Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze srovnávače pojištění ePojisteni.cz

15. 6. 2021 aktualizováno

Recenze ePojisteni.cz

Potřebujete rychle a jednoduše vybrat to nejlepší povinné ručení, havarijní pojištění, klasické cestovního pojištění, celoroční cestovní pojištění, pojištění domácnosti, pojištění odpovědnosti nebo jinou pojistku? Třeba úrazové či životní pojištění? Nechcete ztrácet čas prohlížením nabídek desítek různých pojišťoven? Přesně takové situace pomáhá řešit ePojisteni.cz.

Hodnocení srovnávače ePojisteni.cz

8.5

Skvělý

Portál ePojisteni.cz patří mezi největší a nejoblíbenější online srovnávače pojištění. Jednoduché a přehledné ovládání společně s detailními výsledky a podrobnou nápovědou vysvětlují jeho úspěch. Díky oficiální licenci dokáže vybrané pojištění přímo zprostředkovat a zajistit tu nejvýhodnější cenu.

Přehlednost webu
8.5
Kvalita informací a zpracování nabídek
8
Kontakty a zákaznická podpora
9
Klady
  • Snadný výběr nejlepší ceny
  • Jednoduchý a přehledný web
  • Dobře vyřešená nápověda
  • Možnost vybrané pojištění přímo sjednat
  • Srovnání produktů je přehledné a obsahuje dostatek informací
Zápory
  • Telefonická podpora nefunguje nonstop
  • Některé informace se hůře hledají

Základní informace o srovnávači ePojisteni.cz

Online srovnávač pojištění ePojisteni.cz vznikl v roce 2008. Kromě porovnání nabídek umí webová aplikace pojištění i zprostředkovat. Umožňuje jí to licence České národní banky. Samotný internetový portál měsíčně navštíví přes 350 tisíc uživatelů.

epojisteni_prehled recenze

Portál ePojisteni.cz patří mezi největší a nejnavštěvovanější srovnávače u nás. Pravidelně boduje v soutěži Křišťálová lupa, a to hned v několika kategoriích. Daří se mu v sekci internetové obchodování, finance, a v roce 2016 dokonce vyhrál v kategorii marketingová inspirace. Fotbaloví fanoušci si jistě pamatují, že ePojisteni.cz bylo také hlavním partnerem 1. české fotbalové ligy.

Přehlednost webu – 8,5/10

Portál ePojisteni.cz nabízí srovnání povinného ručení i havarijního pojištění hned na úvodní stránce. Odkaz naleznete v horním menu.

Nemusíte se bát dlouhého hledání. Před zobrazením samotného žebříčku s hodnocením musíte projít úvodní informace o hodnocení a poté vyplnit jednoduchý formulář. V úvodu si můžete prostudovat samotné informace o srovnávači, včetně hodnocení zákazníků nebo průměrné úspoře. Samozřejmě nechybí tlačítko směřující k další části porovnání.

Základní pokyny jsou poměrně podrobné a přehledné. Jedinou drobnou výtku bych směřoval k trochu divokým barvám a některým příliš zdlouhavým popisům. Zjednodušení a více střídmosti by mi vyhovovalo více, ale v tomto bodě samozřejmě nejvíce záleží na osobním vkusu.

Druhou částí porovnání je vyplnění formuláře. Ten je jasný, přehledný a nechybí ani velmi pěkně zpracovaná nápověda.

Odesláním a zpracováním formuláře se dostanete k nejdůležitějšímu bodu, totiž samotné tabulce produktů a jejich ohodnocení. Žebříček je přehledný s jasně vyznačenou cenou i doplňkovými službami. U každé nabídky máte možnost zobrazit podrobnější informace, včetně přehledu připojištění nebo detailnějšího popisu všech výhod.

Výběr nejlepšího produktu vám dále usnadní tipy elektronického pojišťovacího experta. Ten výběr upraví na základě doplňkových informací. Například dle počtu ročně najetých kilometrů nebo místa parkování.

Vybrané pojištění můžete v dalším kroku rovnou uzavřít. Pokud budete mít další otázky či budete potřebovat poradit, můžete na sebe zanechat kontakt. Asistence se vám obvykle obratem ozve.

Kvalita informací a zpracování nabídek – 8/10

Výsledné srovnání je přehledné a podrobné. Výhodou je určitě sekce “ke stažení”, kde můžete najít opravdu detailní popis jednotlivých produktů. Bohužel podrobná nabídka je zjevně vytvořená pro celou nabídku dané pojišťovny. Pokud budete hledat třeba podrobný popis asistenčních služeb, musíte se většinou probrat obsáhlou stránkou s popisem různých druhů asistencí, které daná pojišťovna nabízí, a teprve zde si vybrat správný oddíl, jenž odpovídá vaší vyfiltrované pojistce.

Trochu zmatečně může působit i hodnocení. Funguje na základě hvězdiček, bohužel se mi ale nepodařilo zjistit, co daná položka přesně znamená. Jde o hodnocení zákazníků nebo hodnocení pojišťovacího experta?

Naopak pochvalu zaslouží přehledně zpracovaný popis připojištění a doplňkových služeb. Pokud si nejste jistí, co daná položka znamená, stačí na ni kliknout. Zobrazí se vám výstižný popis a případně odkaz na další podrobné informace. Jasně jsou uvedeny i ceny připojištění a také limity případného pojistného plnění.

epojisteni obrazek5 recenzePoslední připomínku bych směřoval k doporučení, které se občas zobrazuje v zápatí nabídek. Automatický generátor zde nepracuje úplně spolehlivě. Občas mi zobrazil pouze název pojišťovny. Popisky se navíc často opakují a dokonce ani příliš nezávisí na vybrané pozici v žebříčku.

Kontakty a zákaznická podpora – 9/10

Srovnávač pojištění ePojisteni.cz si dává na zákaznické podpoře záležet. Zákaznická infolinka bohužel nefunguje nepřetržitě, zato stačí zanechat kontakt a podpora vás sama kontaktuje. Odpadá tím otravné čekání na spojení. Infolinka pracuje v pondělí až pátek od 9:00 do 19:30 hod., během víkendu od 14:00 do 18:00 hod. Pokud potřebujete poradit s výběrem pojištění, můžete si navíc zvolit datum a čas, kdy se vám podpora ozve.

Pokud dáváte přednost osobnímu setkání, navštivte klientské centrum v Praze. Pouze jedno klientské centrum na celou republiku sice nepůsobí příliš dobře, ale je třeba vzít v úvahu, že ePojisteni.cz je primárně online služba. Jakoukoli možnost osobního setkání proto považuji za mimořádnou věc.

Za součást zákaznické podpory lze považovat i výborně zpracovanou nápovědu, která se proplétá celým webem. Je jasná, stručná a srozumitelná.

Které pojišťovny srovnávají

Mezi partnery ePojištění patří: UNIQA pojišťovna, Inter Partner Assistance, Česká podnikatelská pojišťovna, ČSOB pojišťovna, Direct pojišťovna, Generali Česká pojišťovna, Hasičská vzájemná pojišťovna, Kooperativa pojišťovna, Maxima pojišťovna, Pillow pojišťovna, Pojišťovna VZP, Slavia pojišťovna, Union pojišťovna, ERV pojišťovna, MetLife, NN Životní pojišťovna a Allianz pojišťovna.

Další služby

Kromě povinného ručení a havarijního pojištění automobilu můžete srovnávat řadu dalších pojistných produktů. Mezi nejpoužívanější patří životní a cestovní pojištění. Stále větší oblibu má pojištění pro psy. To přitom neslouží pouze k hrazení případné veterinární péče, ale také k zaplacení škod, které mazlíček nedopatřením spáchá.

Klíčové vlastnosti

Parametry

Srovnání nabídek pojištění

Povinné ručení, havarijní pojištění, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácnosti, pojištění domácích mazlíčků, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti, penzijní připojištění a další

Informace u vybraných produktů

Pojišťovna, hodnocení, cena, kontakty, sjednání pojištění a další podrobnosti

Možnost přímo sjednat vybrané pojištění

Možnost dotazu/kontakt na asistenci

, stačí zadat telefonní číslo a asistence vás sama kontaktuje

Telefonická podpora

Po-Pá 9:00-19:30 hod.; So-Ne 14:00-18:00 hod.

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (51 hlasů)

Autor recenze

Milan Boháček
Milan Boháček

Technologický nadšenec se zvláštní zálibou v letectví a astrofyzice. Nemůže se dočkat dalšího letu Starship. Ve volných chvílích sleduje sci-fi seriály a baví se hraním šachu. Stres odbourává při vaření. Díky 3D tiskárně si plní dětské sny, takže modely raket, vetřelců a dinosauřích koster začínají pomalu přetvářet jeho byt v pravé nerdí doupě. Můj Facebook.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář