Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Finanční služby

Recenze Argor-Heraeus

recenze Argor-Heraeus

Hledáte, kde koupit investiční zlato? V naší recenzi vám představíme Argor-Heraeus, jenž patří mezi největší hráče v oblasti zpracování a prodeje zlata, stříbra i jiných investičních drahých kovů. V naší recenzi se podíváme na klady i zápory této značky a ukážeme si, jak a kde nakupovat.

Hodnocení Argor-Heraeus

8.9

Perfektní

Pokud hledáte sázku na jistotu, nemůžete s Argor-Heraeus sáhnout vedle. Díky popularitě a všeobecně známé kvalitě můžete tuto značku snadno obchodovat. Na výběr máte z celé řady velikostí. Argor-Heraeus má všeobecně výhodou cenu a je k sehnání u mnoha obchodníků se zlatem. Pro někoho může být menší nevýhodou nemožnost kupovat přímo od zdroje nebo menší výběr designových edicí.

Nabídka investičních kovů a ceny
9.5
Ověření kvality zlata a stříbra
10
Průběh nákupu a doprava
8
Zákaznický servis
7
Hodnocení zákazníků
10
Klady
  • Známá a dobře obchodovatelná značka
  • Velký výběr různých hmotností
  • Dobrá cena
  • Výborné hodnocení zákazníků
  • Pro velké obchodní partnery mnoho služeb
Zápory
  • Nutné dobře vybrat obchodníka s touto značkou

Švýcarská společnost Argor-Heraeus patří mezi přední rafinéry vzácných kovů; zlata, stříbra, platiny a palladia. Svým obratem se řadí mezi největší světové zpracovatele vzácných kovů. Ročně zpracuje až 400 tun zlata. S jejími slitky se obchoduje i na předních burzách v Londýně, New Yorku, Tokiu a Dubaji. Vyniká tudíž dobrou pověstí a patří k nejkupovanějším značkám investičního zlata.

Nabídka investičních kovů a ceny – 9,5/10

Na výběr máte z mnoha váhových kusů drahých kovů jak v gramových kusech 1, 2, 5, 10, 20, 50, 100, 250 g, tak i v klasických slitkách měřených v uncích. Snadno si tak nakoupíte přesně takové množství, o jaké máte zájem bez omezování a kompromisů.

Zlaté investiční cihličky se prodávají buďto jen řádně značené nebo ještě navíc opatřené pečetí, která stejně jako například pásky na bankovkách mění odrazivost světla při natočení. Na designové provedení si Argor-Heraeus příliš nepotrpí a nevydává velké množství přezdobených edicí. Jediným speciálním kouskem, který běžně seženete, jsou cihličky znázorňující čínský kalendářnapříklad rok draka, rok králíka a tak dále.

Investiční zlato od Argor-Heraeus prodává celá řada drobných obchodníků včetně námi dříve recenzovaných GoldSafe či České mincovny. Všeobecně patří Argor-Heraeus mezi nabízenými konkurenčními značkami k nejlevnějším bez ohledu na hmotnost. Všechny nabídky se můžete srovnat přes Heureku.

Argor-Heraeus 1 oz

zdroj: heureka.cz

Minimální X průměrná cena

Vyhledávání výhodných obchodů rozhodně doporučujeme provádět, protože například dle srovnávače rozdíl za 1 oz zlata činí mezi různými obchodníky téměř o 3 000 Kč.

Ověření kvality zlata a stříbra – 10/10

Argor-Heraeus dbá na kvalitu a ověřitelnost. Všechno zlato má ryzost 24 karátů (999,9/1000) – obsahuje minimum příměsí a odpovídá mezinárodně uznávanému standardu London Good Delivery.

Samozřejmostí je řádné značení. Co se týká samotného drahého kovu, na každém zakoupeném kousku zlata najdete vyražené logo firmy Argor-Heraeus, údaj o hmotnosti a ryzosti. Pro ověření nechybí ani pečeť kvality Švýcarského centrálního úřadu pro kontrolu drahých kovů. Cihličky jsou navíc číslované. Jako certifikát pravosti pak slouží kartička zatavená společně s cihličkou v plastové folii. Ta nesmí být porušena.

Argor-Heraeus zlaté cihličky

*U zlatých cihliček do hmotnosti 100 gramů je certifikát zatavený v blistru. U cihliček vyšší gramáže jej dostanete k drahému kovu zvlášť v samostatném formátu.

Průběh nákupu a doprava – 8/10

Argor-Heraeus není klasický „e-shop se zlatem“. Pokud se podíváte na stránky, najdete zde uvedenou nabídku spolu se základním popisem. Avšak přímo přes web argor-heraeus.com si slitek zlata jako běžný maloobchodní zákazník nekoupíte. Společnost Argor-Heraeus spolupracuje s dalšími velkými firmami a obchodníky, kteří dále jejich slitky prodávají. To ovšem není zápor. Naopak to má hned několik výhod. Samotný web společnosti je sice pěkný, ale poměrně nepraktický na ovládání. Vyhnete se tudíž nepraktickému manipulování a můžete si vybrat uživatelské prostředí zprostředkovatele prodeje, jaké vám bude vyhovovat. Druhou předností je pak širší cenová nabídka, ve které spolu soutěží konkurence prodávající stejné slitky, tudíž se obchodníci budou snažit nabídnout přijatelnou cenu.

Argor-Heraeus prodejZákaznický servis – 7/10

Zákaznický servis závisí především na obchodníkovi, kterého si vyberete. Zlato od Argor-Heraeus je však samo o sobě zárukou dobré obchodovatelnosti a mnoho prodejců k němu nabízí přímo záruku zpětného výkupu. Pokud byste si i přesto vybrali e-shop bez této služby, nebude problematické s touto značkou zlata obchodovat.

Při výběru konkrétního obchodníka doporučujeme dbát především na serióznost a vybírat jen z ověřených e-shopů s kladným zákaznickým hodnocením. Dále si všímejte také praktických informací, jako je doba dodání, fixace cen a samozřejmě možnost se obrátit na živý zákaznický servis v případě dotazů.

Servis pro velké obchodní partnery je rozmanitý a zahrnuje různá odvětví práce s drahými kovy. Argor-Heraeus umožňuje svým klientům přístup na mezinárodní trhy drahých kovů a podporuje je průběžně aktualizovanými informacemi ze světa obchodu. Samotné nákupy lze provádět prostřednictvím trading desk nebo pomocí online platformy (e-shopu). Dále Argor-Heraeus poskytuje širokou škálu služeb souvisejících s fyzickým obchodem, jako je řízení likvidity, doprava, pojištění, laboratorní práce, ale také přeměna kovů v jakékoli formě (včetně šrotu) na mezinárodně akceptované slity nebo polotovary; například prsteny, náramky a jiné šperky, spony a klipy nebo i strojní výrobky.

Hodnocení zákazníků – 10/10

Zlaté slitky mají výborné hodnocení nejen u Argor-Heraeus u českých zákazníků, ale také na mezinárodním poli. Na samotnou společnost Argor-Heraeus prakticky nenajdete zápornou recenzi. Férové jednání, ověřitelnost a kvalita jsou zde bez kompromisů.

Ovšem nespoléhejte jen ne značku a ověřujte si také seriózní jednání prodejce.  Rozhodně nedoporučujeme nakupovat například na inzerát s posláním a platbou předem. Mezi spolehlivými obchodníky se zlatem a dalšími drahými kovy vám pomůže vybrat Heureka, kde najdete jak hodnocení obchodu, tak srovnání cenové konkurence.

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.6 (11 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář