Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze srovnávače pojištění Klik.cz

27. 5. 2022 aktualizováno

recenze srovnávače pojištění - Klik.cz

Srovnávač pojištění Klik.cz je specialista na pojištění automobilů. Kromě povinného ručení a havarijního pojištění ale zvládne i spousty dalších druhů pojistek či dokonce půjček a energií. Ačkoliv ne vždy je výběr smluvních partnerů velký, potěší vás zajímavými slevami a výhodnými cenami.

Hodnocení srovnávače Klik

8.4

Skvělý

Klik.cz je praktický srovnávač pojištění, který vyniká především slevovými akcemi a jednoduchou a rychlou obsluhou. Plusem také je, že se snadno ovládá a má perfektně přehledné uživatelské prostředí. Pojistku uzavřete online a v případě potřeby vám poradí ochotná uživatelská podpora. Ale víme, že pro někoho může být kontaktování obtěžující.

Přehlednost webu
9
Kvalita informací a zpracování nabídek
8.5
Kontakty a zákaznická podpora
8.5
Rozsah nabídky
7.5
Klady
 • Rychlé vyhledávání
 • Slevy na pojistky
 • Index vyhodnocení výhodnosti
 • Srovnání vaší smlouvy s nabízenými
 • Dobrá uživatelská podpora
Zápory
 • Životní pojištění podporuje jen jednu pojišťovnu
 • Ceny některých pojišťoven jen přes telefon
 • Sami vás kontaktují telefonem, i když si nic nevyberete

Základní informace o srovnávači Klik

Klik.cz patří mezi uživatelsky populární online srovnávače pojištění. Známý je především díky televizní reklamně, ale také díky spokojeným zákazníkům, kteří tyto služby vyzkoušeli. Klik funguje na trhu od roku 2011. Celkem již přes tuto webovou stránku zákazníci uzavřeli více než 600 000 pojistek.

Srovnávač Klik se zpočátku svého působení nazýval Klik Pojištění. Pokud byste na toto pojmenování někde narazili, jedná se o stejnou službu, jen si nyní společnost změnila název na jednodušší a kratší variantu.

Majoritním vlastníkem srovnávače pojištění Klik.cz je společnost Netrisk, která spadá pod TA Associates. Právě Netrisk je velkým globálním hráčem mezi srovnávači. Kromě námi recenzovaného Klik.cz vlastní například také jeho zahraniční verze (námi nejbližší Klik.sk), ale i další služby jako Netfinancie.sk či Porovnej24.cz.

klik.cz recenze

Podporované pojišťovny

Klik dokáže srovnat nabídky několika společností. Háček je ale v tom, že jejich přesný počet se liší podle vybraného druhu pojištění. Na tuto situaci však Klik.cz upozorňuje viditelně a informaci o podporovaných pojišťovnách pro vybraný typ pojištění najdete ještě před zadáním údajů pro výpočet výhodné nabídky.

Celkem Klik spolupracuje s dvanácti pojišťovnami. Maximum naráz srovnávaných pojišťoven je 8 – mezi tímto množstvím můžete vybírat u pojištění vašeho vozidla; tudíž u havarijního pojištění a povinného ručení.pojištění přes srovnávač klik

U dalších druhů se počet pohybuje mezi 5 až 6 srovnávanými pojišťovnami, což sice pro přehled na trhu někdy stačí, ale konkurence často nabídne vyšší číslo. U životního pojištění dokonce podporuje Klik jen jedinou pojišťovnu; konkrétně společnost Uniqa.

Počet pojišťoven neznamená finální počet pojistek. Mnoho pojišťoven nabízí více různých finančních produktů, které se od sebe odlišují. Tudíž i u pouhých pěti srovnávaných společností bude nakonec výběr poměrně velký.

Typy pojištění

Jak již bylo zmíněno výše, Klik.cz nabízí největší nabídku různých pojišťoven u povinného ručení a havarijního pojištění – ty si můžete sjednat odděleně i dohromady, stejně jako pojištění domácnosti a nemovitosti. Tyto balíčky se rozhodně vyplatí. Lze s nimi na pojištění vozu ušetřit až 70 % běžné ceny. Právě povinné ručení a havarijní pojištění patří mezi speciality porovnávače Klik. V jejich výhodnosti i propracovanosti se řadí mezi jedničky na trhu.

Kromě pojištění automobilu zvládne Klik i další druhy pojistek. U nich je nabídka spíše průměrná, zato mnohdy velmi výhodná. Například cestovní pojištění seženete až o 50 % levněji než kdybyste uzavírali smlouvu přímo s pojišťovnou. Celkem Klik.cz nabízí:

 • Pojištění vozidla
 • Pojištění majetku (domácnosti a nemovitosti)
 • Cestovní pojištění
 • Životní pojištění

pojištění klik.cz

Vyhledávání

Srovnávač Klik.cz se bude líbit každému, kdo nerad vyplňuje příliš mnoho informací. Dokonce pojištění automobilu lze předběžně porovnat, aniž byste museli opisovat svou SPZ. Požadované údaje jsou vždy věcné a osobní data po vás bude srovnávač chtít až v případě výběru konkrétní služby.

Jedinou výjimkou jsou kontaktní údaje, které musíte zadat ihned. V tomto ohledu je bohužel Klik na rozdíl od jiných služeb nekompromisní.

Vzhledem k nutnosti uvedení kontaktu není málo kolonek k vyplnění nijak nadprůměrné pro ochranu vaše soukromí. Rychlosti obsluhy ale rozhodně pomůže. Pojistku si vyhledáte klidně během minuty. Klik.cz v tomto ohledu patří mezi jedny z nejrychlejších služeb mezi porovnávači pojištění, které jsme zkoušeli.

Je pravda, že příliš stručné údaje někdy mohou být na úkor dobré a detailní personalizace nabídky a nízké ceny – u Klik.cz ale něco takového nehrozí vzhledem k celkové výhodnosti a množství nabízených slev.

vyhledávač pojištění nejvýhodnější klik.cz

Po vyhledání dostanete několik doporučených zajímavých nabídek s ideálním poměrem nízké ceny a dostatečného krytí pojistky. Pod tímto top výběrem jsou seřazené všechny odpovídající pojistky od nejnižší ceny. Rozdíl mezi nejlevější a nejdražší je opravdu výrazný. Například u cestovního nebo automobilového pojištění může být i více než sedminásobný.

Praktickou funkcí je takzvaný Klik rating, který hodnotí pojistku podle celkové výhodnosti. Samozřejmě se jím ale nemusíte řídit, protože každý upřednostňuje něco jiného – někomu bude spíše vyhovovat nižší cena, jiný se zase raději pojistí na vyšší částku nebo pro více situací a připlatí si za to.

Jednou z věcí, která se nám při porovnávání pojistek nelíbila, bylo neuvedení částky u některých pojišťoven. Na konci vyhledávaných výsledků se objevily nabídky, u kterých vám výslednou cenu sdělí Klik.cz až po telefonu.

U všech nalezených nabídek umožňuje srovnávač pojištění Klik okamžité online sjednání. Nechybí ani tlačítko pro možnost kontaktování, pokud byste měli jakékoliv otázky.

tabulka pojištění klik cestovní

Parametry pojistek

Ve srovnávací tabulce najdete přehledné informace o tom, jaké služby nalezené pojistky zahrnují a co přesně pokrývají. Detailnější přehled s pojistnou smlouvou pak získáte po kliknutí na symbol šedého otazníku vedle uvedení ceny.

U některých pojistek si můžete dokonce pomocí jednoduchého přepínače vybrat, zda máte o krytí dané situace zájem či nikoliv. Bohužel zde chybí propracovanější filtry, pomocí kterých byste zobrazili pouze nabídky, které zahrnují to, co hledáte. Tabulka je však přehledá – i bez filtru se v ní snadno zorientujete.

Široké možnosti volby parametrů pojistky máte především u životního pojištění. Zde sice není na výběr více pojišťoven, zato u jediné nabízené si nastavíte výši krytí a jiné údaje naprosto libovolně. Ihned vidíte, jak se na jejich základě promění výsledná cena.

Další služby a funkce

Informace na webu jsou spíše stručné, ale pro pochopení celého systému dostačující. Oceňujeme praktickou sekci „často kladené otázky“, vysvětlení nabízených služeb a různých druhů pojištění i přehlednou infografiku.

Kromě vyhledání nového pojištění umí Klik.cz také srovnat vaši stávající pojistnou smlouvu s nabídkami svých podporovaných pojišťoven. Pro tuto službu ale nenajdete žádný online formulář. Je nutné telefonovat. V případě zájmu o změnu vám na Klik.cz pomohou s vypovězením vaší současné pojistky.

nová pojistka na klik.cz

Kromě pojištění umí srovnávač pojištění Klik srovnat také ceny půjček a energií; konkrétně ceny od různých poskytovatelů plynu a elektřiny. V této oblasti spolupracuje s mnoha energetickými firmami, tudíž vám zprostředkuje dobré výsledky. Navíc je praktické, že najdete vše hezky na jednom místě.

Zákaznická podpora

V zákaznické podpoření není srovnávači pojištění Klik.cz co vytknout. Služba vás sama v průběhu celého sjednávání pojistky vybízí, že se na ni můžete kdykoliv obrátit s otázkami. Vše vám vyřídí na počkání a do několika minut. Telefonická podpora funguje ve všední dny od 8 do 21 hod., což je dostatečné a nadprůměrné časové rozpětí. Druhou možností je psát e-maily. Rychlý chat na stránce ale nenajdete.

Zákaznická podpora vám s velkou pravděpodobností bude volat po zadání telefonního čísla, i když si nic neobjednáte.

zákaznická podpora klik.cz

Klíčové vlastnosti

Parametry

Srovnání nabídek pojištění

Pojištění vozidla (povinné ručení a havarijní pojištění) pojištění majetku (domácnosti a nemovitosti), cestovní pojištění, životní pojištění

Informace u vybraných produktů

Pojišťovna, hodnocení, cena, kontakty, sjednání pojištění a další podrobnosti

Možnost přímo sjednat vybrané pojištění

Možnost dotazu/kontakt na asistenci

, stačí zadat telefonní číslo a asistence vás sama kontaktuje

Telefonická podpora

Po-Pá 8:00-21 hod.

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (27 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář