Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Chytré hodinky

Recenze chytrých hodinek Amazfit GTS 2

16. 4. 2022 aktualizováno

test chytrých hodinek Amazfit GTS 2

Amazfit GTS 2 jsou hezké chytré hodinky, které se pohodlně nosí a nabízí spoustu výborných funkcí pro běžného uživatele a sportovce. AMOLED displej má živé barvy, uživatelské rozhraní je plynulé a voděodolnost umožní sprchování. GTS 2 umí také telefonovat nebo přehrávat hudbu. Podrobnosti se dozvíte v naší recenzi na portálu Testado.cz.

Proč patří mezi špičkové chytré hodinky se dočtete na následujících řádcích.

Obsah balení

Uvnitř krabičky najdete chytré hodinky Amazfit GTS 2, nabíjecí USB kolébku a manuál včetně dokumentace.

Design a zpracování – 9/10

Chytré hodinky Amazfit jsou oblíbené kvůli vynikajícímu poměru ceny a výkonu. Tohoto trendu se drží také Amazfit GTS 2, které jsou právoplatnými nástupci populární první verze Amazfit GTS.

Hmotnost chytrých hodinek GTS 2 je 24,7 gramů. Váží tedy stejně jako minulý model. Hodinky jsou opravdu lehké, proto se pohodlně nosí za každé situace. Skvěle si s nimi zacvičíte a vyspíte. Amazfit GTS 2 jinak měří 42,8 × 35,6 × 9,7 mm.hodnocení chytrých hodinek Xiaomi Amazfit GTS 2

Hlavní strojek byl vyroben z pevné hliníkové slitiny. Boky jsou zaobleny tvrzeným 3D sklíčkem. Okraje jsou hladké a na omak příjemné. Samozřejmostí je odnímatelný řemínek standardní velikosti 20 mm.

Testado radí

Pokud vám velikost hodinek nevyhovuje, vyzkoušejte Amazfit GTS 2 mini. Jsou menší a v tomto ohledu praktičtější.

Na levé straně najdeme reproduktor, protější pravá strana nabízí fyzické tlačítko. Kulatý tvar je sympatický a zároveň funkčně řešený. Dvojitým stisknutím si můžete navolit snadné spuštění vámi vybrané aplikace. Zadní část smartwatchů byla vyrobena z tvrdého plastu. Je domovem nabíjecích pinů a senzorů.

Testované Amazfit GTS 2 jsou voděodolné do 5 ATM. Nemusíte je sundávat při sprchování nebo plavání.

test chytrých hodinek Xiaomi Amazfit GTS 2

Displej a ovládání – 9/10

Chytré hodinky Amazfit GTS 2 vlastní dotykový displej o velikosti 1,65 palců. Konkrétně mluvíme o barevném AMOLED panelu s hustotou pixelů 341 ppi. Displej byl opatřen ochranou vrstvou oDLC, což je diamantový uhlíkový povlak. Povrch by se neměl jen tak poškrábat a opotřebit. Také otisky prstů by neměly být příliš viditelné.

Displej a ovládání Amazfit GTS 2Dotyková obrazovka reagovala vždy rychle, potěší odladěný automatický jas. Ten je mimochodem dostatečný i na přímém slunci. K uzpůsobení se nabízí přes 60 unikátních ciferníků. Ty si stáhnete prostřednictvím aplikace Zepp. Některé ciferníky jsou přizpůsobitelné, což znamená, že si jako uživatel můžeme vybrat jaké informace se vám mají zobrazovat.

Určitě potěší přítomnost funkce Always-on. Vždy zapnutou obrazovku si není problém dokonce načasovat podle sebe.

Displej a ovládání Amazfit GTS 2

Hardware a funkce – 9,5/10

Abyste mohli chytré hodinky Amazfit GTS 2 využívat, je nutné si stáhnout aplikaci Zepp (dříve Amazfit). Ta funguje na systémy Android a iOS. Uživatelské prostředí je přehledné a jednoduše se v něm budete pohybovat. A jaké funkce Amazfit GTS 2 nabízí?

Hardware a funkce Amazfit GTS 2

Nové GTS 2 monitorují srdeční frekvenci, měří hladinu kyslíku v krvi (SpO2), sledují váš spánek, monitorují stres a podporují přes 90 sportovních režimů. Lze si také nastavit upozornění při dlouhodobém sezení. Hodinky vám připomenou, abyste vstali a alespoň se protáhli. Nové Amazfit samozřejmě počítají kroky, podporují GPS a umí vibrovat. Vibrace je skvělá třeba pro buzení.

Během testů se ukázalo, že jsou naměřené hodnoty většinou přesné. Zaznamenané údaje jsou kupodivu velmi podrobné. Kupříkladu měření vašeho stresu probíhá automaticky každých pět minut. V aplikaci Zepp si poté prostudujete podrobně zaznamenané informace. Podobně detailní jsou také výsledky spánku. Zjistíte dobu a kvalitu spánku + dýchání.

funkce Amazfit GTS 2

Amazfit GTS 2 jsou funkcemi doslova nadité. V rámci aplikací si nastudujete počasí, přepínáte skladby, použijete barometr, kompas, stopky, odpočítávání, vyhledáte telefon a spoustu dalšího. Pro ukládání využijete přítomné 3GB uložiště.

Jak jste si mohli povšimnout, testované Amazfit GTS 2 vlastní mikrofon a reproduktor. Tím pádem umožňují přijímat telefonní hovory a podporují hlasové příkazy. Pro více informací navštivte stránky Amazfit.com.

Výdrž a nabíjení – 8/10

Amazfit GTS 2 podle výrobce vydrží až sedm dní „běžného používání“, které zahrnuje například třikrát týdně cvičení, 150 notifikací denně, sledování spánku a srdečního tepu. Praxe ukázala, že se výdrž pohybuje kolem třech dní. Největším žroutem energie je pak zapnutá GPS.

 • Takové Xiaomi Mi Watch ale vydrží i při náročnějším vytížení klidně 14 dní.

Testované Amazfit GTS 2 určitě patří mezi ty, které vydrží dlouho bez nabíjení. Pokud nebudete zapínat GPS, ani pětidenní výdrž není nemyslitelná. Nabíjení potom probíhá přes speciální kolébkovou stanici. Dobíjení trvá přibližně dvě hodiny.Výdrž a nabíjení Amazfit GTS 2

Závěrečné hodnocení

8.9

Skvělé

Amazfit GTS 2 jsou hezké chytré hodinky, které vás zaujmou svojí pohodlností, praktičností, velkým množstvím funkcí, podporou telefonování a přítomností GPS. Doporučujeme běžným uživatelům a náruživým sportovcům. Nechybí sledování srdečního tepu, stresu, kyslíku v krvi, kvality spánku…

Design a zpracování
9
Displej a ovládání
9
Hardware a funkce
9.5
Výdrž a nabíjení
8
Klady
 • Skvělý poměr cena vs. výkon
 • Krásný vzhled a voděodolnost 5ATM
 • Pohodlně se nosí + vyměnitelný 20mm řemínek
 • Živý AMOLED panel
 • Umí telefonovat a podporují offline hlasové příkazy
 • 90+ sportovních režimů
 • Vibrace, GPS, SpO2, srdeční tep
Zápory
 • Výdrž mohla být lepší
 • Aplikace není moc hezká
 • Neumí ovládat fotoaparát na dálku

Nejprodávanější chytré hodinky dle žebříčku Heureka

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (23 hlasů)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuze a zkušenosti

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář