Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Nejlepší autochladničky 2023. Uchovávejte jídlo čerstvé na cestách

16. 2. 2023 aktualizováno

Rádi cestujete? Chystáte se v létě na dovolenou autem nebo o víkendu na chalupu? Pak je autochladnička to, co vám nesmí chybět. Vybrali jsme pro vás ty nejlepší lednice do auta letošního roku. Nejnáročnější nadchne vítěz srovnání Compass 50l 230V/12V.

Náš tip

Ať už vybíráte zájezd letecky nebo autem, s cestovkou je to vždy o trochu jednodušší. Nejlepší cestovní kanceláře podle redakce Testado.cz najdete v našem článku.

Začneme zlehka výběrem tří nejlepších autochladniček do auta. Pokud byste si chtěli autoledničku vybrat sami, v sekci Jak vybrat autochladničku se dozvíte všechny podstatné informace, které vás provedou výběrem krok po kroku.

Nejlepší celkově

Chladicí box do auta střední třídy, který zvládne chladit i ohřívat.

Nejlepší cena/výkon

Funkce chlazení i ohřívání. Praktický design umožní napájení 12 V i 230 V.

Nejlepší levný

Kompaktní lednice do auta, která zvládne i delší cesty na dovolenou.


Nejlepší autochladničky

Recenze Compass 50l 230V/12V – nejlepší autolednice celého testu

Compass 50l 230V Pro náročné

Hmotnost: 10,88 kg | Objem: 50 l | Chladící účinek: 20 °C | Příkon: 60 W | V × Š × H: 42 × 61,5 × 30,8 cm | Cena: 4 300 Kč

Klady
 • Velký objem
 • Připojení do auta i do elektrické sítě
 • Nabízí možnost ohřevu do 65°C
 • Kolečka i madlo pro lepší manipulaci
Zápory
 • Menší výkon chlazení

Lednice do auta Compass je vhodným řešením pro většinu zákazníků. Potraviny udrží poživatelné i na dlouhých cestách – což z ní dělá ideálního společníka na dovolenou. Ochladit potraviny zvládne až o 20 °C oproti okolnímu vzduchu. Výhodou je také možný ohřev až na 65 °C. Pokud tak budete chtít převážet teplé jídlo, nebude to pro vás znamenat sebemenší problém.

Díky poměrně velkému vnitřnímu objemu můžete do Compassu naskládat i dvou litrové lahve, případně spoustu plechovkového piva. Využití tohoto objemu si najde každý po svém. Pro lepší výsledky se doporučuje vkládat již předchlazené potraviny. Tím se zabrání zbytečnému ohřívání vnitřního prostoru lednice. Její provoz tak bude také mnohem úspornější.

Váha této chladničky do auta je skoro 11 kilogramů. Aby se s ní lépe manipulovalo, je vybavena madlem podobně jako cestovní kufry a také kolečky. Nemusíte se tak s ní tahat. Pohodlně si k autu nebo od něj celou ledničku povezete. Pozor dávejte jen na to, abyste otřesy neponičili především nápojové obaly uvnitř ledničky.

Recenze Sencor SCM 3224BL – autochladnička s praktickým designem

Autochladnička Sencor SCM 3224BL srovnání Zlatý střed

Hmotnost: 8 kg | Objem: 24 l | Klimatická třída: 10 °C do 32 °C | Příkon: 60 W | V × Š × H: 44 × 40 × 31 cm | Cena: 2 290 Kč

Klady
 • Praktický design
 • Funkce chlazení i ohřívání
 • Napájení 12 V i 230 V
 • Jednoduché ovládání
 • Úložné kapsy po stranách
Zápory
 • Vyšší hmotnost

Praktická autochladnička Sencor SCM 3224BL na první pohled zaujme efektní barevnou kombinací. Černý základ osvěžují modré doplňky. Chlazená část nabídne objem 24 litrů. Rozšiřuje ji trojice vnějších kapes na drobné předměty nebo trvanlivé potraviny, které nevyžadují nižší teploty.

Bezkartáčový motor s příkonem 60 W dokáže udržovat teplotu v autochladničce o 16 až 18 °C nižší proti teplotě okolí. Napájení volitelně zajistí 12V adaptér v automobilu nebo klasická zásuvka na 230 V. Při napájení z autobaterie oceníte ECO režim. Díky omezení maximálního výkonu výrazně sníží spotřebu.

Testovaná chladnička do auta Sencor nemusí pouze chladit. Dokáže potraviny také ohřívat. Teplotní limit dosahuje až 60 °C! Režim i výkon jednoduše ovládáte pomocí malého tlačítkového panelu s LED indikací. Nevýhodou je pouze vyšší hmotnost. Naopak oceníte bezpečnostní pojistky proti samovolnému otevření či zavření víka.

Recenze Guzzanti GZ 24A – lehká a skladná autochladnička

Guzzanti GZ 24A autochladnička Levný základ

Hmotnost: 5,1 kg | Objem: 24 l | Chladící účinek: 20 °C | Příkon: 53 W | V × Š × H: 43,2 × 37,5 × 27,5 cm | Cena: 1 900 Kč

Klady
 • Chlazení i ohřev
 • Možnost zapojení do elektrické sítě
 • Kompaktní rozměry
 • Nízká hmotnost
Zápory
 • Hlučnost

Lednička do auta Guzzanti GZ 24A nabídne chlazení potravin s rozdílem až 20 °C oproti okolní teplotě vzduchu. Pokud byste chtěli převážet teplé jídlo, můžete tuto autoledničku zapnout do módu ohřevu a získat tak vnitřní teplotu až 55 °C. Indikaci chlazení či ohřevu obstará barevná kontrolka – zelená indikuje chlazení, červená pak ohřev. Je jasné, že taková teplota se nehodí na dlouhé uchovávání opravdu horkých jídel. Na převoz oběda, aby si udržel správnou teplotu, to však bude bohatě stačit.

Díky poměrně dobře těsnícímu víku dosahuje Guzzanti dobrých výsledků a potraviny v něm uschované vydrží studené a poživatelné. Zároveň také udrží nízkou teplotu i desítky minut po odpojení od elektrické energie. Abyste dosáhli ještě lepšího efektu chlazení, doporučujeme vkládat do přenosné lednice již nachlazené potraviny. Díky tomu se vnitřní část nebude zahřívat. Potraviny proto vydrží déle i v teplejším počasí, navíc bude menší i výsledná spotřeba energie.

Díky kompaktním rozměrům není problém autolednici pohodlně přenášet do a z auta. Lednice váží něco málo přes pět kilogramů, což není vůbec mnoho a přenést ji zvládne prakticky každý. Vnitřní objem 24 litrů by měl na občasné pikniky či kratší cesty dostačovat, na dlouhé dovolené již budete muset sáhnout po jiném chladicím boxu.

Nejprodávanější chladničky do auta

Jak vybrat autochladničku

Jestliže se vám nelíbil ani jeden z produktů, který jsme pro vás vybrali my, pak věnujte sekci, jak vybrat autochladničku, velkou pozornost. Abyste v případě výběru nešlápli vedle. Při dobrém zacházení vám lednička do auta může vydržet opravdu dlouho a bude vaším cenným společníkem při cestování.

To nejzajímavější na trhu chladniček do auta jsme si už představili. Pojďme se nyní zamyslet nad tím, jak vlastně takový produkt správně vybrat. Co je velmi důležité a nad čím naopak můžete mávnout rukou?

Typy autochladniček

 • pasivní
 • absorpční
 • termoelektrické
 • kompresorové

Pasivní autochladnička

Tento typ autolednice se vyznačuje bezkonkurenčně nejnižší pořizovací cenou na trhu. Setkat se můžete s dvojím typem. Jeden je klasická termotaška, druhým typem pak bude box. Velkou výhodou tohoto typu lednice do auta je fakt, že není závislá na elektrické energii – nepotřebuje žádný zdroj napájení. Nevýhodou ovšem je, že nedokáže chladit nikterak účinně, a hlavně po velmi krátkou dobu.

Chlazení probíhá uvnitř termotašky nebo boxu za pomoci předem zmražených vložek, uvnitř kterých se nachází kapalina. Ta v mrazáku zmrzne a v pasivní autochladničce díky izolaci udržuje nižší teplotu. Je jasné, že to s pasivním chlazením nebude žádné terno a náchylnost vůči okolní teplotě bude obrovská. Je to ale vyváženo nízkou hmotností a minimální pořizovací cenou.

Jestliže potřebuje na krátkou vzdálenost převážet potraviny či cokoli jiného, co musí být v chladu, bohatě si s pasivní autochladničkou vystačíte. Na delší cesty, nebo účinnější chlazení je lepší si vybrat některý z následujících typů.

Autochladnička - Test a rady jak vybrat

Absorpční autochladnička

Absorpční přenosná lednice funguje na jednoduchém principu odvodu tepla za pomoci plynu a kapaliny. Uvnitř chladničky dochází k rozpouštění plynu v kapalině, čímž dochází k ochlazení vnitřku lednice. K tomu, aby se plyn ve vodě rozpustil, je totiž potřeba teplo, které si plyn bere právě z vnitřku lednice. Aby mohlo k takovému rozpouštění docházet, bude už potřeba autolednici zapojit do elektrické sítě.

Pozor si dávejte především na dostatečné odvětrávání. To je nevýhoda těchto typů autochladniček. Vzhledem k důležitosti odvětrávání se tento typ příliš nehodí do automobilů, ale spíše do obytných vozů a karavanů, kde jsme schopni dostatečné odvětrávání zařídit. V uzavřeném kufru automobilu, by totiž mohla absorpční autochladnička ohrozit zdraví pasažérů.

Mějte také na paměti, že absorpční lednička sice potraviny krátkodobě udrží chladné a poživatelné. Rozhodně ale není vhodná na dlouhé cesty případně na dlouhodobé uchovávání potravin v chlazené podobě.

Meva XC-42G - nejlepší autochladničky

Termoelektrické chladničky

Termoelektrická lednička do auta je v současné době nejnovějším, ale zároveň také nejoblíbenějším typem lednic na trhu. Její obrovská výhoda spočívá v tom, že je schopná nejen chladit, ale také ohřívat. Chlazení i ohřev zvládá až o +/- 30 °C oproti okolní teplotě. To s sebou přináší obrovskou univerzálnost použití, kterou uživatelé vždy ocení.

Svojí velikostí bývá tento typ poměrně kompaktní, vleze se tak prakticky kamkoli, kam budete potřebovat. Drobnější nevýhodou ovšem bývá fakt, že trvá dlouhou dobu, než se lednička vychladí případně ohřeje. Je vhodnější proto potraviny ochlazovat, nebo zahřívat ještě před cestou. Doporučuje se kolem 6 hodin před cestou.

Pomocí velmi dobré izolace dokáže termoelektrická lednička do auta udržet požadovanou teplotu i po odpojení od elektrické sítě. Oproti jiným typům má poměrně velkou spotřebu elektřiny, to je ale vykompenzováno nižší pořizovací cenou.

Dometic Tropicool TCX 21 - autochladničky

Kompresorová chladnička

Kompresorové autoledničky fungují na podobném principu, jako fungují klasické kuchyňské ledničky. V průběhu chlazení se mění skupenství přítomné chladící směsi. Ke změně skupenství je potřeba teplo, které si směs bere právě z chlazeného prostoru. Proto se prostor uvnitř chladicího boxu neohřívá, ale naopak chladne – všechno přebytečné teplo se totiž spotřebovává.

Nesporná výhoda tohoto typu je obrovský výkon, který zvládá chladit i v extrémních podmínkách. Pro co nejlepší výkon disponují některé kompresorové chladničky také baterií, pomocí které může i po odpojení od sítě docházet k přeměnám skupenství. Samozřejmě ale již po omezenou dobu.

Je potřeba zdůraznit vysokou hmotnost i nekompaktní rozměry chladniček. Celý systém chlazení atd. je zkrátka příliš těžký a neforemný, proto se kompresorový typ nedoporučuje na časté přenášení sem a tam. Někoho by mohla překvapit také poměrně vysoká pořizovací cena.

Autochladnička - Test a rady jak vybrat

Přihrádky v autě

Toto je bod, který jsme neuvedli hned na začátku, ale je fajn se o něm zmínit. Jestliže je vaše vozidlo vybavené klimatizací, je také možné, že klimatizace je zavedena i do přihrádek, např. u spolujezdce. Díky tomu se v nich udržuje příjemná teplota, která je rozhodně menší než teplota v okolí. Bylo by proto možné pití, či drobnou svačinu umístit právě do těchto klimatizovaných přihrádek, které zajistí, že budou poživatiny alespoň v částečném chladu.

Některá auta mají klimatizovaný také kufr. I to je zajímavá alternativa, ovšem je jasné, že takto klimatizované prostory nedosáhnou takové účinnosti, jako právě  autolednice. Při nečekaných událostech by šel zavazadlový prostor automobilu jistě využít, a právě proto tuto možnost raději zmiňujeme.

Jaký zvolit objem

Objem, parametr, nad kterým stojí se pořádně zamyslet. Objem u autolednice vždy vybírejte s ohledem na to, jak často budete cestovat a kolik potravin s sebou budete chtít brát. Objem chladícího boxu se pak promítne do celkových rozměrů ale také do spotřeby elektrické energie.

Takovou střední cestou se na poli chladniček do aut jeví typy s objemem okolo 30 litrů. Těch najdeme na trhu mnoho a výběr tak rozhodně není omezený. Na občasné či krátkodobé výlety se rozhodně jedná o dobrou volbu. Také pořizovací cena těchto boxů nebude tak vysoká jako u více objemových produktů.

Jestliže se ale naopak řadíte mezi velké cestovatele, kteří cestují na dlouhé výlety mimo domov, pak je pro vás lednička do auta s objemem kolem 50 litrů absolutní nezbytností, bez které se prakticky neobejdete. Na trhu nalezneme mnoho různých typů autolednic s různým objemem. Ať už vám postačí opravdu miniaturní box, nebo hledáte spíše obří ledničku do auta, rozhodně najdete mnoho alternativ. Záleží pouze na výši vašich prostředků a prostoru v autě.

 

Autochladnička - Test a rady jak vybrat

 

Jaké zvolit napájení

Nejen autolednice, ale také samotná auta mají různé zdroje napájení. Na to je třeba myslet právě v případě, že budete pořizovat novou lednici do auta. Osobní automobily mívají přípojku na 12 V, některé dodávky či užitkové automobily zase mívají přípojku na 24 V. Proto si před koupí lednice zkontrolujte, zda parametry vašeho vozu sedí k danému typu autoledničky a obráceně.

Pozornost také věnujte případné možnosti, zapojit ledničku do klasické zásuvky na 230 V. Tyto typy mají výhodu v tom, že je můžete začít chladit ještě před cestou v pohodlí domova. Případně, když přijedete například na chalupu, můžete chladničku z auta vytáhnout a napojit na elektrickou síť uvnitř. Získáte tak i miniledničku do chalupy.

Pozor si dávejte také na délku kabelu. Pokud má váš vůz vyvedenou přípojku v kufru, pak vás délka kabelu prakticky nezajímá. Jestliže budete ledničku zapojovat až u řidiče, mohl by být s délkou kabelu problém. Lze jej vyřešit prodlužovacím kabelem, ten ale zpravidla nebývá součástí balení a musel by se dokupovat zvlášť.

Chladnička do auta (s výjimkou pasivní chladniček), stejně jako všechny elektrické spotřebiče vlastnící ventilátor přirozeně vydávají hluk. Ten se pak následně měří v decibelech a my tak získáme přehled o hlučnosti daného zařízení. Co se autochladniček týče, ty mají hlučnost okolo 40 dB, což by vás během jízdy v automobilu případně při poslechu hudby nemělo nijak omezovat. Veškeré informace o tom, jak je lednice hlučná můžeme nalézt na energetickém štítku.

Pozor

Chcete autochladničku používat v autě, doma i na chalupě? Otázku různého napájení za vás vyřeší COMPASS Měnič napětí 12/230V 300W.

Hmotnost

Hmotnost není u chladniček do auta parametrem, na který byste měli hledět jako první. Není ale ani parametrem, který by se měl podcenit. Nejlehčí variantou jsou samozřejmě pasivní termotašky či chladící boxy. Jejich hmotnost je minimální a reálně tak nesete pouze váhu potravin a něco málo se musí připočítat, pokud používáte chladící vložky. Na druhou stranu ale chladící účinek je minimální.

Přenosná termoelektrická chladnička váží do 10 kilogramů a z pohledu hmotnosti se jedná o výhodnou koupi. Kompresorové chladničky jsou pak díky své povaze velmi těžké. Není proto žádným překvapením, že lze sehnat i lednice vážící kolem 20 kilogramů. Ano, auto to sice uveze ale…

Nezapomínejte na to, že to budete právě vy, kdo budete s chladničkou manipulovat. Budete ji muset přenášet z domu do auta, z auta do domu či na chalupu… Když k tomu připočtete ještě váhu potravin uvnitř chladicího boxu, můžete se dostat na opravdu vysoká čísla hmotnosti.Autolednička - Test a rady jak vybrat

Příslušenství

Když si zakoupíte autolednici, zpravidla součástí balení nebude žádné užitečné příslušenství. Někdo si řekne, že je zbytečné něco takového dokupovat, vždyť jen to jen tahání peněz z lidí. Často vám ale nejrůznější příslušenství a doplňky mohou velmi usnadnit používání chladniček a také dokážou zvýšit komfort používání a bezpečnost cestujících.

 • Ochranný obal – není to zrovna životně důležité příslušenství, avšak může vaši ledničku ochránit před nevzhlednými škrábanci nebo mechanickým poškozením. Přece jen se s chladničkou bude manipulovat poměrně často a ochranný obal může být účinné řešení její ochrany. Navíc také může mít pozitivní dopad na její celkový vzhled.
Náš tip

U žádné dražší autochladničky by podle nás ochranný obal neměl chybět.

 • Třídící koše – třídící koše jsou velmi často užitečnou pomůckou pro třídění potravin přímo ve vaší autolednici. Díky nim můžete vytvořit několik oddělených prostorů, což vám pomůže v orientaci i v rychlém hledání potravin či nápojů. Pro větší chladničky rozhodně doporučujeme třídící koše pořídit.
 • Upevnění – upevnění, někdy též upevňovací sada má za úkol přichytit lednici do auta takovým způsobem, aby byl její pohyb minimální. Tuto sadu doporučujeme zakoupit především v případě, že ledničku umístíte na zadní sedadlo. V takovém případě chladničku upevníte takovým způsobem, aby ani v případě dopravní nehody nedošlo k ohrožení zdraví posádky automobilu.
 • Uzamykatelná zásuvka – uzamykatelná zásuvku je skvělým prvkem, který zabrání kolísání přívodu elektrické energie. Pokud se lednička jakkoli hýbe, kabel nemusí vždy perfektně doléhat do zásuvky. To může způsobit zmiňované kolísání přívodu proudu.
 • Prodlužovací kabel – prodlužovací kabel se bude hodit zejména v případě, že kabel dodávaný standartně k přenosné lednici nebude dostatečně dlouhý. V takovém případě bude prodlužovací kabel jedním z řešení, jak dostat elektřinu do vaší ledničky. Nekupujte ale zase zbytečně dlouhý prodlužovací kabel. Způsobil by více škody než užitku.

Ochranný obal - Test a výběr autochladniček 2021

Energetický štítek

Energetický štítek je zdrojem cenných a často velmi důležitých informací, které vám poví něco více o fungování daného spotřebiče. Tento zdroj informací je na všech spotřebičích povinný od roku 2001. Nejedná se tedy o žádnou novinku ale už o léty ověřenou možnost předávání informací. Jaké informace tedy můžete na štítku očekávat?

Energetická účinnost – ta má hned několik tříd od A+++ po D, kde A+++ je největší energetická účinnost a D pak ta nejhorší. Každé označení má pak přidělenou svoji barvu. A+++ má zelenou, zatímco D má červenou. Barevné označení pak umožňuje zákazníkům rychlejší orientaci v rámci energetické účinnosti. Vždy byste se měli snažit o to, abyste vybírali takovou lednici, která nabídne nejlepší energetickou účinnost. Energetickou účinnost je schopnost chladničky do auta hospodařit s elektřinou. Ještě jinými slovy, jedná se o to, kolik energie potřebuje na ochlazení případně ohřátí vnitřního prostoru chladničky.

Průměrná roční spotřeba – tento údaj udává, kolik kWh se spotřebuje za průměrné užívání chladicího boxu. Přesněji kolik energie se spotřebuje za jeden rok průměrného používání. Jedná se o definovaný údaj a je proto možné, že výsledky v reálném provozu se budou trošku lišit. Neměli by se však lišit nějak výrazným způsobem.

Objem – I objem vnitřní strany autolednice musí být uvedený na energetickém štítku. Je vždy udáván v litrech. Čím větší objem budou lednice mít, tím bude větší průměrná roční spotřeba, protože se musí chladit případně ohřívat větší prostor. Alespoň ale na první pohled víte, o jak velkou lednici se jedná.

Hlučnost – o hlučnosti už jsme se v této recenzi bavili. Připomeneme si, že se vždy udává v decibelech (dB) a udává, kolik hluku autolednička do okolí vydává. Měli byste se snažit o to, aby číslovka u hluku byla co nejmenší, ačkoli většina chladicích boxů do auta nevydává nějak extra velký hluk.

Testado radí

Pokud rádi cestujete, neměli byste si také nechat ujít naše recenze na GPS navigace, díky kterým se nikde neztratíte!

Rozměr autochladničky

Když budete autoledničku vybírat, vždy se podívejte na její rozměrové parametry. Ačkoli se to může zdát jakou hloupost, příliš velká lednice může nadělat pěknou paseku. Za prvé si musíte ověřit, zda se vám opravdu vejde do kufru. Pokud jste majitelem menšího vozu, je dost možné, že se vám do něj větší chladnička nevleze.

Druhým praktickým důvodem je zamyšlení se, na co ledničku využiji. Pokud ji s sebou vezmu na opravdu dlouhou dovolenou, musím myslet na to, že v kufru bude také mnoho nejrůznější zavazadel.

Stejný problém ale může nastat také uvnitř lednice. Tedy jestli se mi do ní vejde skutečně vše, co reálně potřebuji. Na mysli teď máme hlavně větší PET lahve s pitím. Je třeba mít na paměti, že výrobce zpravidla udává vnější rozměry přenosné lednice. Zaručeně tak víte, zda se vám vejde do kufru. Jaký je ale reálný prostor uvnitř, už nevíme s takovou přesností – pokud ji samozřejmě výrobce neudává.

Je autochladnička bezpečná?

Lednice do auta je tak bezpečná, jak bezpečně s ní zacházíte. Je třeba mít na mysli fakt, že se zpravidla jedná o elektrické zařízení. Proto je potřeba s ní manipulovat dle návodu a neprovádět jakékoli úpravy, které by mohly vést k poničení kabelu.

Je dobré si zkontrolovat, zda autolednička disponuje tzv. systémem ABS. Ten měří napětí v autobaterii a v případě, že by se autobaterie vybíjela více, než by měla, případně by její napětí výrazně kleslo, systém ledničku automaticky vypne. Přece jen případně zkažený salám není takový problém, jako nepojízdné auto. Dále se ujistěte, že vámi vybraný produkt disponuje pojistkou proti zkratu nebo proti přepětí.

Během převozu myslete také na to, že je potřeba ledničku dostatečně připevnit. V opačném případě by mohla během přepravy poničit interiér vozu a v horším případě by mohlo dojít ke zranění cestujících.

 

Kolik provoz autolednice stojí

Pokud pomineme samotné pořizovací náklady autoledničky, pak se musí počítat také se zvýšenou spotřebou pohonných hmot. Přeci jen se elektřina na provoz přenosné lednice někde vzít musí. Zvýšení spotřeby paliva samozřejmě souvisí s tím, jakým výkonem lednička disponuje. Drobný vliv na spotřebu bude mít také celková váha ledničky. Na druhou stranu, pokud pojedete na dovolenou s plně naloženým automobilem, nárůst spotřeby pohonných hmot v závislosti na ledničce bude opravdu zanedbatelný.

Pokud se rozhodnete zapojit autoledničku také do klasické sítě elektrické energie, nemusíte se obávat, že zruinujete rodinný rozpočet. Tyto chladničky, které zapojíte do 230 V zásuvky, moc energie samy o sobě nespotřebují, už vůbec ne ve srovnání s klasickou ledničkou.

Kde autochladničky koupit

Možností, kde můžete autoledničku koupit je hned několik. Pokud si přesně nevíte rady případně chcete najít tu nejlevnější variantu, rozhodně vám pomůže internetový srovnávač cen Heureka. Omezený výběr pak nabízí také Lidl, kde můžete zakoupit spíše autochladničky pro nenáročné.

Další možností je zakoupit ledničku do auta v Datartu, kde by vám měl být personál schopný poradit, co by bylo nejvýhodnější pro vás. Poslední možností pak jsou nejrůznější nabídky v bazarech. Zde ale dávejte pozor, abyste vybírali ty kusy, které mají ještě stále záruku.

Nejoblíbenější značky autochladniček

Tak jako každé zboží, také přenosné lednice mají značky, u kterých víte, že dostanete skutečnou kvalitu. Tyto značky si představíme a možná se i něco nového a zajímavého dozvíte.

Sencor

Značka Sencor byla založena v roce 1969 v Japonsku. Pokud byste se pídili po překladu Sencor, můžeme tento výraz přeložit jako Tisíce srdcí. Společnost se od prvopočátku začala soustřeďovat na výrobu elektroniky. Postupně také expandovala a její výrobky se dostávaly na cizí trhy stále častěji. Velký důraz je kladen na celkový design výrobku. Totéž platí také v sortimentu autoledniček. Těch Sencor nabízí celou řadu a každý si tak může vybrat, co mu bude vyhovovat nejvíce.

sencor autochladničky

Guzzanti

Guzzanti je na trhu s nejrůznějšími spotřebiči pro domácnost již 15 let. Vznikla v Itálii a díky neotřelému, a hlavně funkčnímu designu si brzy našla své zákazníky. V současné době se nevěnuje pouze domácím spotřebičům, ale také autochladničkám. Ty nabízí v několika provedeních s různým funkčním designem. Pokud si nevíte rady, která chladící box do auta je vhodný, výběrem Guzzanti se určitě nespálíte.

Výrobník ledu Guzzanti test

Campingaz

Pokud hledáte na trhu společnost, která vám nabídne snad vše potřebné ke kempování, pak si můžete být jisti, že Campingaz vám to nabídne. Firma je na trhu již přes 70 let a neustále přichází s novými a novými inovacemi. Autochladničky od Campingaz jsou velmi oblíbené a zpravidla uspokojí i ty nejnáročnější uživatele. V případě, že vyrazíte někam na výlet, určitě vám výrobky Campingaz pomohou.

chemické WC značky Campingaz

Waeco

Waeco je synonymem pro kvalitu na poli chladící techniky. Není proto divu, že jejich chladící boxy do auta zvládají i extrémní teploty a zpravidla se vyznačují vysokou kvalitou a spolehlivostí i v podmínkách, kde mnohé jiné autoledničky selhávají. Díky mnohým oceněním a neustálým inovacím se výrobky od společnosti Waeco posouvají stále kupředu, a to včetně autoledniček, které se řadí ke špičce.

autochladnička waeco

Cena autochladniček

Ceny chladících boxů do auta se pohybují v opravdu velkém rozpětí. Záleží pouze na tom, co od ledničky očekáváte a co všechno by měla vaše autolednička umět. V rámci cenového rozpětí si uděláte obrázek o tom, kolik peněz si máte zhruba připravit, potažmo v jakém cenovém rozpětí se budete pohybovat, jestliže chcete mít tu a tamtu funkci.

Do 1 000 Kč

Do 1 000 Kč opravdu neseženete žádnou aktivně chlazenou autoledničku. Zpravidla se v této cenové relaci setkáte pouze s termotaškami nebo boxy. Do nich pak musíte dávat zmražené panely s mrazicím médiem. Rozhodně nedoporučujeme na delší cesty, hodí se spíše cestou z nákupu, kdy potřebujete zmražené potraviny udržet alespoň v částečně zmraženém stavu.

Do 5 000 Kč

Segment chladniček do auta do 5 000 Kč je nesmírně bohatý na nejrůznější typy autoledniček. Okolo 5 000 Kč dochází k přelomu mezi termoregulačními lednicemi a kompresorovými lednicemi. Těšit se můžete na kvalitnější design i materiály, které již něco vydrží. Pokud budete opravdu lednici používat často, v tomto segmentu si jistě najdete svého favorita se všemi bezpečnostními prvky, jaké lednice do auta nabízejí.

Do 10 000 Kč

Jestliže hledáte velký výkon a možnost mražení, pak je segment přenosných ledniček do 10 000 Kč tím pravým pro vás. Tyto ledničky jsou zpravidla vyráběny z odolnějších materiálů, disponují všemi bezpečnostními prvky, a ještě nabízejí vysoký výkon. Na dlouhé cesty či cesty, kdy potřebujete uchovávat cokoli ve zmraženém podobě je to ideální cenová relace.

Nad 10 000 Kč

Pokud ovšem hledáte kvalitu bez kompromisu, obrovský úložný prostor a prakticky vše, na co si vzpomenete, pak rozhodně vybírejte ledničky do auta v segmentu nad 10 000 korun. Zde si vybere i ten nejnáročnější uživatel. Pokud máte budget dostatečný, můžete dostat opravdu vysoce kvalitní chladničku do auta.

 

Chcete si prohlédnout Dometic CoolFreeze CTX 35… zapněte si krátké video v anglickém jazyce

Nejprodávanější chladničky do auta podle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 5.0 (30 hlasů)

Autor článku

Petra Kvapilová
Petra Kvapilová

Petra se zajímá o online marketing všeobecně a píše méně než by chtěla, protože jí na to u ostatních činností nezbývá čas. Pokud píše, tak hodně pro radost, třeba pohádky pro kluky nebo občas nějakou povídku. Když píše recenzi, doufá, že pomůže lidem se správnou volbou a zjednoduší jim tak rozhodování. LinkedIn

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář