Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze Black & Decker BCMW3318

26. 8. 2020 aktualizováno

recenze akumulátorová sekačka Black & Decker BCMW3318

Během léta jsme měli možnost otestovat akumulátorovou sekačku Black & Decker BCMW3318, která se prodává za částku kolem 8 500 Kč. Redakční trávník máme posečený, proto se s vámi nyní podělíme o naše zkušenosti v aktuální recenzi.

Obsah balení

Krabice z tvrdého papíru celý výrobek řádně chrání. Všechny díly jsou uvnitř pečlivě usazeny tak, aby během transportu nedošlo k jejich poškození. Uvnitř se nachází sekačka na trávu Black & Decker BCMW3318, sběrný koš, 2× baterie, nabíječka a madlo pro držení a ovládání sekačky.

Sestavení a nastavení

Poskládání zahradní sekačky zvládne i naprostý začátečník. Sekačka je z velké části již složená, takže stačí zasunout kovovou rukojeť do konstrukce, sešroubovat dvě části do požadované výšky, vložit baterie, upevnit koš a můžete začít sekat. Instalace, pokud vůbec můžeme takto jednoduchému procesu říkat, zabere začátečníkovi maximálně kolem 20 minut.

Co se týče nastavení zahradní sekačky, kromě výškově nastavitelné rukojeti máte ještě možnost nastavit výšku sečení: 25 – 65 mm. Madlo je jinak pevné, tudíž nelze měnit jeho náklon nebo něco podobného.

recenze a test sekačky Black & Decker BCMW3318

Pohodlnost ovládání

Osobně měřím 181 centimetrů, tudíž se již řadím mezi vyšší osoby. Během testování mne komfort akumulátorové sekačky Black & Decker BCMW3318 mile překvapil. Nikdy mne nebolela záda nebo ruce. Ovládání je totiž naprosto snadné – stačí zmáčknout bezpečnostní knoflík na spínací skříňce, poté přitáhnout kovovou rukojeť a sečení může začít. Není zapotřebí žádné síly nebo křečovitého sevření – ovládací prvky nevytváří žádný odpor.

Testovaná zahradní sekačka je navíc lehká. Váží slušných 15 kg. Konstrukce je z vrchní strany opatřena madlem pro snadný transport. Madlo však využijete skutečně jen tehdy, pokud budete potřebovat sekačku vynést do schodů nebo například do kufru auta. Po trávníku se totiž pohybuje naprosto ladně. Také měkké madlo je pohodlné a ani po delším sečení mne nebolely ruce nebo prsty.

recenze a testy sekačky Black & Decker BCMW3318

Sekačka pojezd logicky nemá, v tomto případě ale není vůbec zapotřebí. Pro demonstraci psaných slov jsem (vypnutou) sekačku svěřil do rukou 3letému dítěti. Ani takto malému človíčkovi nedělalo problém se po trávníku se sekačkou pohybovat. O pojezd modelu Black & Decker BCMW3318 se stará čtveřice plastových koleček: vzadu jsou větší, vepředu o něco menší.

Podobně chválím také manipulaci se sběrným košem na trávu. Vyndává se jednoduše a rychle. Stačí vyklopit horní víko a koš z konstrukce vyjmout pohybem nahoru.

Kvalita sečení

S kvalitou sečení jsem byl vždy naprosto spokojený. Sekačka Black & Decker BCMW3318 odvádí slušnou práci jak v nízké, tak vyšší zanedbané trávě. Hustší tráva sice dává elektromotoru pocítit, běžný trávník na naší zahradě jsem ale vždy úspěšně posekal.

Nůž si mimo trávy dobře poradí s drobnými větvemi z ovocných stromů nebo popadanými jablky. Šířka sečení činí 33 cm, což je – dle mého názoru – optimální hranice pro průměrnou rodinnou zahradu. Hravě totiž můžete manévrovat mezi stromky, květináči a skalkami.

recenze zahradní akumulátorové sekačky Black & Decker BCMW3318

Rovněž chválím i sečení podél zdiva, kam se ostří recenzované sekačky také dostane. Objem sběrného koše je 35 litrů. Ten je plastový a z větší části látkový. Dobře tak odvádí prach a zároveň je i skladný (po položení se jakoby zmáčkne).

Vyzdvihnout musím nízkou hlučnost, kterou ocení především vaši sousedé. Akumulátorová sekačka je opravdu tichá, takže nevylučuji ani ranní sečení…

Výdrž a nabíjení

Mluvíme o akumulátorové sekačce – výdrž na baterii tedy hraje důležitou roli. Model Black & Decker BCMW3318 ke svému pohonu využívá 2× 18V li-Ion akumulátory (2,5 Ah). Ty se zasouvají do vrchní části sekačky, kde jsou chráněny plastovým víkem. Baterie stačí do sekačky zacvaknout a nic dalšího není potřeba řešit.

recenze zahradní akumulátorové sekačky Black & Decker BCMW3318 - výdrž baterií

Na otázku, jak dlouho baterie vydrží, je dost těžké odpovědět. Velmi totiž záleží na tom, v jakém terénu se pohybujete, na hustotě trávy, zvolené výšce sečení, množství překážek a spoustu dalších proměnných. Obecně vzato ale s plně nabitými bateriemi bez problémů naplníte minimálně 3 sběrné koše. Znovu však připomínám, že jde o závěr velmi relativní.

Co může někdo postrádat je indikátor stavu vybití baterií. Sekačka vám zkrátka nedá dopředu vědět, že se blíží vybití. Z ničeho nic tak přestane sekat, tudíž můžete skončit uprostřed sekaného řádku. Na druhou stranu stačí trošku zkušeností a cviku. Časem totiž zjistíte, za jak dlouho se baterie vybijí a podle toho uzpůsobíte styl práce a nabíjení. Nikdo vám také nebrání v tom, abyste baterie po každém sečení trávníku dali dobít.

Pokud jde o nabíjení baterií, to probíhá přes nabíječku, která je součástí základního balení. Vybitý akumulátor nabijete za 1 hodinu. O stavu dobíjení vás informuje zelená dioda: blikání = nabíjení, permanentní svícení = nabito. Jelikož jsou baterie celkem 2, baterie nabijete za dvě hodiny. Dobíjet obě baterie zároveň nelze.

Závěrečné hodnocení

Perfektní

Black & Decker BCMW3318 je kvalitní akumulátorová sekačka na trávu, která váš trávník hravě zušlechtí. Pohodlně se ovládá, je tichá a baterie dlouho vydrží. Pokud se nemíníte otravovat s kabeláží, tohle je skvělá volba na vaši zahradu! Doporučujeme i seniorům.

Klady
  • Pěkné a kompaktní zpracování
  • Jednoduchá a rychlá instalace
  • Slušná kvalita sečení
  • Naprosto pohodlné ovládání (i pro seniory)
  • Solidní výdrž na baterii
  • Tichý chod

Zápory
  • Bez indikátoru stavu vybití
  • Průměrný objem sběrného koše
  • Menší šířka sečení

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.9 (32 hlasů)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář
Uživatel
Stanislav Kolář (25. 7. 2022 21:07)

V testu není zmíněna možnost použití aku 4,0 Ah. Je to možné dokoupit větší baterii ? Podle obrázků se zdá, že by se do sekačky vešly. Děkuji za odpověď.

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (27. 7. 2022 09:07)

Dobrý den, studoval jsem to a podle mě budou baterie kompatibilní, viz. https://www.blackanddecker.cz/cs-cz/~/media/blackanddeckereanz/files/katalogbd202021cz.pdf.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář