Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Služby

Nejlepší roční cestovní pojištění 2024

Roční cestovní pojištění se hodí pro pravidelné cestovatele. Je skvělé pro rodinu i jednotlivce při opakovaných cestách. Nemusíte řešit váš návrat nebo přerušení dovolené s cestovní agenturou. Součástí celoroční pojistky jsou různé bonusy. Víte, na co si dát při výběru pozor? V našem srovnání celoročních cestovních pojištění jsme vybrali jako vítěze ČSOB Pojišťovnu.

Nejlepší celkově

Nejlepší cestovní roční pojištění. Tři cenové balíčky + výhodná nabídka pro rodiny. Přehledné, bez výjimek. Platí i mimo Evropu a pro dlouhodobé cesty.

Specialista na cestovní pojištění

Pojišťovna specializovaná na cestovní pojištění. Celoroční cestovní pojištění MultiTrip nabízí ve dvou balíčcích do krytí 6 milionů Kč.

Alternativa

Srovnávač pojištění na krátké cesty i pro pojištění s celoroční platností. Vyniká svou přehledností a jednoduchostí používání i sjednání.

Nejlepší roční cestovní pojištění

Recenze ČSOB Pojišťovna – nejlepší roční cestovní pojištění

Recenze ČSOB – roční cestovní pojištěníNáš tipTestado.cz

Klady
 • Přehledné pojištění a bez výjimek
 • Dobrý poměr ceny a kvality
 • Nejlevnější roční cestovní pojištění (balíčky)
 • Výhodné pro rodiny
 • Snadné sjednání
Zápory
 • Žádné zásadní nedostatky

Mezi poskytovatele nejlepšího ročního cestovního pojištění rozhodně patří ČSOB. Tato pojišťovna má ve své nabídce přímo připravený dlouhodobý balíček. Vyniká svou jednoduchostí a přehledností bez skrytých nebo obtížně pochopitelných podmínek. Stačí se rozhodnout nad třemi základními parametry:

 • kolik osob chcete pojistit;
 • zda cestujete po Evropě či po celém světě;
 • zda v zahraničí budete trávit jednorázově více než 45 dní;
 • zda budete cestovat v rámci roku opakovaně v kratších intervalech.

Při výběru ihned vidíte, jak se mění cena při úpravě parametrů. Ačkoliv je v každém případě celoroční cestovní pojištění od ČSOB levnější než opakované uzavírání krátkodobé smlouvy, patří cenově k mírně vyšším. Na rozdíl od konkurence se ale nemusíte bát, že by v balíčku chybělo související připojištění jako úrazové pojištění včetně sportů, odpovědnost za újmu, pojištění zavazadel, storna, zrušení cesty, zpoždění letu, zmeškání odjezdu a další.

U doplňkových služeb k celoročnímu cestovnímu pojištění si můžete vybrat z dražšího nebo standardního balíčku dle výše plnění. Pokud chcete ušetřit, lze je také zrušit úplně a pojistit si jen léčebné výlohy. Cena ročního cestovního pojištění ČSOB začíná na 1 000 Kč. Za nejlepší bonusové služby si připlatíte ještě jednou tolik. Cenu zvyšuje i rozšíření platnosti z Evropy na celý svět a dlouhodobý pobyt v cílové destinaci.

ČSOB nabízí také kvalitní roční cestovní pojištění pro rodinu, u kterého můžete ušetřit na rodinném balíčku: zahrnuje 2 dospělé osoby a 3 děti, začíná již od 1 300 Kč.

Roční cestovní pojištění ČSOB vyniká dostatečným limitem plnění. Léčebné výlohy jsou pojištěné od 5 do až 15 mil. Kč. Taktéž připojištění lze sjednat na vysoké částky – například trvalé zdravotní následky až na 600 000 Kč, zavazadla na 50 000 Kč či stornopoplatky na 100 000 Kč. Dále také u ČSOB oceňujeme snadné sjednání bez složitého vyplňování věku, počtu osob či cílové destinace.

Jak je z naší recenze zřejmé, ČSOB Pojišťovna nabízí opravdu špičkové celoroční pojištění do zahraničí.

Náš tip

Pokud hodláte vycestovat jednou ročně na dovolenou k moři, bohatě vám postačí klasické cestovní pojištění.

Recenze ERV Evropská pojišťovna – specialista na cestovní pojištění

Recenze ERV pojišťovny - testado úvodní obrázek

Klady
 • Jedna cesta až na 45 dní
 • Výhodné ceny pro rodiny
 • Výběr mezi dvěma balíčky
 • Možnost připojištění
Zápory
 • Pobočka pouze v Praze

ERV Evropská pojišťovna nabízí své pojišťovací služby zejména v oblasti cestovního ruchu. Tuto specializaci a stabilní zázemí společnosti ocení každoročně více než milion cestovatelů. A ti využívají nejen jednorázového, ale také celoročního cestovního pojištění. To se vztahuje na opakované cesty do zahraničí po dobu jednoho roku. Jedna taková cesta přitom může trvat až 45 dní.

Celoroční pojištění MultiTrip nabízené ERV pojišťovnou lze sjednat pro jednotlivce, skupiny i partnery. Je nabízeno ve dvou základních variantách, které se od sebe liší výší a rozsahem krytí. Jedná se o balíčky Comfort a Premium. Zatímco Comfort pojistí léčebné výlohy do 3 mil. Kč, u balíčku Premium je to 6 mil. Kč. Balíčky zahrnují i léčebné výlohy v souvislosti s onemocněním COVID-19.

Pojištění se vztahuje na libovolný počet cest. Během sjednání online je zapotřebí vybrat mezi pojištěním Evropa a Svět. S 30% slevou si můžete Abyste měli ke svým smlouvám vždy přístup, můžete se zaregistrovat do klientské zóny Moje Evropská nebo si stáhnout stejnojmennou aplikaci. Při sjednání pojištění touto cestou získáte slevu ve výši 10 %.

ERV nabízí k celoročnímu cestovnímu pojištění také možnost se připojistit. Tato možnost se týká například zimních a rizikových sportů či karantény v souvislosti s COVID-19. Ze zvýhodněných cen se mohou těšit dvojice i rodiny s až 5 členy. Jako nevýhodu uvádíme přítomnost pouze jediné pobočky v ČR, která se nachází v Praze.

Recenze ePojisteni.cz – přehledný porovnávač pro cestovní roční pojištění

ePojisteni.cz – přehledný porovnávač pro cestovní roční pojištění

Klady
 • Skvělá přehlednost
 • Snadné používání i sjednání
 • Dobré porovnání celoročních a jednorázových pojistek
 • Detailní přizpůsobení požadovaných připojištění
Zápory
 • Slabší nabídka pojišťoven

Portál ePojisteni.cz není samotná pojišťovna, ale srovnávač. To znamená, že má za úkol najít nabídky od více poskytovatelů, abyste je nemuseli procházet všechny sami. U celoročního cestovního pojištění bohužel ve srovnání objevíte sice více pojistek, avšak všechny od jedné pojišťovny. Přesto má cenu ePojisteni používat pro snadné sjednání, dobré používání přehledných filtrů a pro porovnání dlouhodobého cestovního pojištění s krátkodobými pojistkami.

Pro vyhledání stačí zadat nejjednodušší údaje, jako čas a místo pobytu (lze konkrétní stát i všeobecněji), počet osob a jejich věk. V dalším kroku vyhledávání si můžete pomocí jednoduchých filtrů zvolit, zda chcete celoroční cestovní pojistku nebo jen jednorázovou. V základním balíčku jsou vždy zahrnuty výdaje na léčbu a vždy jsou pojištěny rekreační sporty. Pojištění jen pro rizikové aktivity vám ePojištění najde díky filtrům. V nich dále můžete vyhledávat nabídky obsahující připojištění odpovědnosti, zavazadla, storna či úrazovou pojistku.

Na srovnávači ePojisteni oceňujeme především dobrou přehlednost. Ihned vidíte, kolik vás bude pojistka stát. V případě cestovního pojištění na rok se budete pohybovat přibližně od 800 do 1 900 Kč. Dále také díky jednoduché tabulce na první pohled zjistíte, na kolik máte pojištěné léčebné výlohy a na kolik (či zda vůbec) další doplňková připojištění. Krytí zdravotních výloh se pohybuje 2,5 až do 500 mil Kč.

Pokud budete chtít zjistit více informací, lze si každou vyhledanou nabídku rozkliknout a podívat se na podrobnější přehled či přímo na pojistné podmínky, přesný rozsah pojistky a jiné doplňující informace.

Recenze AXA – jednorázové i celoroční pojištění

pojišťovna AXA - zkušenosti, srovnání, recenze

Klady
 • Jedna cesta až 90 dní
 • Vysoké krytí
 • Široké možnosti připojištění
 • Zvýhodněné rodinné balíčky
Zápory
 • V oblasti celoročního pojištění nic zásadního

Pojišťovna AXA se v roce 2021 sloučila s pojišťovnou UNIQA. Pokud jste u ní byli na některé produkty zvyklé, mohlo se stát, že teď už je v nabídce společnosti nenajdete, případně se změnily jejich názvy nebo podmínky. Celoroční pojištění si ale můžete u pojišťovny AXA sjednat stále. Kromě toho nabízí také standardní jednorázové pojištění pro cesty do zahraničí a také pojištění pro cesty po České republice.

Cestovní pojištění s opakovanými výjezdy se sjednává na dobu neurčitou, přičemž pojistné období se rovná jednomu roku. Během tohoto období ho můžete využívat neomezeně. Jedna cesta přitom smí trvat až 90 dní. Standardně nabízí výběr mezi třemi variantami balíčků, a sice Excelent, Komfort a Reference. Liší se pochopitelně výškou i rozsahem krytí.

Základní balíček Reference nabízí krytí léčebných výloh do výše 2,5 mil. Kč. Součástí balíčku je také pojištění asistenčních služeb. V případě balíčku Komfort je to 5 mil. Kč a navíc úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu a zavazadel. Balíček Excelent nabízí nejvyšší krytí ve výši 500 mil. Kč a ke zmíněným pojištěním navíc také cestování letadlem a domácích mazlíčků.

Cestovní pojištění na rok sjednáte jednoduše online. Ve formuláři vyplníte obecné údaje o cestě, jména, kontakt a dostanete se na konkrétní nabídku. Při sjednání pojištění online získáte slevu 20 %. Na další zvýhodněné ceny pak máte nárok v případě, že cestujete ve větším počtu osob. Samozřejmostí je 24/7 asistenční služba. Na webových stránkách lze také využít virtuálního asistenta na chatu.

Recenze Pojisteni.cz – nejlepší srovnání ročních cestovních pojištění

Pojisteni.cz – nejlepší vyhledávač celoročního cestovního pojištění

Klady
 • Nezávazné srovnání více nabídek
 • Zahrnuje i velmi levné roční pojistky
 • Detailní přizpůsobení vyhledávání
 • Ihned k dispozici všechny smlouvy a podmínky
Zápory
 • Nepřehledné vyhledávání

Pojisteni.cz je srovnávač, který pro vás dokáže vyhledat celoroční cestovní pojištění (a samozřejmě nejen to) od několika různých poskytovatelů. Získáte tak větší výběr. Najdete zde základní levná pojištění již od několika stovek Kč i dražší s mnoha připojištěními a s vysokým krytím. Výhodou srovnávače jsou také mnohdy výhodnější ceny. Vyhledání je zcela nezávazné a nemusíte předem zadávat žádné osobní údaje.

Hlavním mínusem je (ne)přehlednost. Roční cestovní pojištění je jen součástí kalkulačky pro celkové pojištění cest a je v něm poměrně ukryté. Jako první vyplňujete údaje, které vůbec nenasvědčují celoroční platnosti – uvádíte například jednu konkrétní destinaci (např. Řecko, nikoliv celkově Evropu) nebo dobu trvání cesty. Až po naklikání těchto parametrů se dostanete na možnost volby mezi jednorázovým výletem, opakovanými výjezdy a rodinnými balíčky. Možnost vyhledávání pojištění bez návratu do ČR zde chybí úplně. Zato máte k dispozici filtr, který vám vybere nabídky s vyššími a nižšími limity plnění.

Při vyhledávání se nabízejí také různá připojištění: asistenční služba, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za újmu, pojištění zavazadel a jejich zpoždění, zpoždění letu, únosu letadla, připojištění chronických onemocnění, pojištění mazlíčka (psa nebo kočky) nebo spoluúčasti u zapůjčeného vozidla. Můžete si jednotlivě vybrat, jaké využijete a jaké nikoliv. Výše krytí pojistek je napsaná v odrážkách a nabídky jsou řazené jedna za druhou, nikoliv přehledně v tabulce. Jejich parametry a formát informací nejsou jednotné – na první pohled je tudíž neporovnáte. Jednoduchosti nepřispává ani nutnost si některá připojištění přiobjednávat volitelně zvlášť.

Zařízení pojistky není nijak náročné. U každé nalezené nabídky najdete tlačítko pro sjednání. Nechybí ani pojistné smlouvy a další kompletní materiály. Máte tak vše hezky po ruce a můžete se ihned seznámit s podmínkami. Sjednání zvládnete online z pohodlí domova.

Jak vybrat roční cestovní pojištění

Roční cestovní pojištění, jak každý z jeho názvu odhadne, se vyznačuje dlouhou dobou platnosti. Zatímco časově omezený typ pojišťuje jen jednorázovou cestu, zde máte krytí neomezeně pro jakýkoliv počet cest, který během roka absolvujete. Roční pojištění do zahraničí i tuzemska tudíž využijí především pravidelní cestovatelé. Kromě toho, že se nemusíte po celý rok o nic starat a nemusíte neustále vyřizovat nové smlouvy, je velkou výhodou také výrazně nižší cena.

Základem krátkodobého i dlouhodobého cestovního pojištění je pokrytí případných léčebných výdajů v zahraničí, nákupu léků či třeba převozu zpět do ČR v případě úrazu. Kromě tohoto základu si můžete přidat i další připojištění. Některá se týkají zdraví – například pojištění trvalých úrazů. Jiná zase řeší ostatní komplikace, které mohou nastat – například zpoždění letu, ztrátu zavazadel, nutné storno zájezdu či třeba pojištění odpovědnosti na cestách.

Náš tip

Pokud se chcete dozvědět více, jak tento typ pojištění funguje, podívejte se jak vybrat cestovní pojištění. Celoroční se od krátkodobého v základu neliší, jen má dlouhou dobu platnosti.

recenze roční cestovních pojištění, Jak vybrat roční cestovní pojištění

Kolik stojí cestovní roční pojištění?

Jednorázové pojištění vás vyjde při kompletním krytí všech rizik na několik stovek korun. Za celoroční cestovní pojištění nezaplatíte překvapivě o tolik více peněz. Některá jsou dokonce srovnatelná s jednorázovými a jejich ceny i při rozšířeném připojištění začínají na stovkách korun. Vyplatí se již během dvou nebo tří cest.

Zcela základní roční cestovní pojištění seženete přibližně od 200 Kč. Průměrné s vysokým krytím i připojištěním mnoha situací stojí kolem 1 000 Kč. Rizikové sporty, dlouhodobé pobyty či platnost mimo Evropu pak cenu zvyšují obvykle i na několik tisíc Kč.

Kolik stojí cestovní roční pojištění?Výše krytí ročního cestovního pojištění

Pojištění výdajů za zdravotní péči ročního cestovního pojištění vždy dosahují řádu milionů Kč. Jsou mezi nimi ovšem značné rozdíly. Zatímco některé mají krytí do 2,5 mil, jiné nabízejí až desítky mil Kč. Na rozdíl od jednorázových typů nenajedete u celoročních variant běžně na trhu pojistky s neomezeným krytím. Při výběru vždy zvažte, jak riskantní je vaše cesta. Pro běžné i středně vážné zdravotní problémy poskytuje většina pojišťoven dostatečné krytí.

Pokud pravidelně cestujete, je velmi pravděpodobné, že se vám přihodí nějaká drobnost, jako je zpoždění letu či ztráta nebo krádež zavazadel. Z tohoto důvodu se ve srovnání s jednorázovým výletem mnohem více vyplatí mít připojištění podobných situací. I zde se limity jednotlivých pojišťoven mohou výrazně lišit. U připojištění si hlídejte, zda je výše krytí dostatečná. U levnějších pojistek vám ne vždy vykompenzuje vzniklé škody.

Opakované vs. dlouhodobé cestyOpakované vs. dlouhodobé cesty

Roční pojištění do zahraničí je poměrně jednoduché a bez nepříjemných chytáků. Jedinou zásadní podmínkou, o které byste měli předem určitě vědět, je délka vaší cesty. Některé roční cestovní pojistky pokrývají jen opakované krátkodobé cesty, nikoliv souvislý pobyt v zahraniční po delší dobu. Limitem pro delší pobyt se obvykle rozumí setrvání v dané zemi po dobu 45 dní a více.

Plánujete-li takovýto typ výjezdu, určitě si nezapomeňte zkontrolovat, zda se na něj pojistka vztahuje. Pojištění pro dlouhodobý pobyt v zahraničí bývá dražší než pro opakované cesty.

Přemýšlejte rok dopředu

Při výběru ročního cestovního pojištění byste měli předem dobře zvážit, co všechno máte v plánu či jak vypadají vaše obvyklé výlety. Myslete na to, že jen základní pojistka vás může omezovat, a v případě nutnosti ji bude nutné upravovat. Dobře zvažte především místa, která chcete navštívit, konkrétně zda vám bude po celý rok stačit Evropa či zda máte nebo budete mít v plánu i vzdálenější destinace.

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.9 (34 hlasů)

Autor článku

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář