Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze Booking.com

Nejlepší vyhledávač ubytování z testu – Bookin.com.Vítěz testuTestado.cz

Booking.com je rezervační platforma s ubytováním. Najdete zde velké množství pobytů, ale i letenky, vstupenky na turistické atrakce nebo zarezervujete letištní transfer. V aktuální recenzi online vyhledávače ubytování Booking vám povíme, jak platforma funguje, co nabízí nebo jak na ní vyhledávat snáze. Zjistíte také, jak si stojí s cenami, stornem rezervace a proč  patří k nejoblíbenějším.

Hodnocení Booking.com

9.8

Perfektní

S online vyhledávačem ubytování Booking.com si snadno vyhledáte ubytování kdekoliv na světě zdarma a bez poplatků za rezervaci. Nabízí nepřeberné množství pobytů a dalších cestovních služeb. Můžete si tak naplánovat celou prázdninovou dovolenou včetně letenek i vstupenek na atrakce na jednom místě. Co se týče cen, Booking.com se snaží být vždy na prvním místě.

Nabídka ubytování
9.5
Důvěryhodnost platformy
10
Poplatky a ceny
10
Orientace na platformě
9.5
Kvalita služeb
10
Klady
 • Rezervace bez poplatků
 • Nejvýhodnější ceny
 • Platforma v češtině
 • Zákaznická podpora 24/7
 • Velká nabídka ubytování
 • Mimo ubytování i další cestovní služby
 • Transparentní poplatky
Zápory
 • Bez zásadních nedostatků!

Základní informace o vyhledávači Booking

Booking je komplexní portál zabývající se cestováním a cestovním ruchem. V jeho nabídce mimo nepřeberného množství ubytování naleznete vyhledávání letenek, vstupenek, pronájmů aut nebo oblíbených atrakcí. Některé služby či vstupenky zarezervujete přímo na platformě, jiné na partnerských platformách.

Na Booking si tak můžete snadno a rychle klidně naplánovat celou dovolenou, služební cestu, výlet bez ohledu na cílovou destinaci… Jakmile se na online vyhledávači ubytování Booking.com budete umět orientovat, ihned si jej zamilujete. Vyhledávat můžete cíleně svá vysněná místa nebo využít mapy a prohledat svět. K nejlepšímu výběru vám pomohou uživatelské recenze a výborný popis pobytů i ostatních služeb. 

Testujeme online vyhledávač a srovnávač ubytování Booking.com.

Historie Booking.com

Za platformou Booking.com stojí stejnojmenná společnost, která vzniká v roce 1996. Své sídlo má v nizozemském Amsterdamu a za počátky stojí podnikatel Geert-Jan Bruinsma. Z původního webu Bookings.nl spojeného s Bookings.org vznikl již dnes známý portál Booking.com.

Z malé firmy se tak postupně stal průkopník světové online společnosti se zájmem v cestování. Od roku 2005 je dceřinou společností korporace Booking Holdings. Cílem tohoto online vyhledávače ubytování je usnadnit cestu k poznávání světa, což se webu skutečně daří.

Platforma je k dispozici ve 43 jazycích a má v evidenci přes 28 milionů ubytovacích možností, z čehož 6,2 milionů jsou pobyty v soukromí. Kromě fungování ve virtuálním světě má 198 poboček po celém světě v 70 státech.

Vyhledávání a nabídka služeb Booking

Vyhledávání a nabídka služeb

Jak hledat na Booking? Hodnocený vyhledávač ubytování Booking hned v prvních řádcích otevírá volitelnost vyhledávání. Zvolit si můžete hledání pobytů, letenek, pronájmů aut, turistických atrakcí nebo letištního taxi.

Pokud zůstanete u hledání ubytování, hned v druhém kroku můžete vyplnit vámi vysněnou destinaci spolu s datem příjezdu a odjezdu, počtem osob i pokojů. Zaškrtnout si lze i políčko, že cestujete pracovně. Po stisku hledání na vás vykoukne hned několik nabídek, jejich množství se samozřejmě odvíjí od zvolené destinace.

Filtrování výsledků pro rychlejší vyhledávání

Chcete-li si výsledky trochu eliminovat, doporučujeme využít filtry. Užitečné je například určení finančního rozpočtu na noc, případně pokročilejší hledání, které zahrnuje třeba ubytování se snídaní v ceně, bazénem, vlastní koupelnou či manželskou postelí. 

Zaškrtnout si můžete i požadované zařízení a vybavení pokoje, které by vám nemělo chybět. Ve filtrech samozřejmě nechybí ani možnost zrušení rezervace zdarma nebo rezervace bez platební karty. Super je, že si takto rovnou vyhledáte třeba jen ubytování s určitým hodnocením. 

Vhod přijde i hledání ubytování podle mapy. Do políčka si třeba zadáte celý stát a prohledáte nejvýhodnější varianty. Hodí se to i v případě, že chcete být blízko nějakého turistického cíle. 

Další možností, jak si jednoduše vyhledat pobyty, je využít třídění. Úplně nahoře se tak podle vašich preferencí zobrazí například ubytování s nejvíce hvězdičkami a nejnižší cenou, nejlepším hodnocením s nejvíce komentáři, nebo lze třídit podle vzdálenosti od centra atp. 

Hledání ubytování online na Booking.com je snadné.

Vyhledávání služeb spojených s cestováním

Online vyhledávač ubytování Booking.com samozřejmě využijete i na vyhledávání letů. Ty vám nejen vyhledá, ale i porovná ceny od několika aerolinek současně. Opět i tak můžete vybrat nejvýhodnější nabídku bez ohledu na to, kam letíte. Na podobném principu funguje i služba zapůjčení auta. Určíte si, kde potřebujete auto půjčit, kde jej vrátíte a vyhledávač Booking vám zobrazí nabídky autopůjčoven a srovná podle ceny. 

V kolonce aktivity na vás čekají různé prohlídky, muzea, vyhlídkové plavby, představení nebo vstupenky na turistické a kulturní atrakce. Vy si jen zadáte město, kde chcete něco podniknout a otevře se vám spoustu inspirativních možností. Vstupy si opět lze zarezervovat přímo na platformě.

Plánujete-li svou cestu na ubytování letecky, využít můžete i letištního taxi. Jde o pohodlný transfer, který vás doveze z letiště až k vašemu ubytování. Řidič vás počká už na letišti a v případě zpoždění letu počká. 

Inspiraci pro vaše cestování nabízí články o cestování nebo cestovatelské fórum. To vše od vyhledávání přes rezervaci po vytváření příspěvků ve fóru lze provádět i v mobilní aplikaci, která je dostupná pro Android i iOS.

Rezervace, poplatky a ceny

Své rezervace ubytování a služeb lze přes Booking.com provést hned třemi způsoby:

 • Zaprvé si poskytovatel počká na platbu až po příjezdu na ubytování;
 • zadruhé se vám prostředky z vašeho bankovního účtu alokují do doby, než skutečně zaplatíte na místě;
 • zatřetí se ubytování zaplatí přímo při rezervaci

Za rezervaci na platformě neplatíte nic, a to ani žádné administrativní poplatky. Před tím, než ale rezervaci učiníte, si určitě pročtěte, jaké podmínky má stanoveny poskytovatel.

Hodnocení rezervace pobytu na Booking.com.

Za zrušení rezervace nebo nevyužití služby se účtují různé poplatky, které jsou individuální. Za některé storno rezervace neplatíte poplatky vůbec, u jiných poskytovatelů lze provést zrušení pouze do určitého termínu. Vše je ale transparentní a u každého pobytu či služby vidíte, za co všechno si připlatíte. Cena je vždy stanovena v plné výši a nic navíc vám účtováno nebude.

Pokud budete platbu za služby provádět předem, zkontrolujte si, že byla opravdu provedena. Někteří poskytovatelé vám totiž kvůli nezdařilému provedení platby mohou rezervaci zrušit bez upozornění (třeba, když momentálně nemáte dostatek finančních prostředků, máte nastavený limit atp.). Navíc pak můžete o nějakou z nevratných plateb přijít.

Ceny na Booking.com

Co se týče cen, u Booking najdete ty nejlepší na trhu. Společnost si za tím stojí. V rámci iniciativy “Rozdíl v ceně vyrovnáme” si můžete dorovnat cenu svého již zarezervovaného pobytu. A to v případě, že jej najdete u konkurence levnější. Musí však být ve stejném termínu a splňovat totožné podmínky.

Kvalita služeb a podpora

Naše hodnocení online ubytování Booking se bude týkat i oblasti kvality zákaznické podpory a fungování služby ve prospěch zákazníků. Zákaznická podpora funguje 24/7, takže kdykoliv řešíte nějakou otázku či problém, jsou pro vás stále k dispozici. A to dokonce ve více jak 40 jazycích včetně češtiny.

Jakoukoliv rezervaci si na stránkách vytvoříte, dostanete její okamžité potvrzení. V Centru podpory je kromě možnosti okamžitého kontaktování podpory zodpovězeno několik často kladených otázek. Vybrat si můžete, zda pro komunikaci chcete využít e-mail nebo telefonický hovor. 

Případné změny v rezervaci lze provést snadno po registraci nebo pomocí PINu rezervace. Změníte si termín, počet hostů, přidáte si další pokoj, snídani, přistýlku a jiné služby a věci.

Přehledné a detailní popisy ubytování na Booking.com hodnotíme na jedničku.

Shrnutí recenze Booking

Online vyhledávač ubytování Booking.com patří k věrohodným společnostem s velmi dobře hodnoceným zákaznickými servisem, který je k dispozici nonstop.

Přívětivé jsou i ceny, přičemž Booking.com se může pochlubit i rozmanitou nabídkou služeb. Co se týče ubytování, nabízí opravdu široké spektrum možností od apartmánů přes hotely, penziony, chalupy, chaty, prázdninové domy, vily až po maringotky, obytné lodě, luxusní stany…

Nechybí ani další služby, které s cestováním a turismem souvisí. Od letenky po vstupenky na aktivity. Najdete i tipy na skvělá místa, jako jsou muzea, prohlídky nebo turistické atrakce. Provedení rezervace je zdarma. Neplatí se ani žádné administrativní poplatky. U zrušení rezervace často také do určitého termínu neplatíte nic, závisí však hodně na poskytovateli. Veškeré podmínky se dozvíte přímo u každé služby. Vše je rozepsané včetně cenových položek a příplatků.

Pobyt si koupíte snadno. Vyhledávání je jednoduché. Velmi přínosné je i filtrování nebo vyhledávání podle mapy. Kladně hodnotíme, že má Booking.com i mobilní aplikaci. Pokud hledáte, kde si koupit ubytování na vlastní pěst, platformu Booking.com vám rádi doporučíme. TIP redakce Testado.cz!

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (51 hlasů)

Autor recenze

Zuzana Pitříková
Zuzana Pitříková

Zuzka je pisálek s kreativním srdcem, miluje výzvy a hlavně svou rodinu. Ta je především náplní jejího denního rozvrhu. Pokud nějaká ta chvilka času zůstane, ráda se pustí do grafického designu, čtení odborné publikace, různých ručních prací nebo řádí v kuchyni. Nejraději tvoří články o domácnosti, dětech, zdravém životním stylu, tvorbě, vzdělávání a vaření. Facebook Zuzky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář
Uživatel
Martin Vysloužil (2. 10. 2023 11:10)

Tento článek je zcela tendenční a nepravdivý. Booking si fyzicky nekontroluje nabízená ubytování, takže se mohou vyskytnout podvodná ubytování, která fyzicky neexistují a zákazníka pouze pomocí bookingu okradou. Příkladem je objednané ubytování na jednu noc pro tři lidi v Rabatu za 45 EUR, které po příjezdu na adresu neexistovalo. Ubytovatel pouze telefonicky sdělil, že už je obsazeno a prý booking udělal chybu. Na další zavolání už bylo číslo nedostupné. Museli jsme najít narychlo jiné ubytování. Nejhorší překvapení nás ale čekalo ráno, kdy jsme zjistili že z účtu zmizelo 501 EUR, prý za změnu rezervace, kterou jsme měli udělat my. Nic takového se samozřejmě nestalo a já jsem službu reklamoval. Ubytovatel tvrdil, že tam stále bydlíme, nepomohla ani letenka, zaslaná bookingu, která dokazovala že už dávno nejsme v Maroku a tedy že ubytovatel lže. Booking tuto situaci neřeší, stále tvrdí, že něco prověřují, ale nedají žádné termíny, kdy bude hotovo. Naslibují zaslání informací, ale nikdy nic nepošlou. Není to korektní přístup k zákazníkům. Jsem velice zklamán přístupem bookingu. Budu podávat trestní oznámení, protože nevidím jinou možnost.

Odpovědět
Uživatel
Bohumil Rosička (3. 10. 2023 10:10)

Vaše zkušenost nás velice mrzí a je nám líto, že jste se setkal s takovými nepříjemnostmi. Děkujeme vám za sdílení vašeho příběhu, je to cenné upozornění pro ostatní uživatele. Doufáme, že budoucí cesty budou pro vás příjemnější a bez problémů.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář