Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze ručního aku vysavače Black & Decker BHHV320B

8. 11. 2020 aktualizováno

Recenze a test ručního aku vysavače Black & Decker BHHV320BNáš tipTestado.cz

Vysát menší nebo větší nečistotu je čas od času potřeba v každé domácnosti. V domácnosti s malými dětmi nebo zvířecími mazlíčky platí tato úklidová nutnost dvojnásob. Během měsíčního testování jsme vyzkoušeli sílu a dovednosti ručního akumulátorového vysavače Black & Decker BHHV320B. Níže vám odpovíme, jak si uklízecí stroj, jehož cena startuje od 1 800 Kč, vlastně vede.

Obsah balení

Uvnitř krabice najdete ruční vysavač Black & Decker BHHV320B, ve kterém je už vložen filtr a prachová nádoba. Obsah balení dále zahrnuje nabíjecí stanici s pevně spojeným síťovým adaptérem a návod. Oceňujeme přítomnost šroubkům a hmoždinek, s jejichž pomocí lze nabíjecí základu připevnit na zeď.

Recenze aku vysavač Black & Decker BHHV320B

Design a zpracování

Ruční aku vysavač Black & Decker BHHV320B vypadá na pohled pěkně. Decentní šedá barva s modrými prvky byla dobrá volba. Vysavač nepůsobí lacině, na druhou stranu ani výrazně křiklavě. V domácnosti se na první pohled „ztratí“ a nebudí zbytečnou pozornost návštěvy.

Aku vysavač Black & Decker má kompaktní a ergonomickou konstrukci. Pohodlně se drží a díky nízké hmotnosti 1,1 kilogramů nebolí při vysávání ruka. I přes nízkou hmotnost je konstrukce bytelná a kvalitní. Žádná část neskřípe a hrany perfektně lícují.

Testované zařízení se skládá ze dvou hlavních částí. Přední část je osazena teleskopickou hubicí, děrovaným plastovým předfiltrem, madlem a zapínacím tlačítkem. Hned vedle je indikátor stavu nabití. Ze spodní strany jsou situovány kovové piny a zdířka pro nabíjení v dokovací stanici. Druhou část zastává prachový filtr (objem prachové nádoby činí 700 ml) s jednoduchým odklápěcím mechanismem na konci.

Recenzovaný ruční akumulátorový vysavač Black & Decker BHHV320B není problém uskladnit v horizontální nebo vertikální poloze. Několikrát vzpomínanou stanici lze dokonce upevnit na zeď.

Kvalita vysávání

Recenzovaný model Black & Decker BHHV320B vysává výborně. Při úklidu jsem ocenil 2 stupně sacího výkonu (max. 25 AW), který se mění zmáčknutím tlačítka u madla. Většinu nečistot bezvadně zvládla nižší rychlost, která i logicky méně hlučí. Hlučnost se jinak pohybuje na standardní úrovni. Během vysávání se hodí výsuvná hubice, která dosah prodlouží o slušných 19,7 cm. Člověk se tak nemusí tolik ohýbat, navíc se rázem zpřístupní i hůře dostupná místa – pod radiátorem, mezi květináči, za toaletou a tak dále.

Akumulátorový vysavač je určen pro suché vysávání. Hravě si poradí s prachem, vlasy, chlupy zvířat, drobky jídla, ale i s většími kousky typu rýže. Jako vysoce efektivní se projevil děrovaný plastový předfiltr a omyvatelný prachový filtr z netkané textilie. Na předfiltru se zachytí větší nečistoty a chlupy, hlavní filtr za ním zachytí drobné smetí a jemný prach. Prachová nádoba o objemu 700 ml je dostatečně velká pro účely ručního vysavače. Tady není co vytknout.

Testovaný stroj BHHV320B po stránce úklidové obstál na výbornou. Při vysávání nikdy nezaváhal. Díky kompaktním rozměrům se hodí nejen do domácnosti, ale také do auta – podobně jako Black & Decker NVB12AVA.

Jelikož mluvíme o akumulátorovém spotřebiči, důležitá je také výdrž. O pohon se stará dobíjecí aku baterie s kapacitou 2,0 Ah typu Li-Ion. Celkový výkon aku baterie činí 24 Wh. Doba chodu na plně nabitou baterii se pohybuje kolem 25 minut.

Výdrž mne mile překvapila, výrobce přitom uvádí o pět minut méně. Skvělá je také přítomná LED indikace: pomocí 3 proužků zřetelně vidíte, kolik kapacity baterii ještě zbývá. To stejné platí při nabíjení, které probíhá skrze nabíjecí stanici. Z úplného vybití se akumulátor dobije na 100 % za 4-5 hodin. Základna je stabilní a znovu připomenu možnost jejího upevnění na zeď.

Čištění a údržba

Po vysávání jsem uvítal jednoduché vyprázdnění prachové nádoby stiskem jediného tlačítka. Při troše opatrnosti jsem vůbec nepřišel do styku s vysátými nečistotami. Děrovaný plastový předfiltr a prachový filtr je možné omýt vodou, což výrazně přispívá k zachování čistoty a vitality obou filtrů. Ani po čase nebude vysavač zapáchat a ve vzduchu nebude docházet k víření prachových částic. Čištění je obecně jednoduché a rychlé.

Údržba samotného ručního vysavače od Black & Decker není také nijak náročná. Spotřebič stačí utřít vlhkým hadříkem a bude stále jako nový. Po měsíčním používání jsem nezaznamenal nežádoucí změny nebo oděrky. K zařízení se stačí chovat zodpovědně a není důvod nevěřit v jeho dlouhou životnost.

Black & Decker BHHV320B - aku vysavač

Závěrečné hodnocení

Testovaný ruční aku vysavač Black & Decker BHHV320B je vynikající domácí spotřebič, který nás překvapil skvělou ergonomií, kompaktním zpracováním, vysokým výkonem, efektivním úklidem a dlouhou výdrží na baterii. Přítomnost praktické nabíjecí stanice s možností upevnění na zeď si zaslouží pochvalu.

Klady
  • Pěkný design
  • Kompaktní rozměry a nízká hmotnost
  • Skvělý výkon a kvalita úklidu
  • Efektivní filtrace nečistot
  • Teleskopická hubice
  • Slušná výdrž a šikovná nabíjecí stanice
  • Lze použít i pro úklid auta
Zápory
  • Pouze suché vysávání (výhodou však je lepší filtrace)

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.8 (5 hlasů)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář