Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze pojišťovny Slavia

18. 8. 2022 aktualizováno

Slavia pojišťovna recenze

Česká pojišťovna Slavia je mezi zákazníky oblíbená a má dlouho tradici. Nabízí mnoho typů pojištění. U každého z nich máte na výběr z několika balíčků, které se odlišují cenou i rozsahem krytí. Na své si tak přijde každý. Slavia rovněž vyniká svou jednoduchostí. Pojďte se podívat, co vše dokáže pojistit a jak jednotlivé nabídky fungují.

Hodnocení pojištění Slavia

7.5

Velmi dobrá

Česká pojišťovna Slavia vyniká především v povinném ručení, cestovním a zdravotním pojištění. Specializuje se také na zdravotní pojištění cizinců nebo na pojistky pro firmy. Vše zařídíte online přes přehledné formuláře s možností nastavení ceny i pojistných krytí. Zákaznická podpora funguje dobře. Celkově se jedná o spolehlivou pojišťovnu. Pokud se seznámíte s výjimečnými omezeními, která vám představíme, a dobře si přečtete pojistnou smlouvu, nemůže vás nic nepříjemně zaskočit.

Povinné ručení
9
Havarijní pojištění
6
Cestovní pojištění
8
Pojištění domácnosti a nemovitosti
7
Pojištění odpovědnosti
8
Životní a úrazové pojištění
6.5
Zákaznická podpora
8
Klady
 • Česká pojišťovna s tradicí
 • Jednoduché cenové balíčky a kalkulačka
 • Rychlé vyřízení škody online
 • Dostatečně vysoké krytí
 • Široké možnosti připojištění
 • Fungující mobilní aplikace
Zápory
 • Někdy méně přehledná nabídka
 • Nenabízí životní pojištění
 • Omezená havarijní pojistka

Základní informace o pojišťovně Slavia

Pojišťovna Slavia je v současné době jedinou ryze českou pojišťovnou. Navazuje na svou tradici z roku 1868, ve kterém byla založená. V současné době patří do finanční skupiny SPGroup a překonala hranici 1 mld. Kč v předepsaném pojistném. Nabízí osobní i firemní pojištění neživotního typu.

Množství poboček Slavia není ve srovnání s konkurencí tak vysoké, avšak ve většině krajů alespoň jednu najdete. Osobní kontakt však obvykle není nutný, protože vše vyřídíte snadno online. Především od roku 2020 v digitalizaci značně pokročila.

Povinné ručení – 9/10

Povinné ručení u pojišťovny Slavia můžete uzavřít samostatně nebo spolu s havarijním pojištěním. Kromě běžných vozidel ho lze uzavřít také pro motocykly a velké dopravní stroje, jako jakou například kamiony či obytné vozy. Smlouvu lze sjednat online a s okamžitou platností díky dočasné zelené kartě. Smlouvu vyřídíte dokonce ještě předtím, než budete mít přidělenou SPZ.

Povinné ručení u Slavie se nabízí ve třech cenových variantách:

 • Základ – krytí zdraví i majetku ve výši 35 mil. Kč + pouze základní asistenční služby.
 • Jistota – krytí zdraví i majetku ve výši 100 mil. Kč + profi asistenční služby + připojištění úrazu řidiče, připojištění poškození stojícího vozidla zvířetem a ztráty / odcizení klíčů od auta.
 • Jubileum – krytí zdraví i majetku ve výši 150 mil. Kč + profi asistenční služby včetně prémiových služeb + připojištění z balíčku Jistota + připojištění vandalismu, pneumatik + garance ceny pojistného na 3 roky.

Základ asistenčních služeb zahrnuje jen příjezd pomoci při poruše nebo při nehodě. U profi balíčků vyšší ceny můžete počítat i s dalšími službami jako například s odtahem vozidla do servisu, náhradním ubytováním, půjčením automobilu, s úhradou cestovného nebo s uskladněním / zaparkováním auta.

Do prémiových asistenčních služeb se pak řadí náhradní řidič nebo repatriace neopraveného vozidla přes hranice.

Pojištění automobilu od Slavie vyniká množstvím slev. Při hromadném sjednání povinného ručení a havarijního pojištění získáte slevu 5 %. Na jízdě bez nehod můžete ušetřit až 50 % a při online vyřizování 2 %. Pokud budete jezdit jen po ČR, čeká vás bonus až 10 %, na nové vozidlo 15 % a v případě využívání auta jediným řidičem až 5 %.

Havarijní pojištění – 6/10

Havarijní pojištění si lze přes kalkulačku ve webovém prohlížeči sjednat jen jako doplněk k povinnému ručení. Umožňuje pojistit osobní a užitková vozidla, která jsou méně jak 13 let stará a váží méně jak 3,5 tuny. Pro motocykly, čtyřkolky a těžší techniku jako kamiony nebo obytňáky, traktory a autobusy se havarijní pojistka u Slavie bohužel nenabízí. Výjimkou jakou také autoškoly, autopůjčovny, taxi a podobné služby.

Pojištění Slavia dokáže pokrýt různé situace a kromě autonehody hradí i škody způsobené živelnou katastrofou, vandalismem a vztahuje se také na krádeže. Platí na území celé Evropy. Pojistnou částku si při uzavření smlouvy sami zvolíte dle ceny svého vozu. Cenu ovlivňuje také zabezpečení vašeho vozu různými hlídacími systémy, díky kterým získáte slevu. U spoluúčasti máte na výběr ze tří variant: 0% (min. 5 000 Kč), 5% (min. 5 000 Kč) nebo 10% (min. 10 000 Kč).

Asistenční služby jsou stejné jako u již zmíněného povinného ručení. Samozřejmostí je jednoduché online vyřízení pojistné smlouvy. V případě zájmu si můžete svůj vůz také připojistit a rozšířit balíček o úrazové pojištění, pojištění zavazadel, odpovědnosti, střetu se zvěří či třeba o pojištění skel.

Cestovní pojištění – 8/10

Slavia myslí také na cestovní pojištění. Vybírat si můžete z balíčků s platností v ČR, SK nebo v Evropě či po celém světě. Sjednat lze jak jednorázové pojištění, tak dlouhodobou pojistku, díky které ušetříte a budete kdykoliv cestovat bez starostí. Finančně výhodné je také cestovní pojištění pro rodiny – 2 dospělé osoby a 1 až 3 děti. Samozřejmostí je rychlé sjednání online.

U léčebných výloh se nabízí krytí od 3 500 000 Kč až po 20 milionů. Taktéž ostatní části cestoví pojistky lze pomocí webové kalkulačky snadno nastavit dle vlastních potřeb či si vybrat jeden z předpřipravených balíčků. Výše plnění bude vyhovovat těm, kdo raději nenechávají nic náhodě, i těm, kteří chtějí ušetřit. Základní týdenní pojištění na cesty od Slavie seženete již za méně než 100 Kč.

Díky široké nabídce připojištění si můžete přizpůsobit krytí dle vašich potřeb. Nabízí se například připojištění rizikových sportů, úrazu, odpovědnosti za škodu, zavazadel, storna zájezdu, ztráty dokladů, veterinární léčby vašeho mazlíčka nebo prémiových asistenčních služeb. Mezi ně patří například auto asistence či letecká asistence.

Pojištění domácnosti a nemovitosti – 7/10

Nabídka pojištění domu je u Slavie poměrně bohatá, avšak mírně nepřehledná a mnoho i základních krytí je nutné připojistit navíc za příplatek. Pro někoho to však může být výhodou, protože nemusíte platit za služby, které nevyužijete – například za pojištění proti povodním v případě domu postaveném na kopci. Slavia nabízí tři základní balíčky: Základ, Jistota a Jubileum.

Pojištění Základ:

 • Požár a s ním spojené jevy (výbuch, úder blesku, kouř atd.)
 • Vichřice, krupobití
 • Pád předmětu – obvykle stromu nebo stožáru; zahrnuje ale i náraz nebo zřícení letadla, jeho části nebo jeho nákladu
 • Sesuv půdy, laviny, zemětřesení
 • Škody vodovodního rozvodu
 • Volitelně: povodeň a záplava
 • Asistence: telefonická zdarma

Pojištění Jistota:

 • Náklady na odstranění vodovodní škody
 • Vše z předchozího
 • Přepětí, podpětí
 • Nadzvuková vlna (aerodynamický třesk)
 • Mráz, tíha sněhu,
 • Zkrat v elektromotoru
 • Náraz vozidla
 • Vloupání, rozbití skla
 • Povodeň a záplava
 • Stavební materiál, nářadí
 • Volitelně: vandalismus, poškození plotu či zateplené fasády zvěří, skleník
 • Asistence: technická asistence, úhrada dopravy a práce či materiálu technické pomoci (instalatér, zámečník atd.)

Pojištění Jubileum:

 • Vše z předchozích
 • Atmosférické srážky
 • Ztráta vody
 • Vandalismus
 • Poškození zateplení fasády zvířaty
 • Skleník
 • Volitelně: Poškození plotu zvěří, technická porucha, poškození vnitřního zateplení zvířaty, porosty, hroby
 • Asistence: stejné jako Jistota + právní konzultace po telefonu a názor druhého lékaře

U všech typů pojistek získáte také IT a elektro asistenci pro mobilní telefony, počítače a spotřebiče. Dále si lze sjednat připojištění odpovědnosti z držby budovy a pojištění odpovědnosti z běžného občanského života. Pojištění odpovědnosti je zcela bez spoluúčasti.

Pojistku u Slavie sjednáte pro rodinný dům i další stavby, jako je garáž, chata, bazén a jiné. Vedlejší budovy u domu v hodnotě do 200 000 Kč jsou pojištěné zdarma. U nemovitosti ve výstavbě získáte slevu 25 %. V rámci domácnosti nabízí Slavia pojištění věci v nebytových prostorech do limitu až 60 000 Kč a u elektroniky / spotřebičů do stanované výše pojistné částky.

Pojištění odpovědnosti – 8/10

Pojištění odpovědnosti Slavia lze sjednat jako doplněk k majetkovému pojištění nemovitosti či samostatně. Pojistná smlouva za způsobenou škodu se týká nejen vás, ale vztahuje se také na manžela, druha/družku, registrovaného partnera a děti max. do 26ti let. Zahrnuje mnoho situací včetně rekreačních sportů či chovu zvířat.

Platnost je po celé ČR i v Evropě při přechodném turistickém pobytu v zahraničí. Vybrat si můžete z několika balíčků podle toho, zda preferujete vyšší plnění nebo nižší pojistnou cenu. Limity celkově jsou pro újmu na zdraví, škodu na věci i na finanční škodu ve výši 2, 4, 6 nebo 8 mil. Kč.

Životní a úrazové pojištění – 6,5/10

Jako první je nutné říct, že Slavia nenabízí životní pojištění. Některé jeho služby jsou zahrnuté ve zdravotní pojistce (např. úmrtí při řízení vozu s až dvojnásobným plněním), nenahradí ho však úplně. Pojištění proti zdravotním rizikům zahrnuje mnoho různých nemocí a úrazů. Jejich rozsah a cenu si můžete vybrat v jednom ze tří programů. Ty jsou, jak už to u pojišťovny Slavia bývá zvykem, pojmenované Základ, Jistota a Jubileum. Sjednání zvládnete přes internet bez nutnosti navštěvovat pobočku.

V jedné smlouvě můžete pojistit naráz až dvě dospělé osoby a až 8 dětí. Zajímavostí je, že životní pojištění Slavia nese název „PRO zdraví“, což znamená, že k pojistce máte k dispozici zdravotní poradenství přes telefon nebo e-mail. To se týká hned několika oblastí – fitness a pohybu, zdravého stravování, zvládání stresu a osobního rozvoje. Kromě běžné zdravotní pojistky má Slavia ve svém portfoliu také zdravotní pojištění cizinců pro případ neodkladné zdravotní péče.

Zákaznická podpora – 8/10

Zákaznický servis pojišťovny Slavia funguje dobře. Úřední hodiny pro informační telefonní hovory jsou zde od pondělí do pátku od 8:00 do 18:00 hod. Asistenční servis a rychlá pomoc samozřejmě fungují nonstop. Kromě telefonního hovoru jsou vám k dispozici také další cesty pro kontaktování pojišťovny, jako je e-mail nebo sociální sítě či rovnou kalkulačka vybraného pojištění. Před uzavřením smlouvy si můžete prostudovat všechny potřebné dokumenty, které jsou umístěné na webu.

Pokud chcete mít vše přehledné a hezky při ruce, můžete využít mobilní aplikaci Slavia Pojišťovna, která funguje na Androidu i na iOS. Přes ni lze také nahlásit škodu. Další možností je pak návštěva pobočky, telefon nebo písemná forma.

Další služby

Pojišťovna Slavia dříve nabízela i další pojistné služby, jako rozšířené zdravotní pojištění nebo pojištění psů a koček. Dnes jsou již tyto nabídky vyřazené a uzavřít pojistnou smlouvu pro osobní potřeby můžete jen na výše představené typ pojištění.

Pro živnostníky a firmy má Slavia připravených mnoho balíčků, které kromě základní pojistky odpovědnosti a majetku pokrývají i speciální situace, jako je například včelařství, flotilové dopravy, cestovní kanceláře či pracovní agentury.

Klíčové vlastnosti Parametry
Limity povinného ručení 35, 100, 150 milionů Kč
Možnosti připojištění u povinného ručení Úrazu řidiče, poškození stojícího vozidla zvířetem, ztráty / odcizení klíčů od auta, vandalismu, pneumatik
Havarijní pojištění Jen pro osobní vozy, ne motorky, čtyřkolky a ne těžší než 3,5 tuny, jako doplněk k povinnému ručení
Možnosti připojištění u havarijního pojištění Úrazové pojištění, pojištění zavazadel, odpovědnosti, střetu se zvěří či pojištění skel
Telefonická podpora Infolinka od pondělí do pátku od 8:00 do 18:00 hod, asistence nepřetržitá (24/7)

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.9 (40 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář
Uživatel
Marie Luňáková (24. 2. 2024 14:02)

Prosím o sdělení, zda je u Vás možné pojistit vozidlo pojistníkem odlišným od majitele vozidla. Děkuji za odpověď.

Odpovědět
Uživatel
Milan Braun (6. 3. 2023 10:03)

Dne 1.3.23 jsem navštívil pobočku pojištˇovny Slavia v uliciTÁBORSKÁ v Praze 4. PŘIJALA MNE SYMPATICKÁ OBCHODNÍ MANAŽERKA PANÍ KLIMPEROVÁ,KTERÁ SVÍM PROFESIONÁLNÍM PŘÍSTUPEM SJEDNALA POJISTKU KPLNÉ MÉ SPOKOJENOSTI. JEŠTĚ JEDNOU DĚKUJI

Odpovědět
Uživatel
Tomas Dvorak (19. 8. 2022 11:08)

Dobrý den, za mně určitě alespoň 8/10. Řešil jsem několik pojistek na auta a vždy mi operátor vyšel maximálně vstříc. Nemohu potvrdit jiné služby, ale povinné ručení mají opravdu dobře vyřešené.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář