Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze tyčového vysavače Black & Decker BHFEV362DA

11. 12. 2020 aktualizováno

test vysavače Black & Decker BHFEV362D

Přemýšlíte nad koupí šikovného vysavače do domácnosti? Aktuálně jsme otestovali atraktivně vypadající model Black & Decker BHFEV362DA, který můžete používat jako klasický tyčový vysavač nebo jako ruční typ. Disponuje vysokým výkonem a objemnou nádobou. Více se dozvíte v recenzi.

Obsah balení

Základní balení obsahuje tyčový vysavač Black & Decker BHFEV362DA, baterii, nabíječku, základnu s možností upevnění na zeď, snímatelný zásobník na prach, hubici na podlahu, prodlužovací trubici, široký kartáčový nástavec, menší kartáčový nástavec a příchytku pro uložení příslušenství.

V krabici dále najdete návod v českém jazyce, který vás seznámí s příslušenstvím, nabíjením, údržbou a provozem spotřebiče. Pro plnohodnotné používání vysavače není potřeba nic dalšího dokupovat.

test vysavače Black & Decker BHFEV362D

Design a zpracování

Vysavač BHFEV362DA je napájen akumulátorem 36 V, díky čemuž nabízí výrazně vyšší výkon vysávání než je u běžných akumulátorových vysavačů obvyklé. Jeho sací výkon snese srovnání s vysavači napájenými ze sítě 230 V, ale nabízí lepší manévrovací schopnosti a uživatelské pohodlí práce bez natahování přívodního kabelu.

Testovaný akumulátorový vysavač Black & Decker BHFEV362DA váží 3,54 kg. Oproti menším ručním vysavačům je hmotnost samozřejmě o něco vyšší, ovšem díky perfektním ergonomickým vlastnostem se s vysavačem pracuje komfortně (obsluhu zvládne i čtyřleté dítě).

Za pozornost stojí také barevné provedení. Zelené prvky vypadají v kombinaci se šedou a stříbrnou barvou vkusně. Naopak, pokud necháte vysavač uskladněný v rohu místnosti, nebude na vás zbytečně „křičet“.

Může to znít jako klišé, ale vysávání podlah mne s tímto přístrojem skutečně bavilo. Může za to vyvážená konstrukce a vynikající otočný kloub, který je přichycen k hlavní hubici na kolečkách. Díky jeho vlastnostem se s tyčovým vysavačem perfektně manipuluje. Není problém vysát každičký kout ani záhyb, to stejné platí o vysávání pod jídelním stolem, podél kuchyňské linky, pod pracovním stolem a na dalších místech. Pojezd zajišťuje hladké vedení zařízení, které ani po delší době úklidu neunavuje.

test vysavače Black & Decker BHFEV362D

Recenzovaný model BHFEV362DA lze složit do několika sestav. Pomocí jednoduchého zacvakávacího mechanismu se na sebe jednotlivé díly snadno a přesně napojují, není možné udělat chybu nebo části poškodit. Klasické provedení pro vysávání podlah a koberců tak můžete rázem proměnit na efektivní ruční vysávání hůře přístupných míst, jako jsou třeba okenní parapety nebo prostory za topením.

Jak jsem psal výše, práce s vysavačem Black & Decker je skutečně zábavná. Stačí zmáčknout tlačítko a stroj se okamžitě rozběhne a začne pracovat.

Nyní si popíšeme jednotlivé části. Na horní straně najdete tlačítko pro zapínání a vypínání, regulátor výkonu a ovládací tlačítko pro rotační kartáč. Pokud kartáč zapnete, automaticky se rozsvítí bílé LED diody. Světlo podlahu účelně prosvítí, čímž vám neunikne ani sebemenší smítko.

Pro pohodlnou práci oceníte indikátor stavu nabití a indikátor plnosti filtru. Pokud dojde k jeho zaplnění, rozsvítí se červená kontrolka. K hlavní jednotce je připojen snímatelný zásobník na prach (750 ml). Ten stačí jednoduchým pohybem z těla vysavače vyjmout a otevřením dvířek zásobník na prach vyprázdnit.

test vysavače Black & Decker BHFEV362D

Zadní část vysavače je opatřena mechanismem pro umístění akumulátoru. Baterie se do těla tyčového vysavače jednoduše zacvakne, tudíž během používání nehrozí její samovolné odpojení. Spodní část Black & Decker je ještě opatřena portem pro nabíjení. Vysavač můžete i opřít o zeď, protože nemá tendenci sjíždět. Jeho skladování je tedy praktické. Nic vám ostatně nebrání ani v kompletním rozložení a uložení do skříně.

Black & Decker BHFEV362DA představuje vysoce efektivní zařízení, které se hodí do každé domácnosti. Účinný tyčový vysavač můžete během okamžiku proměnit v kompaktní ruční vysavač, se kterým vysajete i těžko dostupná místa. Díky vlastnímu napájení není vyloučen ani úklid interiéru automobilu, tak proč aku vysavač nevyužít na maximum…

Kvalita vysávání

Recenzovaný vysavač Black & Decker BHFEV362DA si skvěle poradil se všemi nečistotami, které se během testování v mém bytě objevily. Efektivně vysává prach, krátké i dlouhé vlasy, drobky jídla, kamínky a hlínu z bot v předsíni. Dobře se vypořádal i s menšími lístečky okrasných květin a jehličím. Přítomná baterie mi vždy umožnila rychlé vysátí čehokoliv. Vysavač je zkrátka permanentně připraven k akci, čehož jsem s radostí využíval. A přesně takové používání doporučuji i vám. Proč smítka sbírat prstem nebo mokrým hadříkem?

Jak jsme si řekli už výše, testovaný vysavač disponuje několika výkonnostními stupni. Konkrétně si pomocí posuvného tlačítka můžete vybrat ze 3 výkonů. Nejvýkonnější stupeň jsem využíval při vysávání koberců, při kterém jsem vždy zapínal turbo kartáč. Tato funkce koberec načechrá a vysává i malá smítka, jež se ke koberci ráda přichytávají.

Kartáč však není nutné zapínat vždy: záleží zkrátka na vás, zdali zvolíte jeho výkon nebo vám postačí běžné vysávání (bez zapnutého kartáče). Při nejvyšším výkonu se hlučnost zvýší, decibely se však drží obvyklých mezí.

Pomocí příslušenství (hubice na podlahu s turbo kartáčem, široký kartáčový nástavec, menší kartáčový nástavec) snadno vysajete nejen běžnou podlahu a koberce, ale také parapety, prostor pod topením a za topením, kolem pověšených obrazů, pavučiny v rozích a další místa. Pokud máte doma úzké schodiště do patra, i tady si Black & Decker BHFEV362DA bezvadně poradí. Stačí vyměnit dlouhou trubici za kratší a můžete začít pohodlně vysávat.

Na výkon vysavače si stěžovat nemohu. Že je výkon skutečně vysoký jsem si ověřil na rohožce v koupelně, kterou na plný výkon vysavač doslova přitáhl a nepustil.

Na výbornou také obstál zásobník na prach. Díky průhlednému krytí vždy vidíte na obsah nádoby, v případě potřeby nádobku jednoduchým pohybem z vysavače vyjmete. Při vyprázdnění tak není potřeba manipulovat s celým vysavačem, nýbrž pouze s prachovou nádobkou. Ta je opatřena dvířky, takže nepřijdete do styku s nečistotami. Objem nádoby činí 750 ml, což je nadstandardní hodnota. Některé konkurenční modely mají nádobu poloviční.

Výdrž baterie

Black & Decker BHFEV362DA je napájen uživatelsky jednoduše vyjímatelnou baterií s kapacitou 2,0 Ah (76 Wh). Jedná se o 36V akumulátor, který se do těla vysavače jednoduchým mechanismem zasouvá. Baterie je ze své čelní strany opatřena ukazatelem stavu: 3 diody zobrazují zbývající kapacitu.

Určit dobu výdrže není objektivně jednoduché. Výrobce uvádí 78 minut, s čímž mohu souhlasit. Je nicméně důležité, jaký výkon a funkce během úklidu používáte. Jednoznačně však mohu tvrdit, že mne výdrž baterie při úklidu nikdy nezradila. Bez nervů jsem uklidil celý byt (cca 60m2) a kapacita zůstala ještě někde v polovině.

K dobíjení budete využívat nabíječku. Ta je vysoce kompaktní a nechybí jí LED indikátory stavu nabíjení a případných technických potíží. Přítomný napájecí kabel je dostatečně dlouhý, tudíž můžete nabíječku připojit do elektrické sítě prakticky kdekoliv. Doba nabíjení se pohybuje kolem 5 hodin.

Čištění a údržba

Vysavač BHFEV362DA od Black & Decker vlastní 750ml prachovou nádobu, která obsahuje větší předfiltr pro hrubší nečistoty a menší filtr pro zachycení jemných částeček. Nádobku lze pomocí jediného tlačítka vyprázdnit do odpadkového koše, oba filtry uvnitř jednoduchým pohybem z nádobky vyjmete.

Díky kompletně rozebranému systému filtrace lze vysavač udržovat v naprosté čistotě tak, aby se vám po bytě nevířil prach. Tohle je velmi důležité a praktické řešení, které svědčí o tom, že výrobce skutečně přemýšlel.

Co se týče samotného vysavače, ten byl zkonstruován s minimálními nároky na údržbu. Mimo pravidelného čištění filtrů je žádoucí čas od času otřít hadříkem větrací otvory na krytu motoru. Péči si samozřejmě zaslouží také příslušenství, které je vhodné zbavit vlasů a nečistot. Vysavač Black & Decker ale obecně žádnou zvláštní péči nevyžaduje.

Závěrečné hodnocení

Test Black & Decker BHFEV362DA dopadl výborně. Jedná se o vysoce kvalitní vysavač, který je schopen uklidit celou domácnost. Efektivně vysává na plovoucí podlaze, linu i koberci. Poradí si s prachem, drobky jídla, vlasy, chlupy a jinými nečistotami, které se během našeho žití objevují. Chválíme vysoký výkon a praktičnost v podobě příslušenství. Perfektní jsou také přítomná LED světla, díky nimž vám neunikne ani sebemenší smítko.

Klady
  • Pěkný design
  • Vysoký výkon
  • Perfektní úklid
  • Účinná filtrace nečistot + snadné čištění filtrace
  • Šikovné příslušenství
  • Tyčový i ruční vysavač (2v1)
  • Slušná výdrž aku baterie
  • Vhodný i pro úklid auta
Zápory
  • Pouze suché vysávání (výhodou je lepší filtrace)

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.8 (4 hlasy)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář