Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Nejlepší srovnávače pojištění 2024

28. 9. 2022 aktualizováno

Srovnávač pojištění vám pomůže najít nejvýhodnější nabídku na trhu – a ještě díky němu získáte slevu na vybranou pojistku. V našem porovnání pojištění jsme pro vás připravili recenze na nejlepší služby i důležité informace, jak fungují a na co si dát při jejich používání pozor. Vítězem se stal srovnávač ePojištění.cz.

Nejlepší celkově

Nejlepší srovnávač pojištění s rekordním počtem nabídek. Hezké uživatelské prostředí a příjemné slevy při uzavření smlouvy.

Skvělá dvojka

Jednoduché ovládání, moderní a přehledné prostředí a nadstandardní funkce v oblíbeném srovnávači pojištění.

3. místo

Rychlý srovnávač pojištění se snadnou obsluhou, přehledným prostředím a ochotnou uživatelskou podporou.

Nejlepší srovnávače pojištění

Recenze ePojištění – nejlepší srovnávač pojištění

Recenze ePojisteni.czVítěz testuTestado.cz

Klady
 • Snadný výběr nejlepší ceny
 • Jednoduchý a přehledný web
 • Dobře vyřešená nápověda
 • Možnost vybrané pojištění přímo sjednat
 • Srovnání je přehledné a s dostatkem informací
Zápory
 • Některé informace se hůře hledají

Srovnávač pojistek ePojištění v našem testu hodnotíme jako službu s nejširší nabídkou jak smluvních pojišťoven, tak druhů pojistek, které vám dokáže porovnat a zařídit. Patří mezi nejnavštěvovanější a uživatelsky nejoblíbenější portály svého druhu.

Jako zákazníky vás určitě budou zajímat akce a slevy, se kterými můžete ušetřit až 70 % běžné ceny. ePojištění nabízí dobrý kompromis mezi rychlostí obsluhy a detailními údaji důležitými pro přesnou optimalizaci pojistky vašim potřebám.

Výsledky porovnání obsahují detailní informace u každé pojistky. Někdy ale chvíli trvá, než se tím množstvím proberete přesně k tomu, co hledáte. Doplňkové služby jsou zde hezky zpracované, stejně jako celé prostředí webové stránky. Uživatelská podpora funguje na jedničku – stačí na sebe zanechat kontakt a srovnávač pojištění se vám ozve.

Srovnání pojištění 2022 vybralo jako vítěze testu srovnávačů ePojištění.cz.

Recenze Rixo – moderní a s mnoha chytrými funkcemi

rixo recenze

Klady
 • Jednoduché a přehledné ovládání
 • Možnost online kontroly smluv
 • Automatické funkce pro vyplnění formulářů
 • Přehledný a komplexní seznam pojištění
 • Mobilní aplikace
Zápory
 • Zadávání citlivých informací

Srovnávač Rixo nabízí všechny nejdůležitější druhy pojištění. Vyznačuje se velkým množstvím pojišťoven, se kterými spolupracuje. Tím pádem vyhledá v opravdu široké škále nabídek tu nejlepší pro vás. Má moderní uživatelské prostředí a přehledný web.

Vyhledávání na Rixo patří mezi nejpodrobnější, tudíž dokáže najít smlouvu doopravdy na míru vašim potřebám. Ovšem je nutné počítat s tím, že to znamená i zadání mnoha osobních údajů, což se některým zákazníkům nemusí zamlouvat.

Kromě porovnání pojistek umí Rixo jako jediný srovnávač v našem testu zcela online zhodnotit vaši stávající smlouvu. Také vám nabídne vlastní mobilní aplikaci, ve které si lze snadno všechny pojistky kontrolovat a spravovat. V neposlední řadě na Rixu chválíme výhodné ceny a výborně fungující zákaznickou podporu.

Recenze Klik.cz – rychlé srovnání online

recenze srovnávače pojištění - Klik.cz

Klady
 • Rychlé vyhledávání
 • Slevy na pojistky
 • Index vyhodnocení výhodnosti
 • Srovnání vaší smlouvy s nabízenými
 • Dobrá uživatelská podpora
Zápory
 • Životní pojištění podporuje jen jednu pojišťovnu
 • Ceny některých pojišťoven jen přes telefon
 • Sami vás kontaktují telefonem, i když si nic nevyberete

Klik.cz je srovnávač pojištění, který vám porovná nabídky maximálně rychle a doopravdy jen na pár kliknutí. Vyplníte v něm pouze minimum nezbytných údajů a ihned víte, co vám která pojišťovna nabízí. Umí srovnat nabídku až dvanácti pojišťoven a porovnává šest hlavních typů pojistek.

Vyhledávácí systém je jednoduchý, ale vyžaduje po vás předem telefonní číslo, na které vás uživatelská podpora následně nejspíše bude kontaktovat, i když si nic neobjednáte. Někomu nemusí být nevyžádaný hovor příjemný, jiní zase aktivní a ochotnou uživatelskou podporu ocení.

Tabulka s výsledky porovnání patří mezi jedny z nejzdařilejších a nejpřehlednějších. Ihned vidíte, jaké má pojištění parametry a můžete je pomocí posuvníku ihned měnit. Kromě pojistek umí srovnávač Klik.cz porovnat i energie nebo půjčky. Samozřejmostí je, že můžete očekávat příjemné slevy i férové a objektivní porovnání všech finančních služeb.

Recenze Pojištění.com

recenze srovnávače pojisteni.com

Klady
 • Výrazné slevy
 • Velké množství typů pojištění
 • Vyhledávání na 100 % bez zadání kontaktu
 • Doopravdy srovnává i atypické pojistky
 • Mnoho informací a zajímavostí na webu
Zápory
 • Průměrný počet smluvních pojišťoven
 • Některé porovnání je formou formuláře, nikoliv online
 • Ne všechny vyhledané pojistky odpovídají zadaným parametrům

Pokud hledáte přes srovnávač jakékoliv speciální pojištění, měli byste zvolit právě pojištěštění.com. Kromě základního pojištění vozu, majetku, cestování, zdraví a odpovědnosti vám uzavře smlouvu i na opravdu atypické situace. Velkým plusem je, že i u méně rozšířených služeb zpravidla skutečně porovnává pojistky, ne jen nabízí jedinou službu.

Dále chválíme výrazné slevy, se kterými můžete ušetřit i 85 % ceny. Nad konkurencí Pojištění.com rovněž vyniká také v tom, že po vás nepožaduje povinně žádné zbytečné osobní údaje. Výsledky hledání jsou přehledné, avšak doporučujeme si je kontrolovat, protože někdy nemusí všechny požadované parametry sedět.

Recenze Pojištění.cz

recenze srovnávače pojisteni.cz

Klady
 • Pojištění velkého množství situací
 • Bez osobních údajů i bez kontaktu krom pojištění vozu
 • Výhodné ceny
 • Rychlé vyhledávání
 • Přehledný web s mnoha informacemi
Zápory
 • Některé speciální pojistky se jen nabízejí, neporovnávají
 • Menší počet smluvních pojišťoven
 • Méně přehledná tabulka výsledků

Druhou službou s atypickými a speciálními typy pojištění je služba pojisteni.cz. Tento srovnávač porovná 12 druhů pojistek a spolupracuje s devíti velkými i menšími pojišťovnami – ne každá se ale nabízí u všech typů pojistek. Funguje kompletně online a ve většině případů po vás nechce zbytečná osobní data, která se netýkají pojistky.

Na webu pojištění.cz najdete mnoho užitečných informací. Samotný srovnávací formulář je poměrně stručný a vyhledávání nejlepší nabídky vám zabere jen pár minut. Výtky ovšem máme k výsledkové tabulce, která sice obsahuje všechno potřebné, ale není na první pohled přehledná. Naopak za pochvalu stojí dobrá uživatelská podpora.

Hodnocení 7 srovnávačů pojištění

Název Shrnutí
TOP 7
srovnávačů pojištění
1. Recenze ePojisteni.cz ePojištění
95 % ★★★★★
přečíst recenzi
Srovnává pojištění: 10
Srovnává pojišťoven: 16
Slevy: až 70 %
Zjistit více
2. rixo recenze Rixo
92 % ★★★★★
přečíst recenzi
Srovnává pojištění: 6
Srovnává pojišťoven: 15
Slevy: ano
Zjistit více
3. srovnávač pojištění klik Klik
84 % ★★★★
přečíst recenzi
Srovnává pojištění: 5
Srovnává pojišťoven: 12
Slevy: až 70 %
Zjistit více
4. pojisteni.com srovnávač pojistek Pojisteni.com
83 % ★★★★
přečíst recenzi

Srovnává pojištění: cca 20
Srovnává pojišťoven: max. 8 společně
Slevy: až 85 %
Zjistit více
5. pojištění.cz test Pojisteni.cz
81 % ★★★★
přečíst recenzi

Srovnává pojištění: 12
Srovnává pojišťoven: 9
Slevy: až 70 %
Zjistit více
6. srovnávač top pojištění Top Pojištění
★★★
Srovnává pojištění: 4
Srovnává pojišťoven: 17
Slevy: ano
Zjistit více
7. srovnávač pojištění porovnej24 Porovnej24
★★★
Srovnává pojištění: 7
Srovnává pojišťoven: 12
Slevy: až 75 %
Zjistit více

Jak vybrat srovnávač pojištění

Najít nejlepší nabídku na trhu, která má dobrou cenu a bude vyhovovat vašim potřebám, je někdy hodně náročné. Zvláště když se jedná o komplexní služby, jako je pojištění, kterému mnoho lidí detailně nerozumí a neví, podle čeho se při výběru rozhodnout.

Pokud si chcete ušetřit práci i čas a použít na pomoc srovnávač pojištění, měli byste vědět, jaké možnosti existují, jak srovnávače pojistek fungují a v čem se od sebe jednotlivé služby odlišují. Nejen to vám nyní prozradíme…

jak porovnat pojistky

Co je srovnávač pojištění?

Srovnávač pojištění je internetová stránka, která spolupracuje s pojišťovnami a zprostředkovává jejich nabídky. Samotný srovnávač vás nepojistí. Jen vám jako prostředník dokáže vyhledat nejvýhodnější finanční produkt na trhu.

Srovnávač pojištění nemusíte využívat jen tehdy, pokud hledáte novou pojistku. Také vám pomůže zjistit, zda je vaše uzavřená smlouva výhodná a zda by se vám nevyplatilo změnit pojišťovnu, abyste ušetřili, získali vyšší plnění či pokryli svou pojistkou více situací.

Jak fungují srovnávače pojištění?

Porovnávání probíhá na základě vámi vyplněných parametrů, tudíž vám srovnávač pojištění vybere pojistku doopravdy vhodnou pro vás a na míru vašim individuálním potřebám.

Takový způsob je daleko přesnější, než kdybyste si v rychlosti prošli reklamní nabídky pojišťoven, protože realita bývá někdy hodně odlišná od toho, co pojišťovny v rámci svého marketingu slibují; nebo minimálně na jejich nejlepší možnou nabídku nedosáhne každý. Samozřejmostí je, že chytrý algoritmus provede detailní porovnání pojistek výrazně rychleji, než kdybyste si počítali sami individuální nabídky u každé pojišťovny.

Srovnávače pojištění jsou smluvními partnery pojišťovacích společností. Díky tomu, že jim dokáží přivést velké množství klientů, získávají někdy možnost nabízet zlevněné nebo jinak výhodnější pojistky. Vy jako koncový zákazník tím pádem můžete občas získat výhodnější cenu, než kdybyste uzavřeli smlouvu přímo s pojišťovnou. U spolehlivých porovnávačů tudíž vy jako zákazník neplatíte porovnávačům žádné provize. Ty jim vyplácí samotné pojišťovny za zprostředkované uzavřené smlouvy.

Kvalitní srovnávače pojistek, které jsme pro vás v našem srovnávacím článku vybrali, jsou spolehlivé, nezávislé a neupřednostňují žádnou pojišťovnu před druhou. Dokáží zobrazit doopravdy nejlepší cenu mezi porovnávanými službami.

Jak probíhá sjednání pojistky?

Všechny námi recenzované srovnávače pojištění fungují online. Umožní vám uzavřít pojistku hezky z pohodlí domova, aniž byste museli někam chodit. Výhodou také je, že pracují rychle. Obvykle vyplnění všech potřebných údajů pojistky zabere dvě až pět minut. Vyhodnocení algoritmem je otázkou pár desítek sekund. Pak už si stačí jen vybrat z nabídky a samozřejmě pročíst a zkontrolovat pojistnou smlouvu.

S uzavřením smlouvy vám mnoho srovnávačů pojištění ochotně pomůže a poradí vám v případě nejasností. Po výběru ideální pojistky nebudete zpravidla jen odkázání na webovou stránku pojišťovny. Uzavření smlouvy běžně probíhá přímo přes přehledné prostředí srovnávače, který předá vše potřebné k vyřízení vámi vybrané pojišťovně.

Na rozdíl od návštěvy kamenné pobočky nebo setkání s pojišťovacím agentem se nestane, že by na vás někdo pospíchal. Budete mít dostatek času si finální smlouvu pročíst a promyslet. Po potvrzení můžete očekávat, že vám pojistná smlouva přijde do e-mailové schránky, v některých případech i papírově domů poštou. Následně vás už bude čekat jen zaplacení pojistky. To je možné provádět online kartou, bankovním převodem a někdy i jinými způsoby, jako například složenkou.

Rozdíly mezi srovnávači

Když už víte, jak fungují srovnávače pojištění a co od nich můžete očekávat, nastává důležitá otázka – jaký srovnávač pojištění si vybrat? Na trhu najdete totiž mnoho stránek, které tyto služby nabízejí. Pokud máte čas či vybíráte pojištění na vyšší částku, není od věci vyzkoušet více porovnávačů a rozhodnout se, který vám bude nejvíce vyhovovat. Ve většině případů se ale stačí řídit základními parametry, ve kterých se srovnávače pojištění vzájemně odlišují:

 • Typy nabízeného pojištění
 • Množství smluvních pojišťoven
 • Uživatelské prostředí

Typy nabízeného pojištění

Když si otevřete srovnávač, tak ihned na první pohled najdete informaci, s jakými typy pojištění umí vybraná služba pracovat. Ne každý srovnávač totiž zvládá všechny druhy pojistek. Pokud chcete speciální pojištění (například pojištění domácího mazlíčka, pojištění právní ochrany či třeba pojištění kybernetických rizik), výrazně se vám zúží výběr poskytovatelů. Základem, se kterým si poradí většina srovnávačů pojištění na trhu a který hledá většina zákazníků, je:

typy pojištění k porovnání přes srovnávač

Porovnávače pojištění byste neměli hodnotit podle toho, jak širokou nabídku druhů pojistek nabízejí. Důležité je, že zvládnou srovnat typ, který hledáte. Umí-li navíc ještě pracovat s druhy pojistek, o které nemáte zájem, nijak vám to nepomůže a o kvalitě vámi požadovaných služeb to také nic nevypovídá.

Každý ze srovnávačů pojištění může vynikat v jiné oblasti. Od toho jsme pro vás také připravili podrobné recenze, abyste zjistili, co která služba umí a jak je v jednotlivých kategoriích úspěšná. Například ePojištění, které má jinak širokou nabídku druhů pojistek a bohatou škálu smluvních pojišťoven, u životního pojištění spolupracuje jen se službou Mutumutu a více jich nepodporuje.

Množství smluvních pojišťoven

Aby bylo z čeho vybírat a abyste dokázali najít co nejvýhodnější cenu, měl by kvalitní srovnávač pojištění umět porovnat dostatek nabídek na trhu. Na druhou stranu až příliš velký počet je zbytečný a někdy dokonce i na škodu. V první řadě nejspíše nikdy nevyužijete nejméně výhodné a podprůměrné služby. Co je však důležitější, hlavní roli by měla hrát kvalita, bezpečnost a férovost smluvních pojišťoven. Nejlepší srovnávače pojištění, které jsme vám představili, sice mají menší nabídku, než jakou najdete na celém internetu, avšak máte u nich jistotu, že vybíráte jen z prověřených pojišťoven.

Počet smluvních pojišťoven je velmi rozmanitý. Pohybuje se od méně než 10 do 20 nebo dokonce více. Obvykle v nabídce nechybí velcí hráči a nejznámější pojišťovny. Některé srovnávače pojistek dávají také prostor menší a méně známým finančním službám, které byste sami nemuseli ani najít a které mohou mít často zajímavou cenovou nabídku.

Uživatelské prostředí

Schopnost najít nejlepší nabídku je samozřejmě základ, avšak pro mnoho uživatelů hraje roli také systém webu a jeho ovládání. V tomto kritériu vám nezbývá nic jiného, než vyzkoušet srovnávače na vlastní pěst a zjistit, který vám bude nejvíce sedět. Nutné je však dodat, že ačkoliv každému bude vyhovovat něco jiného, u online srovnávačů pojištění je uživatelské prostředí zpravidla přehledné, intuitivní a zvládne s ním zacházet úplně každý.

Doporučujeme se nenechat odradit složitějšími formuláři a službami, které po vás budou chtít detailní údaje. Čím podrobnější vyhledávání pojištění srovnávač má, tím vám dokáže najít více na míru šitou nabídku a mnohdy i lepší cenu.

Samozřejmostí je, že před každou uzavřenou pojistkou byste si měli dobře přečíst podmínky. Srovnávače pojištění je zpravidla viditelně uvádějí a nic neskrývají. Výběr konkrétní nabídky probíhá vždy v několika krocích, tudíž se nemusíte bát, že byste omylem klikli a objednali si něco, co nechcete.

Parametry pojistek

Při uzavírání pojistek se samozřejmě kromě výhodné ceny hledí i na další parametry, jako je výše krytí či rozsah situací, které smlouva pojišťuje. Většina srovnávačů pojištění nabízí velmi podrobné nastavení těchto údajů. Dokonce s nimi dokážete rychle vyzkoušet, jak by se finální cena změnila při úpravě výše pojistného krytí a jiných parametrů.

pojištění přes srovnávač test

Další služby a funkce

Jak již bylo zmíněno, srovnávače slouží nejen k vyhledání pojištění a uzavření smlouvy. Můžete přes ně rovněž zjistit výhodnost vaší současné pojistky. K tomuto účelu mají dokonce některé srovnávače pojištění, jako je například Rixo, vlastní systém hodnocení výhodnosti. Tato funkce je velmi praktická a lze ji samozřejmě použít i na smlouvy, které nebyly uzavřené přes prostředí srovnávače.

Některé srovnávače pojištění dokáží najít nejvýhodnější služby i z jiných odvětví, například nejlepšího poskytovatele půjček a hypoték, plynu nebo elektřiny či volání a internetu. Plusem je také mobilní aplikace, s jejíž pomocí máte rychlý přístup ke srovnávači z vašeho mobilu.

srovnání srovnávačů pojištěníUživatelská podpora

Posledním aspektem, pomocí kterého byste měli hodnotit srovnávače pojistek, je uživatelská podpora. U spolehlivých služeb je obvykle na vysoké úrovni a dokáže vám poradit nejen s obsluhou celého systému a s uzavíráním smlouvy, ale také s fungováním pojištění všeobecně.

Uživatelskou podporu můžete kontaktovat pomocí e-mailu nebo telefonem. Většina služeb na trhu má „úřední hodiny“, ve které je možné volat. Ty bývají dostatečně dlouhé i pro lidi, kteří pracují do pozdních hodin a nemají v práci čas nic vyřizovat. Zajímavou možností kontaktu je pak rychlý online chat. Jím ale nedisponují všechny srovnávače pojištění. Navíc se hodí jen pro základní dotazy – pokud potřebujete podrobnější informace, volte raději e-maily nebo telefon.

Co byste měli vědět

Při používání srovnávače pojištění mnoho začínajících zákazníků překvapí různé drobnosti. Udělali jsme proto pro vás drobný přehled, s čím musíte při jejich používání počítat.

Osobní údaje

Připravte se na to, že srovnávače pojištění po vás budou vyžadovat poměrně přesné informace osobního charakteru; výjimkou není ani rodné číslo. Mnohým lidem je sice nepříjemné je sdělovat přes internetovou stránku, ale bez nich pojistku nelze uzavřít a mnohdy ani správně vyhledat. Navíc byste je tak jako tak museli dát k dispozici i pojišťovně.

Srovnávače pojištění s osobními údaji klientů zacházejí zodpovědně, nedávají je samozřejmě volně k dispozici a mají je bezpečně uložené proti zneužití. Pokud byste ale rádi sdělování dat omezili, lze najít takové služby, které po vás budou požadovat jen údaje týkající se pojistky a na jméno a další k vyhledávání nepotřebné věci se doptají až v případě uzavření smlouvy.

Telefonáty

Některé srovnávače pojištění si ukládají telefonní číslo, které jste zadali při vyplňování formuláře, a následně vás kontaktují i v případě, že si nic neobjednáte a jen si prohlížíte nabídky. Pro někoho mohou být nevyžádané telefonáty otravné, zvláště pokud zkoušíte více srovnávačů. Jiní lidé naopak ocení nabízenou pomoc s výběrem. V každém případě je nutné vzít na vědomí, že hovory nebo i e-maily ohledně pojištění mohou přijít, pokud zadáte do systému svůj kontakt.

Počet pojišťoven

Někoho může překvapit poměrně malý počet pojišťoven, se kterými srovnávače pojistek pracují. Některé z nich dokonce konkrétní druhy pojištění ani neporovnávají a rovnou vám nabídnou jen jednu službu – na tuto situaci ale zpravidla dobře upozorňují.

Jak jsme již zmínili, v počtu smluvních pojišťoven je důležitější kvalita než kvantita. Pokud byste ale přeci jen chtěli větší škálu, není nic jednoduššího, než použít jiný srovnávač pojištění.

Nutnost více srovnávačů

Výše zmíněný nedostatek podporovaných pojišťoven není jediným důvodem, proč je někdy zapotřebí změnit jinak velmi dobrý srovnávač pojištění. Pokud hledáte speciální druh pojistky, může se stát, že vámi ověřená a oblíbená služba tento druh zkrátka neposkytuje.

Ačkoliv je příjemné v případě uzavírání více pojistných smluv pracovat přes stejné uživatelské prostředí, někdy se použití více srovnávačů pojištění prostě nevyhnete. Rozhodně nedoporučujeme se z důvodu zvyku na jednu platformu bránit vyzkoušení dalších, pokud vám porovnávání vybraného pojištění u vašeho srovnávače nevyhovuje či vám přijde nedostatečné.

S kým komunikujete

Uzavírání pojistky přes zprostředkovatele je pohodlné a obvykle i snadnější, než komunikovat přímo s pojišťovnou. Pokud už ale dojde k nějakému problému, měli byste vědět, na koho se obrátit. Dopředu si proto zjistěte, zda v případě zrušení či úpravy pojistky budete kontaktovat pojišťovnu nebo váš srovnávač pojištění. V některých případech za vás vyřeší zprostředkovatel úplně vše, jindy si bude muset pozdější změny dohodnout sami.

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.8 (33 hlasů)

Autor článku

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář