Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Finanční služby

Recenze Bondster. Jak funguje český P2P investiční portál?

26. 1. 2023 aktualizováno

investice P2P na Bondster recenze

Česká finanční společnost Bondster patří k nejoblíbenějším domácím P2P investičním portálům. Jednoduchá obsluha či výběr ze zajištěných úvěrů lákají řadu investorů. Detailní podmínky, hlavní výhody i nevýhody hodnotíme v naší recenzi. Zvláštní pozornost věnujeme poplatkům a možným rizikům.

Informace a historie Bondster

Česká investiční platforma Bondster vznikla v roce 2017. Vlastní ji společnost CEP Invest Private Equity. Strategické partnerství zajišťuje úspěšná finanční společnost ACEMA Credit Czech, a.s. Cílem společnosti Bondster je doplnit nabídku kvalitních investičních příležitostí a současně oslovit širší paletu investorů. Současný objem proinvestovaných prostředků přesahuje 3 miliardy korun. Platforma aktuálně spravuje účty více než 16 000 investorů.

Jak fungují investice na Bondster?

Platforma Bondster využívá peer to peer model, tedy propojení investorů se žadateli o úvěr. Jak celý systém funguje? Bondster spolupracuje s několika desítkami ověřených poskytovatelů úvěrů. Poskytovatelé s klienty sjednají standardní úvěrovou smlouvu. Následně nabídnou možnost jejího financování na P2P platformě v podobě investiční příležitosti. Díky spolupráci s finančními společnostmi můžete investovat do zajištěných úvěrů. Typicky půjček krytých nemovitým majetkem.

výhodné P2P investování na Bondster recenze

Platforma zajišťuje podporu, poradenství a samozřejmě také nabídku úvěrů či správu portfolia. Nechybí ani automatické investiční strategie. Umožňují zhodnotit volné finanční prostředky bez složitého výběru konkrétních úvěrů. Vyberete si pouze akceptovatelnou míru rizika a s tím související očekávané úroky.

Pozor

Každá investice nese riziko nižšího, nulového či dokonce záporného úroku. Míra rizika se obvykle odráží v možném zisku. Nezapomeňte, že vysoký zisk obvykle znamená také vysoké riziko ztráty.

Jak můžete investovat?

Podobně jako na jiných P2P platformách, také Bondster umožňuje investovat automaticky nebo ručně. Manuální investování záleží zcela na vás. Sami si vybíráte nabídky i vložené částky. Výhodou je šance na vyšší zhodnocení než v případě automatizovaných strategií, nevýhodou delší čas strávený výběrem i vyšší riziko nesprávné volby.

Pozor

Manuální investice jsou vhodné především pro zkušené investory, kteří jsou dobře obeznámeni se situací na trhu.

Automatické investice nevyžadují prakticky žádné znalosti ani čas. Vše probíhá automaticky, dle předem definovaného algoritmu. Automatické strategie ovšem vždy upřednostňují bezpečnější úvěry s nižším rizikem a tedy nižším očekávaným výnosem.

Jak můžete investovat na Bondster?

zdroj: bondster.com

Automatické investiční strategie

Diverzifikovaná strategie rozdělí finanční prostředky napříč všemi typy úvěrů, které jsou na platformě dostupné. Hlavní předností diverzifikace je minimalizace rizika v důsledku hospodářských potíží konkrétních oborů nebo oblastí průmyslu. Nevýhodou jen průměrné zhodnocení vložených finančních prostředků.

Konzervativní strategie se přednostně zaměřuje na úvěry s minimálním rizikem. Velmi se podobá diverzifikované strategii, proti ní však může upřednostňovat konkrétní typ úvěrů. Menší diverzifikaci nahrazuje maximální důraz na spolehlivost dlužníka.

Strategie s vysokým výnosem akceptuje vyšší úroveň rizika s cílem maximalizovat zisk. Stále se však vyhýbá mimořádně riskantním nákupům. Spíše upřednostňuje nejvýhodnější možnosti z nabídky bezpečných a mírně rizikových investic.

Náš tip

Je výhodnější investovat v eurech. Průměrný výnos je vyšší a navíc je k dispozici větší množství obchodních nabídek. Českých úvěrů je k dispozici pouze omezené množství.

Poplatky a registrace

Registrace běží online a zabere pouze pár minut. Stačí vyplnit základní osobní údaje. Je zcela bezplatná. Po vytvoření účtu převedete z banky finanční prostředky, které chcete investovat. Následně si stačí vybrat automatickou investiční strategii nebo sestavit vlastní portfolio. Minimální investice činí 100 Kč. Začít tak můžete s opravdu malými částkami, bez rizika velké ztráty.

Investovat můžete v eurech nebo korunách. Investice v eurech jsou zdarma, česká měna je bohužel zpoplatněna. Poplatek činí 1 % z roční proinvestované částky.

Služby zdarma

 • Registrace
 • Vedení účtu
 • Příchozí platby
 • Odchozí platby v rámci ČR v korunách
 • Investování v eurech

Zpoplatněné služby

 • Investování v korunách (1 % z investované částky ročně)
 • Předčasné vystoupení z investice (pouze některé úvěry)
 • Poplatek za součinnost v případě žádosti o mimořádné/nestandardní informace (1 000 Kč)

Bezpečnost a investiční riziko

Bondster výrazně snižuje investiční rizika díky možnosti investovat do zajištěných úvěrů. Typicky jde o úvěry zajištěné nemovitostí, případně cenným movitým majetkem. Zajištění pomocí movitého majetku využívají především firmy. Pokud dlužník nebude včas a řádně splácet své závazky, může dojít až k zesplatnění smlouvy s následným zabavením a prodejem zástavy. Zástava je přitom vždy volena tak, aby její hodnota přesahovala výši sjednaného úvěru.

jak investovat na P2P platformě Bondster hodnocení

Většina úvěrů, asi 85 %, nabízí také garanci zpětného odkupu. V případě, kdy dlužník řádně nesplácí své závazky, nemusíte čekat na zesplatnění úvěrové smlouvy a případný prodej zastaveného majetku. U zajištěného úvěru vám úvěrová společnost vyplatí investovanou částku okamžitě, včetně úroků. Sama následně přebere veškerou zodpovědnost za vymáhání dlužné částky.

Pozor

Nezapomeňte, že každá investice je spojena s rizikem. Ani zajištěný úvěr nebo zpětný odkup nedávají 100% jistotu navrácení investované částky, přestože riziko podstatně snižují.

Bondster Rating

Objektivnímu hodnocení rizik pomáhá také Bondster Rating. Hodnocení A patří poskytovatelům s nízkou mírou rizika, hodnocení B označuje střední míru rizika a C patří do spekulativního pásma s vysokou mírou rizika. Nejspolehlivějším poskytovatelům patří hodnocení A+, naopak poskytovatelé s vysokou šancí selhání či přerušení činnosti spadají do pásma C-.

Bondster Rating

zdroj: bondster.com

Hodnocení ovlivňují rizikové faktory, skóring a řešení půjček po splatnosti, obchodní profil a celkový monitoring, včetně kvality komunikace. Svoji roli hraje také procento nesplacených úvěrů, index politické stability nebo měnová rizika.

 • Malé riziko (hodnota A+, A, A-)
 • Střední riziko (B+, B, B-)
 • Vyšší riziko (C+, C, C-)

Aplikace a zákaznická podpora

Portfolio ovládáte pomocí webového prohlížeče. Aplikace k dispozici není. Prostředí je kompletně v češtině včetně české podpory. Kontaktujete ji e-mailem, elektronickým formulářem či online chatem. Infolinka pracuje každý všední den od 9:00 do 17:00 hod.

Veškeré důležité informace naleznete na přehledných webových stránkách. Jsou intuitivní a jasné. Zahrnují detailní přehled poskytovatelů úvěrů, vysvětlení tvorby portfolia či volby investiční strategie.

Pozor

Mějte na paměti, že výdělky minulých období nemají výrazný vliv na budoucnost. Vysoký zisk z předešlých let v žádném případě nezaručuje podobný zisk v budoucnu!

Charakteristika P2P investiční platformy Bondster

Vlastnosti
Shrnutí
Půjčky ×
Investice
Minimální výše investice
100 Kč
Poplatek za vedení účtu
×
Poplatek za registraci
×
Doba investování
Neomezená
Investiční úrok do 20 %
Mobilní aplikace
×
Infolinka

Závěrečné hodnocení recenze Bondster

8

Skvělý

Bondster je moderní česká P2P investiční platforma. Minimální vklad činí pouhých 100 Kč. Bezpečnost portfolia zvyšuje velký výběr zajištěných úvěrů či garance zpětného odkupu. Vybírat můžete z několika automatických investiční strategií, případně si vše zvolit osobně. Nevýhodou je především 1% poplatek při investování v korunách.

Nabídka investic
8
Investiční strategie a tvorba portfolia
9
Poplatky
8
Podpora a aplikace
7
Klady
 • Registrace zdarma
 • Jednoduchá a přehledná platforma
 • Kvalitní česká podpora + infolinka
 • Automatické strategie
 • Zajištěné úvěry
 • Garance zpětného odkupu u většiny úvěrů
 • Propracovaný ratingový systém
Zápory
 • Chybí mobilní aplikace
 • Poplatek při investování v korunách
 • Menší výběr z českého trhu

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (26 hlasů)

Autor recenze

Milan Boháček
Milan Boháček

Technologický nadšenec se zvláštní zálibou v letectví a astrofyzice. Nemůže se dočkat dalšího letu Starship. Ve volných chvílích sleduje sci-fi seriály a baví se hraním šachu. Stres odbourává při vaření. Díky 3D tiskárně si plní dětské sny, takže modely raket, vetřelců a dinosauřích koster začínají pomalu přetvářet jeho byt v pravé nerdí doupě. Můj Facebook.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář
Uživatel
PetrLU (5. 6. 2024 10:06)

O P2P půjčky se zajímám poměrně dlouho a do Bondsteru jsem šel proto, že maj dobrou nabídku půjček. Vybírám si přesně podle svojí chuti, to co mě zajímá, tam si nahážu peníze, je dobrý, že tam můžu sledovat celou historii a je to pro mě hlavně taková jistůtka v tom do čeho půjdu.

Odpovědět
Uživatel
MartinMek (3. 5. 2024 12:05)

Dostal jsem tip na tuto investiční platformu od kamaráda, který mě přitáhnul k registraci a zainvestoval jsem s bonusem. Tím, že je to všechno jednoduše ovladatelné tak vím, jakou půjčku se ziskem si vybrat a pro mě je to rychlovka.

Odpovědět
Uživatel
Šimon (11. 4. 2024 09:04)

Sám považuji jako pozitivní stránku na Bondsteru transparentnost. Platforma mi poskytuje detailní informace o každé půjčce, včetně úrokových sazeb, ratingů a délky splatnosti. To mi dává jistotu ohledně mého investičního rozhodnutí a umožnuje mi investovat lépe.

Odpovědět
Uživatel
LeosV (26. 3. 2024 19:03)

Jako investor do Bondsteru musím souhlasit s tím, že je to moderní a dobře fungující česká P2P investiční platforma. Mě oslovuje nízký vstupní limit, který umožňuje investovat již od 100 Kč, což je přístupný způsob, jak začít budovat své investiční portfolio. Také cením širokou škálu investičních příležitostí, včetně zajištěných úvěrů a garance zpětného odkupu, což přispívá k bezpečnosti mého portfolia. Možnost volby mezi různými automatickými investičními strategiemi nebo možnost vlastního ručního výběru investic je také výhodou. Nicméně souhlasím s tím, že 1% poplatek při investování v korunách může být považován za nevýhodu, ačkoli při správném zhodnocení investic by tento poplatek neměl příliš ovlivnit celkové výnosy.

Odpovědět
Uživatel
Marek (16. 3. 2023 14:03)

Relativně jednoduchý systém investování se zajímavým úrokovým přínosem. Komunikace s platformou nijak složitá. Mám zkušenost telefonickou a bez problému.

Odpovědět
Uživatel
František Kr. (4. 2. 2023 14:02)

Dobrý den a zdravím kolegy investory, sám pravidelně investuji do akcií, kryptoměny a vedle toho také na Bondsteru do zajištěných úvěrů. Tady i s přijetím měnového rizika mám i něco málo v eurových investicích, ale ty jedu spíše bokem a věnuji se hlavně českým investicím. Na platformu mě dotáhl kamarád a jsem mu v podstatě za to i vděčný, protože se mi tak celkem výrazně rozšířilo mé portfolio a já ho mám aspoň kde diverzifikovat. Líbí se mi, že na Bondsteru jsou v podstatě dvě možnosti jak investovat a to buď s nastavením autoinvestu a nebo po svém ručně, kdy já teda dávám přednost algoritmu, co to ovládne za mě a bez dřiny. Z dalších funkcí co tu preferuji jsou.. sekundární trh, možnosti zpětného odkupu a běžná funkce filtru, který to všechno dokáže vytřídit, když hledám něco konkrétnějšího. Když to vezmu kolem a kolem, platforma pracuje dobře, jsou některé drobnosti k vyladění, ale i tak si tu umím pěkně vydělat a to si myslím, že tu nemám zrovna extrémně vysoké vklady.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář