Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Finanční služby

Recenze Perth Mint

Perth Mint logo

Perth Mint v našem seznamu, kde koupit zlato, nesmí chybět. Jedná se o velkou společnost, která je typická svým designovým provedením i vysokou kvalitou s dlouhou tradicí. V našem testu se podíváme, jaké jsou hlavní výhody a nevýhody Perth Mint a také si ukážeme, jak zde výhodně nakupovat.

Hodnocení Perth Mint

8.7

Perfektní

Na Perth Mint oceňujeme širokou nabídku nejen různých hmotností, ale také designových variant pro sběratele. Nechybí ani kombinované typy. Všechny mince Perth Mint mají akreditaci, ověřitelnost a dobro obchodovatelnost. Menší nevýhodou je vzdálenost, která znemožňuje některý zákaznický servis vázaný na australsko lokalitu. Nákupem u místních prodejců však získáte i možnost zpětného výkupu, fixaci ceny a při poctivém srovnávání i výhodnou cenu.

Nabídka investičních kovů a ceny
10
Ověření kvality zlata a stříbra
9.5
Průběh nákupu a doprava
8
Zákaznický servis
7
Hodnocení zákazníků
9
Klady
  • Známá a dobře obchodovatelná značka
  • Široká nabídka hmotností
  • Atraktivní design
  • Edice pro sběratele a kombinace více kovů
  • Dobrá cena
Zápory
  • Bez obchodního zprostředkovatele horší zákaznický servis

Jak je již dle názvu patrné, mincovna a rafinerie drahých kovů Perth Mint se nachází v australském Perthu. Jedná se o celosvětově známou značku. Má dlouhou tradici a vznikla již v 19. století jako pobočka Královské mincovny v Londýně. Ročně zpracuje přibližně 700 tun zlata. Perth Mint se vyznačuje vysokou kvalitou s akreditací několika mezinárodními organizacemi, svým typickým designovým provedením a také se proslavila, výrobou největší zlaté mince na světě vážící jednu tunu.

Nabídka investičních kovů a ceny – 10/10

Perth Mint se bude líbit každému, kdo hledá jak vysokou kvalitu a spolehlivého prodejce drahých kovů, tak zajímavou designovou podobu svých investic. Vzhledem k australskému původu zde velmi často objevíte koaly a klokany. Z druhé strany pak odkazují zlaté slitky na spojitost Austrálie s Británií a najdete zde často zobrazenou anglickou královnu / anglického krále. Mezi motivy ale také seženete podobizny orlů a spousty dalších zvířátek, připomínky historických událostí, čínský kalendář, a dokonce i motivy z pop kultury jako je Lví král či Agent 007.

Recenze Perth Mint nabídka

Ačkoliv lze koupit i klasické nezdobené cihličky, většina investičních kovů má podobu mincí. Nenechte se ale zmást tímto označením. Rozhodně se nejedná jen o drobné lehké penízky. V kulatém formátu Perth Mint prodává i větší kusy drahých kovů se silnou stěnou.

Zakoupit můžete zlaté, stříbrné i ostatní (např. bronzové) mince. Nechybí ani kombinované varianty kovů a to jak v striktně oddělené podobě (například zlato se stříbrným okrajem), tak ve formě slitku – (například téměř ryzí červené zlato). Dokonce se nabízejí i kombinace více kovů s diamanty. Hmotnost je udávaná u většiny kusů v uncích. Nejlehčí zlaté kusy mají 0,5 oz. Velké množství druhů seženete s klasickou hmotností 1 oz. Nejtěžší zlaté mince pak mají i 5 oz nebo 1 kg.

Pokud nepotřebujete speciální edici, zakoupíte zlato i s designovým provedením (obvykle s koalou nebo klokanem) za běžnou cenu srovnatelnou s obyčejnými cihličkami. U speciálních a limitovaných sérií se cena poměrně výrazně zvyšuje. Na druhou stranu ze sběratelského hlediska také bude hodnota postupem času stoupat, tudíž se i navzdory vyšší pořizovací částce ve srovnání s běžnou cenou zlata může nákup specialit investičně vyplatit.

Perth Mint zlatoOvěření kvality zlata a stříbra – 9,5/10

Všechny zlaté investiční mince vydané australskou mincovnou Perth Mint jsou vyrobeny v nejvyšší kvalitě a samozřejmě i ryzosti 999,9/1000. Zajímavostí je, že v Austrálii fungují i jako zákonné platidlo.

Perth Mint splňuje nejpřísnější normu Londýnské asociace “Bullion Market Association” (LBMA) a investiční kovy této značky se prodávají na pěti největších burzách na světě: London Bullion Market Association (LBMA), New York Commodities Exchange (COMEX), Shanghai Gold Exchange (SGE), Tokyo Commodities Exchange (TOCOM) a Dubai Multi Commodities Centre (DMCC). Zlato Perth Mint je tudíž bez problémů obchodovatelné a je přijímáno na všech mezinárodních trzích.

Je-li slitek (dle hmotnosti a typu) od výrobce zabalen, nalezneme na jeho obalu také výrobní číslo. Moderní zajímavé řešení má pak ověřovací on-line systém. Do něho se můžete při nákupu přes Perth Mint i certifikované zprostředkovatele registrovat a obdržíte tak ke svému investičnímu zlatu ještě certifikát s podrobnostmi o množství a druhu drahého kovu, který je uložen s vaším jménem.

Průběh nákupu a doprava – 8/10

Zlato Perth Mint je možné objednávat přímo přes e-shop společnosti. Investiční zlato je osvobozené od daní a cla, tudíž není transport přes půl světa tolik problematický. Vyřizování papírů a dlouhé čekací lhůtě se ale nevyhnete, stejně jako platbě za dopravu. Minimální hodnota objednávky pro země EU je 300 australských dolarů (bez dopravy). Také byste měli vědět, že některé edice nelze do naší destinace doručit, stejně jako v jiných případech nezasílá Perth Mint vybrané kusy do Británie nebo třeba USA.

Ceny na e-shopu jsou orientační a přesná hodnota vám bude spočtená při objednávce – může se lišit dle aktuálního kurzu. Jinak ale nákup probíhá jako přes běžný elektronický obchod a uživatelské prostředí je velmi přehledné. Pro vyhledávání konkrétních produktů můžete použít spousty kategorií.

Rychlejší, přístupnější a díky ceně dopravy i levnější nákup nabízejí čeští zprostředkovatelé a obchodníci se zlatem. Uživatelské prostředí je navíc při jejich použití v češtině, takže se v něm zvládne zorientovat každý. Nevýhodou je menší výběr speciálních sérií. Pokud ale hledáte především zlato jako investici, bude pro vás obvykle praktičtější nákup na českém trhu.

Perth Mint koupit

Zákaznický servis – 7/10

Web společnosti je dobře propracovaný a najdete na něm podrobné informace. Mnozí jistě ocení, že si kromě investičních kovů mohou pořídit i povedené šperky. U nich však platí celní a daňové podmínky jinak, než v případě samotného zlata.

Zákaznický servis není vzhledem k on-line nakupování z druhého koutu světa právě příznivý. Jak jsme již zmínili z popisu objednávky, Perth Mint nenabízí fixaci ceny. Také není možný zpětný výkup; respektive k prodeji zlata byste museli se všemi splněnými náležitostmi navštívit kamennou provozovnu v Perthu.

Pokud si ale vyberete českého zprostředkovatele obchodu, není problém tyto služby i další zákaznický servis získat. Doporučujeme vybírat jak podle ceny a nabízených přídavných služeb, tak také podle hodnocení a spokojených zákaznických recenzí. Pro srovnání a přečtení si zkušeností ostatních nakupujících můžete využít Heureku.

Hodnocení zákazníků – 9/10

Perth Mint je oblíbenou značnou drahých kovů jak u běžných investorů, tak u sběratelů díky atraktivnímu designu. Na samotný Perth Mint najdete prakticky jen kladné recenze na kvalitu i celkový přístup společnosti. Za problematické však někteří považují vzdálenost a z ní plynoucí horší zákaznický servis.

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.5 (11 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář