Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Finanční služby

Recenze srovnávače pojištění Top-Pojištění.cz

top pojištění test

Top Pojištění vám pomůže se srovnání čtyř hlavních druhů pojistek – cestovního pojištění, povinného ručení, havarijního pojištění a pojištění domácnosti. Díky srovnávači ušetříte čas s hledáním a získáte nejvýhodnější cenu mezi mnoha pojišťovnami. Pojďte se podívat, jak si Top Pojištění v našem testu vedlo.

Další alternativní srovnávače pojištění najdete v našem aktualizovaném žebříčku.

Hodnocení srovnávače Top Pojištění

8.2

Skvělé

Portál Top-Pojištění srovnává základní pojistky a umožňuje si je sjednat ihned on-line. V našem testu oceňujeme podrobné informace o pojistkách a jasné podmínky. Srovnání je přehledné a obsahuje všechny potřebné parametry hezky seřazené v tabulce.

Přehlednost webu
9
Kvalita informací a zpracování nabídek
9
Kontakty a zákaznická podpora
6.5
Klady
  • Jasné a přehledné podmínky
  • Přehledný web
  • Povedená srovnávací tabulka pojistek
  • Možnost vybrané pojištění přímo sjednat
  • Mnoho užitečných informací na webu
Zápory
  • Zákaznická podpora nefunguje nonstop
  • Menší výběr typů pojistek
Náš tip

Top-Pojištění.cz aktuálně nabízí zajímavou akci. Pro zákazníky připravili slevy až 60% a soutěž, kde může 10 ze soutěžících vyhrát voucher na dovolenou v hodnotě 10 000 Kč.

Základní informace o TopPojištění.cz

Top Pojištění patří mezi velké hráče na českém trhu mezi srovnávači pojistek. Společnost vznikla roku 2005 a v té době se jednalo o první a jediný srovnávač povinného ručení na internetu. Roku 2021 došlo ke sloučení s Ušetřeno.cz. Roku 2023 mělo Top-Pojištění na kontě již 1.800.000 sjednaných pojištění.

Portál Top Pojištění funguje nejen jako srovnávač, ale také jako zprostředkovatel pojištění díky licenci od České národní banky (ČNB). Současně je Top Pojištění také členem Asociace pro elektronickou komerci (APEK).

Tento srovnávač se zaměřuje především na kvalitu před kvantitou. Jak ji bylo zmíněno, nabízí „jen“ 4 druhy základních a nejčastějších pojistek. Zato se jim věnuje do detailu.

top pojištění srovnávač pojistek

Přehlednost webu – 9/10

Trošku menší nabídka typů pojištění přispívá přehlednosti webu, kterou všichni oceníte. Pro každou ze čtyř pojistek je zde samostatná kategorie. Dále v hlavním menu najdete informace o samotné společnosti, poradnu a seznam partnerských pojišťoven. Ke všem informacím i k porovnávání se dostanete na pár kliknutí.

Vyplnění poptávky je jednoduché a nezabere více než pár minut. Všeobecně po vás TopPojištění.cz nebude chtít žádné zbytečné informace; jen ty nejdůležitější pro provedení kalkulace. V případě cestovní pojistku nezadáváte ani kontaktní údaje. U zbývajících typů pojistek (havarijní, povinné ručení a domácnosti) již ano.

U výpisu nalezených pojistek najdete všechny nabídky, které odpovídají zadaným údajům, seřazené hezky od nejlevnější po nejdražší. Rozdíly jsou opravdu výrazné, někdy dokonce až dvojnásobné. V tabulce uvidíte také krytí jednotlivých situací a základní parametry pojistky. Ty lze dále přenastavovat v bočním menu a následně podle nich nabídku upravit. Nechybí ani výběr varianty pojištění (nižší / střední / vyšší).

top pojištění srovnávač pojistek test

Každou z pojistek, kterou najdete ve vaší tabulce, můžete ještě zblízka prozkoumat a podívat se na její detaily. V dalším kroku můžete rovnou vybranou pojistku uzavřít.

Pro celkovou přehlednost chválíme přítomnost takzvané klientské zóny, kde najdete hezky pohromadě všechny své dokumenty k pojistkám (například pojistnou smlouvu, zelenou kartu, platební údaje, doklad o zaplacení). Snadno si je zkontrolujete nebo v případě potřeby upravíte. Klientská zóna také umožňuje využít šablonu z předchozího pojištění a sjednat si ho nově bez přepisování dat.

Kvalita informací a zpracování nabídek – 9/10

Výsledky srovnání jsou nejen přehledné, ale také dostatečně podrobné, abyste si dokázali udělat ihned představu, jaké situace pojistka pokrývá a co nabízí.

Jak již bylo výše zmíněno, ke každé vyhledané pojistné smlouvě si můžete zobrazit detailní podmínky přímo o daném produktu – to znamená, že například při vyhledávání dovolené nebudete muset pročítat podmínky pro pojištění automobilů nebo všeobecná pravidla. Zobrazit přímo detailní informace pro vámi použité filtry, ale TopPojištění.cz neumí. Ukáže vám tudíž všechny cenové varianty i seznamy, co všechno si můžete nebo nemůžete pojistit.

Všeobecné podmínky jednotlivých pojišťoven na webu také nechybí. Po potvrzení vybrané pojistky si pro jistotu ještě můžete upravit její variantu na vyšší nebo nižší. Nechybí ani krok závěrečné rekapitulace, abyste měli šanci si objednání pojistky zkontrolovat.

Pokud byste náhodou tápali, jak je to s krytím pojistky, podle čeho vybírat, jak změnit pojišťovnu, jak postupovat ve specifických a méně typických případech, můžete si na webu pročíst podrobné informace včetně často kladených otázek. Také se ve vzdělávacím článku dočtete, jak Top Pojištění funguje s vybraným druhem pojistky.

Kontakty a zákaznická podpora – 6,5/10

Pokud by vám nebylo cokoliv jasné jak o konkrétních pojistkách, tak o jejich sjednání přes Top-Pojištění.cz, lze kontaktovat zákaznickou podporu. Menší nevýhodou je, že pomoc na telefonu nefunguje nepřetržitě. Na telefonní linku se dovoláte jen o všedních dnech od 9:00 do 17:00. Po vytočení se vám Top Pojištění ozve nazpět. Pokud raději píšete než voláte, lze využít e-mailový kontakt nebo chat.

Klientská zóna pro správu vašich produktů je samozřejmě k dispozici nepřetržitě. Top Pojištění také provozuje sociální sítě, na kterých můžete sledovat novinky, zajímavosti a cenové akce. Kamennou pobočku tento srovnávač nevede. Podporuje jen sjednání pojištění on-line.

Významnou součástí zákaznické podpory je již zmíněný dobře zpracovaný informační přehled a často kladené otázky na webových stránkách.

top pojištění smluvní partneři

Které pojišťovny srovnávají

Celkem můžete porovnávat nabídky sedmnácti pojišťoven. Smluvními partnery jsou pojišťovny Allianz, Axa, Colonnade, ČPP, ČSOB, Direct, ERV, Generali, Hasičská vzájemná pojišťovna, KB, Kooperativa, Pillow, VZP, Slavia, SV, Union, Uniqa.

Ne každá z pojišťoven ale nabízí všechny typy pojistky. Celkem dokáže Top Pojištění srovnat povinné ručení a cestovní od 9 pojišťoven, pojištění domácnosti od 11 pojišťoven a cestovní pojištění od 8 pojišťoven.

Klíčové vlastnosti Parametry
Srovnání nabídek pojištění Povinné ručení, havarijní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácnosti
Informace u vybraných produktů Pojišťovna, cena, tabulka parametrů, filtry pro pokrytí situací a výši pojistky, detailní informace o pojistce a sjednání
Možnost přímo sjednat vybrané pojištění
Možnost dotazu/kontakt na asistenci Telefonní číslo (po zavolání vás zpětně kontaktuje), chat, email
Telefonická podpora Po až Pá: 9:00 až 17:00

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.5 (10 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuze a zkušenosti

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář