Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Finanční služby

Recenze srovnávače pojištění RIXO.cz

21. 6. 2021 aktualizováno

Hodnocení srovnávače RIXO.cz

Hledáte moderní online srovnávač havarijního pojištění, povinného ručení, pojištění do zahraničí, pojištění nemovitosti, pojistky na blbost či životního pojištění? RIXO.cz vás příjemně překvapí pěkným designem a řadou pokročilých funkcí. Nechybí ani mobilní aplikace, která přehledně setřídí uzavřené pojistné smlouvy a ještě vás upozorní na možná vylepšení.

Srovnávač jsme důkladně otestovali. Seznámíme vás s největšími výhodami a upozorníme na dílčí nedostatky. Zaměříme se také na úplnost a srozumitelnost vybraných nabídek.

Hodnocení srovnávače RIXO.cz

8.8

Skvělý

RIXO.cz je velmi moderní srovnávač pojištění, který se nebojí využívat nové technologie. Kromě filtrování nabídek pojištění nabízí také unikátní možnost online kontroly a správy pojistných smluv pomocí mobilní aplikace. Bohužel nespolupracuje se všemi pojišťovnami na českém trhu.

Přehlednost webu
9.5
Kvalita informací a zpracování nabídek
8
Kontakty a zákaznická podpora
9
Klady
  • Jednoduché a přehledné ovládání
  • Vybere nejlevnější a nejvýhodnější pojištění
  • Mobilní aplikace
  • Možnost online kontroly smluv
  • Automatické funkce pro vyplnění formulářů
  • Přehledný a komplexní seznam pojištění
Zápory
  • Portál nespolupracuje se všemi pojišťovnami
  • Zadávání citlivých informací (rodné číslo)

Základní informace o srovnávači RIXO.cz

Ambiciózní český projekt RIXO.cz vznikl v roce 2018. Patří mezi nové aplikace, přesto již získal několika desítek tisíc klientů. Původně se služba jmenovala DOK, současný název RIXO.cz nese od roku 2020. Společnost vlastní mezinárodní holding EMMA Capital.

RIXO 2 recenze

RIXO.cz nechce být jen obyčejným srovnávačem nabídek pojištění. Má ambice převzít také roli kontrolora již uzavřených pojistek. Dokáže upozornit na chyby a doporučit vylepšení. Pomoci má i unikátní mobilní aplikace, které se věnuji v recenzi níže.

Testado radí

Pokud vám Rixo nevyhovuje, doporučujeme se podívat na nejlepší online srovnávače pojištění.

Přehlednost webu – 9,5/10

Web je moderní, přehledný a intuitivní. Internetové stránky využívají minimalistický design s příjemně zvolenými barvami. Srovnání povinného ručení i havarijního pojištění je dostupné z úvodní stránky. Skrývá se pod dlaždicí s názvem pojištění vozidla.

Nabídky se zpracují po zadání základních údajů o vozidle a řidiči. Aplikace mě zaskočila silnou provázaností s databázemi. Stačí zadat registrační značku vozu a veškeré údaje o značce, motoru nebo staří se vyplní automaticky!

Podobně snadný je výpočet bonusů. Zadáte jméno, příjmení a datum narození. Aplikace sama dohledá řidičskou historii a výšku bonusu za beznehodový průběh pojištění. Vyplňování formuláře je proto velmi snadné. Navíc máte jistotu přesných údajů v oblastech, které si řada z nás nepamatuje, ale které výrazně ovlivňují cenu pojištění. Příkladem může být počet měsíců bez nehody.

Systém pracuje skvěle, ovšem řadě uživatelů se může zdát kontroverzní zadávat do webové aplikace rodné číslo. Portál RIXO.cz samozřejmě přísně dbá na ochranu osobních údajů. Správné zabezpečení soukromých dat kontroluje i Česká národní banka. Překonat přirozenou nedůvěru přesto není snadné.

Výsledné srovnání je vzorové. Portál zvýrazní nejlevnější a nejvýhodnější nabídku. Nechybí přehled možných připojištění. Podrobné informace snadno dohledáte v automaticky generovaném PDF dokumentu. Ten má pro všechny pojišťovny jednotný vzhled i strukturu. Rychle se v něm zorientujete.

Vybrané pojištění si můžete přímo objednat. Dotazy řeší infolinka. Zadáte jen preferované datum a čas hovoru.

Kvalita informací a zpracování nabídek – 8/10

Filtrovaná nabídka se zobrazí v přehledné horizontální tabulce. RIXO.cz využívá vlastní algoritmus hodnocení nabídek, kde bere v potaz kromě výsledné ceny i rozsah doplňkových služeb. Díky tomu doporučí nejen tu nejlevnější, ale také nejvýhodnější nabídku v poměru ceny a služeb. Výsledky jsou překvapivě dobré. Žebříček můžete dále zpřesnit výběrem konkrétního připojištění nebo upřesněním rozsahu asistence.

RIXO 6 recenze

Bohužel nepříjemným nedostatkem portálu je spolupráce s omezeným počtem pojišťoven. Aktuálně je jich 12 a schází mezi nimi Generali Česká pojišťovna. Ta je v současnosti největší pojišťovnou na českém trhu, takže její absence rozhodně zamrzí. Samozřejmě si můžete její nabídku vyhledat samostatně a následně porovnat s doporučením RIXO.cz, ale znamená to pro vás práci navíc. Na druhou stranu je kvalita poskytnutých informací natolik vysoká, že má RIXO.cz i přes tento nedostatek stále svůj význam.

Specialitou, která posouvá portál za hranice běžného srovnávače, je mobilní aplikace pro správu všech vašich pojistek. Pojistky navíc pravidelně kontroluje a nabízí aktualizace, úpravy i možné výhodnější nabídky.

Aplikaci aktuálně využívá přes deset tisíc uživatelů a převažuje kladné hodnocení. Samozřejmě je třeba počítat s občasnými chybami nebo zdržením při kontrole smluv. To je dáno komplikovaností pojistného trhu a nevyhne se tomu žádný srovnávač ani aplikace.

RIXO 5 recenze

Své aktuální pojištění si můžete také zdarma zkontrolovat. Stačí nahrát smlouvu nebo poskytnout plnou moc, aby si RIXO.cz mohlo kopii smlouvy vyžádat od banky. Podobně jako v případě zadávání rodného čísla je i kopírování smluv či udělování plné moci poněkud kontroverzní. Ulehčí vám to spoustu práce, rizika jsou díky důsledné kontrole minimální, ale přesto z toho nemusíte mít dobrý pocit. Je na vás, jestli odpor překonáte nebo ne.

Kontakty a zákaznická podpora – 9/10

Zákaznická podpora sice nepracuje nepřetržitě, ale pracovní doba je dostatečně rozsáhlá. Infolinka běží od pondělí do pátku mezi 8:00 a 20:00 hod., během víkendu od 10:00 do 18:30 hod. Ve většině případů nemusíte sami volat, stačí zanechat vzkaz vyplněním krátkého online formuláře. Určíte si v něm také preferovaný den a hodinu hovoru.

Podpora pracuje spolehlivě, a to včetně online aplikace. Jen kontrola či nabídka složitějších smluv může zabrat více času při zpracování. To ovšem málokoho překvapí.

Součástí webového portálu je sekce RIXOnews, která vám nabídne důležité informace ohledně postupů a povinnostech při zařizování nebo uplatňování pojištění. Například podrobný popis co dělat při dopravní nehodě nebo návod jak vypovědět nechtěnou pojistku.

Další služby

RIXO.cz umí kromě autopojištění srovnat také pojištění majetku, pojištění odpovědnosti nebo životní pojištění. Zdarma si můžete zkontrolovat i svoji aktuální smlouvu.

Kontrola probíhá ve čtyřech krocích. Nejprve smlouvu nahrajete do systému, následně proběhne analýza a jejím výstupem je seznam doporučení, včetně případné lepší cenové nabídky. Pokud budete mít zájem, můžete smlouvu přímo upravit. Systém současně hlídá aktuálnost a jednou ročně automaticky vše zkontroluje. Tím máte dlouhodobě zaručenu tu nejlepší nabídku na trhu.

Klíčové vlastnosti

Parametry

Srovnání nabídek pojištění

Povinné ručení, havarijní pojištění, pojištění nemovitosti, pojištění odpovědnosti, životní pojištění

Informace u vybraných produktů

Pojišťovna, cena, připojištění, dokument s podrobnostmi, kontakt

Možnost přímo sjednat vybrané pojištění

Možnost dotazu/kontakt na asistenci

, stačí zadat telefonní číslo a asistence vás sama kontaktuje

Telefonická podpora

Po-Pá 8:00-20:00 hod.; So-Ne 10:00-18:30 hod.

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.9 (54 hlasů)

Autor recenze

Milan Boháček
Milan Boháček

Technologický nadšenec se zvláštní zálibou v letectví a astrofyzice. Nemůže se dočkat dalšího letu Starship. Ve volných chvílích sleduje sci-fi seriály a baví se hraním šachu. Stres odbourává při vaření. Díky 3D tiskárně si plní dětské sny, takže modely raket, vetřelců a dinosauřích koster začínají pomalu přetvářet jeho byt v pravé nerdí doupě. Můj Facebook.

Podobné články

Diskuze a zkušenosti

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář