Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Antiviry

Recenze antiviru ESET Internet Security (Family Pack)

29. 4. 2018 aktualizováno

ESET Family Security Pack

Společnost ESET v letošním roce oslavila krásné výročí 30 let od vzniku své první antivirové ochrany. Za tři dekády si na poli počítačové bezpečnosti vydobyla obrovskou popularitu a přízeň. Dnes patří k předním firmám zabývající se internetovou bezpečností. Nejen z těchto důvodů považujeme jejich produkty za jedny z nejkvalitnějších.

Vyzkoušeli jsme antivirovou ochranu ESET Internet Security, která je součástí výhodného balíku Family Security Pack a o které nyní víme, že se vynikajícím standardům společnosti nijak nevymyká. Jestliže patříte mezi běžné uživatele surfující na internetu, tenhle digitální ochránce by vás mohl příjemně oslovit. Jeho digitální služby jsme vyhodnotili jako perfektní.

Náš tip

Pokud jste ještě neučinili, doporučujeme přečíst naše srovnání nejlepších antivirů, včetně návodu, jak vybrat nejlepší ochranu pro vaše elektronická zařízení.

ESET Internet Security

Antivirový program ESET Internet Security nahradil dřívější verzi ESET Smart Security. Pokud verzi Smart stále vlastníte, můžete pohodlně a zdarma přejít na verzi aktuální. Nový software nabízí svým uživatelům pokročilou internetovou ochranu pro každodenní použití. Společnost ESET se může pochlubit více než 110 miliony spokojených zákazníků z celého světa, což svědčí o kvalitě nabízených ochránců.

ESET má ve své nabídce několik verzí antivirové ochrany. My jsme vybrali tu, která je pro běžného uživatele a domácnost nejvhodnější. Základní balíček ESET Family Security stojí na jeden rok 1 590 Kč a je možné ho využít pro 3 počítače a 3 mobilní zařízení současně. Pokud byste chtěli stokorunu ušetřit, k dostání je i licence pro jediné zařízení za 1 490 Kč. Záleží na vás, jakou verzi antivirové ochrany vlastně využijete.

Na oficiálních stránkách je pro případné neználky dokonce připravena online podpora formou okenního chatu. Mimo jiného máte možnost využití i online formulář, ve kterém své „antivirové problémy“ můžete popsat hezky v klidu. Zázemí podpory je tedy nadstandardní.

Instalace a prostředí – 8,5/10

Instalace probíhá naprosto jednoduše a aktivace antivirové ochrany se nemusí bát ani úplný začátečník. Instalační okna vás vedou po celou dobu příjemně „za ručičku“ a vlastně ani nelze udělat nějaký úkrok zpátky. Během instalace potvrdíte pár tabulek, které vás seznamují s některými funkcemi navíc. Veškeré dění se odehrává v českém jazyce, tudíž není potřeba žádných předchozích znalostí.

Po rychlé instalaci se během několika minut automaticky stáhnou aktualizace a pozapínají se jednotlivé antivirové funkce. Nic jsme nemuseli sami studovat ani zapínat, program se o všechno postaral za nás. Ostatně o pohodovosti nastavovacích procedur svědčí i tyto řádky, které vznikaly během instalace.

Uživatelské prostředí se nese v jednoduchém a svěžím duchu, který nám obecně vyhovoval. Menu je přehledné, intuitivní a plně v naší mateřštině. Stačí kliknout na vybranou položku a obratem se vám na pravé straně zobrazí aktuální nabídka funkcí a možností, o nichž si nyní povíme něco víc.

Funkce a možnosti – 9/10

Hned po instalaci vás program vyzve, zdali si přejete aktivovat funkci Anti-Theft, což je šikovná pomůcka pro případ odcizení vašeho elektronického zařízení. Technologie sleduje zloděje pomocí vestavěné kamery, sbírá snímky obrazovky a zobrazuje polohu zařízení na mapě.

Mimo funkce proti „lapkám” máte ještě možnost okamžitě aktivovat rodičovskou kontrolu. Do ničeho ale nejste násilím nuceni. Pokud vás ani jedna ze jmenovaných programových nabídek nezaujala, prostě aktivaci odmítnete.

V nabídce hlavního menu je stěžejní levá strana, kde je několik položek k dalšímu využití. Pomocí několika kliknutí vám antivirový program automaticky zkontroluje veškeré nebo volitelné soubory na pevném disku, přičemž v nástrojích si zase můžete zkontrolovat domácí síť a napojené uživatele.

Funkcí je ale mnohem víc. Na pozadí pracuje například ochrana webkamery, rezidentní ochrana souborového systému (HIPS), ochrana přístupu na web, ochrana poštovních klientů, antispamová ochrana nebo třeba anti-phisingová ochrana.

Ochrana počítače – 9/10

Hodnotit antivirovou ochranu je z hlediska objektivity nesmírně těžké a hlavně časově náročné. Nejen z těchto důvodů jsme dali raději přednost nezávislému hodnocení dTestu (75 %) a serveru Virus Bulletin (97,30 %), z nichž jsme vyčíslili čistý průměr.

Nezávislé testování poukázalo na perfektní výkony v případě blokování phishingových stránek, ochrany před ransomwarem, skvěle dopadlo odhalení falešné detekce při skenování a online a offline antivirový skener. Trošku hůře zase dopadl webový test a špatně offline USB test.

Hardwarová náročnost a zkušenosti – 10/10

Antivirová ochrana ESET Internet Security zabírá na disku pouhých 370 MB. Pokud využíváte neveliký pevný disk, přítomnost programu ani nepocítíte. Během kompletní kontroly jsme nezaznamenali žádné obtíže, které by nás nějakým způsobem vyrušovaly od práce.

Program běžel na pozadí a my jsme o jeho práci de facto ani nevěděli. Kompletní kontrola 128 GB SSD disku (asi z poloviny obsazeného) trvala pouhých několik minut.

ESET Internet Security logo

Kladně hodnotíme i stabilitu a bezproblémový chod. Antivirová ochrana nás ani jednou nezazlobila a na její digitální účet nemůžeme říci nic negativního. Byli jsme zkrátka spokojeni po všech stránkách.

Minimální HW požadavky:

 • Windows XP / Vista /7 / 8 / 10
 • 1 GHz procesor
 • 512 MB RAM
 • 500 MB na HDD
 • Připojení k internetu
Náš tip

Přečtěte si náš výběr nejlepších antivirů.

Závěrečné hodnocení

9.1

Perfektní

ESET Family Security Pack je skvělá antivirová ochrana, kterou ocení běžní uživatelé a domácnosti. Funkční základ je dostatečný, ochrana nenáročná a obsluha automatická. Výhodou je možnost použití na několika zařízeních současně.

Instalace a prostředí
8.5
Funkce a možnosti
9
Ochrana počítače
9
Hardwarová náročnost a zkušenosti
10
Klady
 • Jednoduchá instalace
 • Pohodlné užívání
 • Slušné funkce
 • Hardwarová odladěnost
 • Chatová podpora v češtině
 • Licence pro 3 počítače a 3 mobilní zařízení
Zápory
 • Vyšší cena

Nejprodávanější antiviry dle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 3.0 (2 hlasy)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuze a zkušenosti

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář