Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze Navitel R200

Recenze autokamery Navitel R200

Mezi levnými kamerami do auta se v našem testu osvědčil také model Navitel R200. Tato cenově dostupná autokamera zaujme kompaktními rozměry i povedeným designem. Překvapila nás dobrá kvalita záznamu a parking režim.

Hodnocení autokamery Navitel R200

8

Velmi dobrá

Cenově dostupná kamera do auta s perfektním rozlišením a Full HD kvalitou záznamu. Kamera potěší úhlem záběru 140 °, nočním režimem, automatickým zapnutím i režimem parking. Co však chybí, je varování před radary.

Design a zpracování
9
Manipulace a ovládání
8
Funkce
7
Displej
7
Kvalita videí
9
Klady
  • Nízká cena
  • Full HD kvalita
  • Noční režim
  • G-senzor
  • Kompaktní rozměry a design
Zápory
  • Rozlišení displeje
  • Chybí varování před radary

Design a zpracování

Hledáte-li skladnou a nenápadnou kameru do auta, pak vás Navitel R200 jistě zaujme. S rozměry pouze 6,5 × 5,6 cm si ji v autě takřka nevšimnete. Tento model nás potěšil i po designové stránce. Zejména zaoblené rohy působí elegantním a stylovým dojmem. Součástí balení je i držák s přísavkou na čelní sklo, jenž umožňuje snadnou a rychlou instalaci kamery. Díky otočnému kloubu můžete hravě kameru nastavit do požadované polohy.

Manipulace a ovládání

Ovládání autokamery Navitel R200 je stejně snadné jako její instalace. Ovládací panel na nachází na zadní straně kamery pod displejem. Najdete zde 5 tlačítek jasně označených piktogramy. Při testování jsme ocenili přehledné menu, které je navíc dostupné také v českém jazyce. Kamera má poměrně široké možnosti nastavení. Součástí balení je pochopitelně také přívodní kabel určený k napájení ze zapalovače. Kabel je dostatečně dlouhý, tudíž jej lze zachytit pod stínítko spolujezdce.

recenze kamera do auta Navitel R200

Funkce

S ohledem na to, že jde o model z nižší cenové třídy, nelze očekávat širokou nabídku nadstandardních funkcí. Přesto má kamera do auta Navitel R200 co nabídnout. Kromě vysoké kvality záznamu se může pochlubit účinným nočním režimem. Díky němu pořídíte kvalitní záznam za špatného počasí i v nočních hodinách. Autokamera dále disponuje automatickým zapnutím, které však funguje pouze v případě, že je kamera připojena k napájení.

Stejnou podmínku si pak klade parking režim, kterým se autokamera taktéž pyšní. Pokud kamera detekuje vibrace, automaticky se zapne a začne nahrávat, a to i přesto, že je motor auta vypnutý. Je však nutné, aby kamera do auta byla připojena k nabíjení. Za zmínku stojí také efektivní komprese nahraných videí. Kodek H.264 dokáže zmenšit velikost souborů, aniž by došlo ke ztrátě kvality.

Displej

Čtvercový displej s úhlopříčkou 2 palce je dostatečně velký pro rychlou kontrolu natočeného záběru. Jelikož se jedná o displej typu TN, nelze očekávat příliš kvalitní obraz. Problém činí zejména pozorovací úhly a leckdy je tedy nutné kameru trochu natočit. Poněkud horší je také přesnost barev. Vzhledem k tomu, že jde o levnou kameru do auta, tento nedostatek lze prominout.
kamera do auta Navitel R200

Kvalita videí

Čím nás však tento model opravdu příjemně překvapil, je kvalita video záznamu. Výrobci vybavili kameru výkonnou čtyřvrstvou čočkou, díky níž je kamera schopná natáčet videa ve Full HD kvalitě. Natočený záznam s rozlišením 1920 x 1080 px je perfektně ostrý a jasný. Plusové body musíme připsat také za úhel záběru, jenž činí úctyhodných 140 °. Vzhledem k širokému úhlu kamery a panoramatickému pohledu kamera bez problému snímá oba jízdní pruhy i prostor za krajnicí. 

Klíčové vlastnosti Hodnoty
Rozlišení Full HD (1920 x 1080)
Displej 2″
GPS modul ×
Rychlostní radary ×
Čeština
Pozorovací úhel 140 °
Kapacita baterie 180 mAh
Hmotnost 48 g
Náš tip

Přečtěte si náš článek o tom, jak vybrat kvalitní kameru do auta. Náročné motoristy jistě potěší model duální kamerou a displejem do zpětného zrcátka Mio MiVue R850T.

Recenze Navitel R200 autokamera Testado

Nejprodávanější autokamery

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.7 (10 hlasů)

Autor recenze

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář