Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze autokamery Navitel R600 Quad HD

5. 4. 2019 aktualizováno

Povedená kamera do auta, jež v sobě spojuje kompaktnost, snadné ovládání, velmi solidní záznam i plnou automatiku nahrávání. Podívejte se, jak si autokamera Navitel R600 Quad HD za 2 200 Kč vedla na silnicích ve dne i v noci.

Obsah balení

V balení najdeme vedle kamerky ještě držák do auta s 3M páskou, napájecí kabel s autozástrčkou, miniUSB kabel, uživatelskou příručku, čistící ubrousek, náhradní destičku se samolepící 3M páskou a záruční list. Jako bonus najdete v krabici ještě dárkový 12měsíční voucher na mapy Evropy včetně Běloruska, Ruska, Ukrajiny a Kazachstánu.

Recenze autokamery Navitel R600 Quad HD - obsah balení

Design a zpracování – 9/10

Na autokamerce Navitel R600 Quad HD jsem ihned po rozbalení ocenil její souměrný čtvercový tvar. Je to opravdu malá plastová kostka s velkou optikou v přední části. Je designově velmi povedená a nikde nic nevyčnívá. Jak už bylo řečeno, je kompletně plastová. Celkově působí kvalitně. S rozměry 5,4 × 5,1 × 3,2 centimetru se řadí mezi nejmenší kamery do auta na trhu a dokáže se spolehlivě vejít pod zpětné zrcátko, kde řidiči nijak nepřekáží.

Veškeré ovládání je vždy po ruce. Vystačíme si se čtveřicí tlačítek po levé straně displeje. Na pravé je potom miniUSB port a resetovací tlačítko. Naspod najdeme hlavní vypínač a slot pro microSD kartu. Sympatická je podpora paměťových karet až do velikosti 256 GB.

Recenze autokamery Navitel R600 Quad HD
Ze přední strany vystupuje výrazná optika se 4vrstevnou skleněnou čočkou a zvláště širokoúhlým záběrem o 170 stupních. Na vrchní části se nachází sáňky pro držák a uzamykací přepínač.

Manipulace a ovládání – 7,5/10

Ovládání kamerky je naprosto snadné a hodnotím ho kladně. Hned po otočení klíčkem v zapalování se automaticky zapne a začne nahrávat do smyčky. Po chvilce přejde displej do úsporného režimu a není potřeba se o nic starat. Vypnutí displeje je vhodné zvláště v noci, kdy vám proti očím nezáří žádné rušivé světlo.

Pohyb v menu je díky snadno pochopitelným a dobře rozvrženým tlačítkům také pohodlný. Kamerka navíc reaguje pohotově a plynule, což jí na ovladatelnosti jen přidává.
Škoda je jen toho, že pokud chcete pořídit statický snímek, musíte nahrávání manuálně nejdříve vypnout, potom přejít do menu, zvolit fotografování a až teprve tehdy můžete fotit. To je zdlouhavý proces.

Funkce – 8/10

Autokamera Navitel R600 Quad HD si v názvu nese své maximální rozlišení. QHD nám pořídí záznam v rozlišení 2 560 × 1 440 pixelů při 30 FPS. K dispozici je také plynulejší Full HD při 60 FPS. Jak dobře tušíte, spolu se záběrem celých 170 stupňů je pohled na záznam velice pěkný. Možné je nahrávat i přehrávat zvuk, jelikož je kamerka vybavena ještě mikrofonem a reproduktorem.

Při nahrávání se můžete spolehnout na automatický záznam ve smyčce, takže se nemusíte starat o místo na kartě. Citlivý G-senzor samozřejmě nechybí a je nastavitelný ve 3 stupních citlivosti. Všechny kritické okamžiky, jako je náraz, prudké brzdění nebo zrychlení, tak spolehlivě uzamkne proti nechtěnému přepsání. Citlivost jsem měl během testování nastavenou na střední. Fungovala spolehlivě a nenechala se zmást výmoly nebo prudkými zatáčkami.

Video záznam lze pro lepší dohledatelnost dělit na 1, 3 nebo 5 minut. Výsledným formátem je dobře komprimovaná a oblíbená mp4. Fotografie pořizuje kamerka ve formátu JPEG. K dispozici je 12Mpx snímač, což je na malý přístroj opravdu hodně a fotografie jsou tedy detailnější. Při focení statických snímků lze dokonce zazoomovat – a to až 3×. Výsledek je přitom pořád pěkný.

Displej – 8/10

Displej je malinký. Pouhé 2“ nejsou moc, ale to jde na vrub naopak povedené kompaktnosti. Živým náhledem kamerka opatřena je, dotykovou technologií naopak nikoliv. I tak je nastavení v menu snadné a rychlé. Menu je barevné a na prvním rozcestníku řešené dlaždicově, což je pěkné a přehledné. Rozlišení displeje činí 960 × 240 pixelů a dívá se na něj vcelku pěkně. Jinak řečeno – vše je naprosto jasně čitelné. Menu jsme si nechali v angličtině, není si ale problém vybrat i český jazyk.

Výdrž baterie – 5/10

Baterie by se dala označit za Achillovu patu kamery Navitel R600 Quad HD. Má kapacitu pouhopouhých 180 mAh, tudíž s nahráváním bez zapojeného kabelu opravdu nelze dlouho počítat. Je tedy třeba mít stále připojen napájecí kabel s konektorem miniUSB.

Kvalita videí a fotografií – 8/10

Denní videa jsou velice pěkná a nelze jim toho příliš vytýkat. Je třeba vyzdvihnout QHD rozlišení a detailnost záznamu. Bez problémů si přečtete SPZ vozu před vámi a rozeznáte i další detaily na silnici. Spolu s širokoúhlým záběrem mají videa dynamiku i kvalitní obraz.

Originální fotografie jsou k vidění v naší galerii.

Od nočního záznamu jsem si nic nesliboval a k mému milému překvapení se záběry ukázaly jako více než pěkné. Na takto malou optiku je video z nočního průjezdu městem plné detailů, barev, a hlavně nijak nezrní a je plynulé. Kamerka se tady osvědčila jako výborný pomocník nejen během dne.

Snímky jsou také velmi reálně zachycené. Samozřejmě ty noční ztrácejí na kvalitě. Zvláště pak úměrně rychlosti jízdy. Dokonce ale i na většině nočních fotografií je možno přečíst či alespoň rozluštit SPZ aut. To je velké plus, které mnoho podobně malých optik nezvládá. Vyšší kvalita snímače je tady patrná. Dokonce i při 3násobném zazoomování zůstal obraz ostrý a opět šlo přečíst třeba SPZ nebo jiné detaily.

Recenze a zkušenosti zákazníků

Kamera do auta Navitel R600 Quad HD si na české Heurece vysloužila teprve 1 ohlas s výslednými 90 % spokojenosti. Nižší ohlas je pravděpodobně způsoben její více prodávanější sestrou Navitel R600 (bez Quad HD), která zvládá maximálně Full HD rozlišení.

Alternativy k Navitel R600 Quad HD

Levnou alternativou je miniaturní autokamera Mio MiVue C330 (recenze), která nás při předchozím testování zaujala o něco lepší ovladatelností a například i povedeným designem. Příjemnou alternativou je o něco větší TrueCam A7s (recenze), která nabídne taktéž kvalitní denní videa a pohodlné ovládání.

Eltrinex LS500 GPS je zasesympatická autokamera, která umí nahrávat videa ve 2K rozlišení. Navíc má přímo v držáku zabudovaný silnější akumulátor, takže se za jízdy obejdete bez kabelu. Její cena je ovšem podstatně vyšší.

Závěrečné hodnocení

7.6

Velmi dobrá

Autokamera Navitel R600 Quad HD je vynikající pomocnice na cesty. Hezky fotí, pěkně natáčí a je skutečně kompaktní. Navíc je reálně použitelná i v noci.

Design a zpracování
9
Manipulace a ovládání
7.5
Funkce
8
Displej
8
Výdrž baterie
5
Kvalita videí a fotografií
8
Klady
  • Kompaktní provedení
  • Kvalitní materiály
  • Snadné ovládání
  • Pěkná denní i noční videa
  • Pěkné detaily na záznamu
Zápory
  • Slabá baterie

Nejprodávanější kamery do auta

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

Autor recenze

Bohumil Rosička
Bohumil Rosička

Bohouš je šéfredaktor několika zajímavých webů a dnes už jen občasný copywriter. Vždycky ho zajímaly nejnovější technologické pokroky a samozřejmě trendy ve světě e-commerce.
Má víc než 15 let zkušeností z oblasti prodeje a díky tomu dokáže při recenzích zajímavě popsat vlastnosti produktů. Jako copywriter využívá svých znalostí a zkušeností k tomu, aby sdílel cenné poznatky se čtenáři a pomohl jim se správně se rozhodnout. Ve svém volném čase se věnuje rodině, literatuře a rád dále studuje a rozvíjí své schopnosti nejen v oblasti online (e-commerce).
LinkedIn

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář