Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Finanční služby

Recenze pojišťovny ČSOB

14. 6. 2021 aktualizováno

Hodnocení pojištění ČSOB

Československá obchodní banka (ČSOB) vznikla v roce 1964. Od roku 1999 je součástí belgické KBC Bank. ČSOB kromě bankovních služeb zajišťuje i širokou škálu pojištění. Své produkty nabízí také pod značkou Poštovní spořitelny.

V této recenzi zhodnotíme nabídku povinného ručení, havarijního pojištěnícestovního pojištění, pojištění nemovitosti, pojištění odpovědnosti, životního a úrazového pojištění. Nezapomeneme ani na srozumitelný popis možného připojištění či asistenčních služeb. Už nyní vám ale můžeme prozradit, že ČSOB vám dokáže zprostředkovat nejlepší pojištění vozidla.

Hodnocení pojištění ČSOB

8.6

Skvělá

Pojišťovna ČSOB nabízí stabilní zázemí mezinárodní společnosti, která má u nás hustou síť kamenných poboček. Kromě výhodného povinného ručení a havarijního pojištění nabízí komplexní asistenční služby. Potěší jednoduchý a přehledný web, při sjednání online se můžete těšit na 20% slevu.

Povinné ručení
8.5
Havarijní pojištění
8.5
Cestovní pojištění
9
Pojištění domácnosti a nemovitosti
8
Pojištění odpovědnosti
9
Životní pojištění
8.5
Úrazové pojištění
8
Zákaznická podpora
9
Klady
 • 20% sleva při sjednání pojištění online
 • Velmi hustá síť poboček
 • Stabilní zázemí mezinárodní společnosti
 • Komplexní asistenční služby
 • Úrazové pojištění řidiče je vždy součástí povinného ručení
 • Jednoduchý a přehledný web
Zápory
 • Základní varianta hav. pojištění nemůže obsahovat pojistku pro případ krádeže vozu

Základní informace o pojišťovně ČSOB

ČSOB vznikla jako státní instituce v roce 1964. Koncem devadesátých let úspěšně prošla privatizací a stala se součástí finanční skupiny KBC Group, kterou vlastní belgická pojišťovna KBC Verzekeringen NV. V roce 2000 převzala správu nad Investiční a Poštovní bankou, včetně Poštovní spořitelny. Poštovní spořitelnu dodnes ČSOB provozuje jako svoji obchodní značku a její služby nabízí na přepážkách České pošty. Díky tomu se chlubí jasně nejrozsáhlejší sítí poboček v České republice.

Banka a pojišťovna ČSOB se řadí mezi největší a nejoblíbenější v České republice. ČSOB pojišťovna, tedy část společnosti starající se o pojišťovací služby, pečuje o stovky tisíc zákazníků. Její tržní podíl přesahuje 8 %. ČSOB byla společností Global Finance vyhlášena nejlepší českou bankou roku 2021. Vítězství si zajistila vysokou aktivitou a intenzivní pomocí klientům v době pandemie.

Povinné ručení – 8,5/10

ČSOB nabízí tři základní balíčky povinného ručení. Všechny zahrnují úrazové pojištění řidiče i asistenční služby. Samozřejmostí je možnost připojištění. Limity jsou 35, 60 a 200 mil. Kč. V případě základního balíčku se liší limit pro majetek a újmu na zdraví.

 • Základní varianta Standard má limit 35 mil. Kč pro majetkové škody a 44 mil. Kč pro zdravotní potíže. Součástí balíčku je úrazové pojištění řidiče ve výši 100 tisíc Kč a pojištění osobních věcí řidiče i rodinných příslušníků. Asistenční služby zahrnují opravu, odtah i zajištění náhradního ubytování. Limitem pro nehodu nebo poruchu jsou dva tisíce Kč pro Českou republiku a 150 euro pro zahraničí.
 • Prostřední varianta Dominant zvyšuje limit pro poškození majetku a zdraví na 60 mil. Kč. Zahrnuje stejné pojistky jako balíček Standard, limity plnění jsou ovšem dvojnásobné. Stejné zůstávají pouze asistenční služby.
 • Nejlepší možnost povinného ručení se nazývá Premiant. Limity jsou stanoveny na 200 mil. Kč. Proti předchozím variantám se opět navýšily limity úrazového pojištění a pojištění osobních věcí. Navíc varianta Premiant obsahuje možnost zapůjčení náhradního vozu a také pojištění škod na vlastním vozidle. Limit je 10 tisíc Kč. V případě, kdy způsobíte menší nehodu, tak nemusíte čerpat prostředky z havarijního pojištění a nepřipravíte se o bonus za bezeškodný průběh pojištění.

Připojištění zahrnuje běžná rizika, jako pojištění skel, střet se zvěří nebo živelnou pohromu. Připojistit můžete kromě řidiče, který je pojištěný v rámci povinného ručení vždy, také spolucestující. Vybrat si můžete ještě rozšířené asistenční služby s vyššími limity. ČSOB nabízí i asistenční služby bez limitů.

Cena a bonusy

Cenu povinného ručení ovlivňují klasické ukazatele, tedy typ a technické parametry vozu, předchozí průběh pojištění a počet nehod. Samozřejmě je důležité, zda vůz provozujete soukromě nebo s ním podnikáte. Věk ani místo bydliště nejsou pro určení ceny zásadní parametry.

Pokud si sjednáte povinné ručení online, získáte 20% slevu. Web ČSOB nabízí i cenovou kalkulačku pro nezávaznou kalkulaci ceny.

Havarijní pojištění – 8,5/10

Havarijní pojištění má tři varianty, podobně jako povinné ručení. Také názvy Standard, Dominant a Premiant zůstaly stejné. Pojistné balíčky obsahují překvapivě velké množství služeb.

 • Havarijní pojištění Standard zahrnuje kromě škod na vozidle v důsledku nehody také živelné pohromy nebo střet se zvěří. Pojistka se dokonce vztahuje na libovolné poškození vozu, včetně pádu nebo vandalismu. Ve variantě Standard ovšem nemáte možnost pojistit vůz proti odcizení.
 • Varianta Dominant přebírá veškeré služby zahrnuté v pojištění Standard. Balíček navíc obsahuje i pojistku pro případ krádeže.
 • Nejvyšší varianta Premiant je zvlášť vhodná pro nové vozy. Obsahuje totiž GAP pojištění, které zaručuje hodnotu vozidla.

Možnosti připojištění jsou u ČSOB velmi omezené. Přirozeně je to dáno faktem, že většinu nehod a nečekaných událostí pojistky zahrnují standardně. Volit můžete jen mezi připojištěním skel, zavazadel a úrazovým pojištěním pro cestující. Vybrat si můžete i rozšířené asistenční služby s vyššími limity plnění.

Cena a bonusy

ČSOB nabízí 20% slevu při sjednání havarijního pojištění online. Výsledná cena pojištění bude jako vždy záležet především na řidičské historii.

Cestovní pojištění – 9/10

ČSOB nabízí cestovní pojištění ve třech variantách. Při sjednání online můžete využít 20% slevu. Připojištění zahrnuje zrušení cesty, asistenční služby pro vozidlo a také zajímavou možnost pojištění domácnosti po dobu nepřítomnosti. Vztahuje se na vloupání. Limit pojistného plnění je 300 tisíc korun. Uzavřít jej však můžete pouze při cestě do zahraničí, a to maximálně na 30 dnů.

 • Základní – nejlevnější varianta cestovního pojištění s limitem léčebných výloh 5 milionů Kč a základními asistenčními službami. Ty zahrnují například zajištění lékaře či v nutných případech převoz zpět do České republiky.
 • Zlatá střední cesta – nejoblíbenější varianta pojištění s limitem 15 mil. Kč na léčebné výlohy, úrazovým pojištěním nebo pojištěním zavazadel. Součástí je i pojištění odpovědnosti s limitem 15 mil. Kč.
 • Komplexní – nejvyšší varianta s limitem 100 mil. Kč na léčebné výlohy. Pojištění zahrnuje rozšířenou asistenci s možností tlumočení nebo informačním servisem. V pojistném balíčku nechybí ani úrazové pojištění či pojištění odpovědnosti. V případě zavazadel se limit zvedl na 50 tisíc Kč. Zahrnuje poškození, krádež i ztrátu.

Výslednou cenu pojistky ovlivňuje několik obecných parametrů. Místo, důvod cesty nebo třeba provozování rizikových sportů. Nejdůležitějším z nich je samozřejmě délka cesty. ČSOB pojišťovna nemá nejnižší cestovní pojištění na trhu, ale kvalita služeb za malý příplatek určitě stojí. Běžná týdenní pojistka ve střední variantě pro jednoho dospělého se obvykle vejde do 500 Kč. Aplikace vás při zadávání údajů také upozorní na rodinnou slevu. Malým bonusem při sjednání pojištění je elektronická kniha zdarma.

Náš tip

Věděli jste, že si u ČSOB Pojišťovny můžete sjednat také pojištění internetových rizik, tzv. kyberpojištění?

Pojištění domácnosti a nemovitosti –⁠ 8/10

Chcete u ČSOB pojistit vaši nemovitost? Vybrat si můžete mezi samostatným pojištěním domácnosti nebo stavby a komplexním balíčkem, který kombinuje obě možnosti. Jak je u ČSOB pojišťovny zvykem, vždy vás čekají tři předem připravené balíčky. Základní Standard, střední Dominant a nejvyšší Premiant. Každá varianta má základní limit ve výši pojištěného majetku. V následujícím přehledu vycházíme z kombinovaného pojištění pro domácnost i stavbu.

 • Standard je základní pojistka, kterou doplňují asistenční služby a servis domácích spotřebičů. Asistence zahrnuje odemknutí dveří při zabouchnutí nebo ztrátě klíčů i pomoc při havárii. Pojišťovna vám v případě nutnosti zajistí instalatéra, elektrikáře i kominíka. Finanční limit činí 7 tisíc Kč. Zajímavým doplňkem je finanční kompenzace při velké pojistné události. Pokud dojde ke škodě na úrovni nejméně 80 % z pojistné částky, pojišťovna vyplatí 50 tisíc Kč za psychickou újmu.
 • Balíček Dominant kromě základní pojistky a asistenčních služeb zahrnuje také připojištění pro případ vandalismu, poruchy elektrických rozvodů, poškození fasády zvířaty a škody způsobené zatékáním do stavby.
 • Premiant je nejvyšší varianta pojištění. Zahrnuje vše z předchozích balíčků, ovšem zvyšuje některé limity. Navíc obsahuje pojištění pro případ technické poruchy a ztrátu vody. Technické poruchy se týkají náhodných poruch i výrobních vad u elektronických zařízení, která jsou brána jako součást stavby. Například solárních panelů, kotle nebo tepelného čerpadla.

Připojištění nabízí pomoc v případě povodní nebo záplav a také pojištění odpovědnosti. Využijete ho třeba v případě, kdy procházejícího chodce zraní padající omítka z vašeho domu. Objednat si můžete i nadstandardní asistenci s limity zvýšenými na 14 tisíc Kč.

Při online sjednání pojištění máte nárok na 30% slevu. Pokud nebudete hlásit žádnou škodu, získáte každý rok slevu 3 %, a to až do celkové výše 18 %.

Pojištění odpovědnosti – 9/10

Proč si sjednat pojištění odpovědnosti, lidově zvané pojistka na blbost? Odpověď je jednoduchá. Pomáhá krýt škodu, kterou svoji neopatrností, nešikovností nebo prostou náhodou způsobíte ostatním. Příkladem může být vytopení sousedů nebo poškození vystavených věcí v obchodě či galerii.

Pojištění odpovědnosti u ČSOB sjednáte velmi snadno online. Navíc tím získáte nárok na 10% slevu. Vybrat si můžete mezi pojištěním odpovědnosti z běžného občanského života nebo pojištění odpovědnosti z výkonu povolání. Přirozeně lze obě pojistky zkombinovat. Stačí vyplnit krátký formulář, podle potřeby upravit limity pojistného plnění a odeslat vše pojišťovně.

Pojistka zahrnuje členy rodiny i domácí zvířata. Vztahuje se na vše, kromě případů, které jsou jmenovány v pojistných podmínkách. Výlukám z pojištění proto věnujte zvláštní pozornost. Kromě situací vzniklých v důsledku trestné činnosti, požití alkoholu nebo návykové látky, se týká i profesionálního sportu či zavlečení nebezpečných chorob. Výjimky zahrnují také řízení motorových vozidel, plavidel a létajících zařízení. Pro ty musíte sjednat zvláštní pojistky.

Cena pojištění odpovědnosti se odvíjí od zvoleného limitu pojistného plnění. Aplikace pravděpodobně doporučí limit 6–10 mil. Kč. Roční pojištění odpovědnosti z běžného života vás v takovém případě přijde asi na 1 000 až 1 200 Kč. Podobnou cenu má i pojištění odpovědnosti z výkonu povolání. Zde hraje důležitou roli spoluúčast. ČSOB pojišťovna ji nabízí ve výši 25 % nebo 10 % ze vzniklé škody, případně ve výši rovných 1 000 Kč.

Životní pojištění – 8,5/10

Životní pojištění si můžete na míru upravit v balíčku Můj život. Kromě služeb zmíněných u úrazového pojištění lze přidat také pojistku pro případ invalidity, včetně duševních chorob a dále pojistky pro případ vážného onemocnění nebo hospitalizace. Užitečným doplňkem je připojištění schopnosti splácet úvěry a další závazky. Služba NaCesty vám zase zajistí dvojnásobné plnění v případě dopravní nehody. Platí pro auto, vlak i motocykl. Na dovolené se týká i výletu lodí nebo vyhlídkového letu.

Součástí pojistky jsou vždy asistenční služby. Podle výše pojistného buď ve variantě BASIC nebo PLUS. Zahrnují bezplatnou infolinku s možností konzultace zdravotního stavu, pomoc při úrazu či nemoci a také veterinární služby. Pomoc při úrazu znamená přepravu do nemocnice, zajištění léků, úklid domácnosti nebo například dovoz teplého jídla.

Přirozeně nechybí možnost doplnit pojistku o investiční složku. Ta je spojena s daňovou úlevou i možností příspěvků od zaměstnavatele. Investiční program je velmi rozsáhlý a přizpůsobený odvážnějším i opatrnějším investorům. Míra rizika přirozeně odráží i možný výnos. Nechybí ani garantovaný program s jistotou pevného zhodnocení.

Úrazové pojištění – 8/10

ČSOB pojišťovna nenabízí klasické úrazové pojištění. Nahradil jej balíček Náš život, který je možné individuálně nastavit na míru každého klienta. Může odpovídat úrazovému i životnímu pojištění. Pojistit lze běžné i dlouhodobé úrazy. Balíček počítá také s občasnými adrenalinovými zážitky, kde je riziko vyšší a běžné pojistky se na ně obvykle nevztahují.

V případě trvalých poúrazových následků vám pomůže zajistit léčbu nebo nákup zdravotních pomůcek až osminásobná progrese. Jinými slovy, při závažném úrazu vyplatí pojišťovna až osminásobek původně sjednané pojistné částky.

Nabídka balíčku Náš život zahrnuje také pomoc při pracovní neschopnosti a poklesu příjmů. Nechybí ani finanční zajištění rodiny v případě náhlé smrti. ČSOB pojišťovna nabízí hned několik variant pojistných plnění. Konkrétní podmínky se dozvíte na pobočce při uzavírání pojistky. Vzhledem ke složitosti pojistného balíčku není možné jej uzavřít online.

Zákaznická podpora – 9/10

Asistenční služby jsou vždy součástí povinného ručení i havarijního pojištění. Limit pro běžné úkony je dva tisíce korun v případě České republiky a 150 euro pro zahraničí. Limit platí pro opravu, odtah nebo úschovu. Asistence zahrnuje i náhradní dopravu či ubytování. Zajímavou službou je možnost nouzové půjčky a to až do výše 500 euro. Rozšířená asistence se příliš neliší v nabídce služeb, ale nabízí vyšší pojistný limit.

Připojištění dává v případě povinného ručení výběr mezi pojištěním skel, zavazadel a dále pojistkou pro případ krádeže, střetu se zvěří nebo živelnou pohromou. Připojistit pro případ úrazu je možné také spolucestující. Řidič má úrazové pojištění zajištěno vždy. Havarijní pojištění má nabídku podstatně menší. Nabízí pouze připojištění skel, zavazadel a úrazové pojištění cestujících.

Telefonická podpora je k dispozici 24 hodin denně. Dotazy můžete posílat přes online formulář a samozřejmě můžete využít i hustou síť poboček. Sama ČSOB provozuje asi 200 poboček po celé republice. Síť poradenských a obchodních míst ovšem značně rozšiřuje Česká pošta, která nabízí produkty ČSOB v rámci služeb Poštovní spořitelny.

Další služby

ČSOB přirozeně nabízí komplexní pojišťovací služby, které se netýkají pouze automobilů. Čerstvou novinkou je pojištění dronů. Funguje podobně jako pojištění automobilu. Velké drony a drony používané k vědeckým, experimentálním či komerčním účelům musí mít ze zákona sjednáno povinné ručení. Volitelné je havarijní pojištění. Jeho cena se určuje individuálně dle hodnoty a vybavení dronu.

Klíčové vlastnosti

Parametry

Limity povinného ručení

35/44, 60, 200 mil. Kč

Možnosti připojištění u povinného ručení

Skla, zavazadla, odcizení, střet se zvěří, živelná pohroma, úraz spolucestujících, rozšířená asistence

Havarijní pojištění

Balíčky Standard, Dominant, Premiant

Možnosti připojištění u havarijního pojištění

Úraz spolucestujících, zavazadla, skla, rozšířená asistence

Telefonická podpora

Nepřetržitá (24/7)

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.9 (53 hlasů)

Autor recenze

Milan Boháček
Milan Boháček

Technologický nadšenec se zvláštní zálibou v letectví a astrofyzice. Nemůže se dočkat dalšího letu Starship. Ve volných chvílích sleduje sci-fi seriály a baví se hraním šachu. Stres odbourává při vaření. Díky 3D tiskárně si plní dětské sny, takže modely raket, vetřelců a dinosauřích koster začínají pomalu přetvářet jeho byt v pravé nerdí doupě. Můj Facebook.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář