Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Recenze antiviru AVG Internet Security

Datum 29.4.2018 Petr Smejkal Petr Smejkal

AVG Internet Security

Antivirové programy společnosti AVG existují na digitální scéně hezkou řádku let. Tahle značka se mohla vždy pochlubit kvalitními výsledky, jednoduchým užíváním a příjemným prostředím. Ačkoliv firmu AVG již několik roků vlastní společnost Avast Software, na milovníky původní značky nikdo nezanevřel.

Z několika dostupných verzí jsme vybrali digitálního ochránce AVG Internet Security, jehož služby ocení běžní internetoví uživatelé a domácnosti.

Náš tipNáš tip

Pokud jste ještě neučinili, doporučujeme přečíst naše srovnání nejlepších antivirů, včetně návodu, jak vybrat nejlepší ochranu pro vaše elektronická zařízení.

  AVG Internet Security

  Jako nejideálnější se nám jeví antivirový program AVG Internet Security, neboť právě tady výrobce slibuje pokročilou a úplnou ochranu veškerých zařízeních, která pravidelně používáme. Na rozdíl od většiny konkurence lze totiž zakoupený software aplikovat na neomezeném množství přístrojů. To se hodí, protože dnes nesedíme jenom za monitory počítačů, ale také používáme notebooky, tablety a chytré telefony.

  AVG Internet Security si můžete koupit za 1 200 Kč na jeden rok. Nejdelší variantou jsou roky tři, za což zaplatíte 4 449 Kč.

  V případě obtíží máte možnost na oficiálních stránkách AVG využít podporu. Mimo nejčastějších dotazů se nabízí kontaktní formulář, do něhož zadáte e-mailovou adresu a dotaz, na který vám bude následně odpovězeno. Přímý online chat jsme ovšem nikde nenašli.

  Instalace a prostředí – 8,5/10

  Po stažení balíčku AVG Internet Security stačí kliknout na ikonku souboru a veškerá instalace se provede za vás. Nemusíte nikde nic nastavovat, vyplňovat nebo se jiným způsobem snažit. Instalaci a aktivaci tedy zvládne i začátečník, který nemá s počítači ani internetovým prostředím příliš zkušeností.

  Po nainstalování programu se antivirová databáze automaticky zaktualizuje, přičemž hned nato máte k výběru řádku užitečných funkcí, o nichž si popovídáme kousek níže. Uživatelské prostředí je velmi přehledné a příjemné.

  Tmavší pozadí se zelenými ikonkami nám připadá jako ideální volba, protože neřeže do unavených očí. Veškerý text byl vyhotoven v českém jazyce, tudíž je orientace a užívání vždy snadné i pro neangličtináře.

  Funkce a možnosti – 8/10

  Hlavní menu je rozděleno na pětici základních ikon: počítač, web a e-mail, hackerské útoky, soukromí a platby. Kliknutím na každou z nich se zobrazí funkce, které jednotlivé položky spravují. V prvním případě se dozvíte, že souborový štít testuje veškeré soubory, které byly přidány nebo otevřeny ve vašem počítači, přičemž behaviorální štít zase varuje před škodlivým chováním aplikací.

  Nabídka web a e-mail blokuje webové útoky a nebezpečné stahované soubory včetně nebezpečných e-mailových příloh. Funkce platby pak chrání vaše peníze při nakupování.

  AVG Internet Security rovněž chrání vaši webovou kameru, permanentně využívá firewall, data ubrání před ransomwarem a hackerskými útoky. Vynikající je i možnost zabezpečení soukromých fotografií a souborů. Stačí vytvořit datový sejf a k citlivým informacím chráněných heslem se nedostane žádná nepovolaná osoba – třeba manželka.

  Mimo uvedené nabídky si máte ještě možnost dokoupit pokročilé funkce, jako například Secure VPN nebo AVG PC TuneUp. Výborné přitom je, že nadstandardní aplikace lze vyzkoušet na určitou dobu zdarma.

  Ochrana počítače – 7,5/10

  Objektivně vyhodnotit kvalitu antivirové ochrany je nesmírně náročné, tudíž jsme dali přednost výsledkům z nezávislého hodnocení dTestu (76 %) a serveru Virus Bulletin (74,20 %), z nichž jsme vyčíslili průměr.

  Antivirový software AVG Internet Security se nejvíce vyznamenal po stránce webového testu, ochrany před ransomwarem, v případě antivirové ochrany online a offline včetně antivirového skeneru při otevírání souborů. Krapet horší byly ovšem výsledky u falešné detekce při skenování a blokování phishingových stránek.

  Hardwarová náročnost a zkušenosti – 8/10

  Antivirový program AVG Internet Security zabírá na pevném disku nějakých 933 MB, což je oproti konkurenci násobně více. I tak ale nejde o nic, co by se nedalo překousnout. Kompletní testování 128 GB SSD disku (asi z poloviny plného) bylo otázkou několika málo minut. Doba testování se od ostatních konkurentů nijak nelišila.

  Citelně jsme ovšem pocítili hloubkové čištění, které nám počítač na pár sekund zpomalilo. Jakmile se ale kontrola naplno rozběhla, systém se ustálil a bylo vše v pořádku. Majitelé starších strojů by tedy mohli mít menší problémy, což v praxi znamená například zastavení práce nebo sledování filmu.

  AVG Internet Security logo

  AVG Internet Security považujeme za přehlednou a funkční antivirovou ochranu, kterou můžeme doporučit každému uživateli internetu. Program je stabilní, přehledný a během testování jsme nezjistili žádný hořký problém.

  Minimální HW požadavky:

  • Windows XP / Vista /7 / 8 / 10
  • Intel Pentium 4 / AMD Athlon 64
  • 256 MB RAM
  • 2 GB na HDD
  • Připojení k internetu
  Náš tipNáš tip

  Přečtěte si naše srovnání nejlepších antivirů.

  Závěrečné hodnocení

  Hodnocení8
  Skvělý

  AVG Internet Security patří mezi skvělé internetové antiviry, se kterým chybu určitě neuděláte. Balíček nabízí slušnou porci funkcí, příjemné prostředí a snadnou obslužnost. Možnost instalace na neomezené množství zařízení je rovněž vynikající. Počítat ale musíte s mírně vyššími nároky na výkon a téměř 1 GB datového prostoru.

  Instalace a prostředí
  8.5
  Funkce a možnosti
  8
  Ochrana počítače
  7.5
  Hardwarová náročnost a zkušenosti
  8
  Klady
  • Snadná instalace
  • Pohodlné užívání
  • Slušné funkce navíc
  • Neomezená licence
  • Podpora v češtině
  Zápory
  • Mírně hardwarově náročnější
  • Zabírá více místa na HDD
  • Absence rodičovské kontroly
  • Bez chatovací podpory

  Nejprodávanější antiviry dle Heureky

  Sdílejte článek

  Ohodnoťte recenzi

  Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

  Autor recenze

  Petr Smejkal
  Petr Smejkal

  Petr má rád nové technologie, historii, internet a zajímavé knihy. Obdivuje Elona Muska, působí jako externí redaktor Prima ZOOM a postupně proniká do tajů SEO. Více informací o nás >>

  Podobné články

  Diskuse u článku

  Přidat komentář
  Uživatel
  Milan Samek (25. 9. 2019 20:09)

  Mám nainstalovaný AVGSekurity přidal jsem heslo které musím zadat abych se dostal do telefonu což v případě zvoleného hesla strašně zdržuje nedaří se mi toto heslo odstranit můžete poradit

  Odpovědět
  Uživatel
  Petr Smejkal (31. 10. 2019 15:10)

  Dobrý den, řešení musí být v nastavení programu. Případně doporučuji zadat váš požadavek do FAQ na ofic. stránce společnosti AVG: https://support.avg.com/?l=en

  Odpovědět

  Přidat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Odeslat komentář