Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze autokamery Mio MiVue 846

17. 2. 2021 aktualizováno

hodnocení a test kamery do auta MiVue 846Náš tipTestado.cz

Recenze kamery do auta Mio MiVue 846 dopadla výborně. Nabízí kvalitní denní i noční videa, spoustu funkcí včetně úsekového měření rychlosti a parkovacího režimu. Potěší snadným ovládáním a podporou češtiny. Podrobnosti včetně videí nabízí aktuální recenze.

Obsah balení

Po otevření balení na vás jako první vykoukne samotná autokamera Mio. Pod ní naleznete držák na sklo, nabíječku do auta a manuály. Kabel od nabíječky je dostatečně dlouhý, tudíž jej můžete vést tak, aby vám nepřekážel ve výhledu.

Recenze autokamery MiVue 846

Design a zpracování – 9/10

Autokamera Mio MiVue 846 vám v žádném případě nebude na čelním skle vadit. Díky své velikosti a nízké hmotnosti 117 gramů se s ní snadno manipuluje. Nastavit čočku kamery lze za pomocí pootočení válečku: jde to zlehka. Celkově se nám design líbil a oceňujeme matné plasty. Díky nim na kameře nejsou viditelné otisky prstů. Displej s úhlopříčkou 2,7 palce pro zobrazování informací je ideální.

Manipulace a ovládání – 9/10

Nasazení autokamery Mio do držáku je sice trochu tužší, ale nám to nijak nevadilo. Celkově je ovládání jednoduché a probíhá za pomocí čtyř tlačítek pod displejem. Ta se mačkají dobře a na displeji zároveň vidíte jakou má dané tlačítko funkci.

Recenze autokamery MiVue 846

Nahrávání se po zapnutí MiVue 846 samo spustí během několika sekund. V průběhu jízdy můžete stisknutím tlačítka pořizovat fotografie.

Velkým plusem recenzované kamery do auta je možnost komunikace kamery s vaším chytrým mobilem. Stačí si stáhnout aplikaci MiVue Pro: pro Android nebo iOS. Pak už za pomoci Wi-Fi připojení můžete zhlédnout zaznamenaná videa, stáhnout si je do telefonu, ¨případně nastavit samotnou kameru.

Ukázka aplikace MiVue Pro

Co se týče nastavení, v aplikaci naleznete více možností než v samotném menu kamerky. Nezbývá už nic jiného než dodat, že jak aplikace, tak i menu je v češtině. A velmi nás potěšilo, že i hlasová upozornění se dají nastavit do češtiny.

Funkce – 10/10

Teď si něco povíme o tom, co všechno Mio MiVue 846 krom nahrávání videí umí. Videa jsou nahrávána do smyčky a soubory jsou chráněny proti poškození v případě nárazu za pomocí G-senzoru. My jsme se o jeho funkčnosti přesvědčili při jízdě na polní cestě. V tomto případě je trošku škoda, že se nedá nastavit citlivost G-senzoru.

Videa jsou nahrána na microSD kartu do formátu MP4. Recenzovaný model od Mio podporuje microSD karty se velikostí až 256 GB. Do videí se vepisuje vodoznak s informací o GPS souřadnicích, času a aktuální rychlosti.

Dále MiVue 846 umí zobrazit rychlost, kterou jedete. Máte možnost si nastavit rychlostní limit, na který vás zařízení zvukově upozorní v případech, pokud ho přesáhnete.

K zvukovému i obrazovému upozornění dojde v případě blížícího se radaru. To platí i pro začátek a konec měřeného úseku. Na displeji se vám v takovém případě zobrazí hodnota maximální rychlosti, kterou smíte jet. S funkcí úsekového měření jsme byli spokojeni a při jízdě se nám velmi hodila.

Co se týče zvukových upozornění, tak doporučujeme si přizpůsobit hlasitost kamery, abyste se při řízení nelekli jako my, co se to děje. Pípnutí kamery je totiž dost pronikavé. Není to ovšem chyba, spíše naopak: zvuk uslyší i řidiči s horším sluchem.

Další zajímavou funkcí, kterou si můžete nastavit, je upozornění na únavu řidiče. Ta funguje jednoduchým nastavením času v rámci hodin, po jehož uplynutí vás kamera upozorní, že byste si měli dát přestávku. Mio dokonce detekuje, jestli máte rozsvícená světla, a pokud ne, tak vám o tom dá vědět. Tato funkce nás mile potěšila. Řekněme si to na rovinu, občas se každému stane, že zapomene světla rozsvítit.

Funkční nabídka zahrnuje také režim parkování s pasivním napájením a inteligentní parkovací režim, který je schopen detekce pohybu a nárazu.

Ještě bychom rádi zmínili bezpečnostní systém LDWS. Díky němu kamera hlídá jízdní pruhy a zvukově vás upozorní v případě, že byste vyjeli mimo svůj jízdní pruh. I tento asistent fungoval bezvadně a řidiči, kteří jezdí dlouhé vzdálenosti, si ho určitě budou pochvalovat. Autokamera MiVue 846 nejen zaznamenává dění před vámi, ale umí zvýšit i vaši bezpečnost na silnicích.

Displej – 9/10

Displej je lesklý a disponuje úhlopříčkou 2,7”. Doporučujeme se ho nedotýkat, abyste nemuseli jeho povrch zbytečně čistit. My jsme na něj viděli dobře. Všechna podstatná upozornění, informace o radarech a rychlosti jsme v pohodě přečetli. Není co vytknout.

Recenze autokamery MiVue 846

Výdrž baterie

Jak to je u autokamer na dnešním trhu běžným zvykem, tak i v tomto případě je výdrž baterie slabá. Po zapnutí kamera běží pár minut, a pak se vypne. Je určitě potřeba jí mít po dobu jízdy připojenou k napájení. Ale jak bylo řečeno, jedná se o běžný jev…

Kvalita videí – 9/10

Je na čase se vrhnout na kvalitu nahraných videí. Mio MiVue 846 nahrává ve Full HD rozlišení při frekvenci snímání 60 FPS. Používá velmi kvalitní snímač STARVIS CMOS od společnosti Sony.

Recenze autokamery MiVue 846

Ve dne jsme s pořízenými záznamy byli nadmíru spokojeni. Obraz byl kvalitní a držel si vysokou ostrost. Autokamera Mio používá technologii Wide Dynamic Range, která zajistí věrnou barevnost obrazu. Tu si kamera držela jak za slunečného dne, tak během noci.

Díky světelnosti čočky f/1,8 jsou kvalitní i noční videa. Obraz je dostatečně ostrý a registrační značku vozidla před vámi přečtete na vzdálenost zhruba 10 metrů. Po krajích obrazu je výstup o něco slabší, tam je možné přečíst registrační značku na nějakých 5 metrů.

Úhel čočky kamery zabírá 150°. Díky tomu autokamera pokryje takřka celý výhled přes čelní sklo vašeho vozu. Tento úhel je optimální pro minimální zkreslení obrazu. K tomu nejvíce dochází na okrajích.

Celkově kvalita obrazu působí věrohodně. Drží si vysokou kvalitu, jako je to u kamer společnosti Mio zvykem…

Závěrečné hodnocení

9.2

Perfektní

Autokamera Mio MiVue 846 nejen perfektně zaznamenává dění před vámi, ale zároveň se stará o vaši bezpečnost. A to mnoha námi zmíněnými vlastnostmi, s jejichž fungováním nebyl za celou dobu testu ani jeden problém. Je to kousek, do kterého se určitě vyplatí investovat.

Design a zpracování
9
Manipulace a ovládání
9
Funkce
10
Displej
9
Kvalita videí
9
Klady
  • Kvalitní denní i noční videa
  • Jednoduché ovládání
  • Menu a aplikace v češtině
  • Hlídá jízdní pruhy + parkovací režim
  • Upozorní na nerozsvícená světla
  • Funkční úsekové měření
  • Podpora microSD až 256 GB
Zápory
  • V balení není USB kabel pro připojení k PC
  • Lesklý displej se snadno ohmatá

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (6 hlasů)

Autor recenze

Vít Kosina
Vít Kosina

Fotograf a redaktor na volné noze se zájmem o všechno, co za to stojí. Více o mně najdete na mém Facebooku.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář