Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze pojišťovny Uniqa

17. 8. 2022 aktualizováno

Recenze pojišťovny Uniqa

Pojišťovna Uniqa patří mezi stálice v široké oblasti různých typů pojištění. Připravili jsme pro vás hlavní informace o nabízených produktech, které vám pomohou se zorientovat v nabídce. Také se dozvíte více o celkovém fungování této pojišťovny.

Hodnocení pojištění Uniqa

8.9

Skvělá

Spolehlivá pojišťovna s výborně fungujícím pojištěním vozu i nemovitosti a domácnosti. Taktéž nabízí dlouhodobé i krátkodobé cestovní a zdravotní pojistky a další služby. Snadno si nastavíte výši krytí i situace, které chcete pojistit. Vše zařídíte online a s podporou fungující 24/7.

Povinné ručení
9
Havarijní pojištění
9
Cestovní pojištění
10
Pojištění domácnosti a nemovitosti
9
Pojištění odpovědnosti
7.5
Životní pojištění
8
Úrazové pojištění
9
Zákaznická podpora
9.5
Klady
 • Široká nabídka mnoha pojištění
 • Spolehlivost a kladné hodnocení zákazníků
 • Přehledné s možností kompletní obsluhy online
 • Možnost detailního přizpůsobení pojistek
 • Skvěle fungující zákaznická podpora
Zápory
 • Žádné zásadní

Základní informace o pojišťovně Uniqa

Uniqa patří mezi jedny z nejstarších pojišťovacích společností v Evropě. Vznikla v Rakousku již v roce 1860, tudíž na trhu působí více než 150 let. V současné době má pobočky v 18 zemích, z nich podstatnou část tvoří východní Evropa. V České republice najdete více než 100 poboček. Jejími klienty je v Česku a na Slovensku nad 5 milionů lidí. V rámci Evropy se pak může pochlubit více než 15 miliony klientů a 21 miliony uzavřených smluv.

Pojišťovna Uniqa je mezi zákazníky všeobecně oblíbená a je považována za spolehlivou. Chválené jsou u ní především krátké lhůty pro vyřízení škody a široká nabídka pojistných produktů.

Povinné ručení – 9/10

Povinné ručení Uniqa je nabízené ve třech různých variantách, které se odlišují svou cenou a výší pojistného. Limity plnění škod na majetku a zdraví jsou: 35/35, 50/60 a 100/100 milionů Kč. U dražších tarifů také získáte doplňkové služby, jako úrazové pojištění dětí ve voze zdarma či akci, díky které při první zaviněná škoda nemá vliv na výši bonusů. Další služby v podobě připojištění skla, pneumatik, ráfků, pojištění zavazadel ve voze, právní ochrany, úrazového pojištění atd. si můžete připlatit a zvlášť si je poskládat do balíčku, který bude ideální právě pro vás.

Spolu s povinným ručením také získáte asistenční služby s platností po celé Evropě. Počet asistenčních zásahů během pojistného roku není nijak omezený. Taktéž sjednané limity je možné při poruše využít vícekrát. V případě poruchy vám pojišťovna Uniqua pomůže zajistit bezplatnou náhradní dopravu do cílového místa, právní pomoc v zahraničí nebo opravu na místě nehody či poruchy včetně odtahu vozidla a ubytování na nezbytnou dobu.

Při jízdě bez škod máte za rok nárok na bonus 5 %. Další peníze vám ušetří online sleva 5 % na pořízení s možným nárokem na slevu až 50 %.

Havarijní pojištění – 9/10

Havarijní pojištění Uniqa pokrývá škody na majetku i zdraví při dopravní nehodě, přírodních katastrofách, vandalismu, poškození kabelů hlodavci nebo třeba při střetu se zvěří. Sjednat si ho lze snadno online přes jednoduchou webovou kalkulačku na stránkách pojišťovny.

Vybrat si můžete z mnoha cenových tarifů, které vždy poměrem ceny a rozsahu služeb i výší pojištění patří k výhodným. Na dobré sazby dosáhnout i majitele starších vozů nebo motorek. Spoluúčast pojištěnce přitom začíná již na 500 Kč. K havarijnímu pojištění si lze sjednat také stejná připojištění jako k povinnému ručení. Obě můžete samozřejmě uzavřít společně. Při vyřízení online na vás tak čeká sleva 5% na povinné ručení, navíc také 15% na havarijní pojištění včetně možného nároku na slevu až 50 %.

Mezi další příjemné bonus dále patří sleva na instalaci zabezpečeních prvků vozu; například na pískovaná skla či satelitní vyhledávání auta. Pro vybrané nové vozy si můžete zařídit doplňkové pojištění s názvem GAP. Díky němu vám bude v případě úplného zničení auta uhrazená celá jeho pořizovací suma.

Cestovní pojištění – 10/10

Uniqa nabízí cestovní pojištění pro výlety po ČR, po Evropě, USA i dalších částech světa. Řadí se mezi nejlevnější cestovní pojištění na trhu, popřípadě také nejlevnější krátkodobé úrazové pojištění. Ceny začínají již na 9 Kč za den. Při samostatném sjednání online získáte slevu 10 % a při pořízení pojistky pro celou rodinu dokonce slevu 50 %. V rodinném balíčku platíte vždy jen jedno dítě, další je zdarma. Pokud chcete ušetřit, určitě se vám bude líbit také sleva 15 % na další cestovní pojištění Uniqa, které si sjednáte v budoucnu.

Pojištění na cesty od Uniqa se nabízí i bez spoluúčasti, lze vyřídit rychle z pohodlí domova a sjednat si jej mohou i cizinci při cestě do země původu. Vztahuje i na chronická onemocnění s podmínkou, že nedošlo během posledních 12 měsíců ke zhoršení stavu či změně v užívání léků. Pojistit je možné také seniory nad 65 let. Součástí jsou asistenční služby, které fungují nonstop a v českém jazyce. Dle výše krytí nabízí Uniqa čtyři základní balíčky:

 • L5 – Pojištění léčebných výloh a asistenčních služeb: 5 000 000 Kč. Bez doplňkového úrazového pojištění a bez pojištění zavazadel.
 • K5 – Pojištění léčebných výloh a asistenčních služeb: 5 000 000 Kč.
 • K15 – Pojištění léčebných výloh a asistenčních služeb: 15 000 000 Kč.
 • K25 – Pojištění léčebných výloh a asistenčních služeb: 25 000 000 Kč.

Součástí pojistky je i mnoho dalších doplňků jako například připojištění zavazadel, ztráty dokladů, zpoždění letu, nákladů na předčasný návrat či právní pomoci v zahraničí. Výše krytí závisí na zvoleném balíčku. Zimní a rizikové sporty si lze ke každému z nich připojistit. Pokud pravidelně cestujete, bude se vám také líbit roční cestovní pojištění.

Pojištění domácnosti a nemovitosti – 9/10

Pojištění domácnosti a nemovitosti Uniqa dokáže spolehlivě pokrýt všechny situace, které mohou nastat. Vztahuje se k přírodním katastrofám, ale také na vandalismus, krádeže či na poruchy související s vodovodním zařízením. Pro ještě větší jistotu si lze sjednat také související připojištění:

 • Pojištění odpovědnosti
 • Kybernetické připojištění
 • Prodloužená záruka 7 let na spotřebiče
 • Úrazové připojištění Kutil

Limity krytí jsou volitelné podle představ klienta. Stejně tak výše spoluúčasti závisí na vás – nabízená je také nulová spoluúčast. Pojistit si můžete domy, byty, ale i chaty, skleníky, bazény, garáže, kůlny, oplocení a další stavení části domu. Při společném sjednání pojištění domácnosti a nemovitosti můžete získat slevu 20 % + 30 %. Příjemným bonusem je rovněž zámečník / instalatér zdarma. Pojistku zvládnete uzavřít jednoduše online.

Pojištění odpovědnosti – 7,5/10

Pojištění odpovědnosti od Uniqa se nabízí jako doplněk k pojištění domácnosti a nemovitosti, nebo si jej lze sjednat i samostatně. Přímo pro pojištění odpovědnosti bohužel Uniqa nemá rychlý webový formulář pro online sjednání.

Kryje škody, které vznikly v důsledku běžného provozu domácnosti a které nikdo přímo nezavinil – například pád sněhu ze střechy na sousedovu stavbu či automobil. Také se vztahuje na situace, které způsobil samotný pojistitel nebo jeho blízcí, tzn. děti, příslušníci domácnosti, rodiče, prarodiče či zaměstnanci. Vztahuje se také rekreační sporty a na domácí mazlíčky. Funguje tím pádem jako pojištění odpovědnosti za zvíře.

Pojištění odpovědnosti lze uzavřít až na 50 mil. Kč. Stejně jako u jiných pojištění Uniqa, i zde si můžete dobře přizpůsobit limity plnění svým potřebám.

Životní pojištění – 8/10

Životní pojištění Uniqa s programy ActiveLife+ a Domino Risk vyniká svou přizpůsobitelností. Volitelná je jak výše krytí, tak konkrétní situace, které chcete pojistit. Těch rozhodně není málo. Kromě základu, jako je pojistka pro případ smrti, invalidity, onemocnění, trvalého postižení či chirurgických zákroků je k dispozici i 38 speciální připojištění – například proti ztrátě řidičského průkazu ze zdravotních důvodů.

Uniqa životní pojištění nabízí při pracovní neschopnosti dávku až ve výši 30 000 korun na dobu až 12 měsíců. Pokud chodíte na pravidelné měsíční prohlídky, vyjde vás pojistka levněji. Také za zdravý životní styl se můžete těšit na slevu až 25% za vybraná pojištění invalidity. V jedné pojistné smlouvě lze zahrnout 1 až 8 osob. Vyřídíte tím pádem naráz životní pojištění pro celou rodinu.

Úrazové pojištění – 9/10

Úrazové pojištění Uniqa umožňuje nastavit krytí rizik podle vašich potřeb. Platí po celém světě bez omezení a může být uzavřené pro kohokoliv ve věkovém rozmezí od 0 až po 75 let. Nabízí se ve dvou typech podle délky trvání:

 • Krátkodobé – ideální pro cesty za sportem, hodí se jako doplněk k cestovnímu pojištění. Lze jej uzavřít i jen pád dní před odjezdem. Doba platnosti je dle vaší potřeby až 365 dní. Na výběr máte ze tří cenových balíčků.
 • Dlouhodobé – trvalá jistota s platností po celé roky.

Počítat můžete s denním odškodným po dobu léčby, s penzemi i za léčení úrazu v nemocnici a s progresivním plněním u závažných následků. Úrazové pojištění od Uniqa si může sjednat jednotlivec i celá rodina; tzn. 2 dospělé osoby a až 6 dětí do věku 26 let. Pro větší skupiny je zde kolektivní úrazové pojištění. To se hodí pro zaměstnance, volnočasové kluby a jiné skupiny dospělých i dětí. Funguje jako dlouhodobá i krátkodobá forma.

Zákaznická podpora – 9,5/10

Zákaznická podpora pojišťovny Uniqa funguje 24 hodin denně 7 dní v týdnu. Využijete ji pro hlášení škody, sjednání pojistky i jako infolinku. Asistenční služby pro cestovní pojištění, pojištění vozu a pojištění majetku fungují samostatně a v případě nouze vám ochotně pomohou.

Kromě více než 300 kamenných poboček je zde pro vás především online servis. Pojišťovnu můžete kontaktovat přes webový kontaktní formulář či telefonicky – po zavolání se vám ozve zpět. Z pohodlí domova nejenže sjednáte pojistky, ale také nahlásíte vzniklou škodu. Pro bezpečné doručování dokumentů elektronickou formou je vám k dispozici E-podatelna.

U každého typu pojistky ihned vidíte související potřebné dokumenty. Dopředu tak víte, co můžete očekávat a máte dostatek času si vše dobře prostudovat.

Další služby

Uniqa nabízí kromě hlavních typů pojištění i další druhy pojistek. Velkou skupinu tvoří pojištění podnikatelů od menších firem až po korporáty. Pojistit lze také například firemní vůz, cestovní kancelář, výstavu nebo přepravu zásilek.

Mezi další finanční služby, které Uniqa nabízí, patří penzijní připojištění, doplňkové penzijní spoření či investování do dluhopisů, akcií a dalších alternativ, mezi kterými nechybí ani jednoduché podílové fondy.

Klíčové vlastnosti Parametry
Limity povinného ručení Majetek/zdraví: 35/35, 50/60 a 100/100 milionů Kč
Možnosti připojištění u povinného ručení Skla, pneumatik, ráfků, pojištění zavazadel ve voze, právní ochrany, úrazového pojištění
Havarijní pojištění Po jakékoliv vozy, volitelný rozsah i ceny
Možnosti připojištění u havarijního pojištění Úraz, skla, ráfky, pneumatiky a další části vozu, příspěvek na náhradní auto, pojištění zavazadel ve voze, právní ochrana, sedadla s asistencí
Telefonická podpora Nepřetržitá (24/7)

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.3 (39 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář