Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze pojišťovny AXA

11. 6. 2021 aktualizováno

Logo AXA 400×200

AXA je známá francouzská společnost, která nabízí finanční a pojišťovací služby. Nyní je součástí mezinárodní skupiny UNIQA Insurance Group. Na českém trhu působí od roku 1995 a její služby využívá přes půl milionu českých klientů. V její nabídce nechybí například cestovního pojištění. Například povinné ručení, pojištění nemovitostipojištění odpovědnosti za škodu již AXA neposkytuje.

Pozor

Do skupiny UNIQA Insurance Group se AXA začlenila začátkem letošního roku. V následujících měsících proto může docházet ke změně názvu produktů nebo jiným úpravám.

Hodnocení pojištění AXA

7.5

Velmi dobrá

Pojišťovna AXA patří mezi společnosti se silným mezinárodním zázemím, která vám vyřídí levné povinné ručení a kvalitní havarijní pojištění. Poskytuje pestrou nabídku kvalitních asistenčních služeb a rozsáhlé doplňkové připojištění. Funguje nonstop na telefonické lince. 10% sleva při sjednání pojištění online.

Cestovní pojištění
7
Zákaznická podpora
8
Klady
 • 10% sleva při sjednání pojištění online
 • Silné mezinárodní zázemí
 • Levné povinné ručení
 • Široká nabídka kvalitních asistenčních služeb
 • Rozsáhlé možnosti doplňkového připojištění
 • Nonstop telefonická asistence, včetně konzultace s lékařem
Zápory
 • Spousta pojištění byla zrušena
 • Nabídka produktů občas působí nepřehledně

Základní informace o pojišťovně AXA

Historie pojišťovny sahá do začátku 19. století. Název AXA však přijala až v roce 1985. AXA není zkratka, jde o uměle vytvořené slovo, které lze snadno vyslovit libovolným jazykem. Své pobočky má takřka na celém světě, ačkoli klíčovým trhem zatím stále zůstává Evropa.

AXA působí v České republice od roku 1995. Své služby nabízí především online, kamenných poboček provozuje asi 40. Především ve velkých městech. AXA se řadí se mezi největší pojišťovací instituce u nás. Své zázemí dále posílila vstupem do skupiny UNIQA Insurance Group. Fúze začala v roce 2020 a dokončena bude pravděpodobně v roce 2022.

AXA patří mezi oblíbené pojišťovny. Její produkty většinou nabízí vynikající poměr ceny a kvality. Díky tomu se řadí k největším tuzemským pojišťovnám a počet jejich zákazníků neustále roste.

Povinné ručení – již neposkytuje

Povinné ručení nabízí AXA ve třech variantách limitu plnění. Limity jsou 35, 70 a 140 milionů Kč. Ve všech případech se vztahují jak na ublížení na zdraví, tak na majetkové škody.

Povinné ručení lze doplnit bohatou nabídkou připojištění. AXA sestavila i trojici předem připravených balíčků s vybranými službami.

 • Základní varianta PLUS kombinuje pojistný limit 35 milionů Kč s připojištěním úrazu řidiče.
 • Balíček EXTRA má limit 70 milionů Kč a kromě úrazu řidiče přidává ještě připojištění zavazadel.
 • Nejvyšší varianta PRÉMIUM nabízí limit 140 milionů Kč společně s připojištěním úrazu řidiče, zavazadel, náhradního vozidla a vlastní totální škody.

V nabídce připojištění ovšem nechybí ani pojištění všech skel ve vozidle, pojištění pro případ střetu se zvěří či živelní připojištění. To se vztahuje na širokou škálu přírodních pohrom, včetně krupobití, pádu stromu nebo povodně.

Cena a bonusy

Výslednou cenu povinného ručení neovlivňuje typ ani hmotnost vozidla a důležitý není ani zdvihový objem válců. Rozhodující parametry jsou výkon vozidla, věk a velikost obce, kde je vozidlo registrováno.

Při sjednání povinného ručení můžete využít řady slev a bonusů. Sleva za dosavadní bezeškodní průběh pojištění může dosáhnout až 67 %. Bonus je přitom možné převést od jiného pojistitele/pojišťovny. AXA nabízí 10% slevu také při sjednání pojištění online. Dalších 5 % vám přinese jiná smlouva, kterou máte s AXA uzavřenou.

Havarijní pojištění – již neposkytuje

Havarijní pojištění má tři varianty.

 • GO Mini je základní balíček. Pojistí vás pro případ zničení vozidla v důsledku havárie. Přitom se nemusí jednat pouze o střet s jiným vozem, ale obecně o náraz do jakékoli překážky. Součástí základního balíčku je pojištění pro případ krádeže a dále poškození nebo zničení vozidla při střetu se zvěří nebo v důsledku živelných pohrom. Pojištění se vztahuje také na vandalismus.
 • Vyšší varianta GO Klasik se příliš neliší od varianty GO Mini, ovšem v případě nehody či střetu s jiným účastníkem silničního provozu se vztahuje nejen na zničení vozidla, ale také na jeho poškození.
 • Nejvyšší varianta GO Maxi obsahuje vše z předešlých balíčků a navíc ještě GAP, tedy pojištění finanční újmy, která je následkem samotné pojistné události.

Havarijní pojištění můžete doplnit nabídkou připojištění. To kromě pojištění skel či zavazadel nabízí i pojištění cestujících pro případ úrazu nebo připojištění náhradního vozidla. To znamená, že vám pojišťovna proplatí náklady spojené s nutným pronájmem jiného vozu, pokud je vaše vozidlo nepojízdné.

Cena a bonusy

Při sjednání pojištění banka ověří vaši řidičskou minulost v centrální databázi smluv. Díky tomu můžete čerpat bonus za bezpečnou jízdu aniž byste potřebovali potvrzení od předchozích pojistitelů.

Cestovní pojištění – 7/10

Cestovní pojištění si můžete jednoduše sjednat pomocí online formuláře. Stačí zadat obecné údaje o cestě a kalkulačka vám rychle nabídne několik možných variant pojištění. Při online sjednání navíc získáte 10% slevu. Bohužel systém nenabízí skoro žádné obecné informace. Pokud se chcete předem seznámit s možnostmi a variantami pojistek, čeká vás dlouhé a náročné hledání, které pravděpodobně skončí pročítáním obsáhlých dokumentů a vzorových smluv.

Pojišťovna AXA standardně nabízí čtyři druhy pojistek označené L5, K5, K15 a K25. Varianty L5 a K5 jsou velmi podobné, liší se především úrazovým pojištěním. Pojistky K15 a K25 pak nabízí vyšší limity. Webové aplikace z těchto čtyř možností vždy vybere tři nejvhodnější a označí je za základ, komfort a exclusiv. Tomuto řazení odpovídá i cena. Všechny varianty umožňují připojištění pro zimní a adrenalinové sporty.

 • L5 – pojištění léčebných výloh s limitem 5 mil. Kč a asistenčními službami, které zahrnují předčasný náklad, záchranu i ztrátu dokladů nebo zavazadel. Standardní limit je 100 tisíc Kč, 1,5 milionu Kč v případě záchrany.
 • K5 – pojistka shodná s L5, ale navíc zahrnuje úrazové pojištění, připojištění zavazadel a odpovědnosti pro případ škod na majetku třetích osob. Plnění v případě trvalých následků po úrazu může dosáhnout až na 300 tisíc Kč.
 • K15 – pojištění léčebných výloh má limit zvýšený na 15 mil. Kč. Také limity ostatních služeb se proti variantám L5 a K5 zvýšily. Asistence na 140 tisíc Kč a trvalé následky na 600 tisíc Kč.
 • K25 – nejvyšší varianta cestovního pojištění s limitem léčebných výloh 25 milionů Kč.

AXA pojišťovna nabízí i roční pojištění, které je výhodné v případech, kdy během roku cestujete častěji. Výslednou cenu ovlivňuje kromě výše pojistných limitů také destinace, věk nebo délka pobytu. Rozdíl je také mezi pracovní a turistickou cestou. Běžné pojištění na dovolenou stojí v průměru několik set korun na osobu.

Pojištění domácnosti a nemovitosti –⁠ již neposkytuje

AXA nabízí kombinované pojištění stavby a domácnosti v rámci pojištění Domov IN. Přirozeně si můžete sjednat i samostatná pojištění pro domov nebo stavbu, tedy vaši nemovitost. Pojistné balíčky se dělí na Mini, Klasik a Maxi. V případě pojištění Domov IN si nejprve zvolíte balíček pro stavbu a následně pro domácnost. Formulář pro výběr a odhad ceny pojištění je velmi jednoduchý. Bohužel nenabídne žádnou pomoc při vyplňování některých klíčových údajů. Hodnotu pojištěného majetku si musíte určit sami.

 • Mini (stavba) – základní pojištění proti živlům, nehodám souvisejícím s poruchou vodovodního potrubí a vandalismu.
 • Klasik (stavba) – pojistka rozšířená o rozbití skel, přepětí v síti či škody související se zatékáním.
 • Maxi (stavba) – nejvyšší verze pojištění. Zahrnuje navíc sprejerství, havárii rozvodů a také tzv. žolíka. Jde o bonus, který pomůže dorovnat případnou lepší nabídku konkurence.
 • Mini (domácnost) – základní pojištění pro případ živelné katastrofy nebo poruchy rozvodů vody.
 • Klasik (domácnost) – proti základnímu balíčku zahrnuje navíc vandalismus a krádež nebo havárii rozvodů.
 • Maxi (domácnost) – komplexní pojištění, které pamatuje na rozbití skel, škody vzniklé při vloupání a krádeži i selhání kanalizace.

Veškeré balíčky pro pojištění domácnosti zahrnují žolíka, tedy dorovnání konkurenční nabídky. Připojištění nabízí právní ochranu rodiny, pomoc při online nákupech, připojištění pro případ povodní nebo záplav a připojištění občanské odpovědnosti.

Bohatá je nabídka slev. Roční platbu pojišťovna ocení 10% slevou, dalších 5 % můžete získat, pokud máte u společnosti uzavřeny další smlouvy. Sleva 5 % pomáhá také ZTP. Samozřejmě se nezapomnělo ani na slevu za online sjednání. AXA ji má ve výši 30 %.

Pojištění odpovědnosti –⁠ již neposkytuje

AXA nabízí dva základní balíčky pojištění občanské odpovědnosti. Pokrývají škody, které omylem nebo náhodou způsobíte ostatním. Lidově se pojištění odpovědnosti často přezdívá pojistka na blbost. Jednoduše to vystihuje jeho funkci. Pojistka platí na celém světe, kromě Severní Ameriky. Pojištění se vztahuje na všechny členy domácnosti, domácí mazlíčky a překvapivě také všechny pomocníky v domácnosti. Tedy například chůvu nebo uklízečku.

 • Varianta PLUS má limit 5 mil. Kč a zahrnuje běžné životní aktivity, neprofesionální sport nebo drobné stavební či údržbové práce. Spoluúčast si můžete určit nulovou nebo ve výši 1 000 Kč. Nulová spoluúčast se projeví zdražením ročního pojistného asi o 200 Kč.
 • Varianta EXTRA zahrnuje limit zvýšený na 10 mil. Kč. Zahrnuje veškeré služby předchozího balíčku. Navíc jsou například škody způsobené drony nebo jinými létajícími modely či škody způsobené hospodářskými zvířaty.

Při sjednávání smlouvy si řádně prostudujte pojistné podmínky. Některé události mají vlastní pojistné limity, případně platí pouze v některých situacích. Součástí každé smlouvy jsou asistenční služby zdarma. Online sjednání pojištění odpovědnosti vám zajistí 30% slevu na pojistném.

Životní pojištění – již neposkytuje

AXA připravila dva základní balíčky životního pojištění. Liší se investiční částí. Balíček ActiveLife+ žádnou investiční složku neobsahuje a zaměřuje se čistě na pojištění v případě úrazu nebo nemoci. Naopak balíček Life IN umožňuje část pojistného investovat. Na výběr jsou tři investiční strategie lišící se mírou rizika i možným ziskem.

 • ActiveLife+ je rizikové životní pojištění. Přesné složení služeb a asistencí si zvolíte sami při uzavírání smlouvy. Výběr je široký. Zahrnuje smrt, invaliditu, závažné onemocnění i pracovní neschopnost nebo invaliditu. Součástí pojistky jsou asistenční služby. Pomohou s převozem do nemocnice, úklidem domácnosti a v případě invalidity slibují pomoci s administrativními a právními úkony. V rámci jedné smlouvy lze pojistit až osm osob. Celou rodinu tak zabezpečíte bez zbytečné administrativy a uzavírání velkého množství samostatných pojistek.
 • Life IN představuje investiční životní pojištění. Stejně jako varianta ActiveLife+ umožňuje individuální výběr z různých variant připojištění, zaměřených na konkrétní rizika. Navíc ovšem obsahuje investiční složku. Vybrat si můžete ze tří investičních balíčků. Talented Countries se zaměřuje na akcie velkých společností s vyšším rizikem, ale také větším potenciálem růstu. Balanced Solutions využívá akcie a dluhopisy převážně středoevropského regionu ve snaze optimalizovat riziko i výnos. Dluhopisový fond je konzervativní investiční strategií s minimálním rizikem a malým výnosem.

Při splnění daných podmínek můžete využít několika bonusů. AXA odměňuje věrné zákazníky, bezeškodný průběh pojištění a bonus při dožití. Platí pro smlouvy s platností nejméně 20 let a měsíčním pojistným minimálně 1 000 Kč, resp. 1 500 Kč v případě bonusu při dožití.

Úrazové pojištění – již neposkytuje

AXA nabízí úrazové pojištění s názvem 5 PLUS. Jeho princip je velmi jednoduchý. Vyberete si pojistnou částku ve výši 500 tisíc, 1 milion nebo 1,5 milionu korun. V případě úrazu pojišťovna procentuálně ohodnotí rozsah zranění v rozmezí 0–100 %. Výsledné procento se vztáhne k pojistné částce a určí vyplacenou sumu. Každý rok AXA navíc přidá k pojistné částce 5 % navíc.

Co to znamená v praxi? Uvažujme například pojistnou částku 500 tisíc Kč a zranění zasahující 10 % těla. Pojistné plnění v prvním roce od uzavření úrazového pojištění bude 50 tisíc Kč. Tedy 10 % z 500 tisíc Kč. Každý další rok se k částce přidá 5 %. Pokud úraz přijde třeba 10 let od uzavření pojistky, dosáhne bonus na 50 %. Pojistné plnění by v případě našeho modelového příkladu stouplo na 75 tisíc Kč.

Úrazové pojištění 5 PLUS je možné uzavřít jak pro jednotlivce, tak pro rodinu. Pojistku si můžete sjednat dokonce online. Přes webovou aplikaci lze hlásit i případnou pojistnou událost.

Zákaznická podpora – 8/10

V ceně pojištění jsou vždy obsaženy základní asistenční služby. Ty zahrnují jak technickou pomoc při nehodě nebo poruše, tak právní asistenci a administrativní služby. Rozsah pomoci je ovšem vždy omezen určeným finančním limitem. Rozšířit jej lze příplatkovou asistencí.

Asistenční služby zahrnují opravu či odtažení do servisu, úschovu i zapůjčení náhradního vozidla na 24 hodin, případně 48 hodin v zahraničí. Novinkou je služba telemedicíny, tedy telefonická konzultace zdravotního stavu s lékařem.

Připojištění a další doplňkové služby jsou zmíněny v nabídce povinného ručení i havarijního pojištění. Rozšířit je můžete o úrazové připojištění, připojištění náhradního vozidla, zavazadel, skel a rozšířenou asistenci. Povinné ručení nabízí ještě živelní připojištění, připojištění střetu se zvěří a připojištění proti odcizení a vandalství. Havarijní pojištění tato rizika standardně zahrnuje do svých pojistných balíčků a proto nejsou nabízeny zvlášť.

Podporu můžete kontaktovat telefonicky nebo kontaktním formulářem na webu pojišťovny. Využít můžete i několika desítek kamenných poboček. Většinou je najdete v největších krajských městech.

Další služby

AXA společně se skupinou UNIQA nabízí širokou nabídku pojištění a dalších finančních služeb. Rychle a jednoduše si můžete sjednat například cestovní pojištění. Stačí vyplnit přehledný webový formulář, který bere ohled i na speciální aktivity, jako jsou zimní nebo adrenalinové sporty.

Klíčové vlastnosti

Parametry

Limity povinného ručení

35, 70, 140 mil. Kč

Možnosti připojištění u povinného ručení

Úraz, zavazadla, náhradní vozidlo, skla, rozšířená asistence, živelná pohroma, krádež, vandalství, střet se zvěří

Havarijní pojištění

Balíčky GO Mini, GO Klasik a GO Maxi

Možnosti připojištění u havarijního pojištění

Úraz, zavazadla, náhradní vozidlo, skla, rozšířená asistence

Telefonická podpora

Nepřetržitá (24/7)

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (42 hlasů)

Autor recenze

Milan Boháček
Milan Boháček

Technologický nadšenec se zvláštní zálibou v letectví a astrofyzice. Nemůže se dočkat dalšího letu Starship. Ve volných chvílích sleduje sci-fi seriály a baví se hraním šachu. Stres odbourává při vaření. Díky 3D tiskárně si plní dětské sny, takže modely raket, vetřelců a dinosauřích koster začínají pomalu přetvářet jeho byt v pravé nerdí doupě. Můj Facebook.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář