Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Recenze antiviru Norton Security Deluxe

Datum 29.4.2018 Petr Smejkal Petr Smejkal

Norton Security Deluxe

Antivirové programy Norton pochází od americké společnosti Symantec Corporation, která cílí na vývoj počítačového softwaru. Firma se na trhu objevila již v roce 1982 a od té doby se vývojářům podařilo své produkty rozšířit do celého světa.

Mezi skvělé výplody řadíme antivirový balíček Norton Security Deluxe, který dokáže spolehlivě ochránit kdejaký počítač a elektroniku. V rámci recenzních řádků vás seznámíme s jeho základy a nabytými zkušenostmi.

Náš tipNáš tip

Jestli jste ještě nečetli, doporučujeme navštívit náš článek o nejlepších antivirech, který obsahuje i tipy, jak vybrat ten správný bezpečnostní program pro vaše elektronická zařízení.

1Norton Security Deluxe

Antivirová ochrana Norton Security Deluxe je ideální volbou pro běžné internetové uživatele, kteří jsou pravidelně vystavování virovými hrozbami. Doporučený balíček si můžete koupit již od 750 Kč, přičemž roční licence poslouží až na 3 počítače, tablety nebo chytré telefony. Nikdo vám ale nebrání si koupit například licenci pro jedno nebo naopak až pro 5 zařízení.

Společnost dokonce slibuje, že pokud jejich program nedokáže účinně odstranit všechny viry, vrátí vám utracené peníze zpět. To je slušná vyřídilka, kterou je třeba náležitě ocenit.

Na stránkách vývojářů se nabízí oficiální podpora v českém jazyce, kde mezi řádky najdete odpovědi na nejzákladnější problémy s instalací a používáním antivirové ochrany. Přímou chatovací pomoc sice stránky nenabízí, ovšem namísto online otravování můžete vyplnit kontaktní formulář.

2Instalace a prostředí – 6/10

Nainstalovat Norton Security Deluxe je oproti konkurenčním produktům lehce náročnější. Nejprve je nutné stáhnout soubor, který si následně obstará několik stovek megabajtů, a teprve poté můžete antivir nainstalovat. Ještě před prvním spuštěním je třeba vyplnit několik kolonek s e-mailem a jménem.

Nejde však o nic zásadního, co by stálo za výraznou pozornost. Vůči ostatním antivirům se ale hodí tato skutečnost alespoň zmínit.

Po prvotních krocích se na obrazovce objeví menu s jednotlivými kolonkami. Veškerý text je v češtině, takže všemožné nastavování a poznávání není problémové. Je nicméně pravda, že menu není – ve srovnání s jinými antiviry – řekněme „ideálně“ přehledné. Bílé pozadí s šedými nápisy zkrátka nepůsobí nijak valně, přičemž text je tak nějak „nahňácán“ na jednom místě nevelikých rozměrů.

Orientace je tedy mírně horší. A vlastně ani vyskakovací podsložky nám nepřipadají příliš vhodné. Nové okno starou nabídku prostě překryje, což působí zmatečně a nepěkně. Máme takový pocit, že by celé prostředí šlo udělat v mnohem jednodušším a přehlednějším stylu.

3Funkce a možnosti – 7,5/10

Hlavní nabídka obsahuje čtveřici ikon, z nichž hned ta první zahrnuje několik variant kontrol. Sáhnout můžete po rychlém nebo úplném prověření, nebo případně vlastní variantě kontroly. Norton Power Easer zase odstraní obtížně zjistitelné hrozby, přičemž pomocí diagnostické zprávy si zobrazíte nejdůležitější informace o vašem zařízení. Složka LiveUpdate pak automaticky aktualizuje virovou databázi.

Antivirový program ihned po instalaci aktivuje většinu důležitých funkcí. Jmenovitě si připomeňme kupříkladu funkci Auto-Protect, která odstraní sledovací programy, SONAR zase zjišťuje možná rizika podle chování nainstalovaných aplikací, přičemž ochrana prohlížeče účinně čelí malwarům tak, aby nepronikly přes zranitelná místa internetového prohlížeče do vašeho počítače.

Mezi statnými ochránci je spuštěn firewall, ochrana e-mailů a prevence narušení. Zajištění webové kamery jsme sice nikde nenašli, na druhou stranu se nám zalíbily přehledné grafy a historie kontrol.

4Ochrana počítače – 8,5/10

Během opakovaných hloubkových testů nám antivir nezahlásil žádný větší problém. Obecně však patří objektivní antivirové posouzení mezi nadmíru složité a hlavně časově náročné úkoly. Z tohoto důvodu jsme zanechali vlastních úsudků a dali jsme přednost nezávislému hodnocení dTestu (84 %) a serveru Virus Bulletin (87,70 %).

Nadmíru dobře dopadl webový test, blokování phishingových stránek, ochrana před ransomwarem nebo online antivirový skener. Hůře si zase vedla falešná detekce při skenování a vůbec nejhorší byly výsledky offline testu USB.

5Hardwarová náročnost a zkušenosti – 8/10

Po stažení aktualizací a „datovém usazení“ antivirový program Norton Security Deluxe zabírá 988 MB prostoru. Oproti některým konkurentům si tedy žádá podstatně větší porci místa. Vytíženost výkonu počítače je vcelku dobrá. Některé antiviry ale přesto běžely krapet svižněji. Délka trvání hloubkové kontroly se pohybovala v optimálních časových mezích, tedy do několika málo minut bylo hotovo.

Norton Security Deluxe logo male

Norton Security Deluxe hodnotíme veskrze pozitivně. Pokud se nezaleknete prvotně časově náročnější instalace a nepřehledného menu, máte před sebou skvělou antivirovou ochranu za pěkný peníz. Navíc se dá nainstalovat na tři zařízení, což se v dnešní době hodí snad úplně každému.

Minimální HW požadavky:

 • Windows XP / Vista /7 / 8 / 10
 • 1 GHz procesor pro Vista /7 / 8 / 10, 300 MHz procesor pro Windows XP
 • 512 MB RAM pro Windows Vista / 7 / 8 / 10, 256 GB RAM pro Windows XP
 • 1 GB na HDD
 • Připojení k internetu
Náš tipNáš tip

Přečtěte si naše srovnání nejlepších antivirových programů.

6Závěrečné hodnocení

Hodnocení7.5
Velmi dobrý

Norton Security Deluxe je funkční a dobře optimalizovaný antivirový software, který si můžete koupit za příznivou cenu. Jedinou licenci lze navíc nainstalovat až na tři elektronická zařízení, což se skutečně vyplatí. Někomu ale může vadit nepřehledné menu.

Instalace a prostředí
6
Funkce a možnosti
7.5
Ochrana počítače
8.5
Hardwarová náročnost a zkušenosti
8
Klady
 • Slušné funkce a grafy
 • Licence pro 3 zařízení
 • Skvělá cena
 • Podpora v češtině
Zápory
 • Nepřehledné menu
 • Absence rodičovské kontroly
 • Zabírá více místa na HDD
 • Bez chatovací podpory

Nejprodávanější antiviry dle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (1 hlas)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád nové technologie, historii, internet a zajímavé knihy. Obdivuje Elona Muska, působí jako externí redaktor Prima ZOOM a postupně proniká do tajů SEO. Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář