Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Finanční služby

Recenze pojištění psa PetExpert

PetExpert

Pojištění psů PetExpert patří pod pojišťovnu ČSOB. Bude zajímavou volbou pro náročné zákazníky, kteří hledají nejširší pojištění pro svého mazlíčka. Kromě PetExpert jsme v našem srovnání nejlepších pojištění pro psy recenzovali i další služby, na které se můžete podívat.

Hodnocení pojištění psa PetExpert

9

Perfektní

Pojištění PetExpert od známé banky a pojišťovny se ze všech služeb na trhu nejvíce podobná svou jednoduchostí zdravotnímu pojištění lidí. Také na něm oceníte širokou nabídku situací, které si můžete pojistit. Nabízí základní balíčky i pojištění psů a koček s velmi vysokým plněním.

Krytí různých situací
10
Podmínky uzavření a vyplácení
8
Výše plnění
10
Cenová výhodnost
8
Klady
  • Krytí mnoha situací
  • Výběr z mnoha balíčků
  • Široká síť smluvních veterinářů pro rychlé vyplácení
  • Vysoké částky plnění
  • Snadné on-line sjednání
Zápory
  • Dražší nadstandardní balíčky
  • Všichni veterináři nejsou smluvními partnery

Krytí různých situací – 10/10

Hned první parametr, na který se podíváme, je silnou stránkou pojištění mazlíčků PetExpert. V porovnání s konkurencí nabízí tato pojišťovna celou škálu situací, které smlouva kryje. Základem je samozřejmě pojištění veterinárních nákladů a zodpovědnosti za zvíře. Pokud byste měli zájem, lze pojistku rozšířit i na pojištění nákladů na nalezení nebo opatrování. Dále také může být do smlouvy zahrnuté pojištění ztráty nebo odcizení či pojištění smrti. Za nadstandardní přídavky si ovšem budete muset připlatit.

PetExpert je pojištěním pro psy i kočky. Každému druhu zvířátka je vyhrazený vlastní program. Hafani mají všeobecně vyšší pojistku a také vyšší plnění než kočky. Za větší plemena psů zaplatíte více. Pokud máte několik zvířat, pro každé je nutné vytvořit pojistku zvlášť.

PetExpert pojištění mazlíčků recenze testado

Podmínky uzavření a vyplácení – 8/10

Nutnost očipování psa pro pojištění je samozřejmostí, stejně jako povinné očkování či pravdivé vyplnění všech údajů smlouvy. Mezi poměrně běžné podmínky pro uzavření pojistky patří věk psa. Ten je stanoven od 50 dní věku štěněte do 6 let pro velká plemena, 8 let pro střední plemena a 10 let pro malá plemena. Průkaz původu vyžadován není.

Pojištění psů PetExpert od ČSOB platí pouze na území České republiky. Nevztahuje se na nemoci, proti kterým se pes či kočka očkují v povinné vakcinaci. Kromě základních výjimek, jako je úmyslné zavinění a výjimečné situace typu války či teroristických útoků, zde nenajdete žádné chytáky ani výjimky. Pojistné podmínky jsou poměrně dlouhé, obsáhlé, ale dobře zpracované.

recenze pojištění PetExpert CSOB

Na rozdíl od většiny pojišťoven nevyplácí PetExpert náklady až po dlouhé době zpětně. Funguje jako zdravotní pojištění lidí a rovnou proplácí náklady veterináři. To je velká výhoda, avšak je nutné počítat s tím, že ne každý zvířecí lékař má smlouvu s ČSOB o této službě. Síť veterinárních klinik je však dostatečně rozsáhlá a pokrývá dle PetExpert až 85 %. Pokud váš doktor není v nabídce uvedený, můžete předat ČSOB kontakt. Pojišťovna ho sama osloví a pokusí se s ním domluvit spolupráci.

Výše plnění – 10/10

Ve výši plnění pojistky nemá PetExpert na trhu příliš konkurence. Zatímco mnohá pojištění pro mazlíčky nabízejí nejvyšší částku 35 000 Kč, někdy dokonce méně; pojištění PetExpert má tuto sumu hned v základním balíčku. Pokud si připlatíte, lze si veterinární zákrok pojistit až na rekordních 120 000 Kč. Částka může být vyplacená jednou během roku.

Pojištění zodpovědnosti je standardních a vysokých 2 mil. Kč. Dobrovolná položka nákladů na nalezení má výši plnění od 2 500 do 5 000 Kč, náklady na hlídání mohou být 5 000 až 15 000 Kč za rok. Pojištění smrti mazlíčka v dražších programech má plnění 15 000 nebo 20 000 Kč.

petexpert pojistka mazlíčků

Cenová výhodnost – 8/10

Ruku v ruce s vyšší částkou plnění pojistky, zejména u veterinární péče, jde také cena služby. Pojištění zvířat PetExpert patří mezi dražší, zejména u nadstandardních balíčků. Nejvýše se dostanete na 599 Kč za měsíc. Přesto oceňujeme, že tuto variantu pojišťovna nabízí, protože pro náročnější zákazníky na trhu jiné podobné služby s vyšším plněním příliš časté nejsou. Základní balíček, který obsahuje podobné hrazení pojistky jako u konkurence, má ceny průměrné – cca 300 Kč za měsíc. Na své si tak přijde každý.

Určitě byste také měli vědět, že spoluúčast začíná na 10 %. Minimálně toto procento tedy budete doplácet ze svého. Zároveň je základní vstupní spoluúčast 1 000 Kč na jeden zákrok. Ačkoliv u drobnějších výdajů bývá levnější pevně daná částka spoluúčasti, v případě vyšších nákladů na veterinární péči se v kombinaci s možností vyšší pojistky tato varianta vyplatí.

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.8 (69 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář
Uživatel
Katarina Rádlová (19. 5. 2023 23:05)

Nesdilite dulezitou informaci, ze pokud nastane pojistna udalost, pristi rok vam velmi citelne zvednou pojistnou castku. U me to za dva roky zvedli o 50% za dve pojistne udalosti. TAkze rocni sazba ze cca 5900 vzrostla na 8800. Nikde se na webu o tomto faktu nedoctete, az kdyz vam zvednou pojistnou castku a vy se divite a ptate se, tak vam suse reknou, ze to mate ve slmouve. Nez ju ale nezplatite po prve, tak se to nemate kde dozvedet. Smlouvu vam samozrejme zaslou az po zaplaceni.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář