Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Vysavače

Recenze ručního aku vysavače Black & Decker BHHV315J

22. 11. 2020 aktualizováno

test vysavače Black & Decker BHHV315JNáš tipTestado.cz

Ze zkušenosti víme, že se v každé domácnosti prakticky každý den objeví drobky nebo jiné nečistoty, které je potřeba co nejrychleji vysát. Na takovou práci je přímo jako stvořený akumulátorový vysavač. Jeden takový jsme celý měsíc testovali. Jmenuje se Black & Decker BHHV315J a jeho cena se pohybuje pod 2 000 Kč. Jak dopadl v našem testu se dozvíte na následujících řádcích.

Obsah balení

Uvnitř krabice najdete akumulátorový ruční vysavač Black & Decker BHHV315J s filtry, nabíječku do klasické zásuvky a návod v českém jazyce. Po vybalení můžete začít ihned vysávat, není třeba nic sestavovat.

recenze Black & Decker BHHV315J akumulátorový vysavač

Design a zpracování

Ruční vysavač Black & Decker BHHV315J se řadí mezi vysoce kompaktní zařízení pro úklid. Hmotnost pouhý 1 kilogram (přesněji 1 080 gramů) je při používání příjemná, kompaktní provedení umožní snadné uskladnění kdekoli se vám zamane. Buď v horizontální nebo vertikální poloze. (Oproti modelu Black & Decker BHHV320B má místo nabíjecí základny zástrčný kolík).

Šedá barva v kombinaci s červenými prvky působí na pohled hezky a nenápadně. Vrchní část aku vysavače zdobí logo výrobce a parametry akumulátoru. Testovaný model se pohodlně drží v jedné ruce pomocí madla. To je z vrchní strany osazeno vypínačem, indikátorem stavu baterie a napájecí zdířkou, skrze níž se vysavač nabíjí.

recenze Black & Decker BHHV315J akumulátorový vysavač

Recenzovaný akumulátorový vysavač Black & Decker BHHV315J se skládá ze dvou hlavních částí. Základní jednotku představuje motor s nádobou na nečistoty (700 ml) a filtry. Na spodní části se nachází mechanické tlačítko pro otevření dvířek nádoby na nečistoty a její snadné vyprázdnění. Druhou část zastává výsuvná hubice, která dosah prodlouží až o 19,7 cm.

Zpracování ručního aku vysavače Black & Decker nemáme co vytknout. Zařízení je lehké, kompaktní a při uklízení se chová prakticky.

Kvalita vysávání

Black & Decker BHHV315J během měsíčního úklidu obstál na výbornou. Hravě si poradil s jakoukoli suchou špínou typu prach, zvířecí chlupy, vlasy a drobky jídla. Vysavač hravě vysaje i rýži, čočku, vysypaný květináč a kousky listí z okrasných rostlin. Přítomnost baterie (absence síťového kabelu) nevylučuje ani použití vysavače pro úklid interiéru vašeho automobilu.

Při práci jsem ocenil 2 stupně výkonu (nižší a vyšší – max. 20 AW), mezi nimiž si lze přepínat na vrchní straně madla. Maximální výkon jsem vlastně ani nevyužíval – vždy bohatě stačil nižší stupeň výkonu. Jako velmi šikovná se ukázala teleskopická hubice. Jednoduše si délku sací hubice prodloužíte až o téměř 20 centimetrů. Člověk se nemusí tolik předklánět a dostane se i na obvykle hůře přístupná místa, škvíry a zákoutí.

Během úklidu hraje důležitou roli prachová nádoba. Recenzovaný model disponuje objemem 700 ml. Taková kapacita se ukázala jako plně dostačující. Vždy jsem vysál vše, co bylo potřeba. A pokud byste snad nádobu rychle naplnili, jednoduchým krokem její obsah vyprázdníte a můžete pokračovat v úklidu.

Výdrž baterie

Ruční vysavač Black & Decker BHHV315J je poháněn dobíjecím 12V akumulátorem o kapacitě 1,5 Ah (Li-Ion 18 Wh). Baterie vydrží na přibližně 20 minut vysávání, doba nabíjení se pohybuje kolem 4 hodin. I tady jsou parametry skvělé (s ohledem na určení a kompaktní rozměry).

Jako vysoce praktický se ukázal indikátor stavu nabití aku baterie. Pomocí 3 proužků zřetelně vidíte, kolik energie baterii ještě zbývá. Indikátor vás rovněž obeznámí s tím, kdy je akumulátor plně nabitý. Přívodní kabel k nabíječce je dostatečně dlouhý (cca 1,5 m), takže při nabíjení nevznikají problémy.

Čištění a údržba

Ruční vysavač Black & Decker vlastní děrovaný plastový předfiltr a prachový filtr z netkané textilie, který je omyvatelný. Během testování se tato kombinace osvědčila. Filtry zachytí i velmi malá smítka a jemný prach. Byt tak i během delšího vysávání nezapáchal po typickém „víření prachu“.

Jak jsme si již řekli výše, díky ergonomickému zpracování lze jediným zmáčknutím vyprázdnit většinu nečistot rovnou do koše. Během jednoduchého procesu tak nepřijdete do styku s nečistotami, což je praktické a zároveň hygienické.

recenze Black & Decker BHHV315J akumulátorový vysavač

Samotný aku vysavač si nežádá zvláštní zacházení nebo údržbu. Jednou za čas stačí otřít vlhkým hadříkem a je stále jako nový. I po měsíčním testování sedí všechny části pevně na svém místě, což svědčí o kvalitním provedení a dlouhé životnosti produktu.

Závěrečné hodnocení

Testovaný ruční aku vysavač Black & Decker BHHV315J se během praktického testování osvědčil. Výborně uklízí všechny běžné nečistoty, vlastní kvalitní a účinnou filtraci, nabízí slušný výkon a dobíjecí baterie pro běžný úklid bohatě vystačí. Přívětivá je i pořizovací cena.

Klady
  • Pěkný a kompaktní design
  • Slušný výkon a špičková kvalita úklidu
  • Účinná filtrace nečistot
  • Praktická teleskopická hubice
  • Slušná výdrž aku baterie
  • Hodí se i pro úklid auta
Zápory
  • Pouze suché vysávání (výhodou je ale lepší filtrace)

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.8 (4 hlasy)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuze a zkušenosti

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář