Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Kde koupit zlato? 7 nejlepších míst v roce 2024

Nákup zlata patří k nejbezpečnějším metodám zhodnocování volných prostředků. Investice do drahého kovu může být pojistkou v době inflace. V rámci velkého srovnání vám povíme, jak a kde koupit zlato za nejlepší cenu. Pozornost věnujeme bezpečnosti a zhodnocení. Doporučujeme zlato z České mincovny.

Nejlepší pro spoření ve zlatě

Společnost s vlastní výrobou, zlatými investičními mincemi i slitky, na které lze spořit.

Nejlepší pro nákup zlata

Ověřený a spolehlivý obchodník se zlatem, který nabízí přívětivé ceny.

Nejlepší pro obchodování se zlatem

Nejlepší online broker pro obchodování CFD na zlato, se zlatými ETF a akciemi.

Nejlepší místa, kde koupit zlato

Recenze Česká mincovna – tradiční obchod se zlatem a “zlatým” spořením

Test Česká mincovna – obchodu s investičním zlatem.

Klady
 • Pestrá nabídka zlata a mincí
 • Vlastní výrobky
 • Výroba na zakázku
 • Okamžitá fixace ceny do 30 tisíc
 • Zlaté spoření
Zápory
 • Cenu zlata lze fixovat jen ve fixačních hodinách

Česká mincovna patří k významným dodavatelům zlatých mincí a slitků. V jejich portfoliu naleznete jak vlastní produkci, tak produkty ražené pro ČNB. Nechybí ani nejoblíbenější mince a slitky zahraničních rafinérií, například Argor Heraeus. Nabízí investiční zlato i stříbro, sběratelské mince, mince ražené na zakázku nebo sportovní olympijské mince. Na své si přijdou nejen investoři, ale i sběratelé. V sortimentu naleznete speciální dárkové mince, mince The Royal Mint, New Zeland Mint a Mincovňa Kremnica.

Co se týče pravosti zlata, u všech kovů, které jsou vykupovány z jiných zdrojů, se provádí zkouška spektrometrem. U objednávek do 30 tisíc Kč je fixace ceny garantována v den vytvoření objednávky, u objednávek nad tuto hodnotu se cena fixuje při obdržení platby.

K nákupu zlata jde využít i zlaté spoření, které je vhodné pro každého, kdo nemá možnost nebo nechce vynaložit tak velké finanční prostředky. Na zlaté mince nebo cihly si postupně spoříte. Za naspořené peníze dostanete fyzický produkt, který lze mimo jiné zdarma uložit v trezoru České mincovny.

Produkt následně můžete prodat, a tím spoření ještě zhodnotit. Spořit do zlata můžete od 500 Kč měsíčně na dobu 3, 4 nebo 5 let s možností prodloužení. Jako závazek dokončení spoření je nutné zaplatit vratnou vstupní jistinu, která činí 5 % z celkové částky spoření. 

Recenze ZlatoSnadno – vítěz testů a srovnání

Recenze Zlatosnadno.cz - ochodu s investičním zlatem.

Klady
 • Ověřený a spolehlivý obchodník
 • Přívětivá hodnocení zákazníků
 • Fixace ceny zlata 24/7
 • Nízké spready
 • Výhodné ceny investičních produktů
 • Kromě Kč lze platit v eurech a bitcoinech
 • Garance zpětného výkupu
 • Poštovné zdarma
Zápory
 • Menší výběr sortimentu
 • Slitky mají pouze od gramáže 20 gramů a výš

Pokud přemýšlíte, kde koupit investiční zlato ve fyzické podobě, redaktoři portálu Testado.cz doporučují Zlatosnadno.cz, který se ujímá předních příček aktuálního srovnání. Jde o e-shop specializovaný na prodej a zpětný odkup investičního zlata a stříbra. V nabídce naleznete zlaté slitky významných rafinérií, jako například švýcarské společnosti Argor-Heraeus, PAMP, Valcambi a mincovny Münze Österreich.

Veškeré slitky jsou v souladu s londýnským standardem Good Delivery a jsou přijímány veškerými trhy s investičním zlatem. Certifikát pravosti naleznete u každého výrobku. Zlaté slitky do 100 gramů mají certifikát výrobce zataven přímo v blistru, u cihliček od 250 gramů pak dostanete papírový certifikát.

Reprezentativní prodejnu naleznete ve Zlíně a pobočku v Praze. Veškeré vystavené zlato je naskladněno a jeho cena je okamžitě pevně fixována, ať už objednáváte v jakoukoliv denní dobu. Cílem Zlatosnadno.cz je udržet ceny výhodné k investování, proto se snaží spready udržet pěkně na uzdě. Kromě ceny uvedené u produktu žádné další poplatky nehledejte, v případě jakékoliv potřeby je zde ochotná zákaznická podpora.

Do zlata můžete investovat nejen v korunách, ale také v eurech a bitcoinech. Výkup zlata je snadný, výkupní ceny jsou transparentní a prodat lze i zlato z jiného zdroje. ZlatoSnadno nelze opravdu co vytknout. Drobnou nevýhodou je snad menší výběr, který je ale podmíněn tím, aby byla investorovi poskytnuta co nejvýhodnější nabídka.

Nevíte, kde koupit zlatou cihlu? Tohle je jedna z nejlepších možností!

Recenze XTB – nejlepší broker pro obchodování se zlatem

Test XTB – online platformu pro investování do zlata.

Klady
 • Jeden z nejlepších brokerů na zlato
 • Nízké spready a swapy
 • Platforma je v češtině
 • Možnost vyzkoušení demo verze
 • Široká nabídka instrumentů
Zápory
 • Poplatky za neaktivitu
 • Vysoký poplatek za výběr pod 3 000 Kč

XTB online trading patří k největším burzovně-obchodovaným FX brokerům na světě. Vlastní licenci ČNB a ve svém odvětví působí již 15 let. Má velké spektrum globálních trhů včetně forexu, indexů, komodit, ETF atp. Instrumentů k investování má přes 5 200. Mimo obchodování se zlatem nabízí i obchodování s dalšími komoditami, jako je stříbro, měď, ropa, zemní plyn, platina či káva.

Pokud by vás zajímalo investování do zlata formou derivátového obchodování CFD (Contract for difference), XTB patří k nejvýhodnějším a bezpečným brokerům na trhu. Spekulovat lze na růst i pokles ceny zlata. Obchodovat můžete od 0,01 lotu zlata, čímž vám stačí zhruba 600 Kč. Minimální vklad není stanoven. Finanční páka je u obchodování se zlatem nastavena na 1:20 a nelze ji snížit. 

Znamená to, že se hodí spíše pro krátkodobější investice s možností vyššího zvýhodnění financí. Na druhou stranu při nepovedeném obchodu musíte počítat se značným rizikem ztráty. Další možností komoditního investování jsou ETF fondy, ze kterých můžete získávat dividendy. Obchodování u X-Trade Brokers je snadné díky propracované platformy xStation 5, která je dostupná v online, v desktopové verzi i mobilní aplikaci.

S investováním do zlata přes XTB počítejte u CFD s poplatky za spread (rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou nebo swap (držení pozice přes noc).  Platíte i v případě neaktivity a u ETF za zprostředkování obchodu. Dalším výdajem je poplatek při výběru pod hranicí 3 000 Kč, který činí 350 Kč. Přesto však musíme říct, že XTB si vede dobře. Oceníte zejména pestrou nabídku instrumentů, nízké spready a swapy. Výhodou je jistě podpora českého jazyka a možnost “ochutnávky” v podobě demo verze.

Testado radí

Pokud vám zlato nevyhovuje, nebo se zkrátka chcete podívat po jiné komoditě, doporučujeme vám investiční stříbro ve formě mincí, slitků či nákupu přes brokera.

Recenze GoldSafe – nízké ceny a spready

Test GoldSafe – obchodu s investičním zlatem.

Klady
 • Velmi výhodné ceny zlata
 • Množstevní slevy
 • Nízké spready
 • Garance zpětného výkupu
 • Lze prodat zlato z jiného zdroje
Zápory
 • Nákup je možný od 30 tisíc Kč
 • Někdy na dodávku čekáte déle

GoldSafe je slovenský obchodník, který na českém trhu působí od roku 2019. Jejich cílem je pro investory zajistit co nejlepší ceny. V portfoliu GoldSafe naleznete zlaté mince, slitky i lunární edice. Mimo prodej zlata se zabývají prodejem stříbra, palladia a platiny.

Koupit zlato u GoldSafe je možné u objednávek od hodnoty 30 tisíc Kč. Nákup lze provést v pracovní dny od 8:30 do 17:00 hod. Fixace ceny je zaručena po odsouhlasení obchodních podmínek. Sortiment je trochu omezený, ale je to dáno především tím, že se snaží zajistit nejlepší ceny. Pokud vám však v této oblasti něco chybí, můžete poslat dotaz a GoldSafe vám může vámi požadovaný produkt sehnat.

Zpětný výkup zlata zde koupeného je garantován a výkupní ceny jsou u každého výrobku transparentní. Sjednání ceny však nastupuje až po odeslání zboží k výkupu. Jako i zboží zde zakoupené, můžete nabídnout zlato z jiných zdrojů, počítejte ale s cenou o 2 až 4 % nižší.

Jako má každá mince rub i líc, má i GoldSafe svá negativa. Pár zákazníků se ztotožnilo s horší komunikací e-shopu, což je nejspíš dáno kumulací objednávek (to ale zákazníka samozřejmě zajímat nemusí). Navzdory tomu však GoldSafe patří ke spolehlivým obchodníkům, do jejichž rukou můžete vložit vaše finance.

Recenze Step Finance

Test StepFinance – obchodu s investičním zlatem.

Klady
 • Široká nabídka sortimentu
 • Okamžitá fixace ceny v pracovní dny
 • Garance zpětného odkupu
 • Doprava zdarma
 • Lze zvolit anonymní koupi
Zápory
 • O víkendu o po 16. hod. v pracovní dny se ceny nefixují

Koupit zlato u Step Finance je další možností. Jde o e-shop s investičními kovy, který mimo zlaté slitky a mince nabízí investiční stříbro a platinu nebo numismatické produkty a šperky. V sortimentu můžete vybírat zlaté cihly Münze Österreich, Heraeus nebo PAMP.

Okamžitá fixace ceny zlatých mincí nebo slitků je možná pouze v pracovní dny do 16. hod. (v pátek do 15:30 hod.) za předpokladu, že do dvou hodin (do hodiny u objednávek nad 300 000 Kč) pošlete doklad o zaplacení zálohové faktury.

U zboží zde zakoupeného je garantován zpětný výkup, přičemž můžeme pochválit co nejnižší rozdíl mezi kupní a prodejní cenou. Ceny zpětného výkupu zlata jsou transparentní a zboží k prodeji můžete buď přinést na pobočku nebo poslat poštou. U výkupní ceny do 270 000 Kč dostanete částku v hotovosti na ruku.

Stejně tak vykupují zboží z jiného zdroje, které ale musí korelovat s žádaným výkupním sortimentem. Počítat ale musíte s nižší cenou (mínus 2 až 3 %). Doprava je zdarma a zásilku lze poslat i diskrétně pomocí poste restante. Také si můžete vámi objednané zboží vyzvednout na pobočce v Praze, a to i anonymně.

A z jakého zdroje je zlato ze StepFinance? Nakupují výhradně u výrobce nebo ověřeného dodavatele. Výrobci mají certifikát LMBA, takže nákup falzifikátu není možný.

Testado radí

Své úspory lze zajímavě zhodnotit i s investiční platformou. Poradíme vám, jaká je pro vás nejvýhodnější a proč.

Recenze Zlaťáky

Test Zlaťáky.cz – obchodu s investičním zlatem.

Klady
 • Pestrý sortiment známých rafinérií
 • O zpětném odkupu jste předem obeznámeni
 • Poštovné je nad 8 tisíc zdarma
 • Zboží lze s pojištěním v e-shopu uložit na měsíc zdarma
 • Zlato lze vyzvednout osobně na 6 pobočkách
Zápory
 • Chybná aktualizace skladových zásob
 • Vyšší ceny oproti konkurenci

Zlaťáky.cz patří k dalším internetovým obchodům se zlatem a stříbrem. Z investičních mincí ze zlata naleznete oblíbené kanadské Maple Leaf, australské Kangaroo, jihoafrické Krugerrand, americké American Eagle a American Buffalo atp. Investiční zlaté slitky od rafinérií Argor Heraeus, PAMP Suisse a Münze Österreich jsou samozřejmostí.

A jak si tento obchodník vede s fixacemi ceny? Do hodnoty 150 tisíc Kč je fixována ihned, a to v pracovní dny mezi 9:00 a 16:45 hod a mimo státní svátky. Máte možnost se rozhodnout, kdy si cenu zafixujete sami, což se vyplatí, když není cena zrovna výhodná. Opětovnou fixaci lze provést ve fixačních hodinách.

U většiny produktů je zpětný výkup garantován, vše je pečlivě u jednotlivých produktů uvedeno. Pokud není odkup garantován, je poskytován na dotaz. U produktů, které zde nebyly zakoupeny, počítejte s odkupem také. U zlatých mincí či slitků, které nemají v nabídce je výkupné 6 % pod spotovou cenou. 

Doručení zásilky máte při objednávce nad 8 000 Kč zdarma a probíhá zcela diskrétně. Na obálce nejsou žádná loga obchodníka. Předností je možnost posunutí odeslání objednávky. Měsíc máte uložení v e-shopu včetně pojištění produktu zdarma, čímž máte kupříkladu čas na pořízení trezoru. Další možností je vyzvednout si zlato osobně. V ČR je celkem 6 poboček.

Zlaťáky.cz mají jistě mnoho plusů, ale ze strany zákazníků má tento obchod menší výhrady v podobě vyšších cen oproti konkurenci a problém s aktualizací skladových zásob. Nejednou se stalo, že objednané zboží bylo skladem a následně zákazník čekal několik dní na opětovné naskladnění.

Recenze investorů do zlata jsou přívětivé. Pochvalují si spolehlivost, profesionalitu a rychlost. Někdy ale dodání trvá déle, a to z důvodu, že musí zboží expedovat z centrálního skladu.

Recenze J&T Banka

Test J&T Banka se spořením do zlata.

Klady
 • Prestižní banka s odborníky v oboru
 • Zlatou cihličku lze uložit do trezoru banky
 • Dobrý tip pro větší investory
Zápory
 • Lze koupit minimálně 100 gramovou variantu
 • Pro více informací musíte kontaktovat banku

Kde koupit zlato pro vyšší investice? J&T Banka je privátní a investiční bankou pro nejnáročnější zákazníky. Jejím cílem je chránit a rozšiřovat bohatství klientů do dalších generací. Spolehnout se můžete na prvotřídní analytiky s dokonalou reakcí na makroekonomické změny. Ruku v ruce jdou i portfolio manažeři spravující fondy pro maximální výtěžnost a soukromí bankéři připravující produkty na míru potřebám zákazníka.

V J&T Bance si můžete koupit zlaté cihličky o 100 gramech i 1 kilogramu. Jde o zlaté slitky z rafinérie Heraeus o ryzosti 999,9/1 000. Nabízí zajímavé zhodnocení financí v dlouhodobém horizontu. Cena tohoto fyzického zlata je odvozena od aktuálního fixingu na londýnské burze. 100 gramový slitek tak vyjde na zhruba 100 tisíc Kč, koupě zlaté cihly o hmotnosti 1 kg asi na milion. 

Jde o dobrý způsob, jak uložit velký majetek do kompaktní velikosti. Zakoupený slitek si navíc můžete jakožto klient banky uchovat v jejich trezoru.

Srovnání 7 nejlepších míst, kde koupit zlato

Název Popis
1. Test Česká mincovna – obchodu s investičním zlatem. Česká mincovna
94 % ★★★★★
přečíst recenzi
Fixace ceny zlata 24/7: ×
Výkup zlata:
Kamenná pobočka:
Spoření do zlata:
Uložení v trezoru:
Investovat
2. Recenze Zlatosnadno.cz - ochodu s investičním zlatem. Zlatosnadno
93 % ★★★★★
přečíst recenzi
Fixace ceny zlata 24/7:
Výkup zlata:
Kamenná pobočka:
Spoření do zlata: ×
Uložení v trezoru: ×
Investovat
3. Test XTB – online platformu pro investování do zlata. XTB
95 % ★★★★★
přečíst recenzi
Instrumenty na zlato: Akcie, ETF, CFD, Komodity a Forex
Čeština:
Demo účet:
Aplikace:
České akcie:
Investovat
4. Test GoldSafe – obchodu s investičním zlatem. GoldSafe
88 % ★★★★
přečíst recenzi
Fixace ceny zlata 24/7: ×
Výkup zlata:
Kamenná pobočka: ×
Spoření do zlata: ×
Uložení v trezoru: ×
Investovat
5. Test StepFinance – obchodu s investičním zlatem. StepFinance
86 % ★★★★
Fixace ceny zlata 24/7: ×
Výkup zlata:
Kamenná pobočka:
Spoření do zlata: ×
Uložení v trezoru: ×
Investovat
6. Test Zlaťáky.cz – obchodu s investičním zlatem. Zlaťáky
85 % ★★★★
Fixace ceny zlata 24/7: ×
Výkup zlata:
Kamenná pobočka:
Spoření do zlata: ×
Uložení v trezoru:
Investovat
7. Test J&T Banka se spořením do zlata. J&T Banka
85 % ★★★★
Fixace ceny zlata 24/7: ×
Výkup zlata: neuvedeno
Kamenná pobočka:
Spoření do zlata: ×
Uložení v trezoru: neuvedeno
Investovat

Nejprodávanější investiční zlato

Jak a kde investovat do zlata

Přemýšlíte nad vložením svých úspor do zlata? Před tím, než se pustíte do zakoupení této vzácné komodity obdivované po celém světě, pojďme se spolu podívat na nejdůležitější informace týkající se nákupu, prodeje, kvality zlata…

Kde koupit zlato v roce 2022.

Důležité informace pro investování do zlata

Před koupí vaší první zlaté cihličky nebo mince budete potřebovat vědět pár informací.

Rozhodující budou tyto:

 • Jaký typ zlata koupit
 • Kde koupit zlato
 • Kolik financí mám k dispozici
 • Jak rychle chci peníze zhodnotit
 • Jak moc chci riskovat
 • Jak chci zlato uskladnit (fyzickou podobu)
 • Co s ním chci udělat

Co je investiční zlato?

Jde o typ komodity, drahého kovu, který je určen k investici, tedy uložení svého volného kapitálu na horší časy. Investiční zlato má podoby zlatých mincí, slitků (cihliček).

Koupě zlata je jeden ze způsobů, jak uschovat své volné finanční prostředky před ztrátou jejich hodnoty. Jeho předností je rychlá směnitelnost bez následné nutnosti platit daně. Takže takto uložené peníze máte snadno v případě potřeby k ruce. Jak investovat do zlata 

Jak investovat do zlata?

Jak do této komodity investovat nebo jak koupit zlato? Možností je několik.

Nákup fyzického zlata

Okamžitý nákup fyzického zlata můžete učinit ve specializovaných e-shopech nebo přímo v kamenných prodejnách, kde koupíte zlaté mince, cihličky nebo speciální sběratelské edice. 

Spoření

Spoření ve zlatě nebo také zlaté spoření je výhodné, pakliže vás láká investovat do zlata pravidelnými měsíčními částkami. Funguje podobně, jako je tomu u penzijního nebo stavebního spoření, akorát se peníze s časem proměňují ve zlaté mince nebo slitky. Po naspoření částky na tento drahý kov jej dostanete fyzicky do svých rukou.

Klady
 • Vlastníte fyzickou podobu zlata
 • Nakoupené zlato můžete v horizontu let zhodnotit
 • Je dobrou formou uchování hodnoty peněz
 • Kompaktní řešení uchování majetku
 • Někteří obchodníci nebo banky nabízí uchování ve svém trezoru
Zápory
 • Musíte řešit, kam zlato uskladníte
 • Musíte dávat pozor, aby nedošlo k jeho znehodnocení
 • Nevíte, jak se bude cena zlata vyvíjet v průběhu let

Obchodování se zlatem

Obchodování zlata lze hned třemi způsoby, a to pomocí CFD, ETF a nebo opcemi. Vše se děje na virtuální rovině. Zlato tedy fyzicky neobdržíte a nevlastníte.

CFD

Je zkratka nesoucí anglické složení Contract for difference, což v překladu znamená kontrakt na vyrovnání rozdílů.

Cílem je obchodování derivátu na zlato, které není možné ve vlastním zastoupení, nýbrž prostřednictvím brokera. Investice do zlata tedy v tomto případě míří k inkasování zisku ze změněné ceny. 

ETF

Exchange-Traded Fund jsou češtině tzv. burzovně obchodované fondy. Stejně jako CFD jsou prostředkem nepřímého nákupu zlata. Cílem je koupit cenné papíry nebo akcie fondu, který za prostředky nakupuje zlato.  

Opce

Opční strategie obchodování se zlatem spočívá na bázi spekulace. Kupní opce zvané Call se realizují při předpokladu, že cena komodity poroste. Prodejní akce zvaná též Put probíhá v opačném případě, tedy při předpokladu, že cena zlata klesne.

Klady
 • Zlato nemusíte ukládat
 • Nemusíte zkoumat kvalitu zlata
 • Snadná likvidita
 • Lze nakoupit v malém množství za nižší částky
 • Žádné vstupní a výstupní poplatky
 • Ve srovnání s nákupem fyzického zlata jde o rychlejší a vyšší výnosy
Zápory
 • Riziko, zda emitent nezkrachuje
 • Nehodí se pro dlouhodobější investice
 • Zlato nevlastním fyzicky

Jakou cestu zvolíte, se bude odvíjet od volných finančních prostředků, které chcete do koupě zlata uložit a jak rychlou výtěžnost potřebujete a jakou míru risku máte odvahu podniknout.

Testado radí

Známe nejlepší brokery k obchodování nejen s akciemi. Mrkněte se!

Jaké jsou výhody investice do zlata?

 • Způsob uchování hodnoty peněz (i v době inflace)
 • Rychlá směnitelnost
 • Při koupi i prodeji nemusíte platit daň
 • Omezené zdroje zlata jsou stále potřebné pro šperkařství, hodinářství, průmysl, zubní lékařství i elektroniku
 • Jde o komoditu akceptovatelnou napříč celým světem
 • Zlato je celosvětově uznávaným platidlem

Jaké typy investičního zlata existují

Zlato si koupíte buďto v podobě zlatých mincí nebo slitků zvaných též jako cihličky. Cihličky koupíte ražené v hmotnostech od 1 do 100 g a lité od 100 g do 1 kg.

Míra zlata je kromě gramů uváděna v oz neboli v trojských uncích. Jedna unce odpovídá 31,1035 gramům zlata.

Jaké typy investičního zlata existují?

Kde koupit zlato?

 • E-shop specializovaný na prodej certifikovaného investičního zlata
 • Kamenná prodejna s investičními zlatými kovy
 • Banka
 • Platforma obchodující se zlatou komoditou (broker) 

Jaký výnos lze očekávat?

Predikovat výnos investice do zlata v aktuálním období je těžké.

Pokud se podíváme na data, od roku 1940 jeho cena vzrostla v průměru o 4,7 % (v tomto průměru byly velké výkyvy). Proto není úplně jistotou brát investici do zlata jako výnos, ale spíše jako způsob, jak uchovat hodnotu peněz napříč delším časovým obdobím.

Cena zlata

Cenu zlata ovlivňují především tyto faktory:

 • Geopolitické dění
 • Inflace
 • Kopie ceny ropy
 • Protichůdná kopie ceny amerického dolaru a úrokové sazby
 • Míra poptávky

Cena zlata za gram se mění denně, momentálně se pohybuje okolo 1 400 Kč.

Aktuální cenový vývoj zlata.

Kurz zlata a vývoj ceny zlata 

Cena zlata většinou narůstá spolu s mírou strachu z ekonomické krize. Poslední léta však tomu příliš neodpovídají. Předvídat, jak se cena zlata bude v budoucím horizontu měnit, je náročné. Závisí na tom výše uvedené faktory.

Více nám řekne aktuální cenový graf zlata.

Nejoblíbenější investiční zlato podle zákazníků

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.8 (52 hlasů)

Autor článku

Zuzana Pitříková
Zuzana Pitříková

Zuzka je pisálek s kreativním srdcem, miluje výzvy a hlavně svou rodinu. Ta je především náplní jejího denního rozvrhu. Pokud nějaká ta chvilka času zůstane, ráda se pustí do grafického designu, čtení odborné publikace, různých ručních prací nebo řádí v kuchyni. Nejraději tvoří články o domácnosti, dětech, zdravém životním stylu, tvorbě, vzdělávání a vaření. Facebook Zuzky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář