Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze pojišťovny AXA

pojišťovna AXA - zkušenosti, srovnání, recenze

AXA je známá francouzská společnost, která nabízí finanční a pojišťovací služby. Nyní je součástí mezinárodní skupiny UNIQA Insurance Group. Na českém trhu působí od roku 1995 a její služby využívá přes půl milionu českých klientů. V její nabídce figuruje zejména cestovní pojištění. Naopak povinné ručení, pojištění nemovitostipojištění odpovědnosti za škodu již bohužel AXA neposkytuje.

Pozor

Do skupiny UNIQA Insurance Group se AXA začlenila v roce 2021. Od té doby došlo ke změně názvu produktů nebo jiným úpravám.

Hodnocení pojištění AXA

7.5

Velmi dobrá

Pojišťovna AXA patří mezi společnosti se silným mezinárodním zázemím, která vám vyřídí cenově dostupné cestovní pojištění pro jednorázové i celoroční účely. Poskytuje pestrou nabídku kvalitních asistenčních služeb a rozsáhlé doplňkové připojištění. Funguje nonstop na telefonické lince. 20% sleva při sjednání pojištění online.

Cestovní pojištění
7
Zákaznická podpora
8
Klady
  • 20% sleva při sjednání pojištění online
  • Silné mezinárodní zázemí
  • Nabídka kvalitních asistenčních služeb
  • Možnosti doplňkového připojištění
  • Nonstop telefonická asistence, včetně konzultace s lékařem
Zápory
  • Spousta pojištění byla zrušena
  • Nabídka produktů občas působí nepřehledně

Základní informace o pojišťovně AXA

Historie pojišťovny sahá do začátku 19. století. Název AXA však přijala až v roce 1985. AXA není zkratka, jde o uměle vytvořené slovo, které lze snadno vyslovit libovolným jazykem. Své pobočky má takřka na celém světě, ačkoli klíčovým trhem zatím stále zůstává Evropa.

AXA působí v České republice od roku 1995. Své služby nabízí především online, kamennou pobočku má v Praze. AXA se řadí mezi největší pojišťovací instituce u nás. Své zázemí dále posílila vstupem do skupiny UNIQA Insurance Group. Fúze začala v roce 2020 a byla dokončena v roce 2021.

AXA patří mezi oblíbené pojišťovny. Její produkty většinou nabízí vynikající poměr ceny a kvality. Díky tomu se řadí k největším tuzemským pojišťovnám a počet jejich zákazníků neustále roste.

Cestovní pojištění – 7/10

Cestovní pojištění si můžete jednoduše sjednat pomocí online formuláře. Stačí zadat obecné údaje o cestě a kalkulačka vám rychle nabídne několik možných variant pojištění. Při online sjednání navíc získáte 20% slevu. Pokud se chcete předem seznámit s možnostmi a variantami pojistek, čeká vás dlouhé a náročné hledání, které pravděpodobně skončí pročítáním obsáhlých dokumentů a vzorových smluv.

Pojišťovna AXA standardně nabízí tři druhy pojistek označené Excelent, Komfort a Reference. Varianty se od sebe odlišují rozsahem i výší krytí. Tomuto řazení odpovídá i cena. Všechny varianty umožňují další připojištění. Typicky se jedná o pojištění rizikových sportů, autoasistence na cestách a půjčení vozidla. Zajímavá je volba Drink povolen, která přivírá oko nad 0,8 promilemi.

  • Excelent – pojištění léčebných výloh s limitem 500 mil. Kč. Celkový limit činí taktéž 500 mil. Kč.
  • Komfort – pojištění léčebných výloh s limitem 10 mil. Kč. Celkový limit je navýšený na 15 mil. Kč.
  • Reference – pojištění léčebných výloh s limitem 2,5 mil. Kč. Celkový limit činí 3 mil. Kč.

Výslednou cenu ovlivňuje kromě výše pojistných limitů také destinace, věk nebo délka pobytu. Rozdíl je také mezi pracovní a turistickou cestou. Běžné pojištění na dovolenou stojí v průměru několik set korun na osobu.

Základní tři produkty, které Axa v rámci cestovního pojištění nabízí, rozlišují mezi pojištěním do zahraničí, po ČR a pro opakované výjezdy. Běžné cestovní pojištění do zahraničí nabízí výběr mezi výše zmíněnými třemi balíčky a platí pro něj uvedené limity. Pojištění pro opakované výjezdy se sjednává na rok a je výhodné v případech, kdy během roku cestujete častěji.

Domestic cestovní pojištění po ČR je dostupné ve dvou variantách, a sice Komplex a Start. Balíček Start obsahuje pojištění asistenčních služeb, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti, zavazadel a tolerance alkoholu. Balíček Komplex obsahuje všechny nabízené služby – k balíčku Start je to tedy navíc např. pojištění právní ochrany, cykloasistence, autoasistence, domácích mazlíčků a další.

Zákaznická podpora – 8/10

V ceně pojištění jsou vždy obsaženy základní asistenční služby. Ty zahrnují jak technickou pomoc při nehodě nebo poruše, tak právní asistenci a administrativní služby. Rozsah pomoci je ovšem vždy omezen určeným finančním limitem. Rozšířit jej lze příplatkovou asistencí.

Příplatkové asistenční služby zahrnují opravu či odtažení do servisu, úschovu i zapůjčení náhradního vozidla až na 7 dní. Novinkou je služba telemedicíny, tedy telefonická konzultace zdravotního stavu s lékařem.

K ostatním nabízeným produktům patří zdravotní pojištění cizinců, zaměstnanců během pracovních cest a právní pomoc v oblasti automobilového provozu. Na webových stránkách si také můžete přečíst nejrůznější články na blogu, které jsou zaměřené na zajímavosti z destinací, světová nej, bezpečnost během cestování i nejaktuálnější novinky ve světě.

Podporu můžete kontaktovat telefonicky nebo kontaktním formulářem na webu pojišťovny. Při volbě telefonního čísla ale buďte obezřetní. Asistenční služba, která je dostupná nepřetržitě, má jiné telefonní číslo než zákaznická podpora. Nechybí ani virtuální asistent na webových stránkách. Hlášení pojistné události je možné také online.

Klíčové vlastnosti

Parametry

Limity cestovního pojištění

3 mil. Kč pro Reference, 15 mil. Kč pro Komfort, 500 mil. Kč pro Excelent

Možnosti připojištění

Rizikové sporty, autoasistence, tolerance alkoholu do 0,8 promile, půjčení vozidla, cykloasistence, domácí mazlíčci, úrazové, zavazadel, právní ochrany

Telefonická podpora

Nepřetržitá (24/7)

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (42 hlasů)

Autor recenze

Milan Boháček
Milan Boháček

Technologický nadšenec se zvláštní zálibou v letectví a astrofyzice. Nemůže se dočkat dalšího letu Starship. Ve volných chvílích sleduje sci-fi seriály a baví se hraním šachu. Stres odbourává při vaření. Díky 3D tiskárně si plní dětské sny, takže modely raket, vetřelců a dinosauřích koster začínají pomalu přetvářet jeho byt v pravé nerdí doupě. Můj Facebook.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář