Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze životního pojištění Mutumutu – naše zkušenosti

životní pojištění mutumutu

Člověk nikdy neví, co se může stát a proto je dobré mít uzavřené životní pojištění. Na druhou stranu se málokomu chce probírat složitými podmínkami pojišťoven a navíc platit za zbytečnosti, které ani nepotřebujete. Proto se podíváme na to, jak funguje pojištění Mutumutu, které slibuje v porovnání s konkurencí jednoduchost po všech stránkách. Ukážeme vám výhody a nevýhody, na co se přesně Mutumutu zaměřuje a zda bude tím nejlepším životním pojištěním i pro vás.

Co je Mutumutu?

Mutumutu bylo spuštěno v říjnu roku 2018. Patří tedy stále ještě o novinku na českém trhu mezi životními pojištěními. Jeho název vychází z latinského „mutua“, nebo z anglického „mutual“, tedy vzájemný, což vyjadřuje dobrý vztah klienta a pojišťovny. Mutumutu není samo o sobě pojišťovna, ale takzvaný pojišťovací zprostředkovatel. Ten, aby mohl své služby nabízet, potřebuje zázemí oficiální pojišťovny. V případě Mutumutu je partnerem Komerční pojišťovna, díky které máte jistotu, že své peníze dostanete.

mutumutut a KB pojišťovnaJedná se o velký projekt tuzemského startupového studia Creative Dock. To má za sebou již několik zajímavých a úspěšných revolučních bankovních a obchodních nabídek jako Zonky (tzv. P2P pojištění, kde „lidé půjčují lidem) nebo HoppyGo (služba pro sdílení a pronajímání automobilů).

Co Mutumutu pojišťuje?

Mutumutu je životní pojištění, jehož cílem je co největší jednoduchost a praktičnost. Vynechává méně důležité a mnohdy zákazníky ani nechtěné body, které běžně najdete u konkurence. Naopak pokrývá mnohem více důležitých situací než běžné nabídky pojišťoven, a to díky absenci velkého množství výjimek, hvězdiček, poznámek pod čarou a jiných případů, kdy krytí škody platí jen v určitých případech.

Pojištění Mutumutu co pojišťujeme testado

Co u Mutumutu nenajdete?

Životní pojištění Mutumutu zahrnuje opravdu jen důležité situace, kdy potřebujete finanční pomoc. Proto není jeho součástí bolestnéúrazové pojištění na nezávažné komplikace. Drobná poranění a jiné prkotiny jsou sice nepříjemné, ale pokud neohrožují stabilitu vašeho příjmu, je dle filozofie Mutumutu zbytečné si za ně připlácet.

Životní pojištění Mutumutu nezahrnuje ani investiční složku, ze které po uplynutí dané doby získáte vložené peníze zpět. Výnos je však velmi malý, mnohdy dokonce záporný a obvykle s sebou nese plno složitých podmínek. Pokud chcete doopravdy zhodnotit vaše peníze nebo si začít spořit, určitě najdete na trhu mnohem lepší příležitosti, než je investiční životní pojištění, ať už stabilnější zlato či akcie nebo divočejší kryptoměny. Zejména všichni, kdo nemají o jakékoliv investování zájem, zajisté nechtějí být pojišťovnou nuceni platit za tuto neefektivní službu.

Ve srovnání s jinými bankami má Mutumutu jen velice malé spektrum výjimek, na které se pojištění nevztahuje. Všech osm výluk je jasně ohraničených a jedná se o poměrně logické situace, při nichž vám nebude nic vyplaceno.

 1. V souvislosti s válkou, vzpourou nebo teroristickým útokem, který jste sami uskutečnili – v případě, že se stanete obětí teroristického útoku, odškodnění samozřejmě dostanete.
 2. V důsledku jaderné havárie nebo radioaktivní kontaminace – to nepojišťuje žádná pojišťovna v Evropě.
 3. Při chorobě nebo úrazu diagnostikovaného před pojištěním a neuvedeného při sjednání pojištění nebo při jeho poslední aktualizaci.
 4. Sebevražda nebo pokus o ni.
 5. Pod vlivem alkoholu a omamných látek.
 6. Při řízení auta či jiného stroje bez příslušného oprávnění.
 7. Při provozování rizikových sportů (například bungee jumping) – krytí se netýká zranění, pojištění smrti však stále platí.
 8. Porod, těhotenství nebo potrat se v rámci pojištění nepočítají jako pracovní neschopnost.

Kdy a jak vám Mutumutu pomůže?

Součástí Mutumutu jsou tři základní situace životního pojištění:

 • Pojištění pracovní neschopnosti
 • Pojištění invalidity
 • Pojištění smrti

Pojištění pracovní neschopnosti

peníze při pracovní neschopnosti od mutumutuPokud se u klasické pojišťovny vaše pracovní neschopnost zařadí do jedné z četných výjimek, platili jste si pojištění zbytečně. V takovém případě vám pojišťovna nic neuhradí a od státu dostanete jako zaměstnanec příspěvek jen 60 % vaší hrubé mzdy. Jako OSVČ, jež si nepřiplácí na nemocenskou, dokonce vůbec nic.

Mutumutu vám pomůže krom zmíněných osmi výluk vždy a při jakékoliv pracovní neschopnosti. Dokonce se vztahuje i na případy jako psychické nemoci, které běžné pojišťovny vůbec neuznávají. Od druhého měsíce, co jste doma, získáte pravidelnou rentu i po delší dobu trvání pracovní neschopnosti.

Pojištění invalidity

Kromě krátké pracovní neschopnosti může v životě nepředvídatelně dojít i k dlouhodobějším problémům. Ty se dělí dle závažnosti na první až třetí stupeň invalidity. U všech jsou však státní příspěvky velice malé, kolem 11 000 Kč, někdy i méně. I v takovém případě se můžete spolehnout na plnění pojištění Mutumutu. Peníze vám budou chodit každý měsíc po celou dobu pojištění a trvání invalidity dle výše nastavené měsíční platby.

Pokud máte zájem jen o pojištění druhého a třetího nebo jen třetího stupně invalidity za nižší měsíční částku, není problém. Mutumutu umožňuje si nastavit rozsah dle vlastního uvážení.

Toto nastavení platí v mém individuálním případě. Každý bude mít dle věku, zaměstnání i délky trvání pojištění jiné hodnoty, a to nejen u příspěvků od Mutumutu, ale také od státu.

Pojištění smrti

Součástí životního pojištění Mutumutu je do třetice pojištění smrti. V době, kdy se rodina snaží vyrovnat se ztrátou blízké osoby, jsou finanční potíže obzvláště nepříjemné a těžké. Mutumutu v takovém případě poskytne finanční pomoc nejen pro organizaci pohřbu, ale také pro následující období po něm. Vybrat si můžete libovolnou částku jednorázového krytí od 10 000 Kč za pouhé 3 koruny měsíčně až do 5 milionů korun.

Další benefity životního pojištění

Pro Mutumutu platí všechny výhody, jaké můžete získat u ostatních klasických alternativ. Například si z daní můžete odečíst zaplacené pojistné z životního pojištění. Další možností je pak příspěvek zaměstnavatele na životní pojištění. Pokud vám zaměstnavatel tuto možnost jako pracovní bonus nabízí, může si o uhrazenou částku sám daně snížit. Prakticky tak svému zaměstnanci bez nutných odvodů navýší vyplácenou mzdu.

Srozumitelné a jednoduché podmínky

Jednoduchost Mutumutu se týká nejen samotného obsahu pojištění, které pokrývá důležitá rizika a vynechává nepodstatné části jako je spořící složka. Dobře srozumitelný a pochopitelný je i obsah pojistných podmínek. Nemusíte pročítat žádné rozsáhlé archy ani dohledávat poznámky pod čarou. Vše je uvedeno na šesti stránkách textu psaného běžně velkým písmem.

Na Mutumutu oceníte zejména snadné nastavení pojistky. Ihned při jejím sestavování přehledně vidíte, co si pojišťujete. Pokud o nějakou konkrétní část nemáte zájem (například pojištění menšího stupně invalidity), či naopak do jiné chcete vložit větší sumu, není to žádný problém. Přizpůsobení vlastním potřebám spolu s jednoduchostí jsou hlavními výhodami Mutumutu.

Pokud budete chtít kdykoliv v průběhu času své uzavřené životní pojištění u Mutumutu zrušit, nebudou na vás čekat žádné nepříjemné poplatky ani sankce. Stejně tak při zakládání neplatíte nic navíc. Dokonce zde není ani žádná výpovědní lhůta – rozhodnete-li pojistku ukončit, do druhého pracovního dne bude zrušená.

Sjednání životního pojištění Mutumutu

Velkou výhodou životního pojištění Mutumutu je, že si ho můžete sjednat snadno online z pohodlí domova. Nemusíte chodit do pojišťovny a dokonce ani k lékaři na prohlídku nebo pro vystavení potvrzení o vašem zdravotním stavu. Stačí mít internet, navštívit webové stránky www.mutumutu.cz, kde vyplníte formulář, a je hotovo. Je libo životní pojištění online? Mutumutu vaše přání splňuje! Celý jednoduchý proces vám zabere přibližně 15 minut. Po odeslání formuláře a zvolení data začátku pojistky se měsíční částka hradí převodem na účet.

Sjednání životního pojištění mutumutu recenze testado

Jako první je zapotřebí uvést základní údaje jako věk, typ zaměstnání (zaměstnanec, živnostník atd.), měsíční příjem, případnou existující hypotéku a jiné životní pojištění nebo zda máte děti. V druhém kroku si v přehledném rozhraní pomocí posuvníků a voličů nastavíte, na jakou částku chcete každý ze tří základních typů (pojištění pracovní neschopnosti, invalidity a úmrtí) pojistit. Rovnou vidíte, kolik peněz dostanete v případě plnění smlouvy a také kolik budete za danou službu platit měsíčně a kolik celkem.

Po nastavení pojistky přejdete k vyplnění osobních údajů. Zde uvedete samozřejmě jméno, bydliště, narození a také kontakt na vás. Totožnost se prokazuje pomocí dokladů, jako je například občanský průkaz, cestovní pas nebo řidičský průkaz. Dále si zvolíte osoby, na které bude psána pojistka v případě úmrtí. Poslední částí osobního dotazníku jsou zdravotní údaje. Vedle výšky, váhy a osobního praktického lékaře uvádíte i další informace, jako užívané léky či zda jste kuřák.

Náš tip

Sestavení pojistky je velice jednoduché a celý systém má intuitivní ovládání. Určitě s ním zvládnete pracovat. Pokud by se náhodou vyskytla jakákoliv nesrovnalost či jste měli dotaz, v Mutumutu vám zdarma pomohou přes telefon nebo online chat.

Vracení peněz za zdravý životní styl

Pokud se o své zdraví dobře staráte a minimalizujete rizika nejen civilizačních chorob, ale i různých zranění, v takovém případě je menší šance, že vám bude muset pojišťovna hradit zdravotní výlohy. Je tedy fér, aby ti, kteří o své zdraví dbají, měli levnější pojištění. Zatímco u konkurence platíte pořád stejnou sumu, Mutumutu vám vrátí až 30 % zaplacené částky, pokud žijete zdravě. To znamená:

 • Chodíte na pravidelné preventivní kontroly (vráceno 5 %)
 • Nekouříte (vráceno 5 %)
 • Máte dostatečný pohyb (vráceno až 20 %)
Pozor

Jednotlivá procenta napříč kategoriemi se nesčítají. Pokud například nechodíte na pravidelné kontroly k lékaři, získáte vždy maximálně 25 % a ani dvojnásobný pohyb vám chybějících 5 % z preventivních kontrol nenahradí.

Více kritérií zdravého životního stylu Mutumutu nehlídá a nijak vám nezasahuje do soukromí. Stejně jako vy věříte Mutumutu, věří i pojišťovna vám, a proto jí stačí jen čestné prohlášení, že nekouříte. Pravidelný pohyb, který si sledujete přes aplikacimobilním telefonu, je zaznamenáván jen ve formě doby a vzdálenosti pohybu, nikoliv jako GPS souřadnice a jiné citlivé údaje.

Aplikace pro Android i iOS je ke stažení zdarma. Díky sledování zdolaných kilometrů při běhu i na kole vám ze sportu udělá koníček a bude vás motivovat ke zdravějšímu životnímu stylu.

Kolik pohybu je zapotřebí pro získání celých 20 % můžete snadno zjistit přímo na webu Mutumutu. Nebojte, nejedná se o žádný náročný výkon hodný profesionálů. Bude vám stačit například denně ujít 7500 kroků, běhat tři minutky a jednou za týden si udělat hodinový výlet na kole. Chůzi, běh a jízdu lze vzájemně kombinovat a různě střídat, aby aktivita vyhovovala vašim potřebám. Nechcete běhat? Potom v našem příkladu nahraďte 21 minut běhu za týden půl hodinou šlapání do pedálů a získáte také 20 % zaplacené pojistky nazpět.

Pojištění Mutumutu sleva za zdravý životní styl

Hlavní výhody a nevýhody Mutumutu

Shrnout výhody a nevýhody Mutumutu je velice složité, protože neexistuje jedno nejlepší životní pojištění pro všechny. Na Mutumutu někomu nemusí sedět pojištění jen nezbytných položek bez připlácení si za tzv. bolestné – a někomu může chybět osobní kontakt. Jiní zákazníci naopak on-line sjednání i jednoduché nastavení jen důležitých situací bez investičního pojištění a dalších příplatkových služeb ocení.

Určitě stojí za zmínku, že Mutumutu bude více vyhovovat mladší a středně staré generaci. Celkově je možné Mutumutu sjednat do věku 55, 60, nebo 65 let. To je běžný průměr na trhu, ale u konkurence najdete i větší věkové rozpětí. Ne všichni lidé mírně pod 65 let však používají chytrá zařízení. On-line sjednání jim sice zvládne zajistit kdokoliv z rodiny, avšak bez moderních technologií přijdou o vrácené pojistné z pohybu. Ten sice nemusí dosahovat u méně aktivních lidí plných 20 %, ale i polovina částky nazpět by byla příjemným bonusem.

Výhodou pojištění v každém případě zůstává velká možnost si přizpůsobit pojištění dle svých představ. Nesporným plusem je pak také vracení peněz za zdravý životní styl, absence poplatků i povinných lékařských prohlídek a rychlé uzavření i zrušení pojistky.

Mutumutu je úplně jiné pojištění, než na jaké jste zvyklí a rozhodně má šanci se ve zkostnatělém pojišťovacím systému prosadit. Díky absenci zbytečných doplňků, jako je investiční složka, si může udržet příznivou cenu, ze které vám ještě za zdravý životní styl vrací až 30 %. Nenajdete zde výpovědní lhůty ani žádné skryté poplatky. Podmínky jsou předem jasné a dobře srozumitelné – žádná klasická pojišťovací hantýrka plná hvězdiček a chytáků.

Klady
 • Přizpůsobení vlastním potřebám
 • Málo výjimek v plnění pojistky
 • Široké pokrytí včetně psychických nemocí
 • Jednoduché podmínky
 • Snadné a rychlé sjednání on-line
 • Bez nutnosti lékařské prohlídky
 • Bez poplatků za založení, vedení i zrušení pojistky
 • Bez výpovědní lhůty
 • Až 30 % pojistného nazpět za zdravý životní styl
 • Zábavná aplikace s motivací k pohybu
Zápory
 • Sdílená aplikace sleduje vaši aktivitu (ne polohu)
 • Přísnější výluky (např. v případě adrenalinových sportů)

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.7 (36 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář