Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Ostatní recenze

Recenze kloubní výživy pro psy Aptus Apto-Flex

9. 1. 2022 aktualizováno

Kloubní výživa pro psy a kočky Aptus Apto-Flex

Kloubní výživa pro psy a kočky Aptus Apto-Flex je mezi majiteli zvířat velmi chválený doplněk stravy s celou řadou prospěšných složek. V našem testu kloubní výživy pro psy jej doporučujeme jako nejlepší sirup na klouby. Díky této formě jej i zmlsanější psi a kočky bez obtíží přijímají.

8.8

Skvělá

Aptus Apto-Flex je účinná kloubní výživa pro psy, která obsahuje celé spektrum látek pro zdraví pohybové soustavy v dostatečné koncentraci. V naší recenzi jej hodnotíme jako nejlepší tekutý doplněk stravy na klouby pro psy. Díky formě ochuceného sirupu bude chutnat i vybíravým mazlíčkům.

Účinné látky
10
Dávkování
8
Chuť
9.5
Cena
7.5
Klady
 • Oblíbená a účinná
 • Komplex účinných látek
 • Psům chutná
 • Snadno se rozmíchá v krmení
 • Skvělé hodnocení zákazníků
Zápory
 • Trošku vyšší cena
 • Sladký a lepivý

O kloubní výživě Aptus Apto-Flex

Kloubní výživa pro psy Aptus Apto-Flex obsahuje komplexní spektrum účinných látek, což z ní dělá univerzální doplněk pro péči o pohybovou soustavu. Hodí se pro preventivní používání například u větších plemen, štěňat v růstu nebo u psů se zvýšenou zátěží. Uplatnění rovněž najde jako pomoc při hojení poranění pohybové soustavy po chirurgických zákrocích či při dlouhodobých potížích s dysplazií, artrózou a obdobnými zdravotními potížemi.

Hodnocená kloubní výživa se hodí pro štěňata, dospělé hafany i psí seniory. Mohou ji užívat malá i velká plemena. Stejně dobře pomůže také kočkám. Aptus Apto-Flex má za úkol zpomalovat degradaci kloubu například při artróze, zvyšovat pohyblivost, omezovat bolestivost a urychlovat hojení.

Aptus Apto-Flex patří mezi chovateli k oblíbeným a v recenzích velmi chváleným doplňkům stravy pro psy na klouby. V porovnání s velkou částí konkurenčních přípravků má o trošku vyšší cenu, čemuž však odpovídá příjemná forma užívání a především účinné a koncentrované složení.

Forma, užívání a dávkování

Recenzovaná kloubní výživa Aptus Apto-Flex je ve formě sirupu. Díky tomu se opravdu snadno užívá a bude tak vhodná i pro vybíravé domácí mazlíčky. Většinou chutná všem psům i kočkám. Pokud by ji náhodou váš čtyřnohý miláček nechtěl, snadno ji rozmícháte v jogurtu, konzervě nebo v mletém masu. V tomto ohledu předčí tekutá kloubní výživa všechny prášky a tablety. Nutné je ovšem počítat s tím, že budete muset správné množství sami odměřovat. K tomu dle velikosti balení slouží odměrka nebo pumpička.

Základní balení této kloubní výživy pro psy má 500 ml. Pro malá plemena psů a pro kočky se na trhu nabízí také lahvička o menším objemu 200 ml. Naopak pro větší psy a pro dlouhodobější užívání můžete sehnat dvojité balení.

Aptus Apto-Flex se při preventivním užívání podává po dobu tří měsíců. Poté výrobce doporučuje dočasné vynechání. Přestávka mezi jednotlivými dávkami by měla být měsíc, popřípadě déle. Při akutním problému nebo u starších psů s pohybovými obtížemi je možné přípravek podávat bez přerušení. V ideálním případě, pokud je to možné, rozdělte denní dávku do 2 až 3 částí.

Dávkování přípravku Aptus Apto-Flex závisí na velikosti psa. Menším plemenům s menší spotřebou vydrží doplněk stravy déle. V případě závažnějších problémů můžete denní dávku zvýšit.

Hmotnost zvířete Denní dávka
Kočka 2,5 až 5 ml
Pes do 10 kg 2,5 ml
Pes 10 až 20 kg 5 ml
Pes 20 až 40 kg 10 ml
Pes nad 40 kg 15 ml

Složení

Svým složením patří Aptus Apto-Flex mezi komplexní kloubní výživu pro psy a kočky. Obsahuje pětici nejdůležitějších látek, které přispívají dobrému stavu kloubů. Ve 100 ml přípravku najdete:

 • Hydrolyzovaný kolagen – 1 4000 mg
 • MSM – 1 000 mg
 • Glukosamin sulfát – 800 mg
 • Chondroitin sulfát – 400 mg
 • Kyselina hyaluronová – 140 mg

Kloubní výživu Aptus Apto-Flex lze ve vážnějších případech podávat i spolu s dalšími doplňky stravy na klouby či s chondroprotektivními krmivy pro zvýšení celkového účinku.

Kromě účinných látek tvoří velkou část složení také brusinkový extrakt. Díky němu Aptus Apto-Flex psům chutná. Na druhou stranu majitelé mazlíčků, kteří dbají na jejich správné stravování, by měli vědět, že je sirup sladký, a přizpůsobit tomu podávání jiných méně zdravých pamlsků. Lepivá konzistence brusinkového přídavku také dle recenzí zákazníků občas zůstává na chlupech psů, kteří mají na tlamě dlouhou srst.

Ačkoliv je produkt prodávaný jen jako doplněk stravy pro zvířata, díky kombinaci účinných složek a dobré chuti občas užívají Aptus Apto-Flex spolu s mazlíčky i jejich majitelé jako alternativu lidské kloubní výživy – a taktéž hlásí dobré výsledky.

Dalšími doplňkovými látkami ve složení jsou vitamin E (120 mg), invertní sirup (41,5 g), kyselina citronová (1 g), polysorbát 80 (0,1 g) a kyselina sorbová (0,1 g).

Oblíbené doplňky pro psy

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (29 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář