Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Žebříček autokamer

Recenze autokamery Mio MiVue 818

14. 7. 2021 aktualizováno

Recenze autokamery Mio MiVue 818Náš tipTestado.cz

Recenzovaná autokamera do auta Mio MiVue 818 se opravdu vyznamenala. Zvládá natáčet krásná a detailní denní i noční videa, nabízí spoustu funkcí, jako je zabudovaný GPS, integrovaná Wi-Fi, inteligentní parkovací režim nebo knihu jízd. Mio řidiče upozornění na úsekové měření a radary. Podrobnosti a zkušenosti čtete v naší recenzi. Nechybí videa!

Obsah a balení

Po otevření krabice uvidíte jako první to nejdůležitější, a to samotnou autokameru Mio MiVue 818. Pod ní se nachází nalepovací držák na sklo a samozřejmě nechybí nabíječka do auta s dostatečně dlouhým kabelem. Díky jeho délce ho můžete v autě vyvést tak, aby vám nikde nepřekážel. Samozřejmě v balení naleznete manuály, jako bonus náhradní oboustrannou lepenku pro držák na sklo.

Mio MiVue 818 - obsah balení

Design a zpracování – 9/10

Jak jsem již zmínil v úvodu, držák autokamery Mio se na sklo lepí, takže je důležité se s ním trefit na to správné místo. Lepenka drží jako přibitá, takže případné přelepení držáku není tak snadné. Na druhou stranu, a to je důležitější, není šance, že by ze sklad odpadla.

MiVue 818 působí elegantně, je vyrobená z matného plastu, takže při jakékoliv manipulaci na ní nezanecháte žádné šmouhy od otisků prstů. Do držáku se snadno zasune. Testovaná kamera do auta od Mio je o něco větší, než mnou doposud testované modely od tohoto výrobce.

test autokamery Mio MiVue 818

Musím nicméně uznat, že takový směr není vůbec na škodu. Alespoň mohla být osazena dostatečně velkým displejem. Jinak ve výhledu na čelním skle vám kamera určitě vadit nebude.

Video recenze TESTADO.cz

Manipulace a ovládání – 9,5/10 

Přidělání kamerky do držáku je naprosto snadné. Mini USB konektor, ani slot na microSD kartu není nijak zakrytý, takže se s krytkami nemusíte prát, abyste autokameru připojili do napájení, nebo vložili paměťovou kartu.

Ovládací tlačítka jsou sice trochu menší a chlapské prsty by s nimi mohly mít trochu problém, na druhou stranu mě osobně to i přes mé velké prsty zas tak nevadilo. Po zapojení do napájení v autě se Mio MiVue 818 automaticky zapne a vy se víceméně nemusíte o nic starat. Radary pro nalezení GPS lokace a seřízení lokálního datumu a času si testovaný model nalezne během pár chvil automaticky.

Jak je již zvykem – během jízdy můžete za pomocí autokamery kdykoliv pořídit fotografie, a ještě nesmím zapomenout zmínit, že funkce všech čtyř ovládacích tlačítek naleznete zobrazené vždy na boku displeje. Samozřejmě jsou tyto informace hned vedle konkrétních tlačítek.

Nastavení MiVue 818 je naprosto snadné, menu lze přepnout do češtiny. Recenzované zařízení můžete dokonce bezdrátově spárovat s aplikací MiVue Pro ve vašem mobilu. Je úplně jedno, jestli používáte telefon s Androidem či systémem iOS. Funguje totiž na obojím, i když musím přiznat, že spárování s iPhonem občas zazlobí.

Aplikace MiVue Pro vám nabízí více možností, jak autokameru MiVue nastavit. Navíc si ve vašem mobilu můžete zobrazit aktuální záznam z kamery nebo přehrát již pořízené záznamy, a pokud budete chtít, tak si je můžete i přes Wi-Fi stáhnout.

Mio MiVue 818 vám dokonce umí do telefonu poslat i přesné souřadnice místa, kde jste zaparkovali, takže váš vůz nebudete dlouho hledat. Tato funkce pracuje stejně spolehlivě jako je tomu třeba u navigačních aplikací v mobilech.

Funkce – 10/10

Co se týče funkčnosti autokamery Mio MiVue 818, tak nemám co vytknout. Už od prvního spuštění se stará o vaší bezpečnost a připomene vám, že máte zapnout světla.

Velkou předností je upozornění na blížící se radary a překročení maximální povolené rychlost. To probíhá zvukovým signálem i výstrahou na displeji. Při delším měřeném úseku vám zobrazí maximální povolenou rychlost po celou dobu tohoto úseku. Tuto funkci jsem testoval po Praze pečlivě a musím uznat, že bych díky této kameře určitě ušetřil dost peněz za pokuty. Ještě nesmím opomenout, že aktualizace databáze rychlostních radarů v naší republice a mnoha dalších státech EU je bezplatná.

Dále si můžete nastavit, aby vás Mio upozornila, že je čas si dát pauzu od řízení. Dokonce za vás i pohlídá pokud byste vyjížděli ze svého jízdního pruhu. Na dálnici je to parádní věc, jen je škoda, že na našich neznačených okrskách tato funkce moc fungovat nemůže. Za to ale Mio samozřejmě nemůže.

Každé nahrané video je vybaveno vodoznakem s GPS souřadnicemi. Pokud si stáhnete  šikovnou aplikaci s názvem MiVue Manager, tak se dozvíte, že MiVue 818 umí i změřit působící síly G přetížení na váš vůz. Díky tomu snadno rozpozná blížící se nebezpečí před kolizí, na což vás dokáže upozornit. Taková funkce se mi naštěstí otestovat nepodařila.

Podstatné ale je, že se data na microSD kartě v takovém případě uzamknou, aby nedošlo k jejich smazání. Dám vám malou radu: přes retardéry jezděte opatrně, protože při jejich svižnějším přejetí senzory kamery tuto jízdu vyhodnotí jako blížící se nebezpečí a data se uzamknou.

funkce autokamery Mio MiVue 818

Když už se bavíme o nahrávání dat, testovaný model podporuje microSD kartu s maximální velikostí 128 GB.

Pokud si pořídíte externí napájení Smartbox III, tato autokamera váš vůz na parkovišti pohlídá. V případě, že by do vašeho vozu někdo narazil, tak se ihned spustí nahrávání. Viníka bude poté možné dohledat.

K recenzované kamerce Mio výrobce nabízí i kameru MiVue A50, která s ní komunikuje a je určena pro nahrávání dění v zadní části vašeho vozidla.

Co mě na Mio MiVue 818 zaujalo nejvíce je možnost propojení s počítačem, a to platí i pro nás, kteří používáme Apple. Aplikace MiVue Manager funguje bezvadně. Pohodlně si prohlédnete všechny pořízené záznamy, a to včetně GPS souřadnicí a odstředivé G síly, která působila na vaše auto.

G-senzor této kamery je 3osý. Chvíli si budete připadat jako v počítačové hře, jelikož fotografický snímek ze záznamu se všemi těmito údaji si můžete i vytisknout. To byl pro mě opravdový „wow efekt“. Záznamy snadno vyhledáte dle data pořízení, přičemž v samotné aplikaci se zorientujete velmi snadno. Navíc vám umožní přímý upload videí na váš YouTube kanál.

Displej – 9/10

Displej je lesklý a jeho úhlopříčka činí 2,7 palce. Pro orientaci v menu je dostatečně velký a upozornění na blížící se radary rozhodně nepřehlédnete. Pro detailnější prohlédnutí pořízených záznamů i tak doporučuji synchronizaci s vaším mobilním telefonem či počítačem.

Mio MiVue 818 - test displeje

Výdrž baterie

Pro větší výdrž je potřeba pořídit externí zdroj Smartbox III, jinak samotná baterie s kapacitou 240 mAh vydrží jen pár minut provozu. Tímto se Mio MiVue 818 nijak neliší od ostatních konkurentů.

Kvalita videí – 9/10

Toto je téma, které nás samozřejmě zajímá nejvíce. Recenzovaná kamera do auta Mio MiVue 818 umí zaznamenávat i v rozlišení 2K při 30 FPS. To je rozhodně úctyhodné rozlišení, ale já při testování zůstal u klasického Full HD při 60 snímcích za sekundu. Přeci jen, když chcete záběr pořádně prohlédnout při zpomalení, tak se vyšší framerate vyplatí…

testy a recenze Mio MiVue 818

Denní videa jsou naprosto parádní a ostrá tak, že vám na nich neunikne žádný detail. I přes žhavé letní sluníčko si pořízený záznam drží věrohodné barvy. Obraz je plynulý, nijak se neseká, a to ani při jízdě přes dlažební kostky.

Úhel čočky záběru je 140°, což v pohodě pokryje téměř celé čelní sklo. Když se na nahraná videa pořádně zadíváte, tak zjistíte, že je zkreslení na boku obrazu minimální. V tomto ohledu je MiVue 818 o dost napřed oproti jiným výrobcům.

Minimální skreslení oceníte obzvlášť v noci. Jelikož i na boku obrazu přečtete SPZ protijedoucího vozidla. To platí na vzdálenost zhruba 5 až 6 metrů. Pokud máte auto s SPZ blíže ke středu obrazu, tak si ji detailně přečtete i na 10 metrů.

To vše díky vysoké světelnosti čočky f/1,8. Noční videa jsou tedy dostatečně ostrá. S čím kamera Mio trochu bojuje je světlo pouličních lamp. Od nich je obraz trochu rozpitý nebo zrnitý. To už je ale vlastnost veškeré záznamové techniky, která si expozici upravuje sama.

Závěrečné hodnocení

9.4

Perfektní

Kamer od Mio se mi dostalo do ruky již víc. Model MiVue 818 je zatím tím nejlepším od této společnosti, co jsem měl možnost testovat. Za nějakých 3 990 Kč dostanete opravdu kvalitní a moderní produkt. Autokamera nejenže umí pořídit krásná denní i noční videa, ale zároveň pohlídá vaše bezpečí za volantem. Bohaté funkce jsou vítanou třešní na dortu.

Design a zpracování
9
Manipulace a ovládání
9.5
Funkce
10
Displej
9
Klady
  • Kvalitní denní i noční videa
  • Jednoduché ovládání + pevný držák
  • GPS, Wi-Fi, Bluetooth, kniha jízd
  • Upozornění na úsekové měření
  • GPS upozornění na radary
  • Inteligentní parkovací režim
  • Komunikace s mobilem i počítačem
Zápory
  • V balení není USB kabel pro párování s PC
  • Komunikace s iPhonem občas zazlobí

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.7 (11 hlasů)

Autor recenze

Vít Kosina
Vít Kosina

Fotograf a redaktor na volné noze se zájmem o všechno, co za to stojí. Více o mně najdete na mém Facebooku.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář