Nejlepší kamery do auta roku 2018

V dnešním světě moderních technologií a sledovacích systémů najdeme kamery snad za každým rohem, sloupem veřejného osvětlení či u většiny vchodů. Sledování se stává každodenní součástí našeho života a nám nezbývá než to akceptovat. A nebo využít ve svůj prospěch.

Příklad z praxe – stojíte na semaforu a člověk před Vámi začne couvat, nabourá Vaše auto a Vás označí jako viníka, protože jste ho nabourali zezadu. Naneštěstí nemáte žádného svědka a nevina se Vám bude v tomto případě prokazovat jen těžko. Z této situace Vás však bezpečně vyvede nainstalovaná autokamera.

A právě porovnáním 5 nejlepších autokamer z jednotlivých cenových tříd se zabývá tento článek.

5 nejlepších autokamer v poměru cena/výkon

#ObrázekNázevSpecifikaceHeureka hodnoceníPřibližná cena
1

Forever VR-110 HD

Forever VR-110 HD

Displej: 2,5" HD

Pozorovací úhel: 120°

G-senzor: ano

GPS modul: ne

Detekce radarů: ne

51 %

319 Kč

Porovnat ceny >>

2

Niceboy C1

Niceboy C1

Displej: 2,4" Full HD

Pozorovací úhel: 150°

G-senzor: ano

GPS modul: ne

Detekce radarů: ne

76 %

990 Kč

Porovnat ceny >>

3

MIO MiVue C330

MIO MiVue C330

Displej: 2,0" Full HD

Pozorovací úhel: 130°

G-senzor: ano

GPS modul: ano

Detekce radarů: ano

95 %

2 490 Kč

Porovnat ceny >>

4

Eltrinex LS500 GPS

Eltrinex LS500 GPS

Displej: 2,7" 2K

Pozorovací úhel: 170°

G-senzor: ano

GPS modul: ano

Detekce radarů: ano

90 %

4 590 Kč

Porovnat ceny >>

5

DOD LS470W

DOD LS470W

Displej: 3,0" Full HD

Pozorovací úhel: 150°

G-senzor: ano

GPS modul: ano

Detekce radarů: ano

89 %

7 590 Kč

Porovnat ceny >>

Forever VR-110 HD

KLADY:
 • Nízká cena
 • Automatická reakce na pohyb
 • Úroveň obrazu ve dne

ZÁPORY:
 • Nedostatečná úroveň záznamu v noci
 • Absence českého návodu
 • Cizojazyčné menu

Prvním pomocníkem našeho přehledu je model Forever-110 HD. Ten boduje především symbolickou částkou, jež je nutné za jeho pořízení zaplatit. Výhodou je i automatické sepnutí při zachycení pohybu. Denní záběry se vyznačují vcelku uspokojivou kvalitou a jsou dostatečné pro přibližné rozpoznání a vyhodnocení situace.

Totéž se ovšem nedá říci o úrovni práce zařízení v noci. Záběry pořízené v tuto denní dobu jsou bezcenné, jelikož neumožňují vyčíst prakticky nic. Nepotěší ani absence české jazykové mutace návodu, díky níž mohou mít jedinci nevládnoucí anglickým či polským jazykem, problém. Výraznější komplikace pak může způsobit i fakt, že ani samotné menu kamery není počeštěno.

Zjistit cenu >>


Niceboy C1

KLADY:
 • Povedený design
 • Značné zorné pole
 • Snadné ovládání
 • Drobné rozměry

ZÁPORY:
 • Slabší ostrost
 • Nepovedený manuál

Druhým doporučeným modelem je kamera Niceboy C1. Ta již oproti svému levnějšímu předchůdci disponuje vcelku kvalitním Full HD rozlišením, ačkoliv i v tomto případě je velmi obtížné vyčíst ze záznamu SPZ či orientační body. Velkou výhodou je však výrazné zorné pole a velice snadná ovladatelnost.

Případným začátečníkům však příliš nepomůže manuál, obsahující řadu nepřesných či zcela mylných informací. Nastavování kamery je tak spíše možné metodou pokus-omyl. Celkově se i přes několik nedostatků jedná o povedený produkt, který za dané peníze poskytuje dostačující parametry a navrch přidává líbivou vnější slupku.

Zjistit cenu >>


MIO MiVue C330

KLADY:
 • Perfektní kvalita obrazu
 • Drobné rozměry
 • Přehledný displej
 • Spolehlivost

ZÁPORY:
 • Složitější ovládání
 • Absence USB kabelu pro připojení k PC

Autokamera MIO MiVue C330 představuje zlatou střední cestu na trhu s černými skříňkami. Za stále ještě vcelku rozumný finanční obnos se jedná o perfektně zpracovaného pomocníka se skvěle čitelným záznamem. Potěší rovněž velice přehledný displej a drobné rozměry, díky nimž skvěle zapadne do každého vozu.

Především zpočátku může činit problémy obtížnější ovládání kamery, jež umocňuje nedostatečně sepsaný návod. Přístroj také nemá v balení USB kabel pro připojení k PC a záznamy je nutné zasílat přes vestavěnou aplikaci sloužící též ke sdílení jednotlivých videí.

Zjistit cenu >>


Eltrinex LS500 GPS

KLADY:
 • Vysoká úroveň obrazu a zvuku
 • Kontrola a podpora řízení
 • Vysoká úroveň konstrukce
 • Povedený design

ZÁPORY:
 • Občas zmatené hlášení přejezdů
 • Nepovedený manuál
 • Pomalejší náběh GPS

Produkt Eltrinex LS500 GPS v sobě kromě praktické kamery s vysoce kvalitním záznamovým zařízením kombinuje i GPS navigaci. Řidiči tak dodává důležité informace o poloze, rychlostních omezeních a dalších podstatných datech. Bonusem je potom robustní konstrukce a velmi povedený design.

Největším nedostatkem tak zůstává právě zpracování GPS, kdy má přístroj tendenci hlásit případné železniční přejezdy a další riziková místa se značným přehledem. Nutné je též počítat s jeho pomalejším náběhem. Kvůli tomu může dojít ke zmatení řidiče a celkovému ohrožení bezpečnosti provozu. Stejně jako ve většině předchozích případů si výrobce příliš nevyhrál s manuálem, jenž tak nabízí jen základní přehled funkcí.

Zjistit cenu >>


DOD LS470W

KLADY:
 • Luxusní kvalita záznamu
 • Snadné ovládání
 • Dlouhá výdrž baterie
 • Snadná manipulace

ZÁPORY:
 • Vyšší cena
 • Podpora pouze 32 GB paměťových karet

Vrchol v kategorii černých skříněk automobilů představuje výrobek DOD LS470W. Ten je sice k dispozici za výraznou finanční částku, avšak nabízí bezkonkurenční úroveň záznamů ve dne i v noci. Zároveň se vyznačuje vskutku snadným ovládáním, které bez větších problémů zvládnou i naprostí laici. Třešničkou na dortu je potom dlouhá výdrž baterie. Nejrůznější filtry a aplikace napomáhají bezpečnému a snadnému ovládání vozu.

Nejvýraznějším nedostatkem je tak oficiální podpora pouze 32 GB paměťových karet. Tato velikost však v dnešní době nemusí vždy stačit, a tak je nutné záznamy často promazávat. I tak se jedná jen o kosmetickou vadu na kráse jinak perfektního modelu pro nejnáročnější.

Zjistit cenu >>

zpět na obsah ↑

Nejprodávanější kamery do auta dle Heureky

zpět na obsah ↑

Jak správně vybrat kameru do auta

Na trhu najdete relativně velké množství různých značek, velikostí, tvarů či druhů kamer. Na následujících řádcích Vám pomůžeme se zorientovat v základních vlastnostech:

1) Kvalita videa (rozlišení)

Pokud se s autokamerou chystáte například dokumentovat cestu na dovolenou, určitě se vyplatí sáhnout po kameře s Full HD rozlišením. Pro běžného uživatele však bohatě stačí i nižší.

2) Velikost

Jako všude, i zde na velikosti záleží. Před samotným hledáním vhodného modelu je proto důležité pořádně si rozmyslet, kde a jak bude kamera umístěna tak, aby nebránila ve výhledu.

3) Displej

Ano nebo ne?  Kamery s LCD displejem jsou větší a často i dražší, na druhou stranu nabízí jednodušší obsluhu a také možnost přehrát záznam. Bohužel kvůli dosažitelnosti displeje jsou některé možnosti umístění omezené.

4) Úložiště

Úložiště v kameře jako takové nehraje roli. Všechny záznamy jsou v současné době nahrávány na SD karty a ty jdou jednoduše pořídit, takže když naplníte jednu, můžete ji vyměnit a bez problému nahrávat dál. Další možností je také kameře nastavit smyčku, kdy pokud kartu naplní, tak nový záběr začne postupně nahrazovat starý.

5) GPS

Pomocí tohoto modulu může kamera k videu přidávat i údaje o poloze a rychlosti. To ocení zejména firmy při kontrole pohybu zaměstnanců ve služebních autech či rodiče s obavami o bezpečí svých dětí.

6) Detekce rychlostních radarů

U modelů vybavených modulem GPS se často setkáváme s funkcí detekce rychlostních radarů. Ačkoli se může na první pohled zdát, že je tato funkce nezákonná, není tomu tak. Nepracuje totiž jako běžné nelegální rušičky radarů. Funguje díky spolupráci s databází radarů a monitorovaných křižovatek. Před vjezdem do monitorovaného úseku Vás modul sám na riziko upozorní.

7) Detekce pohybu

Pro ty, kdo střeží své auto jako oko v hlavě, je tato funkce nutností. Zapne totiž nahrávání kdykoliv zachytí pohyb kolem Vašeho miláčka.

8) Noční režim

Přestože všechny kamery mohou nahrávat i v noci (samozřejmě vidí jen to, co je dostatečně osvětleno),  pro noční jezdce je zde modul nočního vidění, realizovaný pomocí schopnosti zesvětlit detaily.

9) Baterie

Ne všechny kamery mají napájení přímo z auta. Na druhou stranu, baterií napájené modely jsou výhodné například se senzorem pohybu, kdy potřebujeme, aby kamera měla energii i při vypnutém motoru.

10) Automatické zapnutí

Na první pohled banální věc, sednout do auta a zapnout kameru. Pro většinu lidí se však po čase tato banalita stane natolik nepříjemnou, že kameru přestanou využívat úplně. Proto je lepší se při výběru poohlédnout spíše po modelech s automatickým zapínáním.

Často kladené otázky

Co vlastně autokamera je?

Autokamera je malé nahrávací zařízení, které si umístíte za přední nebo zadní sklo. Slouží k nahrávání jízdy a možných událostí v jejím průběhu, nejčastěji nehod. Na internetu však také objevíte obrovské množství vtipných záznamů z různých částí světa.

Vyplatí se její pořízení?

Jako se vším, záleží na člověku. Pokud jediné k čemu auto využíváte, je nedělní cesta na nákup, nedoceníte kameru jako pravidelný řidič, který najezdí denně desítky či stovky kilometrů. Na druhou stranu, nehoda se může stát kdykoliv.

Co je důležité vědět?

V případě, že vaše kamera zachytí nehodu nebo jinou událost, kterou si budete chtít uchovat, nesmíte zapomenout stisknout tlačítko s vykřičníkem. Každá kamera ho má a slouží k tomu, aby nahrávací smyčky i u stojícího auta nepřemazaly již natočené záběry. U lepších kamer je tato nutnost vyřešena pomocí G-Senzoru.

Co je to G-senzor?

Je to senzor přetížení – v případě nárazu do vašeho auta zaznamená přetížení a systém následně automaticky uzamkne nahrávání, záznam nehody pak zůstane bezpečně zachován.

Co se stane, pokud někde zaparkuji, kamera bude vypnutá a někdo do mě nabourá?

I na tohle konstruktéři mysleli. Lepší modely jsou proto vybaveny detekcí pohybu. V případě, že vám někdo nebo něco vejde do záběru, kamera se po dobu pohybu spustí i v zaparkovaném a uzamčeném autě.

Můžu záznam z kamery použít u soudu?

Ano. I když se mnoho lidí často mylně domnívá opak.

Umístění kamery

Při instalaci je také dobré vědět jak kameru umístit. Pokud bude moc nízko, může se stát, že pořízený záznam bude kvůli slunečnímu svitu znehodnocený. Většina dražších kamer řeší tento problém ochrannými vrstvami na objektivu, u levnějších modelů si budete muset vystačit s ochranným nátěrem v horní části čelního skla, popřípadě s nějakým vlastnoručním krytem nad objektivem.

Závěr

Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech – staré rčení, které se velmi dobře hodí i k autokamerám, neboť právě ony jsou tu od toho, aby okamžiky neštěstí zaznamenaly a uchránily ty v právu před zbytečným popotahováním u soudů. Nicméně i s kamerou a v právu je lepší uvažovat racionálně a zbytečně nikomu nepřitěžovat.

Nejprodávanější kamery do auta dle Heureky

Testado.cz je recenzní online magazín. Naši redaktoři osobně testují vybrané produkty a dále shromažďují tipy na nejlepší zařízení dle odborných a uživatelských recenzí.

37 komentářů
 1. Naposledy aktualizováno 1. 12. 2017??
  Dnes je teprve konec ledna 2017.
  Zřejmě omyl v nastavení stránek… doufám.

 2. dobry den,
  shanim, rozmyslim a stale nevim… prijde mi zvlastni, ze “nejlepsi” kamera je jiz cca rok a pul stara

  • Dobrý den,
   u autokamer nedochází k zastarání tak rychle jako například u mobilních telefonů. I kamera stará 2-3 roky může plnit svoji funkci velmi dobře a v průběhu času samozřejmě dochází k poklesu ceny. Tento článek se pravidelně aktualizuje a doplňuje (přibližně každé 3-4 měsíce), informace by zde měly být tedy stále aktuální.

 3. Dobrý den, typ pozorovací úhly u kamer jste přeměřovali nebo to jsou podklady od výrobce? Pořídil jsem si TrueCam A4 a jsem naprosto zklamán pozorovacím úhlem, výrobce uvádí 130°, což se mi dle obrazu jevilo nereálně, ovšem naměřil jsem pouze lehce přes 80°, což je nedostačující…

  • Dobrý den,
   v tomto článku vycházíme z informací recenzentů a výrobců.

   Díval jsem se na Vaši kameru na různá fóra/recenze/články a všude se píše, že kamera zabírá skutečně výrobcem uváděných 130°. Jste si skutečně jistý, že se jedná o jinou hodnotu? Jak jste došel na 80°?

   • Ano, máte pravdu, i dle dostupných videí na internetu je vidět opravdu široký úhel záběru, např. u vozidel je vidět celá šíře kapoty. Já mám úzké auto a zdaleka není vidět celá šíře kapoty. Proto jsem s přeměřil reálný úhel záměru.

    Zapnutou kameru jsem položil na desku a na ní označil několik krajních bodů obrazu v horizontální rovině podle pohledu přes displej kamery. Toto jsem jsem udělal na obou stranách. Body jsem spojil přímkami a získal bod protnutí přímek – ohnisko. Pak jsem jen tento vzniklý úhel přeměřil.

 4. Přesný typ kamery dle obalu a návodu k použití je TrueCam A4 1080p Car DVR. Na kameře, jako takové, je zespodu umístěna samolepka s kódem A4170300220, netuším ale zdali se jedná o označení typu nebo výrobní číslo.
  Nicméně na podobný názor jsem narazil i v uživatelských recenzích produktu na http://www.czc.cz z roku 2016. Uživatel zde uvádí nesouhlas s deklarovanými 130° a uvádí, že kamera má úhel záběru “pouhých” 85°.

  Jste velmi ochotný, děkuji Vám za pomoc.

  • Takže tohle nám bylo odpovězeno z oficiální podpory:

   Kamera TrueCam A4 má deklarovaný úhel snímání 130°. V tomto případě zákazníkem naměřený a vypočítaný úhel neodpovídá skutečnosti.

  • Nikde jsem bohužel nic nenašel, nicméně jsem poslal žádost na oficiální podporu. Takže, prosím, vydržte a jakmile mi odpoví, dám vědět. Uvidíme 🙂

 5. Takový srovnání je užitečný.Mě docela dost zaujala levná kamera Navitel.Našla jsem recenzy.
  https://youtu.be/sRfG_UPgf_A

  Mylíte že je dobrá?Moc tomu nerozumím.

  • Dobrý den,
   s touto kamerou nemáme žádná zkušenosti, nicméně co jsem se díval, parametrově není vůbec špatná. Má třeba Full HD rozlišení a noční režim… Je ovšem důležité, k čemu ji budete využívat. Pokud k běžné jízdě – do práce a menší výlety, tak Vám bohatě stačí. Pokud ale budete natáčet delší videa, max. kapacita 64 GB by Vám například nemusela zcela stačit. Před koupí také počítejte s nutností přikoupit microSD kartu.

 6. Dobrý den.
  Chci si koupit autokameru a stále se nemohu rozhodnout jakou.To už tak někdy bývá.Proto se obracím na Vás s dotazem,zda by Jste mi nemohl s tímto problémem pomoci.Mě se líbí kamery v hodnotě kolem + – 3000 kč. Chtěl bych mít přední i zadní kameru s nočním viděním a nelesknoucím se obrazem a abych tam měl možnost najít si trasu snad i s určením adresy.Našel jsem nějaké kamery ale nejsem z toho všeho moudrý a tak se obracím na Vás,protože vidím,že ochota a snaha Vám sluší.Prosím o odpověď na můj mail,pokud to bude možné.
  Děkuji Vám! Štraybl Josef.

 7. Mezi nejlepšími kamerami do 2000 uvádíte u tipu kamera true A4, že má funkci upozornění na radary, ale když si ji rozkliknu , tak v parametrech se uvádí, že ji nemá. Tak jak to je? Můžu testům věřit?

 8. U kamery LAMAX DRIVE C5 Dual máte chybně uvedenu neexistenci automatického zapnutí.

 9. Pane Smejkale, jaký je Váš názor na tyto kamery. MIO MiVue 792 či Garmin Dash Cam 55. Děkuji.

  • Dobrý den,

   díval jsem se na parametry a obě kamerky vypadají funkčně velmi dobře. Pokud bych měl volit mezi Vámi uvedeným výběrem, vzal bych model Garmin Dash Cam 55 – a to z několika důvodů. Především nabízí 180° úhel natáčení (na kameře toho bude zachyceno více) a vyšší rozlišení 2560 × 1440 pixelů oproti modelu MIO. Je nicméně zásadní, jaké máte priority. Model MIO má totiž oproti Dash Cam větší displej… Před koupí je také dobrá zvážit, k čemu budete kamerku využívat a jak s ní budete manipulovat… Budete ji často přenášet z auta do auta, budete doma pracovat s videi, anebo je to pouze Vaše “ochrana” na cestách? To je třeba před koupí zvážit a podle toho se zařídit.

   Ještě se můžete podívat třeba na model (jde o akční kamerku) Xiaomi Yi 4K+ Action Camera, který jsme v letošním květnu recenzovali. Aspoň uvidíte, na co se při výběru zaměřit a máte s čím porovnávat.

   Ještě doplním, že asi do cca 14 dní na naší stránce přibudou další dvě automobilové kamery, které momentálně testujeme.

 10. Dobrý den, prosím mají kamery vlastní baterku, jak lepší foťák nebo mobil nebo musí být stále zapnuté na káblík do zapalování? Děkuji.

  • Dobrý den,

   každá kamerka má vlastní baterii, nicméně počítejte s tím, že příliš dlouho nevydrží. Rámcově 1 – max. 2 hodiny natáčení. Z tohoto důvodu počítejte s tím, že je pro jejich provoz nutné neustálé propojení s 12V nabíjecím adaptérem.

 11. Dobrý den. Prosím jaký názor máte na TrueCam a6 ? Děkuji za odpověď

  • Dobrý den,

   Vámi uváděná kamera není vůbec špatná. Pokud se Vám líbí, klidně si ji kupte. Možná bych se ale pozastavil nad úhlem záběru, který je v tomto případě “pouhých” 130°. Nedávno jsme recenzovali například autokameru Nicebo Q5, která má úhel 170°. Je tedy dobré se zamyslet nad tím, co od kamery očekáváte…

 12. Dobry den,
  chtela bych manzelovi koupit kameru do auta.Jezdi kazdy den do prace asi 40 km.
  Nerozumim tomu vubec.Cenu bych chtela do 2000 kc.
  Dekuji Ivana

 13. Dobrý den, chtěla bych kameru pro přítele pod stromeček.V rámci zaměstnání najezdí OA i 10.000 km měsíčně,takže by kamera byla na místě, když vidím, s čím se člověk na silnici potkává.Ideální by bylo asi přední i zadní snímání a v případě nouze i snímání za tmy. Cenová relace do cca 5.000 Kč?…Prosím o radu a předem velmi děkuji.

  • Dobrý den,
   za slušnou alternativu považuji autokameru TrueCam A6, která nestojí moc a má solidní rozlišení a slušné funkce.
   Možná by ale mohl být pozorovací úhel (130°) větší. Pro potřeby Vašeho manžela ale tento úhel stačí.

 14. Dobrý den, prosím o radu, chtěla bych manželovi koupit na Vánoce kameru do auta (najezdí denně opravdu hodně km). Rozhoduji se mezi TrueCam A5 Pro WiFi a Eltrinex LS500 GPS . Manžel jezdí ve Škoda Superb (uvádím kvůli možnému umístění kamery) a je hodně pracovně zaneprázdněný, takže by kamera měla být co nejvíce pohodlná na obsluhu. Aby ji nemusel vypínat, schovávat z auta pryč, v podstatě, aby o ní vůbec nevědět.
  Je podle Vás lepší kamera Eltrinex, která má lepší parametry nebo kamera, která má Wifi?
  Děkuji
  Lenka Němcová

  • Dobrý den,

   volil bych Eltrinex LS500 GPS. TrueCam sice také vlastní GPS, ovšem má podstatně nižší úhel záběru (130° oproti 170° v případě Eltrinex). Navíc, pokud je manžel pracovně zaneprázdněn, technologii Wi-Fi bude jen těžko na cestách využívat.

 15. Super, moc děkuji za odpověď, která mi moc pomohla. Jdu objednat 🙂
  Hezký den. Lenka

 16. zakoupil jsem kameru v zrcátku DVR 159 Dual, která by měla mít i funkci nočního nahrávání, avšak na záznamu není prakticky nic vidět. Nemte s tím zkušenost, nebo je to vadný kus

  • Dobrý den,
   zkuste: tovární nastavení a pak pokus opakujte, dále se podívejte, zdali máte kameru přepnutou do nočního režimu (v případě nočního natáčení), také bych zkusil změnu rozlišení, také nepočítejte s tím, že budete mít kvalitní obraz, vidět půjdou pouze dobře osvětlené a blízké objekty (např. automobil apod.).

 17. Dobrý den co si myslíte o kameře Navitel r1000? Vybírám mezi R1000 a TrueCam A5s. Dekuji

  • Dobrý den,
   záleží, co od kamerky očekáváte primárně. Po stránce kvality obrazu jsou na tom oba modely stejně. Největší rozdíl vidím v šířce záběru: NAVITEL R1000 zabírá úhel 165° a lze kamerkou dokonce otáčet o 360 stupňů, kdežto TrueCam A5 zabírá nějakých 110-130 stupňů. Čili pokud chcete, aby kamera zabírala co nejvíce prostoru, je NAVITEL lepším řešením.
   TrueCam má ale oproti NAVITELu větší obrazovku. Je tedy na vás, čemu dáte přednost.

 18. Děkuji za vynikající srovnání 🙂

  Okomentujte