištění

Nejlepší a nejkomplexnější cestovní pojištění. Zahrnuje řadu služeb a potěší rodinnými slevami.

Rychlé sjednání on-line

Rychlé a jednoduché sjednání online. Rozmanité připojištění včetně veterinárních služeb nebo autoasistence.

Nejlepší srovnávač

Nejlepší srovnávač cestovního pojištění online. Jednoduchá a přehledná kalkulačka + mobilní aplikace.

1Nejlepší cestovní pojištění

Recenze ČSOB pojišťovny – nejlepší cestovní pojištění 2021

Hodnocení pojištění ČSOBNáš tipTestado.cz

Typ: pojišťovna | Sjednání cestovního pojištění online: ano | Sjednání povinného ručení online: ano | Sjednání havarijního pojištění online: ano | Telefonická podpora: ano | Dostupnost podpory: nepřetržitě | Možnost navštívit kamennou pobočku: ano

Klady
 • Jednoduchý a přehledný web
 • Rodinná sleva 30 %
 • Asistenční služby pro vozidlo
 • Asistenční karta v mobilním telefonu
 • Sleva 20 % při online sjednání
Zápory
 • Nic podstatného

Jaké je nejlepší cestovní pojištění? ČSOB Pojišťovna připravila nabídky cestovního pojištění pro široký okruh klientů. Spokojeny budou rodiny s dětmi i neúnavní cestovatelé. Rodiny, tedy dva dospělí a dvě děti, určitě potěší 30% sleva. Dalších 20 % si můžete odečíst při sjednání pojistky online.

Pojišťovna nabízí tři pojistné balíčky. Základní varianta zajišťuje léčebné výlohy s limitem do 5 mil. Kč, základní asistenční služby, a také příspěvek pro případ nutného ošetření zubů. Pokud pojistíte celou rodinu a využijete slevu za online sjednání, zaplatíte dohromady asi 35 Kč na den. Týdenní rodinná dovolená stojí zhruba 250 Kč.

Sleva 20 % při sjednání online“

Druhý pojistný balíček má přízvisko zlatá střední cesta. Limit léčebných výloh se zvýšil na 15 mil. Kč a přibylo velké množství připojištění. Například pojištění úrazu s limitem 600 000 Kč nebo pojištění odpovědnosti s limitem 15 mil. Kč. Nechybí ani pojištění zavazadel, cesty nebo letu. V případě tohoto balíčku vás přijde týdenní rodinná pojistka asi na 650 Kč.

Komplexní pojištění je nejvyšší variantou cestovního pojištění, které ČSOB pojišťovna nabízí. Služby jsou obdobné jako v případě středního balíčku, výrazně se však navýšily limity. Léčebné výlohy na 100 mil. Kč a třeba pojištění zavazadel na 50 tisíc Kč. Samozřejmě se mírně zvýšila také cena, takže pojistné na týdenní rodinnou dovolenou přesáhne 900 Kč.

Mezi doplňkovými službami najdete pojištění domácnosti, asistenční služby pro váš vůz a také pojištění stornopoplatků, pokud budete nuceni cestu zrušit. Jestli na dovolené plánujete provozovat rizikové sporty, počítejte se zvýšením ceny pojistky asi o čtvrtinu. Základní informace o pojistce, včetně čísel infolinky, si můžete pohodlně uložit do mobilního telefonu. Pomůže vám elektronická asistenční karta. Příjemnou drobností je kniha zdarma, kterou pojišťovna rozdává ke každé uzavřené smlouvě.

Hledáte nejlepší pojištění do zahraničí? Tohle je skvělá volba, kterou vám doporučujeme!

Recenze Generali České pojišťovny – rychlé a jednoduché pojištění on-line

Hodnocení pojištění Generali České pojišťovnyVítěz testuTestado.cz

Typ: pojišťovna | Sjednání cestovního pojištění online: ano | Sjednání povinného ručení online: ano | Sjednání havarijního pojištění online: ano | Telefonická podpora: ano | Dostupnost podpory: nepřetržitě | Možnost navštívit kamennou pobočku: ano

Klady
 • Jednoduchý online formulář
 • Připojištění domácích mazlíčků
 • Sleva 20 % při sjednání pojištění online
 • Velký výběr připojištění
Zápory
 • Standardní balíček neobsahuje úplné asistenční služby

Cestovní pojištění Generali Česká pojišťovna rozdělila do tří variant. Základní balíček se jmenuje Start a zahrnuje pouze léčebné výlohy s limitem 5 mil. Kč. Do těchto výloh ovšem spadá i ošetření zubů nebo zásah horské služby. Rodina se dvěma dospělými a dvěma dětmi zaplatí v tomto případě za týdenní pojistku zhruba 300 Kč.

Balíček Standard zvyšuje limit léčebných výloh na 25 mil. Kč a přidává řadu doplňkových služeb. Především úrazové pojištění a pojištění zodpovědnosti za škody, které způsobíte třetím osobám. Pojišťovna nezapomněla ani na osobní zavazadla. Limit je 20 tisíc Kč. Týdenní rodinná pojistka stojí asi 800 Kč.

Sleva 20 % při sjednání online“

Nejvyšší varianta Exclusive zahrnuje stejné služby jako varianty předešlé a navíc nadstandardní asistenční služby, včetně právní pomoci. Proti předešlým balíčkům se zvýšily také limity. Nejvýrazněji hranice léčebných výloh, která se posunula na rovných 100 mil. Kč. Pojistka na týden pro celou rodinu mírně přesáhne 1 200 Kč.

Připojištění do zahraničí zahrnuje zajímavé služby. Například pojištění spoluúčasti pro půjčené věci. Vypůjčit si člun, karavan nebo elektrokolo můžete bez obav z vysokých poplatků v případě nehody. Generali Česká pojišťovna myslí také na domácí mazlíčky. V případě nemoci nebo úrazu proplatí až 70 % nákladů na léčení. Stačí mít sjednané připojištění pro veterinární služby.

Potřebujete rychle vyřídit cestovní pojištění online? Generali je výborná volba!

Recenze srovnávače ePojisteni.cz – nejlepší srovnávač cestovního pojištění (kalkulačka)

Recenze ePojisteni.cz

Typ: online srovnávač pojištění | Sjednání cestovního pojištění online: ano | Sjednání povinného ručení online: ano | Sjednání havarijního pojištění online: ano | Nepřetržitá telefonická podpora: ne | Služby zdarma: ano | Mobilní aplikace: ano

Klady
 • Jednoduché a přehledné ovládání
 • Kalkulačka nejvýhodnějšího cestovního pojištění
 • Detailní informace k nabídkám pojištění
 • Možnost online sjednání pojištění
 • Tipy na nejlepší pojištění
Zápory
 • Občas působí trochu nepřehledně

Portál ePojisteni.cz patří k největším a nejoblíbenějším v České republice. Umožňuje rychle a jednoduše porovnat nabídky prakticky všech tuzemských pojišťoven. V případě cestovního pojištění funguje aplikace velmi rychle.

Formulář není obsáhlý a zahrnuje pouze destinaci, délku a účel pobytu a samozřejmě počet osob. Překvapivě osoby nerozdělujete na děti a dospělé, případně seniory, ale uvádíte přímo jejich věk. Kalkulačka vám po přepočítání nabídne obsáhlý seznam nabídek. Některé z nich přímo doporučí. Díky tipům se rychle dozvíte, která z nabídek se hodí pro cestu letadlem, vlastním autem nebo jaká pojistka má nejvyšší krytí léčebných výloh.

Kritéria pro výběr můžete v případě potřeby dále upravit. Například vynechat nabídky, které nezahrnují konkrétní služby. Pokud vás některá z nabízených možností zaujme, snadno si zobrazíte detailní informace nebo pojištění přímo sjednáte. Nechybí ani podrobné informace, včetně odkazů na konkrétní dokumenty pojišťovny. Zde narazíte na jednu z mála záludností celého portálu. Informace vás totiž mohou snadno zahltit. Systém se sice snaží výsledný žebříček co nejpřehledněji strukturovat, ale stále není úplně dokonalý.

Stránka ePojisteni.cz vám pomůže v situacích, kdy potřebujete rychle a bez zbytečných komplikací najít výhodné pojištění na dovolenou. Díky srovnávačí získáte dobrý přehled o nabídkách pojišťoven. Vybraný pojistný balíček si můžete na portálu přímo sjednat.

2Test pojišťoven a srovnávačů pojištění

Název Naše hodnocení Proč se vám bude líbit
1 Hodnocení pojištění ČSOB ČSOB Pojišťovna 90 % Nejlepší pojišťovna pro sjednání cestovního pojištění. Spočítat pojištění
2 Recenze pojištění psů Generali Česká pojišťovna Generali Česká pojišťovna 85 % Rychlé a komplexní možnostmi připojištění. Spočítat pojištění
3 nejlevnější povinné ručení - AXA AXA 70 % Oblíbená pojišťovna se silným a stabilním zázemím. Spočítat pojištění
4 Recenze ePojisteni.cz ePojisteni.cz 87 % Nejlepší srovnávač cestovního pojištění v ČR. Spočítat pojištění
5 rixo recenze RIXO 80 % Moderní srovnávač s přehledným webem. Spočítat pojištění

3Jak vybrat cestovní pojištění

Jak funguje a co čekat od cestovního pojištění?

Jednoduše řečeno vám cestovní pojištění pomůže pokrýt náklady spojené s ošetřením v zahraničí. Týká se také nákupu léků, pobytu v nemocnici nebo třeba převozu zpět do České republiky.

Většina pojišťoven nabízí komplexní pojišťovací balíčky, které obsahují kromě výše zmíněných i řadu dalších služeb. Běžné je úrazové pojištění, pojištění zavazadel či pojištění odpovědnosti. Pojištění odpovědnosti funguje obdobně jako známé povinné ručení u řidičů. Kryje škody, které nedopatřením způsobíte ostatním. Standardem jsou dnes asistenční služby. Využít pak můžete překladatele nebo právníka. Objevují se dokonce služby suplující turistické průvodce.

Jak vybrat cestovní pojištění

Proč se nespoléhat na běžné zdravotní pojištění?

Zdravotní pojištění

Zdravotní pojištění hradí všem občanům lékařskou péči. Má mezinárodní platnost, takže vám zajistí nutné lékařské ošetření ve všech zemích EU. Ovšem toto ošetření se řídí místními pravidly a může se výrazně lišit od českých zvyklostí. Typickým rozdílem je spoluúčast, tedy finanční podíl na vyšetření nebo zákroku. V řadě zemí se také veřejné zdravotní pojištění netýká péče o zuby. Návštěvu stomatologa si v takovém případě musíte hradit zcela sami.

Cestovní pojištění

Cestovní pojištění pomáhá pokrýt rozdíly mezi zdravotním pojištěním různých států. Pokud budete nuceni na dovolené vyhledat lékařskou pomoc, pomůže vám cestovní pojištění zaplatit veškeré náklady, které byste jinak museli hradit sami. Rozsah služeb cestovního pojištění je také podstatně větší než v případě zdravotního pojištění. Zahrnuje i převoz zpět do České republiky nebo ošetření v soukromých nemocnicích.

Limity pojistného krytí

Cestovní pojištění je ve většině případů omezeno předem určenými limity pojistného plnění. Jde o nejvyšší částku, kterou banka vyplatí v případě pojistné události. Vyplatí se jim věnovat pozornost. Předejdete tím nepříjemným překvapením.

Typickým příkladem je připojištění zavazadel. Celkový limit obvykle dosahuje několika desítek tisíc. Dílčí limit na zavazadlo, věc nebo elektroniku ovšem bývá podstatně nižší. V praxi to znamená, že vám pojišťovna nemusí uhradit drahý notebook ve ztraceném kufru, přestože se do celkového pojistného limitu vejde. Pojistné plnění se totiž může řídit nižším dílčím limitem.

Proč se nespoléhat na běžné zdravotní pojištění?

Co ovlivňuje cenu cestovního pojištění?

Parametry pro určení ceny cestovního pojištění jsou poměrně jednoduché. Většina pojišťoven navíc při výpočtu postupuje podobně. Rozhoduje obvykle destinace, počet a věk pojištěných, účel cesty a samozřejmě délka pobytu. Slevu získáte při online sjednání cestovního pojištění a běžná je také sleva pro rodinu.

Rozhodující parametry

 • Destinace – obvykle se rozlišuje mezi Českou republikou, Evropou a celým světem. Některé pojišťovny mají navíc zvláštní režim pro vybrané země. Příkladem může být USA. Zvláštní režim samozřejmě může platit také pro nebezpečné nebo politicky nestabilní oblasti. Při exotické cestě je vhodné se vždy předem poradit s pojišťovnou.
 • Věk – pojišťovny obvykle nezajímá přesný věk, jen rozlišují mezi dětmi, dospělými a seniory.
 • Účel cesty a délka pobytu – standardem je běžná dovolená. Pojistit si ovšem můžete i pracovní cestu. Dlouhodobý pobyt v zahraničí obvykle využívá jiné tarify.
 • Extrémní sporty a podobné aktivity – pokud na dovolené plánujete provozovat rizikové nebo extrémní sporty, zaplatíte na pojistce více. Rozdíly většinou bývají v desítkách procent. Předem se ujistěte, co přesně vaše pojišťovna do rizikových sportů řadí. Může sem patřit jízda na čtyřkolkách i řízení motorového člunu.

Cenu pojištění mohou zvýšit i vybraná připojištění a doplňkové služby. Ceny těchto služeb jsou většinou fixní. Zásadně je tedy neovlivní délka pobytu. Výjimkou mohou být například veterinární služby pro domácího mazlíčka. Pojištění psů a koček jsme věnovali samostatné téma.

Náš tipNáš tip

Cestujete často? Zvažte dlouhodobé cestovní pojištění. Platí celý rok a na libovolný počet cest. Omezena je pouze maximální doba jedné cesty. Obvykle na 90 dní.

Jak ušetřit na pojistném?

Najít tu nejvýhodnější pojistku vám pomohou internetové srovnávače. Monitorují nabídku většiny českých pojišťoven. Stačí vyplnit jednoduchý formulář a portál vám rychle doporučí zajímavé nabídky. V našem testu si nejlépe vedl portál ePojisteni.cz, protože nabídl velké množství pojistných variant, včetně doporučení pro jaký typ cestování či dovolené se nejlépe hodí.

Jak ušetřit na pojistném?

Na co dát pozor při výběru pojistky?

Pojištění na poslední chvíli

Většina pojišťoven umožňuje zřídit pojistku online, a to včetně případů, kdy jste na dovolenou již vyrazili. Pojištění obvykle začíná platit od chvíle provedení platby. Vše je rychlé a jednoduché. Při sjednání pojistky na poslední chvíli však většinou nevěnujete dostatečnou pozornost všem detailům a pojistným limitům. Je proto vhodnější si vyhradit dostatek času na řádné pročtení pojistných podmínek, případně si včas domluvit schůzku v pojišťovně a vyřešit zde v klidu veškeré nejasnosti.

Pojistné limity

Zmínili jsme je výše v textu. Pojišťovny pro větší přehlednost obvykle uvádějí obecnou výši krytí, která se dále rozděluje na specifické případy, kde mohou být limity podstatně nižší.

Těhotenství

Řada pojišťoven kryje léčebné výlohy jen v prvních měsících těhotenství. Pojištění se většinou vůbec nevztahuje na rizikové těhotenství.

Dlouhodobá cesta

Cestovní pojištění se nejčastěji sjednává na jeden nebo dva týdny. Maximální délka pojištění je omezena jedním rokem. Při delších pobytech můžete využít možnost navazující pojistky. Po vypršení starého pojištění se automaticky vytvoří pojistka nová, která platí ihned po odeslání platby.

Zvažte své aktivity

Při sjednávání cestovního pojištění uvažte, jaká hlavní rizika mohou hrozit. Pokud jedete vlastním vozem, může se vám hodit asistence. Plánujete výlet na lodi? Ujistěte se, zda nepotřebujete pojištění pro extrémní sporty.

Dovolená ve více zemích

Plánujete při svých cestách navštívit více zemí? Při vyplňování pojistky se řiďte tou nejvzdálenější. Všechny ostatní státy budou do pojištění automaticky zahrnuty také. V případě pochybností se samozřejmě obraťte na pojišťovnu.

PozorPozor

Rozdělení destinací se nemusí doslovně řídit geografickou polohou. Mnohé pojišťovny zahrnují do Evropy i oblíbené turistické destinace v severní Africe. Při cestě do Egypta nebo Tuniska si tak vystačíte s levnější evropskou pojistkou.

Zahraniční cesty v době pandemie

Cestování v době pandemie je obecně složitější vzhledem k tomu, že neexistuje žádný jednotný postup zavádění nebo uvolňování opatření. Nařízení se navíc mohou rychle a nečekaně měnit. Ještě před odjezdem proto bedlivě sledujte aktuální informace.

Především web Ministerstva zahraničních věcí ČR. Pokud se chystáte do zemí, kam ministerstvo nedoporučuje cestovat, musíte se připravit i na omezenou platnost pojištění. Jinými slovy, cestovní pojistka nemusí krýt onemocnění COVID-19.

Zahraniční cesty v době pandemie

Samotné pojišťovny na aktuální situaci zareagovaly dvěma způsoby. Některé zahrnuly COVID-19 do běžného cestovního pojištění a hradí náklady spojené s nemocí stejně jako v jiných případech. Výjimku tvoří pouze rizikové země. Pokud se v nich nakazíte, cestovní pojištění se na nemoc nevztahuje.

Část pojišťoven naopak nabízí speciální připojištění. To se může v některých případech vztahovat i na rizikové země. Navíc je často spojeno s dalšími službami. Například s úhradou storno poplatku, pokud nebudete moci kvůli karanténě odcestovat.

Nabídka připojištění pro cestu do zahraničí

Doplňkové služby jsou velmi široké a řada pojišťoven se dokonce snaží nabídnout unikátní službu, kterou u konkurence nenajdete. Mezi připojištěním běžně najdete úrazové pojištění, pojištění zavazadel a pojištění odpovědnosti. Využijete jich většinou ve spojení s levnějším pojistným balíčkem. Vyšší verze pojistek je obsahují automaticky. Některé pojišťovny mezi připojištění řadí i rizikové sporty.

 • Pojištění domácích mazlíčků – většinou se týká veterinární péče pro psy a kočky. Počítejte však s povinnou spoluúčastí.
 • Asistenční služby pro váš vůz – podobají se asistenčním službám u povinného ručení nebo havarijního pojištění. Pomohou uhradit drobné opravy, případně zajistit náhradní ubytování nebo náhradní dopravu.
 • Pojištění storno poplatků – pojistka vám pomůže uhradit stornopoplatky za zrušení cesty. Řada pojišťoven má přesně určená pravidla, kdy lze pojistku čerpat, případně nabízí několik variant tohoto pojištění. Obvykle je třeba k odřeknutí cesty závažný důvod nebo zdravotní komplikace.
 • Pojištění domácnosti – platí pouze po dobu cesty a zahrnuje jen některá rizika. Především vloupání.
 • Pojištění spoluúčasti – pomůže vám s úhradou spoluúčasti pokud poškodíte zapůjčený vůz, člun nebo třeba elektrokolo.

Slovníček pojmů

Níže si stručně vysvětlíme často používané pojmy, se kterými se během sjednávání havarijního pojištění můžete setkat.

Pojmy Význam
Bonus/malus Systém slev a zdražení, jenž využívá většina pojišťoven. Bonus značí slevu, malus přirážku k základní ceně pojistky.
Likvidátor Osoba, která vyšetřuje pojistné události a ovlivňuje výši pojistného plnění.
Pojistitel Obvykle pojišťovna, která nabízí a spravuje vaši pojistku.
Pojistník Odborník, který s pojistitelem (pojišťovnou) uzavřela smlouvu.
Pojištěný Osoba, na níž se vztahuje pojištění. Většinou se shoduje s pojistníkem.
Pojistná událost Nehoda, porucha nebo jiná událost, na kterou se vztahuje dané pojištění.
Pojistné plnění Částka, kterou pojišťovna vyplatí jako náhradu škody při pojistné situaci.

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 5.0 (1 hlas)

Autor článku

Milan Boháček
Milan Boháček

Technologický nadšenec se zvláštní zálibou v letectví a astrofyzice. Nemůže se dočkat dalšího letu Starship. Ve volných chvílích sleduje sci-fi seriály a baví se hraním šachu. Stres odbourává při vaření. Díky 3D tiskárně si plní dětské sny, takže modely raket, vetřelců a dinosauřích koster začínají pomalu přetvářet jeho byt v pravé nerdí doupě.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář