Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Pneumatiky

Recenze celoročních pneumatik Barum Quartaris 5

6. 4. 2022 aktualizováno

Recenze celoročních pneumatik Barum Quartaris 5

Pro zákazníky, kteří chtějí především při nákupu ušetřit, jsme v našem porovnání celoročních pneumatik vybrali levné Barum Quartaris 5 195/65 R15 91H. Jedná se o oblíbený model s překvapivě dobrými jízdními vlastnostmi vzhledem ke své přijatelné ceně. Podrobnosti čtěte v naší recenzi.

Hodnocení Bridgestone Barum Quartaris 5

8.2

Skvělé

Celoroční Barum Quartaris 5 195/65 R15 91H mají velmi nízkou pořizovací cenu a přesto překvapivě dobré jízdní vlastnosti. Zajistí vám bezpečnou jízdu a dobrou ovladatelnost vozidla. Barum doporučujeme především do lokalit s mírnějšími teplotami. Největší uplatnění najdou při běžném ježdění po městě po udržovaných vozovkách.

Chování na mokru
8.5
Chování na sněhu
8
Chování na ledu
7
Chování na suchu
9
Úspora paliva
8
Tichost
8
Uživatelské hodnocení
9

Barum Quartaris 5 parametryZa výhodnou cenu

Testované Barum Quartaris 5 195/65 R15 91H patří mezi cenově dostupné celoroční pneu, které není nutné přezouvat. Vzhledem k nízké ceně nabídnou překvapivě dobré jízdní vlastnosti. V poměru ceny a kvality rozhodně patří mezi jedny z nejlepších modelů na trhu.

Uživatelé si na nich nejvíce chválí krátkou brzdnou dráhu a spolehlivost i v zimních podmínkách. Milým plusem také je, že se jedná o výrobce se sídlem v České republice. Pokud nemáte v plánu zdolávat extra náročné podmínky, Barum Quartaris 5 splní svou funkci spolehlivě. Jízdu na udržovaných silnicích zvládnou v každém počasí.

Na léto i na zimu

Univerzální model Barum Quartaris 5 195/65 R15 91H mají dezén tvarovaný tak, aby si co nejlépe poradily s různými teplotními podmínkami. Při provozu v zimě nejvíce pomáhá zvýšený počet záběrových hran ve střední části spolu s přidanými lamelami v ramenní části.

Na léto se zase hodí chytré rozložení tuhosti, které zlepšuje stabilitu jízdy. Široké příčné a dvě hlavní obvodové spojovací drážky se pak starají o odvod vody při dešti nebo v rozbředlém sněhu. Tím Barum Quartaris 5 zamezují obávanému aquaplaningu, z jehož důsledku se auto stává neovladatelné kvůli nahromaděné vodě pod koly.

celoroční pneumatiky Barum Quartaris 5

Spotřeba a hlučnost

Zatímco jízdní vlastnosti a bezpečnost jsou v porovnání s nízkou cenou nadprůměrně dobré, svou daň si ekonomické provedení vybralo především na hlučnosti, na kterou upozorňuje i mnoho zákazníků v recenzích. Hodnota 72 dB náleží do třídy B. Ačkoliv se nejedná o neobvyklý počet decibelů ani mezi konkurenčními modely ve velikostní kategorii R15, výsledná hodnota patří stále k jedné z nejvyšších.

Spotřebou paliva ve třídě C se celoroční pneumatiky Barum Quartaris 5 195/65 R15 91H řadí k běžnému a očekávatelnému průměru.

Hlavní vlastnosti a parametry

Barum Quartaris 5 195/65 R15 91H má ve svém velikostním průměru R15 poměrně běžnou šířku 195 a profil 65. Taktéž rychlostní index H (do 210 km/h) a nosnostní index 91 (do 615 kg) jsou v této kategorii celoročních pneu poměrně klasické. Spotřeba paliva i přilnavost za mokra spadají do kategorie C. Jak již bylo zmíněno, hlučnost 72 dB náleží do třídy B.

Barum Quartaris 5 se samozřejmě kromě provedení 195/65 R15 91H vyrábí i v dalších velikostních variantách, které mají podobné vlastnosti; jen úspornost paliva může být o něco horší.

Klíčové vlastnosti Hodnoty
Šířka 205
Profil 65
Vnitřní průměr R15
Index nosnosti 91 (do 615 kg)
Index rychlosti H (do 210 km/h)
Úspora paliva C
Přilnavost za mokra C
Hlučnost 72 dB

Nejprodávanější univerzální pneumatiky na Heurece

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (22 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář