Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze pojišťovny Generali Česká pojišťovna

14. 6. 2021 aktualizováno

Hodnocení pojištění Generali České pojišťovny

Generali Česká pojišťovna je v současnosti největší pojišťovnou v České republice. Její služby využívá přes tři miliony klientů. Povinné ručení nabízí v pěti variantách, stejně jako havarijní pojištění. Pozornost jsme věnovali také cestovnímu pojištěnípojištění rodinného domu či bytu, pojistce na blbost a úrazovému a životnímu pojištění. V této recenzi vám pomůžeme zorientovat se v široké nabídce a vysvětlíme možnosti jednotlivých pojistných balíčků.

Hodnocení pojištění Generali České pojišťovny

8.5

Skvělá

Generali Česká pojišťovna patří mezi pojišťovny se silným a stabilním zázemím. Těší se velké oblíbenosti u motoristů. Nabízí kvalitní povinné ručení a havarijní pojištění. Noví a stávající zákazníci mají k dispozici přes 900 prodejních míst po celé ČR. Líbí se nám možnost bezlimitní asistenční služby.

Povinné ručení
9
Havarijní pojištění
9
Cestovní pojištění
8.5
Pojištění domácnosti a nemovitosti
9
Pojištění odpovědnosti
8.5
Životní pojištění
8
Úrazové pojištění
9
Pojištění koní
9
Zákaznická podpora
6.5
Klady
 • 20% sleva při sjednání pojištění online
 • Silné a stabilní zázemí
 • Velký výběr variant povinného ručení a havarijního pojištění
 • Přes 900 prodejních míst po celé ČR
 • Limit povinného ručení až 300 mil. Kč
 • Možnost bezlimitní asistenční služby
Zápory
 • Komplikované rozdělení asistenčních služeb

Základní informace o pojišťovně Generali České pojišťovna

Generali Česká pojišťovna vznikla v roce 2019 spojením České pojišťovny a Generali pojišťovny. Sloučení vytvořilo největší pojišťovnu v České republice s více než třemi miliony klientů. Přestože Generali Česká pojišťovna působí na českém trhu pouze několik let, nelze zapomenout na odkaz a historii České pojišťovny. Její kořeny sahají až do roku 1827, kdy vznikl Císařsko-královský, privilegovaný, český, společný náhradu škody ohněm svedené pojišťující ústav.

Díky dlouholeté tradici a velkému tržnímu podílu má Generali Česká pojišťovna velmi rozsáhlou síť poboček. Podle oficiální statistiky počet prodejních míst přesahuje 900. Kromě velkých měst na ně narazíte i v řadě menších obcí.

Generali Česká pojišťovna je velmi oblíbená, což dokládá i stabilně vysoké množství zákazníků. Pojišťovna aktuálně spravuje přes 7,5 milionu smluv. V dlouhodobém hodnocení spokojenosti dosáhla na 4,5 bodu z 5 možných a 91 % zákazníků její služby doporučuje vyzkoušet.

Povinné ručení – 9/10

Povinné ručení má čtyři základní varianty a jednu speciální, kterou lze využít pouze společně s havarijním pojištěním.

 • Základní varianta Start má limit pojistného plnění 35 mil. Kč. Asistenční služby jsou v tomto případě dostupné pouze v podobě připojištění.
 • Vyšší varianta Standard nabízí limit navýšený na 50 mil. Kč. Obsahuje základní asistenční služby i úrazové pojištění řidiče.
 • Exclusive je varianta s limitem 100 mil. Kč. Součástí pojišťovacího balíčku je úrazové pojištění řidiče i ostatních cestujících a také rozšířená nabídka asistenčních služeb.
 • Varianta Comfort má limit pojistného plnění 150 mil. Kč a zahrnuje bohaté doplňkové služby. Kromě rozsáhlé asistence a úrazového pojištění i garantovanou cenu. První způsobená nehoda navíc nebude mít vliv na cenu pojištění.
 • Všechny dostupné bonusy obsahuje varianta Comfort PLUS, která je ovšem dostupná pouze v kombinaci s nejvyšší variantou havarijního pojištění All Risk PLUS. Limit povinného ručení je v tomto případě 300 mil. Kč. Pouze s touto pojistkou lze spojit neomezené asistenční služby, které nemají žádné finanční limity.

Povinné ručení je možné doplnit připojištěním. To zahrnuje všechna běžná rizika, jako střet se zvěří, živelnou pohromu, rozbití skla nebo úraz. Připojištění se vztahuje také na nabídku asistenčních služeb, které Generali Česká pojišťovna rozdělila na několik úrovní. Liší se finančními limity i nabídkou možné pomoci.

Cena a bonusy

Pokud si povinné ručení sjednáte online, získáte 20% slevu. Cenu pojištění ovlivňují standardní údaje o vozidle, místě bydliště a pojistníkovi, tedy osobě, která pojistku sjednala.

Havarijní pojištění – 9/10

Stejně jako v případě povinného ručení má i havarijní pojištění čtyři základní a jednu speciální variantu, kterou lze kombinovat pouze s povinným ručením Comfort PLUS. Zaměření dvou nejlevnějších variant havarijního pojištění vyplývá z jejich názvu.

 • Odcizení a živel zahrnuje pojistku proti krádeži a živelné pohromě. Součástí jsou i základní asistenční služby.
 • Druhá možnost, pojmenovaná Havárie a živel, zahrnuje havárii, živelnou pohromu a také vandalismus. Součástí tohoto pojišťovacího balíčku je opět základní nabídka asistenčních služeb. Služby lze samozřejmě rozšířit připojištěním.
 • Havarijní pojištění ve variantách All Risk a All Risk 6+ se příliš neliší. V základním balíčku obsahují pojistku pro případ havárie, krádeže, živelné pohromy i úrazu řidiče či cestujících. Varianta All Risk 6+ je ovšem určena pouze vozům starým nejméně šest let.
 • Nejvyšší varianta All Risk PLUS je spojena s povinným ručením Comfort PLUS a zahrnuje veškeré dostupné služby, včetně bezlimitních asistenčních služeb. Stejně jako u nejvyšší varianty povinného ručení, ani v případě Comfort PLUS nemá první zaviněná nehoda vliv na cenu pojištění. Zahrnuto je i GAP, což je pojištění finanční újmy, která je následkem samotné pojistné události. Jinými slovy, jistou dobu zajišťuje stálou pojistnou hodnotu vozu.

Volitelné připojištění zahrnuje například poškození vozu zvířetem, pojištění skel nebo tzv. půjčovné. Díky němu vám pojišťovna v případě nehody proplatí náklady na zajištění náhradního vozidla, a to až do výše 50 tisíc Kč. Připojištění se vztahuje také na rozšířenou nabídku asistence.

Cena a bonusy

Při sjednání havarijního pojištění online získáte slevu 20 %. Jízda bez nehod může cenu vašeho pojištění srazit až o 50 %.

Cestovní pojištění – 8,5/10

Pojišťovna Generali připravila tři varianty cestovního pojištění: Start, Standard a Exclusive. Balíčky lze doplnit nečekaně širokou škálou připojištění. Zahrnuje například veterinární služby nebo přerušení cesty. Nechybí ani možnost asistenčních služeb v případě, že cestujete vlastním vozem.

 • Start – základní pojistný balíček, který podobně jako u jiných pojišťoven zahrnuje léčebné výlohy s limitem 5 mil. Kč a základní asistenci. Navíc je tu pojištění pro případ teroristického útoku s limitem 3 mil. Kč.
 • Standard – léčebné výlohy mají u této varianty limit 25 mil. Kč. Obsahuje tytéž služby a limity jako varianta Start, ale navíc přidává úrazové připojištění, pojištění odpovědnosti a připojištění zavazadel. V případě zavazadel bere pojišťovna do úvahy i zpoždění při letecké přepravě. Pokud přesáhne 6 hodin, přispěje vám na nákup nezbytných věcí částkou až 5 000 Kč.
 • Exclusive – nejvyšší varianta cestovního pojištění. Zahrnuje vše z předchozích balíčků. Navíc přičtěte pojištění pro případ pobytu v nemocnici s limitem 1 500 Kč na den a nadstandardní asistenční služby, včetně právní pomoci.

Formulář s předběžnou kalkulací výsledné ceny pojištění je u Generali České pojišťovny úžasně jednoduchý. Stačí jen zadat kam, kdy a kdo jede. Vše se vejde na jeden řádek! Při sjednání online máte nárok na 20% slevu. Formulář ji bohužel v předběžné kalkulaci nezohledňuje a musíte si ji odečíst sami. Týdenní pojistka pro Evropu a jednoho dospělého s pojistným balíčkem Standard stojí bez připojištění asi 400 Kč.

Pojištění domácnosti a nemovitosti –⁠ 9/10

Online kalkulačka Generali České pojišťovny vás postupně provede základním formulářem, kam zadáte veškeré podstatné parametry nemovitosti i domácnosti. Současně si také vyberete mezi samostatným pojištěním domácnosti, stavby nebo kombinovaným pojištěním domácnosti i stavby. Kalkulačka je rozdělena na řadu dílčích částí a její kompletní vyplnění zabere delší čas.

Na první pohled také působí poněkud zmatečně, ale při troše trpělivosti se v ní rychle zorientujete. Pokud si vyberete kombinované pojištění, zvolíte nejprve pojištění stavby a až následně určíte pojištění domácnosti. Obě položky se v závěru sečtou.

Pojištění nemovitosti, oficiálně nazývané pojištění stavby, tradičně vychází ze tří základních balíčků. Překvapivě si v pojistné kalkulačce nejprve musíte vybrat variantu pojištění a až poté se dozvíte detaily o limitech. Naštěstí se můžete ve formuláři volně vracet a zkoušet jiná nastavení.

 • Základní varianta Start zahrnuje pouze pojištění pro případ požáru, vichřice nebo krupobití a únik vody.
 • Prostřední balíček Standard přidává k živlům a úniku vody ještě vloupání, povodně, havárie rozvodů či poškození skel.
 • Nejvyšší varianta se nazýva Exclusive. K obsahu předchozích balíčků přidává vandalství nebo poškození plotu či fasády zvěří.

Jednotlivé služby můžete takřka libovolně kombinovat. Variantu Start i Standard můžete doplnit libovolným připojištěním z balíčku Exclusive. Příjemně přehledné jsou limity. Jejich výška se buď shoduje s celkovou hodnotou stavby nebo je nastavena na 100 tisíc Kč. Limity se shodují u všech variant pojistných balíčků. Některé z nich si ovšem můžete ručně upravit. Přesněji řečeno, navýšit až o několik desítek tisíc korun.

Pojištění domácnosti je velmi podobné. Opět vybíráte ze tří základních balíčků s tím, že nižší balíčky můžete připojistit službami z nejvyššího balíčku.

 • Start je základní pojištění domácnosti. Zahrnuje běžné živly a únik vody.
 • Standard je varianta rozšířená o vloupání nebo povodeň. Celkově se příliš neliší od pojištění stavby.
 • Exclusive zahrnuje tradičně vše z předchozích variant s rozšířením o výdaje při poruše vodovodního potrubí a úniku vody, srážky i znehodnocení věci v chladničce či mrazáku. Pojištění se týká také zavazadlového prostoru vašeho vozu.

Po výběru opět následuje kontrola a případná úprava pojistných limitů s možností zvlášť připojistit drobnou elektroniky, zahradní techniku nebo sportovní potřeby. Při online sjednání získáte 20% slevu. Součástí všech pojistných variant jsou asistenční služby. Pomohou s opravami či zabouchnutými dveřmi. Limit je 10 tisíc Kč. Součástí asistence je také právní pomoc.

Pojištění odpovědnosti – 8,5/10

Pojištění odpovědnosti, obecně nazývané pojištění na blbost, nabízí Generali Česká spořitelna ve dvou variantách. Jedna určená běžným občanům, druhá se vztahuje na zaměstnance. Pojištění odpovědnosti při výkonu povolání pomáhá krýt škody, které zaměstnanec způsobí svému zaměstnavateli. Pojištění odpovědnosti pro běžný život můžete sjednat online, pojištění odpovědnosti pro zaměstnance musíte sjednat na pobočce.

Běžné pojištění odpovědnosti zahrnuje členy rodiny i domácí mazlíčky. Online kalkulačka pojistky vám doporučí vhodný pojistný limit na základně několika jednoduchých otázek. Nastavení pojistky můžete telefonicky konzultovat se zástupcem pojišťovny. Získáte tím navíc 5% slevu. Dalších 15 % ze základní ceny vám pojišťovna sleví v případě uzavření smlouvy online.

Pojistný balíček lze dále rozšířit z nabídky připojištění. V krátkém seznamu naleznete odpovědnost z nemovitosti a odpovědnost pronajímatele. První možnost se týká vaší nemovitosti. Například zranění a škod způsobených pádem omítky, tašky nebo sněhu ze střechy. Druhá možnost má význam jen v případech, kdy svoji nemovitost pronajímáte. Zahrnuje část škod, které nájemce způsobí sousedům.

Pojištění odpovědnosti při výkonu povolání má možnosti připojištění o něco bohatší. Nabízí pokrytí škod souvisejících s řízením motorových vozidel a dopravních prostředků nebo pomůže v případě ztráty svěřených věcí. Týkat se může i pokut a penále. Veškeré podrobnosti vám v tomto případě sdělí na pobočce pojišťovny.

Životní pojištění – 8/10

Jak funguje životní pojištění? Jednoduše řečeno vám pomůže vyrovnat finanční ztráty, které souvisí s nemocí nebo úrazem. Životní pojištění vytváří Generali Česká pojišťovna vždy na míru. Není možné je uzavřít online. Pojistka zahrnuje pracovní neschopnost, dlouhodobá onemocnění, trvalé následky po úrazu a také pomůže členům rodiny v případě úmrtí. Přesná podoba pojistných plnění může mít pro různé situace různé varianty. Vyberete si je při sjednávání smlouvy.

Životní pojistka má rizikovou a investiční variantu. Riziková životní pojistka v zásadě rozšiřuje úrazovému pojištění. V případě úrazu nebo nemoci vám banka vyplatí sjednanou částku. Investiční pojištění navíc umožňuje vytvořit finanční rezervu, kterou můžete v případě potřeby čerpat. Uložené prostředky pojišťovna investuje dle vámi zvolené strategie a snaží se o jejich zhodnocení. Generali Česká spořitelna nabízí vyvážený, dynamický a konzervativní fond. Liší se mírou rizika a s tím související výškou zhodnocení.

Součástí pojištění je nová aplikace Medik Leo. Pomocí jednoduchého chatu dokáže orientačně zhodnotit zdravotní stav a v případě potíží navrhne řešení nebo další postup. Aktuálně umí aplikace vyhodnotit přes 600 diagnóz a pracuje s více než 1 200 symptomy.

Úrazové pojištění – 9/10

Generali Česká pojišťovna nabízí jednoduché a přehledné úrazové pojištění. Zahrnuje výdaje při hospitalizaci, náhrady spojené s dlouhodobým léčením, odškodné při dlouhodobých následcích a samozřejmě finanční zajištění rodiny v případě smrti. Pojišťovna nezapomněla ani na dovolenou a s tím spojenou adrenalinovou zábavu. Při splnění podmínek a především za předpokladu, že nejde o pravidelnou činnost, vám proplatí i úrazy spojené s extrémními sporty.

Úraz nahlásíte pomocí infolinky, webovým formulářem nebo osobně na pobočce. Peníze přitom můžete dostat již v průběhu léčení. Stačí doložit lékařskou zprávu s informacemi o úrazu a způsobu léčby. Pojistné plnění se vztahuje také na jizvy. Výše odškodného v tomto případě záleží na velikosti a umístnění jizvy.

Pojištění koní – 9/10

Pojišťovna Generali nabízí nejlepší pojištění koní na trhu.

Myslí na základní pojištění pro případ uhynutí a utracení koně, kdy dojde k nákaze, živelné události, úrazu, operaci nebo akutní otravě. Zahrnuje kvalitní připojištění, které se týká nákladů na léčení, březí klisny či ztrátu schopnosti závodit. Pojistit lze hříbata starší 6 měsíců, sportovní a dostihové koně, plemenné hřebce a klisny, hobby a užitkové koně (včetně tažných) a další lichokopytníky.

U Generali dokonce můžete koně pojistit v rámci odpovědnosti za škodu jím způsobenou. Pojištění se týká jak vyjížďky, tak tréninku, závodů či manipulace při přepravě. Pojištění koně nabízí v několika limitech plnění v řádech milionů Kč.

Zákaznická podpora – 6,5/10

Asistenční služby Generali Česká pojišťovna rozděluje na čtyři kategorie a speciální variantu určenou soupravám. Za soupravu se typicky považuje vůz s taženým přívěsem.

 • Základní asistenční služby jsou označeny písmenem S. Zahrnuje odtah vozidla do nejbližšího smluvního servisu nebo možnost telefonického tlumočení či předání vzkazu. Limit pojistného plnění je 2 000 Kč pro Českou republiku a 4 000 Kč pro zahraničí.
 • Asistenční služby označené písmenem M zvedají limity na dvojnásobek proti variantě S.
 • Asistence označená jako L obsahuje podstatně větší rozsah služeb. Limit plnění je navíc navýšen na 25 000 Kč pro Českou republiku a 50 000 Kč pro zahraničí. Zahrnuje například vyproštění havarovaného vozu, zajištění náhradní dopravy nebo právní pomoc. Velmi podobné služby nabídne i varianta určená soupravám.
 • Nejvyšší verze asistenčních služeb nese označení XL. Nemá limit pojistného plnění a zahrnuje veškeré asistenční služby, které Generali Česká pojišťovna nabízí. Včetně náhradního ubytování až na 5 nocí nebo úschovu nepojízdného vozidla na 20 dní.

Možnosti připojištění jsou zmíněny u hodnocení povinného ručení a havarijního pojištění. V případě povinného ručení lze připojistit skla, odcizení vozidla, úraz, poškození živlem nebo zvířaty, střet se zvěří a lepší asistenční služby. Specialitou je pak malé havarijní pojištění, které pomůže pokrýt škody na vašem vozidle až do výše 50 000 Kč v případě, že jste viníkem nehody.

Havarijní pojištění také umožňuje připojištění pro případ poškození skel, krádeže nebo poškození vozu zvířetem. Připojistit si můžete i zavazadla. Nechybí pojištění pro případ úrazu řidiče i cestujících, půjčovné, GAP a samozřejmě možnost lepší asistence.

Podporu lze kontaktovat telefonicky nebo můžete využít široké sítě poboček, které najdete i v řadě menších obcí.

Další služby

Generali Česká pojišťovna zajišťuje komplexní nabídku pojišťovacích služeb, včetně cestovního pojištění nebo pojištění domácích mazlíčků. To lze sjednat pro psa nebo kočku a vztahuje se jak na úraz a nemoc, tak na uhynutí nebo krytí způsobených finančních škod.

Klíčové vlastnosti

Parametry

Limity povinného ručení

35, 50, 100, 150, 300 mil. Kč

Možnosti připojištění u povinného ručení

Skla, mini havarijní pojištění, odcizení, úraz, živelná pohroma, poškození zvířetem, střet se zvěří, vylepšená asistence

Havarijní pojištění

Balíčky Odcizení a živel, Havárie a živel, All Risk, All Risk 6+ a All Risk PLUS

Možnosti připojištění u havarijního pojištění

Skla, GAP, odcizení, úraz, poškození zvířetem, zavazadla, půjčovné a vylepšená asistence

Telefonická podpora

Nepřetržitá (24/7)

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.7 (55 hlasů)

Autor recenze

Milan Boháček
Milan Boháček

Technologický nadšenec se zvláštní zálibou v letectví a astrofyzice. Nemůže se dočkat dalšího letu Starship. Ve volných chvílích sleduje sci-fi seriály a baví se hraním šachu. Stres odbourává při vaření. Díky 3D tiskárně si plní dětské sny, takže modely raket, vetřelců a dinosauřích koster začínají pomalu přetvářet jeho byt v pravé nerdí doupě. Můj Facebook.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář
Uživatel
Sophie (21. 1. 2022 13:01)

S pojišťovnou generali česká pojišťovna máme samé dobré zkušenosti, jsou velmi rychlí a když je to v jejich silách, tak i rychle vyhoví a zařídí dokumenty.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář