Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Nejlepší sekačky na trávu 2024

Potřebujete posekat váš trávník, ale nevíte, jakou sekačku vybrat? Už nemusíte nikde hledat, protože my jsme v rámci testů vybrali nejlepší sekačky na trávu z každé kategorie.

Po boku jednoduchých elektrických a výkonných benzínových sekaček nechybí maximálně skladné strunovky. Dostalo se také na praktické AKU sekačky a chytré robotické sekačky na trávu. Do těžce přístupného terénu jsou nejlepší bubnové stroje, pro nejkrásnější výsledek doporučujeme konstrukčně jednoduchou vřetenovou sekačku.

Elektrické sekačky

sekačky elektrické

Mezi nejpoužívanější stroje na našich zahradách patří jednoznačně elektrická sekačka na trávu. Představuje klasický stroj za přijatelnou cenu, který si dobře poradí s běžným travnatým porostem. Pokud nehodláte do nového zařízení na zahradu investovat větší peníze, tenhle typ je pro vás nejlepší volbou. V poměru cena a výkon jasně vítězí. A v čem vyniká?

V první a nejdůležitější řadě jsou elektrické sekačky skvělé svojí vysokou efektivitou a minimálními požadavky na údržbu. Posečou prakticky jakoukoliv trávu kolem vašeho domu nebo chalupy. Bezúdržbový elektrický motor je v kombinaci s jednoduchou konstrukcí vynikající volba. Problémy však mohou nastat u vyšší trávy, kde je třeba silnější motor.

Nikdo však nepochybuje o tom, že elektrické sekačky patří mezi nejpraktičtější typy na zušlechtění našich zahrad.

Benzínové sekačky

benzínové sekačky a jejich testování

Pro sečení větších travnatých ploch jsou nejlepší benzínové sekačky. Jejich stěžejní výhodou je vysoký výkon, robustní konstrukce a stabilní provoz. Sečení s benzínovou sekačkou na trávu je sice náročnější, především kvůli údržbě, pro větší a zarostlejší trávníky ovšem představují tu nejlepší volbu.

Během testování jsme pro vás vybrali nejlepší benzínové sekačky v poměru ceny a výkon. Zároveň vám poradíme, jak takovou sekačku vybrat. Před koupí se hlavně zaměřte na výkon, šířku záběru a konstrukční provedení. Pro některé může být důležitá také hlučnost.

Strunové sekačky

strunovky, vyžínače - nejlepší modely

Strunová sekačka představuje nejlepší volbu pro finální úpravu již posečeného trávníku. Můžete si koupit nejdražší sekačku na trávu, ale ani sebelepší model nebude schopen upravit trávník zcela bezchybně. Pro dokonalou úpravu je tato zahradní sekačka výborná.

Existují také aku modely, které představují nejvyšší třídu mobility. Mimo klasických strunovek na elektřinu jsou k dostání benzínové strunové sekačky, které jsou mnohem výkonnější. Jejich efektivní použití je fenomenální. Jinými slovy – strunová sekačka nesmí chybět na žádné zahradě.

Křovinořezy

Křovinořezy - výběr nejlepších

Na drobné úpravy jsou strunové sekačky výborné (viz. kategorie výše). Na náročnější práci, vzrostlou trávu a menší haluze jsou však nejlepší křovinořezy. Jsou skvělé převážně díky vysokému výkonu, který je v náročnějších podmínkách skutečně neocenitelný.

Možná to ani nevíte, ale křovinořezů existuje několik typů. Kromě klasických benzínových jsou k dostání elektrické modely, případně motory, které pohání baterie. Takové stroje jsou mobilní a nenáročné na údržbu.

Robotické sekačky

robotické sekačky

Robotická sekačka na trávu je vynikající pro úpravu větších i menších trávníků. Hodí se jak k menším domkům, tak na větší zahrady kolem chalupy. Musíte nicméně počítat s tím, že je určena hlavně pro úpravu udržovaných ploch bez překážek a terénních nástrah. Výhodou je bezstarostný provoz a automatické dobíjení. Pokročilejší modely umožňují ovládání a nastavení přes aplikaci.

Jejich nevýhodou je obecně vyšší pořizovací cena. Zcela logicky si připlatíte za špičkové zpracování a použité technologie, které si rozumí s chytrými zařízeními. Robotická sekačka na trávu tak lze ovládat i na dálku, případně nastavit sečení časovačem. Pokročilé robotické sekačky mají dokonce GPS navigaci, senzor deště či alarm.

Aku sekačky

aku sekačky na baterie a jejich výběr a hodnocení

Aku sekačka je ideální pro dokončovací práce. Po posečení trávníku se vždycky objeví kousek místa, kam se s klasickou sekačkou prostě nedostanete. Díky baterii můžete stroj přemístit na jakékoliv místo a vzdálenost. Aku strunová sekačka přitom nemusí nutně představovat pouze strunový typ. Na trhu se již řadu let prodávají modely na baterii, které vypadají stejně jako klasické zahradní sekačky.

Pokud byste nevěděli, jakou variantu si na zahradu pořídit, doporučujeme nejlepší aku sekačky na trhu. Po přečtení článku například zjistíte, že akumulátorové typy jsou méně hlučné, ekologické a lehké…

Vřetenové sekačky

vřetenové sekačky

Vřetenová sekačka na trávu je úžasná pro úpravu menších travnatých ploch. Oproti ostatním sekačkám na trávu totiž neseče, ale stříhá. Trávě je tak věnována maximálně šetrná péče. Plocha zušlechtěná vřetenovou sekačkou vypadá nejlépe.

Pozornost je třeba věnovat konstrukci a objemu sběrného koše. Pohon je většinou zajištován vlastní silou, tudíž je potřeba troška fyzické síly a šikovnosti. Nemusíte se však obávat nezdaru. Vřetenové sekačky jsou většinou velmi lehké a praktické na používání. Rozhodně doporučujeme pro nejšetrnější a nejkrásnější úpravu vašeho trávníku!

Bubnové sekačky

bubnové sekačky - testy a srovnání

Bubnové sekačky představují extrémně výkonné stroje na vaši zahradu, které si dokáží poradit s náletovými dřevinami a vysokou trávou. Obecně jsou schopny efektivně pracovat v takovém terénu, kam se jiné druhy zahradních sekaček nemají šanci ani dostat.

Výhod naskýtají nepřeberné množství. Mezi stěžejní zmíníme velkou šířku záběru, která může činit až 60 centimetrů. Díky robustní konstrukci může být výkon motoru opravdu velmi silný. Bubnová sekačka tak snadno prostoupí jakýmkoliv terénem. Očekávat však zcela logicky musíte vyšší hmotnost, vyšší spotřebu paliva a náročnější používání.

Hecht sekačky

Hecht sekačky - nejlepší sekačky na zahradu

Máte rádi značku Hecht, proto byste si rádi vybrali zahradní sekačku právě od tohoto českého výrobce? I pro vás jsme připravili výběr nejlepších modelů. Sekačky Hecht se pyšní nejlepším poměrem ceny, výkonu a kvality. Za slušné peníze dostanete vynikající stroj, který skvěle seče, dlouho funguje a výborně se ovládá.

Na trhu se prodávají zahradní sekačky Hecht vhodné pro jakýkoliv trávník. Znovu vypíchněme prvotřídní materiály a jednoduchou manipulaci, kterou si spokojení zákazníci skutečně chválí. Lepší ovladatelnost mnohdy ještě vyšperkuje pojezd (sekačka s pojezdem). Samozřejmostí je silný a efektivní motor.

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.5 (89 hlasů)

Autor článku

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář