Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Antiviry

Recenze antiviru Kaspersky Internet Security

29. 4. 2018 aktualizováno

Kaspersky Internet Security logo

Jednou z předních mezinárodních společností zabývající se vývojem antivirových programů je Kaspersky Lab. Tato úspěšná firma si od roku 1997 vybudovala značnou popularitu díky svým kvalitním produktům, které jsou schopny si rychle a účinně poradit s nežádoucími viry a různými kybernetickými hrozbami současnosti.

Během dvou dekád se vývojářům podařilo získat desítky milionů spokojených uživatelů z více než 200 zemí světa. Mezi kvalitní antivirové programy se řadí balíček Kaspersky Internet Security, jehož služby nás nadmíru zaujaly. Z tohoto důvodu jsme se mu podívali na kobylku a v rámci následujícího psaní přinášíme naše postřehy a váček zkušeností.

Kaspersky Internet Security

Jako dostatečný základ pro jednotlivce můžeme doporučit produkt Kaspersky Internet Security, jehož cena startuje na 799 Kč na jeden rok. Pokud využíváte více zařízení, pak se můžete ještě podívat na licenci pro čtyři zařízení na stejnou dobu. Cena rozšířenější verze se pohybuje od 1 519 Kč.

Na oficiálních stránkách společnosti se nachází centrum technické podpory, kde se dočtete jak základní, tak pokročilejší informace. Pro velké zvědavce má homepage připraveno ještě uživatelské fórum, kde se dozvíte nejednu zajímavost. Přímá technická podpora je zastoupena online formulářem, který se zpřístupní po přihlášení. Přímý online chat však stránky nenabízí.

Instalace a prostředí – 9,5/10

Ihned po stažení antivirového programu Kaspersky Internet Security se začnou automaticky stahovat aktualizace a další čerstvé nezbytnosti, které jsou pro chod softwaru důležité. Skutečně stačí jenom kliknout na stáhnutý soubor a o všechno se program postará za vás. Jestliže patříte mezi méně zkušené uživatele, nemusíte mít žádné obavy: tuhle instalaci zvládne úplně každý.

Máme-li bodovat uživatelské prostředí, alespoň na naše redakční oka působí hezky. Decentní design a malovaná grafika vypadá moc pěkně a pohyb mezi jednotlivými ikonkami je příjemný. Prakticky ihned po nainstalování jsme věděli, jaké funkce antivir nabízí. Rozhraní je obecně intuitivní, pohodové a v českém jazyce.

Funkce a možnosti – 10/10

Po bezproblémové instalaci máte k výběru několik druhů kontrol. Mimo úplné a rychlé prohlídky je dále k dispozici kontrola selektivní nebo externích zařízení. Další kolonku zastává ochrana informací, která brání hackerům, aby získali vaše citlivé údaje z online plateb a podobně.

Naprosto dokonalá je pak nápověda, která vás během několika sekund seznámí s tím, jak tato služba vlastně funguje. Vězte, že jsme u žádného jiného antiviru na tak detailní vysvětlivku nenarazili.

Mezi dalšími funkcemi dohledáte kontrolu webové kamery nebo správu soukromého procházení, které zabrání shromažďování informací o vašich aktivitách na sociálních sítích a internetových stránkách. Krom toho máte možnost nastavovat rodičovskou kontrolu nebo spravovat i jiná zařízení připojená k již zakoupené licenci.

Působivá je sekce nástroje, jejímž protřednictvím můžete sledovat dění na síti, procesoru, pamětí a disku. Nastavení zahrnuje manipulaci s bezpečným přenosem dat, konfiguraci prohlížeče, cloudovou ochranu či aktivaci důvěryhodných aplikací. Jednoduše řečeno, na počítači vám poběží pouze prověřené programy, které pevnému disku ani počítači nijak neublíží.

Ochrana počítače – 8/10

V našem redakčním počítači antivirus žádné digitální hrozby nenašel. Jelikož je objektivní antivirové testování velice složité a časově náročné, naše výsledky vychází z nezávislého hodnocení dTestu (78 %) a serveru Virus Bulletin (82 %).

Během testování výborně obstál webový a online USB test, dále blokování phishingových stránek, antivirový online i offline skener nebo falešná detekce při skenování. Krapet hůře se činila ochrana před ransomwarem a třeba offline test USB.

Hardwarová náročnost a zkušenosti – 8,5/10

Antivirový program Kaspersky Internet Security nám po instalaci a aktualizacích zabral pouhých 211 MB na pevném disku, čímž se právoplatně zařadil mezi „nejlehčí“ digitální ochránce. Na druhou stranu hloubková kontrola zase trvala o dost déle než u ostatních hlídacích konkurentů.

Test 128 GB SSD disku (zhruba z poloviny zaplněn) trval asi 8 minut. Vyšší hardwarové nároky jsme na počítači rovněž pocítili. Občas nás otevřený Word neposlouchal a bylo cítit, že procesor a operační paměti dostávají řádně naloženo.

Kaspersky Internet Security male logo

Kaspersky Internet Security považujeme za vynikající antivirovou ochranu, která oplývá mnoha důležitými funkcemi a několika doplňky navíc. Daný program rovněž doporučujeme začátečníkům, neboť všudypřítomné nápovědy dokáží nasměrovat skutečně každého.

Minimální HW požadavky:

 • Windows XP / Vista /7 / 8 / 10
 • Procesor 1,6 GHz
 • 512 MB RAM
 • 920 MB na HDD
 • Připojení k internetu
Náš tip

Přečtěte si naše srovnání nejlepších antivirů.

Závěrečné hodnocení

9

Perfektní

Kaspersky Internet Security je velice příjemný a intuitivní antivirový program, který ocení jak začátečníci, tak pokročilí uživatelé. Pro méně zkušené jsou připraveny nápovědy, pro technicky zdatnější zase přehledné grafy a statistiky. Obě skupinky pak jistě potěší příznivá cena, která většině konkurence podstatně uniká.

Instalace a prostředí
9.5
Funkce a možnosti
10
Ochrana počítače
8
Hardwarová náročnost a zkušenosti
8.5
Klady
 • Snadná instalace
 • Ideální pro začátečníky
 • Pěkné menu
 • Slušné funkce navíc
 • Vyžaduje minimum místa na HDD
 • Podpora v češtině
 • Skvělá cena
Zápory
 • Úplná kontrola trvá déle
 • Bez chatovací podpory

Nejprodávanější antiviry dle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (23 hlasů)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář