Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Nejlepší navigace do auta 2024. Jak si vybrat navigaci?

Navigace do auta nám na cestách ušetří spoustu času, starostí a peněz. Pokud nevíte, jakou navigaci si pořídit, doporučujeme vám nový test navigací. Nechybí základní modely ani dražší a vybavené GPS.

Jaká je tedy nejlepší? Absolutním vítězem se stala navigace TomTom GO Superior 7.

Nejlepší celkově

Nejlepší navigace do auta. Velký displej, šikovné funkce včetně informací pro parkování a upozornění na radary.

Nejlepší cena/výkon

Cenově dostupná GPS navigace do vašeho vozu. Doživotní aktualizace map, databáze radarů a podpora RDS TMC.

Levný TIP

Levná a jednoduchá navigace, která se snadno ovládá. Ochranné pouzdro v balení.

Nejlepší navigace do auta

Recenze TomTom GO Superior 7 – nejlepší navigace z celého testu

TomTom GO Superior 7 - navigace do auta Pro náročné

Úhlopříčka displeje: 7” | Rozlišení displeje: 1 280 × 800 px | RDS-TMC: ? | Bluetooth: ano | Podpora paměťových karet: ne | Hmotnost: 400 g | Cena: 8 500 Kč

Klady
  • Velký displej s velkým rozlišením
  • Praktické funkce
  • Doživotní aktualizace evropských map
  • Wi-Fi, Bluetooth
  • Jízdní pruhy, místa k zaparkování a radary
  • Navigace do auta v češtině včetně hlasu
Zápory
  • Vyšší cena

To nejlepší na trhu momentálně představuje navigace do auta TomTom GO Superior 7. Do čela žebříčku ji vyšvihlo několik z jejích klíčových funkcí. Začít můžeme třeba velkým displejem s úhlopříčkou 7” a rozlišením 1 280 × 800 px. Ovládání displeje je pochopitelně dotykové. Paměťové karty sice s touto navigací kompatibilní nejsou, k dispozici ale budete mít štědré interní úložiště o velikosti 32 GB.

Navigace do auta TomTom GO Superior 7 je vybavena celou řadou pokročilých funkcí. Patří k nim například ovládání hlasem, hlášení radarů či intuitivní navádění jízdními pruhy. Reproduktor dosahuje takového výkonu, aby vám žádná instrukce neunikla ani přes okolní hluk. Navigace je kompatibilní s operačními systémy Android i iOS. Je vybavena Bluetooth, Wi-Fi i USB připojením.

V balení naleznete kromě samotné navigace rovněž i kabel a držák. Mapy podporují 3D formát, takže si můžete lépe vizualizovat jednotlivé prvky na své cesty (budovy a podobně). Navigace také umožňuje doživotní aktualizace map, takže vás na cestě nic nepřekvapí. Funkčně nemá tato navigace do auta žádnou chybu, počítejte ale s vyšší pořizovací cenou.

Recenze TomTom Go Classic 5″ – TOP poměr cena/výkon

navigace do auta TomTom Go Classic recenze Zlatý střed

Úhlopříčka displeje: 5” | Rozlišení displeje: 480 × 272 px | RDS-TMC: ano | Bluetooth: ano | Podpora paměťových karet: ano | Hmotnost: 201 g | Cena: 3 500 Kč

Klady
  • Poměr cena/výbava
  • Podpora RDS TMC
  • Doživotní aktualizace map
  • Databáze radarů
  • Čeština
Zápory
  • Menší rozlišení displeje

Navigace do auta TomTom Go Classic 5″ patří u českých motoristů k nejoblíbenějším. Za příjemně nízkou cenu nabízí doživotní aktualizace map, aktuální dopravní hlášení i kompletní českou lokalizaci.

Potěší podpora Bluetooth, Wi-fi i paměťových karet. Vnitřní paměť pojme až 16 GB dat. Kromě podrobné mapy České republiky navigace zahrnuje také všechny ostatní evropské země. Veškeré informace vidíte na dotykovém displeji s úhlopříčkou 5”. Rozlišení je pouze 480 × 272 pixelů. Běžným řidičům však zcela dostačuje.

Výbava zahrnuje RDS TMC, tedy přijímání informací o aktuální dopravní situaci, pomoc při řazení do jízdních pruhů či databázi radarů. Upozornění na měření rychlosti je ovšem omezené pouze na měsíc, poté si musíte službu dokoupit. Potěší i kompletní česká lokalizace. Bez obtíží si připojíte také svůj mobilní telefon. Navigace TomTom Go Classic 5″ dokáže předčítat třeba doručené textové zprávy, případně z telefonu kopírovat oblíbené trasy.

Recenze Navitel E700 – pro nenáročné

Recenze Navitel E700 Levný základ

Úhlopříčka displeje: 7” | Rozlišení displeje: 800 × 480 px | RDS-TMC: ne | Bluetooth: ne | Podpora paměťových karet: ano | Hmotnost: 200 g  | Přibližná cena: 2 500 Kč

Klady
  • Vynikající poměr cena/výkon
  • Aktualizované mapy celé Evropy
  • Velký a přehledný displej
  • Jednoduchá ovladatelnost
  • Ochranné pouzdro v balení
Zápory
  • Bez RDS-TMC
  • Chatrnější držák
  • Chybí nabíjecí adaptér do sítě 230V

Pro občasné motoristy, kteří nejezdí denně, ale vytáhnout auto občas na dovolenou k moři nebo si pronajmou chatu u vody  doporučujeme navigaci Navitel E700 Lifetime, kterou pořídíte za pěkné peníze a na oplátku získáte solidní přístroj se slušným servisem. Během používání Navitelu budete používat 7palcový dotykový TFT displej s rozlišením 800 × 480 pixelů. Obrazovka je tedy dosti velká a přehledná natolik, abyste se na jejím podkladě dobře a komfortně orientovali

Kromě dotykového zadávání oceníte hlasové pokyny, které tahle mašinka ochotně registruje. Tento stroj dokáže navolené trasy rychle vypočítat, zná vizuální instrukce a řidiči vypomáhá skrze asistenta jízdních pruhů. Automobilová navigace dokáže kromě toho upozornit na radary a přítomnost zpomalovacích prahů. Uvnitř klepe 256 MB RAM, jež se starají o plynulý chod a rychlý výpočet trasy bez zdlouhavého čekání. Konstrukčnímu zpracování nechybí ani miniUSB port a 3,5 mm audio jack pro běžná sluchátka nebo slot pro 32 GB paměťovou kartu.

Očekávat můžete mapy států Evropské unie včetně Ruska a Kazachstánu s doživotní aktualizací. Auto navigace se dodává s držákem do auta, datovým kabelem, napájecím adaptérem do vozidla a ochranným pouzdrem. Navitel E700 Lifetime patří mezi nejlepší levné navigace do auta.

Nejprodávanější navigace do auta

Jak vybrat navigaci do auta

Rozdělení GPS navigací

Základní dělení GPS navigací je na chodecké a automobilové. Mezi nimi pak naleznete různé hybridní typy, jako navigace pro motorkáře nebo pro cyklisty, které vycházejí z výše uvedených dvou systémů, jen jsou navíc například vodotěsné nebo uzpůsobeny k ovládání v rukavicích.rady jak vybrat navigaci do auta

Automobilové lze dále rozdělit na přenosné navigace a na zabudované palubní systémy. Druhé jmenované mají výhodou v plnohodnotné integraci do designu interiéru a bývají napojeny na ostatní systémy automobilu. Na druhou stranu jsou často výrazně dražší a mohou být zastaralé. Vývoj spotřební elektroniky se totiž pohybuje výrazně rychleji než samotný vývoj automobilů. Přenosnou navigaci můžete navíc použít i při cyklistice nebo pěších cestách.

V současné době jsou také velmi populární navigační aplikace pro mobily. Ty jsou výrazně levnější než klasická navigace, a některé jsou dokonce dostupné zdarma. Je však třeba si dát pozor na to, že některé nefungují bez připojení k internetu. Rovněž nejsou ideálním řešením pokud vůz používá více řidičů, neboť navigaci můžete sdílet s kýmkoli, zatímco osobní telefon nikoli. Další nevýhodou aplikací je, že se jejich provozem telefony docela rychle vybíjí. Kromě toho se mohou přepnout do pozadí pokud vám zrovna někdo zavolá, což třeba na křižovatce není zrovna ideální.

Abychom však jen nehanili, kvalita některých mobilních navigací je dnes velmi vysoká a pro řadu řidičů může být tato volba naprosto dostatečná. Zejména pokud cestují pouze párkrát do roka. Zpět ale ke klasickým automobilovým navigacím.

Navigace do auta s kamerou

Na trhu existuje početné zastoupení GPS navigací, které mimo navádění zvládnou během jízdy pořizovat videozáznam včetně zvukové stopy z kabinového prostoru. Taková funkce je výhodná především z hlediska dokazování: přímo na místě můžete policistům prokázat, jak dopravní nehoda vlastně vznikla. S trochou nadsázky se dá konstatovat, že díky funkci natáčení se můžete vyhnout soudním tahanicím a smyšleným obviněním. Pokusů o pojistný podvod se na silnicích objevuje stále dost.

Vestavěná navigace do auta

Pokud máte štěstí nebo slušně vybavený automobil, palubu vašeho mazlíčka může zdobit vestavěná navigace. Zjednodušeně řečeno se jedná o zabudovanou obrazovku ve vašem vozidle, kterou můžete ovládat buď dotykem, chytrým telefonem nebo pomocí tlačítek kolem. Mezi nesporné výhody této formy navigace patří pohodlné ovládání, častokrát výrazně větší displej a napojení na ostatní systémy. Nemusíte ani řešit otázku nabíjení a tím předejít manipulaci s přívodním kabelem. V neposlední řadě zůstane vaše čelní sklo a zorné pole nedotčeno.

Vestavěné navigace mají tedy řadu výhod, ovšem nevýhod existuje také poměrně dost. Tyto navigace stojí zpravidla podstatně více než jejich externí konkurenti. Cena vestavěné GPS se může vyšplhat klidně i na několik desítek tisíc korun. Dalším negativem je bezesporu nemožnost rychlé odinstalace zařízení. Zlodějíčkové chodí všude, a tak se vaše navigace může velice rychle stát jejich kořistí. Pak na vás čeká klasický kolotoč – policie, pojišťovna, další výdaje za nákup.

vestavěná gps

Poslední průzkumy naznačují, že oblíbenost vestavěných navigací spíše klesá. Pokud si už řidiči nekoupí klasickou navigaci do auta, raději sáhnou po svém chytrém telefonu. Všechno je ale samozřejmě otázkou peněz. Jinak se bude používat vestavěná GPS uvnitř staršího Fordu za 200 tisíc a úplně jinak tomu bude uvnitř Mercedesu za cenu rodinného domu.

Užitečné navigační a vyhledávací funkce

Funkce
Asistent řazení do pruhů: Pomáhá se zařadit do správného pruhu před křižovatkou. V dostatečném předstihu víte, kdy a kam se máte napojit nebo odbočit.
Náhledy křižovatek: Tato funkce usnadňuje orientaci na křižovatkách. Budete lépe zvládat komplikované dopravní situace – bez zmatku a stresu.
Ukazatel rychlosti: Během jízdy uvidíte značku s maximální povolenou rychlostí. V případě překročení budete upozorněni jak graficky, tak zvukově.
3D mapy: Zatraktivní obraz skrze 3D zobrazení terénu nebo budov, ale pro běžnou navigaci nejsou nezbytně potřeba.
Fulltextové vyhledávání: Tato funkce řidiči pomůže v případě, kdy zná pouze název, ale už ne celou adresu. Jde o tzv. “našeptávač”.
Hlasové ovládání:  Komfortní a bezpečný způsob ovládání GPS navigace. Není potřeba nic mačkat.
Plánování trasy: Komfortní způsob navolení trasy podle vlastních kritérií. Vyberte si nejrychlejší nebo nejkratší cestu, po dálnici nebo vedlejších komunikacích. Lze vybrat i body, kudy nechcete jet.
Body zájmu: Funkce, která vás včas informuje o čerpací stanici, restauraci, hotelu, obchodním domě a tak dále. Praktická věc pro místně neznalé.
Dopravní informace: Získejte informace o blížící se koloně, aktuální dopravní situaci či dopravní nehodě.
Upozornění na kamery: Skrze pravidelné aktualizace vaše GPS zná místa, kde jsou umístěny statické radary. Na jejich přítomnost budete včas upozorněni.

Cena a značka

Většina lidí vybírá navigaci podle ceny, kterou jsou ochotni do ní investovat. Na stanovení finančního stropu není nic špatného, neboť rychle zúží samotný výběr. Kvalitní přístroje pořídíte již do 3 000 Kč. Dokáží naplánovat několik různých tras (nejkratší, nejrychlejší, nejekonomičtější), spočítají přibližnou dobu jízdy a zbývající vzdálenost a umožní uložit oblíbené destinace. Dražší modely se pak liší zejména velikostí displeje, nabídkou funkcí a rozsahem map. Hlavní je, aby vám vyhovovalo zobrazení trasy, ovládání a abyste si s navigací navzájem rozuměli.

Na trhu navigací do auta existuje spousta známých i neznámých značek, proto jsme vybrali několik nejznámějších, o kterých si něco krátce povíme. Mějte na paměti, že výběr solidní značky představuje důležité rozhodnutí. V budoucnu by se vám nákup neznámého produktu nemusel vyplatit. O navigační software je totiž nutné se pravidelně starat a mapy jednou za čas aktualizovat. Na českých i světových silnicích dochází k budování nových cest, které vám mohou ušetřit čas a peníze za pohonné hmoty.

Garmin

Společnost Garmin založil v roce 1989 Gary Burrell a Min Kao, kteří se společně pustili do vývoje leteckých, námořních, outdoorových a automobilových navigačních přístrojů využívajících GPS. V současné době se věnují téměř všem typům navigačních přijímačů, mezi nimiž nechybí ani speciální zařízení pro hráče golfu. Největší výrobní závod se nachází ve městě Sijhih na Tchaj-wanu. V České republice Garmin prodává přes dvě stovky navigací.

TomTom

Světově uznávaná nizozemská společnost TomTom se od roku 1991 soustředí na výrobu automobilových navigací, sporttesterů a navigačního software pro PDA a mobilní telefony. V roce 2017 sice oznámila opuštění segmentu fitness hodinek a trackerů, o to víc pak stoupla kvalita jejich produktů. Pokud dnes někdo vysloví TomTom, každý si hned vybaví GPS navigaci. V České republice společnost TomTom prodává hodně přes stovku GPS navigací do automobilu.

Mio Technology

Mladá společnost Mio Technology byla založena teprve v roce 2002, a již od té doby má pobočky po celém světě. Mio uvidíte ve Velké Británii, Polsku, ale také v Číně, americké Kalifornii a další padesátce zemí. Mio patří na poli GPS autonavigací mezi světovou špičku a je zároveň třetí největším výrobce satelitních navigací. Český trh nabízí necelou stovku produktů této uznávané značky.

Navitel

Společnost Navitel patří mezi osvědčené vývojáře navigačních systémů pro automobilový průmysl, který si postupně buduje slušné uživatelské zázemí. Do portfolia produktů spadají GPS navigace, záznamové kamery do auta, navigační tablety nebo kombinovaná zařízení obou platforem. Řidičům po celém světě pak pomáhá jejich multiplatformní a vícejazyčný navigační software Navitel Navigator, jehož služby se neustále zdokonalují a rozšiřují.

Modecom

Mladá společnost Modecom se kromě automobilových navigací soustředí na vývoj smartphonů, notebooků, paměťových karet, reproduktorů a příslušenství pro počítačové hráče. Byla založena v roce 1999 v Polsku a vyniká svojí kvalitou a neotřelým designem. Ačkoliv nepatří mezi ty nejznámější, výrobků Modecom se není třeba obávat. Nabízí kvalitu za rozumné ceny.

Mapové podklady

Naprosto nejdůležitějším parametrem při nákupu navigace jsou mapy. Je skvělé, že přístroje mají řadu doplňkových funkcí (např. prohlížeč fotografií nebo přehrávač hudby), ale pokud vás nedovedou na místo určení, jsou k ničemu.

Hlavním parametrem zde je míra a detailnost pokrytého území. Budete cestovat pouze po ČR, po Evropě, nebo i na dalších kontinentech? Zjistěte si proto, zda jsou v navigaci nahrané mapy všech zemí, kterými chcete projíždět, a kolik obsahují detailů a doplňkových informací. Některé části mapy mohou být totiž pokryty velmi řídce a naleznete na nich například pouze dálnice a silnice první třídy. Jiné vás naopak dopraví až ke konkrétnímu číslu popisnému.

Aktualizace

Další věcí, kterou je třeba si pohlídat je aktuálnost map. Pokud je mapa několik let stará s radostí vás povede rozbitými okreskami, zatímco vy budete z okýnka smutně koukat na nově postavenou dálnici vinoucí se o pár set metrů vedle.

Pravidelné aktualizace jsou občas výrobci nabízeny zdarma. U jiných modelů si za doživotní aktualizace (tzv. Lifetime) můžete připlatit při nákupu. U dalších si naopak nové mapy musíte neustále dokupovat zvlášť. Není však nezbytné mapy aktualizovat při každém novém vydání. Bohatě postačí jednou za rok či dva.

Protože aktualizace mohou být poměrně drahé (i v řádu tisícikorun) a ve výsledku za ně tak můžete zaplatit více než za samotný přístroj, doporučujeme hledat modely s alespoň nějakou formou bezplatné aktualizace, případně si je pořídit hned při nákupu.

ZÁKLADNÍ TYPY MAP
Lokální: Pouze Česká republika
Regionální: Česká republika a vybrané okolní státy
Evropa: Kompletní mapy všech evropských zemí
Svět: Dle typu mohou obsahovat všechny zmapované země světa

Doplňkové funkce

Doplňkové funkce (přehrávač hudby a videí, průvodce či slovník) jsou u navigace opravdu jen doplňkové, neboť v současné době je jimi vybaven téměř každý chytrý telefon, přičemž je zvládají mnohem lépe. Proto doporučuje tento parametr příliš neřešit.

Software a menu

Mapy by z grafického hlediska měly vypadat hezky a přehledně, stejně jako samotné menu. Ovládání musí být pohodlné, rychlé, snadno přístupné a vy se v navigaci musíte dokázat bez zaváhání vyznat. Další vlastností, která někomu může přijít důležitá, je způsob namluvení hlasových pokynů. Je příjemnější a snadněji pochopitelné, když na vás přístroj mluví smysluplně a plynule.

Některé navigace nabízejí i RDS-TMC nebo živé dopravní zpravodajství, což jsou aktuální informace z dopravy, doplněné například o počasí nebo upozornění na radary.

Hardware

Pokud jde o velikost displeje, platí čím větší, tím lepší. Stejně jako u jeho rozlišení. Základní velikostí je 4,3“ a její hlavní výhodou je dobrá skladnost. O něco větší 5“ přístroje rovněž nezaberou příliš místa, ale přitom mají větší písmo a umožňují rychlejší a snadnější orientaci. Pro řidiče, kteří potřebují mít dokonalý přehled o trase, pak existují 6“ a větší navigace, které však v menším autě mohou působit nemotorně. Nejmenší přístroje s úhlopříčkou 3,5“ se kupovat příliš nevyplatí.

navigace - hardware

Výkon procesoru již tak důležitý není, nicméně dlouhý výpočet trasy u nevýkonných modelů může být dosti otravný a v některých případech při změně trasy během jízdy dokonce velmi frustrující.

Do hardware patří rovněž zpracování držáku. Ten může být buď základní nebo aktivní. První je vhodný pro občasné používání navigace a umisťuje se na čelní sklo nebo palubní desku. Druhý typ je dražší a oproti klasickému typu napájí a dobíjí baterii navigace, takže vás neotravuje žádný zbytečný kabel. Navíc má snazší upevnění a hodí se tak pro každodenní provoz. U držáku platí, že čím menší bude, tím méně bude překážet. Na druhou stranu je důležité, aby pevně držel a nepadal.

V neposlední řadě se zajímejte také o kvalitu zpracování přístroje či výdrž baterie (která je důležitá v případech, kdy doma zapomenete nabíječku nebo pokud chcete navigaci použít na pěší tůru).

Držáky navigací

Pokud hledáte nějaký vhodný držák navigace do auta, na trhu existuje velké množství druhů, které se liší svojí kvalitou a samozřejmě i cenou. Většina navigací má však již v základu přibalen držák nebo nějaký úchyt. Po tomto příslušenství se tedy dívejte spíše poté, co dojde k nenávratnému poškození originálního kusu. Dbejte hlavně na to, aby byl nový držák kompatibilní s vaší GPS (aby pasoval).

Kam navigaci umístit

Silniční zákon praví, že řidiči motorového vozidla nesmí nic bránit ve výhledu. Pokud se tak stane, policie může řidiči udělit pokutu ve výši až 2 000 Kč. Navigaci je tedy vhodné umístit na takové místo, aby vám nebránila ve výhledu. Správným umístěním ušetříte peníze a zvýšíte vlastní bezpečnost včetně bezpečnosti ostatních účastníků silničního provozu včetně chodců.

Navigace pro kamiony

Ačkoliv jsou se všemi úskalími řidiči kamionů srozuměni, stále mnoho z nich využívá běžné navigace určené osobním automobilům. Nedělají ale dobře, protože je taková navigace může navést i na místa, kam obří a těžké trucky ze zákona nesmí. Řeč je zejména o silničních omezeních, která se týkají nákladních vozidel nad 7,5 tun. Řidičům velkých kolosů jednoznačně doporučujeme koupit GPS navigace pro kamióny.

Speciální navigace vám totiž nabízí vyplnění rozměrů a hmotnosti vozidla, tudíž vás šipka nikdy nezavede tam, kudy neprojedete. Zapomeňte na nízké mosty, objížďky nebo zákazy vjezdu pro kamióny. Právě tohle je stěžejní vlastnost takové navigace, která ovšem patří mezi zcela zásadní.

Navigace pro motorku

Navigační trh nezapomíná ani na milovníky rychlých kol. Navigace pro motorku se vyznačují především svými kompaktními rozměry, jednoduchým ovládáním a vyšší odolností. Taková kvalitní GPS navigace váží jen malý zlomek, její displej nabízí panel lehce nad 4“, přijímá pokyny i přes nasazené rukavice a konstrukce odolá slunci, dešti a mrazu. Za pozornost stojí výborný a cenově dostupný model Navitel G550.

GPS na motorce

Navigace pro cyklisty

Od GPS pro motorky se zpravidla nijak výrazně neliší. Vášniví cyklisté mohou očekávat bytelné zpracování, které si poradí s prachem a vlhkostí, menší dotykovou obrazovku a mnohem podrobnější mapy. Navigace pro cyklisty dokáží zobrazit kdejakou pěšinku, cestičku nebo nezpevněný výšlap.

Nejen z tohoto důvodu jsou ideální také pro další sportovní vyžití, jako třeba horskou procházku či populární geocaching. Zakoupení takového přístroje tedy představuje zajímavou investici, ze které mohou mít radosti i další rodinní příslušníci.

Kde dobře nakoupit

Pokud si kladete otázku, kde sehnat levně navigaci do auta, ideální řešení nabízí Heureka. Na jednom místě najdete spoustu zajímavých navigací, které jsou prověřeny spokojenými a nespokojenými uživateli. Podle hodnocení zákazníků si vyberte ten nejlepší e-shop, ve kterém utratíte nejméně peněz a svého zboží se dočkáte během krátké doby.

Koupě navigace z bazaru

Mimo prověřených e-shopů lze kvalitní navigaci nakoupit také z druhé ruky, tedy z bazaru. I tato varianta není vůbec špatná a v některých případech můžete narazit na zachovalou nebo úplně novou GPS navigaci. Zatímco otázka peněz svědčí ve váš prospěch, mnohem hůře je na tom spolehlivost prodané navigace a případná reklamace. Dobře tak zvažte, zdali se vám takové riziko vyplatí podstoupit. Doporučit můžete návštěvu serveru Bazos.

Montáž navigace do auta

Po zakoupení navigace na vás čeká její montáž. Nemusíte mít obavu, že byste instalaci nezvládli – zvládne ji skutečně každý. Ono vlastně ani nejde o instalaci jako takovou. Prostě vybalíte displej, připevníte konstrukci k dílům a přísavce na čelní sklo, zastrčíte napájecí kabel a můžete vyrazit na cestu.

Před prvním vyjetím novým majitelům doporučujeme si GPS navigaci vybalit ještě doma poblíž Wi-Fi připojení. Systém bude nepochybně potřebovat aktualizovat novými mapami a informacemi, takže proč bezplatný servis nevyužít. Ze zkušenosti také radíme nenechávat nabíječku doma, protože naprostá většina navigací bez externího zdroje moc dlouho nevydrží (velký displej, hledání satelitů…).

Montáž vestavěných navigací může být trošku náročnější. Takovou instalaci doporučujeme spíše zručnějším a znalejším uživatelům, neboť je nutné připojit elektrické kabely k systému vozidla. Právě tam může dojít k nesprávnému připojení, poškození nebo dokonce zkratu.

Závěr

Ačkoli je GPS navigace výborný pomocník na cestách, nesmíme zapomínat, že nejde o neomylný přístroj. Nad pokyny z navigačního přístroje je proto nutné stále přemýšlet a porovnávat je se skutečností. I když budete mít zcela nejnovější mapy, stále se mohou vyskytnout určité dopravní situace, které lépe vyřešíte zdravým rozumem.

Zdroj:

Auto
Lifewire
Chytryvyber

Oblíbené navigace do auta dle recenzí uživatelů

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.8 (266 hlasů)

Autor článku

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář
Uživatel
Petr (29. 7. 2018 19:07)

Nejhorší navigace s níž jsem se dosud setkal je navigace v VW Tiguan! S toutu navigací dokážete bloudit po celé evropě bez naděje k nalezení cíle. Jakákoli free navigace v levném čínském mobilu je lepší (a navíc 10x levnější).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář