Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Nejlepší online vyhledávače ubytování 2024

Nevíte, kde hledat ubytování a levný hotel? Zkuste využít online vyhledávače ubytování, které jsou dnes velmi populární. A nedivíme se! Najdete mnohdy super místa za výhodné ceny. Námi testované vyhledávače se prokazují jako snadné a účinné způsoby k levnější dovolené na vlastní pěst. K posouzení jsme přistupovali s ohledem na způsob hledání, nabídku, poplatky a další možnosti rezervací v oblasti cestování.

Jako jednička vyšla rezervační platforma Booking.com dominující skvělými podmínkami i opravdu pestrou nabídkou (nejen) ubytování.

Nejlepší celkově

Nejlepší online vyhledávač ubytování celkově. Nabízí super ceny a cestovní služby navíc.

Oblíbená dvojka

Populární vyhledávač a srovnávač ubytování. Enormní množství ubytovacích nabídek a služeb cestovního ruchu.

Alternativa

Oblíbený metavyhledávač ubytování na českém trhu. Vyhledá a srovná nejlepší pobyty.

Nejlepší online vyhledávače ubytování

Recenze Booking.com – nejlepší online vyhledávač ubytování

Nejlepší vyhledávač ubytování z testu – Bookin.com.Vítěz testuTestado.cz

Klady
 • Nejvýhodnější ceny na trhu
 • Stránka je v českém jazyce
 • Snadná orientace a používání
 • Nonstop zákaznický servis
 • Srovnávač cen hotelů po celém světě
 • Rezervace bez poplatků
 • Nabídka dalších cestovních služeb
Zápory
 • Žádné

Online vyhledávač ubytování Booking má na svém webu zaregistrováno přes 28 milionů ubytovacích jednotek. Rozmanitý a téměř neomezený výběr poskytuje zážitek pro každého milovníka cestování a turismu. Preferujete krásný apartmán uprostřed rušného velkoměsta nebo naopak oázu klidu na venkově? Ať už se jedná o hotel, chatu, chalupu, penzion, rezort nebo privát, vše je na vás.

Mimo pěkný výběr ubytování musíme pochválit rezervační systém. Za rezervaci neplatíte žádné poplatky a někdy ani v případě jejího zrušení. K pozitivnímu hodnocení vyhledávače ubytování Booking.com také přičítáme plus za kvalitní zákaznický servis dostupný 24/7 a podporu v českém jazyce.

Mimo toho, že si zde vyhledáte pobyt, slouží Booking.com pro vyhledávání turistických atrakcí, letů, aut k pronájmu nebo jiné veřejné i soukromé dopravy. Výběr pro vás bude jednoznačně jednoduchý, neboť se na stránkách dá dobře vyhledávat, filtrovat výsledky a číst recenze turistů, kteří už s daným pobytem nebo ubytovací službou mají zkušenosti. Přesně tak můžete najít např. nejlevnější hotely a levné ubytování. U každé služby je navíc velmi podrobný popis a spousta fotografií. 

Podle našeho srovnání je Booking nejlepší vyhledávač pro ubytování.

Náš tip

Máte ubytování zařízené, ale potřebujete najít cenově dostupnou letenku? Podívejte se, jak si vyhledat letenku online.

Recenze Tripadvisor.com

Nejlepší metavyhledávač ubytování z testu – Tripadvisor.

Klady
 • Největší vyhledávač ubytování na světě
 • Kromě vyhledávání srovná ceny
 • Obrovské množství ubytovacích nabídek
 • Nabízí i jiné služby pro cestovatele
 • Má mobilní aplikaci v češtině
Zápory
 • Web je prozatím v české mutaci
 • Rezervovat musíte na rezervační stránce

Tripadvisor je největší cestovatelská platforma na světě. Na jeho stránkách zjistíte recenze hotelů po celém světě a můžete získat doporučení a velmi zajímavé tipy od cestovatelů, ať už se chystáte kamkoliv. Online vyhledávač ubytování Tripadvisor je specialistou na hotely, rekreační pronájmy a podniky v jakékoliv destinaci po celém světě. V jeho evidenci je jich kolem 8 milionů a zpracoval již zhruba miliardu recenzí od cestovatelů.

Kromě toho, kde se ubytovat, zjistíte, co na určitém místě podniknout. Kam zajít do restaurace, na nákupy, na prohlídku, ale také vyhledáte let, plavbu, či najdete pronájem auta. Funguje v celkem 43 zemích a 22 světových jazycích. Prozatím je pouze v české jazykové mutaci (strojovém překladu). Pozitivem však je, že jsou pobyty pro lepší orientaci uvedeny v českých korunách. 

Ubytování si nejen vyhledáte, ale dostanete srovnání cen u jednotlivých poskytovatelů. Rezervační portál Tripadvisor tedy není v tomto ohledu přímý poskytovatel, ale pomůže vám nabídky srovnat z různých rezervačních webů (Booking.com, Hotels.com aj.) a najít tu nejvýhodnější. Líbí se nám také, že má Tripadvisor aplikaci, kde si lze své ubytování zarezervovat, plánovat výlety a celé cesty. V diskusním fóru najdete cenné rady a tipy cestovatelů.

Pokud vám například Booking nevyhovuje, srovnávač cen hotelů (nejen) Tripadvisor je skvělá alternativa.

Recenze trivago.cz

Super vyhledávač a srovnávač ubytování Trivago.cz.

Klady
 • Zaměřený jen na pobyty
 • Jednoduché vyhledávání
 • Srovná ceny od více rezervačních webů
 • Podpora češtiny
Zápory
 • Nelze rezervovat přímo na stránce
 • Kromě ubytování nenabízí nic

Trivago je metavyhledávač ubytování, který na svých stránkách shromažďujte více než 5 milionů hotelů z více než 300 rezervačních stránek. Na pár kliků tak najdete ubytování podle svých představ a požadavků. Zadejte si destinaci, termín, počet osob a filtrujte si výsledky pro snazší a rychlejší vyhledávání. Trivago vám srovná ceny hotelů, penzionů, hostelů a dalších tipů ubytování v reálném čase. 

Jakmile vás něco zaujme, rezervace neprobíhá přímo na jeho stránkách, ale budete převedeni na partnerskou platformu. Tam si buď rezervaci dokončíte tak, jak je, nebo si ji můžete přizpůsobit. Kam budete chtít vycestovat, je jen na vás, trivago zahrnuje nabídky pobytů z celkem 190 zemí. Platforma funguje v českém jazyce a kromě toho v dalších 30 jazycích. 

Jelikož je vyhledávač ubytování trivago také online srovnávač, máte velkou šanci, že najdete opravdu výhodnou nabídku ubytování. Zároveň máte téměř neomezené možnosti výběru. Líbí se nám také spousta hodnocení pocházejících z více rezervačních portálů.

Trivago doporučujeme odvážnějším; měli byste totiž vždy zjistit podmínky na stranách, kde rezervaci provádíte. V případě její změny či zrušení to přijde vhod. Pro hledání ubytování je to skvělá služba!

Srovnání 19 online vyhledávačů ubytování

Booking.com Tripadvisor.com trivago.cz Expedia Agoda Hotels.com Hostelworld Megaubytko Esky.cz Ubytovani.net Google Travel Hotely.cz Airbnb.cz e-booking.cz Ehotel Svět ubytování Penzion.cz Chata.cz e-chalupy.cz
Nejlepší vyhledávač ubytování z testu – Bookin.com. Nejlepší metavyhledávač ubytování z testu – Tripadvisor. Super vyhledávač a srovnávač ubytování Trivago.cz. Online rezervační portál ubytování Expedia. Agoda,com a recenze vyhledávače ubytování přes internet. Vyhledávač hotelů po celém světě online Hotels.com. Hostelworld.com – vyhledávač sdíleného ubytování po celém světě. Super rezervační portál ubytování v ČR a na Slovensku Megaubytko. Recenze Esky – platformy na rezervaci pobytů a dalších cestovních služeb. Recenze Ubytování.net: platformy se spoustou ubytování online. Testujeme rezervaci ubytování online v Google Travel . Hotely.cz – test českého online ubytovacího vyhledávače- Test rezervačního portálu na ubytování v soukromí Airbnb.com. Hodnotíme rezervační platformu na pobyty e-booking.cz. Hodnocení rezervačního portálu ubytování ehotel.cz. SvětUbytování a test českého vyhledávače ubytování. Vyhledávač penzionů k pronájmu Penzion.cz. Hodnocení vyhledávače chat k ubytování Chata.cz. Česká ubytovací platforma na online rezervaci chalup e-chalupy.cz.
Platforma v češtině RECENZE RECENZE RECENZE
Platforma v češtině strojový překlad ×
Metavyhledávač × × × × × × × × × × × × × ×
Rezervace zdarma × × × × Dle ubytovatele
Další cestovní služby × × × × × × × × × ×
Podpora v češtině × ×
Mobilní aplikace  × × × × × × × × × ×
Věrnostní program  × × × × × × × × × × × × × ×
Hledat ubytování Hledat
ubytování
Hledat ubytování Rezervovat ubytování Rezervovat ubytování Rezervovat ubytování Rezervovat ubytování Rezervovat ubytování Rezervovat ubytování Rezervovat ubytování Rezervovat ubytování Rezervovat ubytování Rezervovat ubytování Rezervovat ubytovácní Rezervovat ubytování Rezervovat ubytování Rezervovat ubytování Rezervovat ubytování Rezervovat ubytování

Jak vybrat ubytování přes online vyhledávač?

Internet je přímo přehlcen množstvím cestovatelských nabídek. Tudíž vás nabádá k tomu, abyste si sbalili kufry a jeli na druhý konec světa během pár kliknutí. Kde si ale takové ubytování vybrat, abyste se nenechali nachytat? Stačí sáhnout po ověřených zdrojích. Právě o těch pojednává tento článek.

Přesto však mají jednotlivé online vyhledávače ubytování trochu jiné nabídky nebo podmínky rezervace. Proto vás tímto tématem postupně provedeme a povíme si, jak online vyhledávače ubytování fungují, jak v nich vyhledávat, na co si dát pozor, jak si najít pobyt co nejlevněji…

Jak fungují online vyhledávače ubytování?

Jak fungují online vyhledávače ubytování?

Online vyhledávače ubytování jsou populárním nástrojem. Nabízí opravdu pestré množství hotelů, hostelů, apartmánů, vil, penzionů, privátních ubytování, chat či chalup po celém světě. Cestování je tak mnohem více dostupné, volit si můžete nejen podle svého momentálního debetu, ale i podle svých představ. Najdete netradiční místa a ubytování (třeba dům na stromě), která by vám zkrátka cestovní kancelář neposkytla. 

Náš tip

S plánováním zájezdu na míru vám může pomoci i klasická cestovka. Pokud si nevyberete z nabízených možností, může vám její pracovník sestavit dovolenou doslova na míru. Podívejte se na náš přehled nejlepších českých cestovních kanceláří.

Vyhledat si pobyt lze velmi snadno. Je také spousta portálů, na kterých si můžete hledat v češtině a českých korunách. Tisíce ubytování si filtrujete podle svých preferencí. Zadáte si destinaci, cenu, počet osob, termín a další požadavky. Klidně si vytřídíte venkov nebo raději rušné město. Vyhledávat můžete i přímo podle mapy a dostat se tak úplně blízko oblíbené turistické atrakci nebo nějakému místu.

Jak vyhledat ubytování?

Online rezervace ubytování je více než komfortní. Nemusíte nikam chodit. I když si třeba vzpomenete v noci, že byste si někam zajeli. Třeba na prodloužený víkend. Vyhledávače ubytování fungují nonstop. Stačí zadat pár instrukcí a v pohodlí domova si v nabídkách listujete jako v otevřené knize. 

Výhody oproti cestovní kanceláři nebo agentuře to nepopiratelně má. Existují ale nějaké nevýhody, rizika a nástrahy? A jak si vlastně takový pobyt najít? Stačí mi k tomu český jazyk? A jak to chodí s rezervací a platbou? Nebojte se, na všechno vám tady odpovíme.

Jak fungují online vyhledávače ubytování?

Vyhledáváme ubytování aneb jak na to

Jak online vyhledávač ubytování funguje? Podobně jako e-shop. Zadáte zboží a vyjedou vám nabídky. Koncept je jednoduchý a zkušenější uživatel všechno zvládne za pár chvil. Na stránce je nutné se nejprve zorientovat, neboť vyhledávače často kromě ubytování nabízí i další přidružené služby spojené s cestováním (letenky, letištní taxi, palubní lístky, vstupenky, co si jen přejete…). Nás bude ale zajímat pro začátek jen ubytování.

 • Určete si destinaci máte cíl? Zadejte jej. Chcete-li širší okruh, zadejte stát, případně hledejte podle mapy.
 • Zvolte si termín – od termínu se bude odvíjet cena. Máte-li možnost vybrat z více termínů, zkuste si porovnat jednotlivé ceny. Prázdniny jsou většinou cenově přemrštěné. (Berte v potaz prázdniny v destinaci, kam míříte.)
 • Počet osob – zadat si lze nejen počet osob, které ubytování využijí, učit si také lze, kolik chcete pokojů a jaká lůžka preferujete. To učiníte pomocí filtrů.
 • Filtrujte – filtry usnadní práci a eliminují výsledky vyhledávání. Zadejte si, co chcete a zobrazí se vám jen ubytování splňující tato kritéria. Chcete mít bazén? Proč všechno rozklikávat a kontrolovat zvlášť. Zadejte to!
 • Čtěte podmínky – všeobecné podmínky společnosti provozující vyhledávání ubytování je dobré alespoň výhledově znát. Určitě je nemusíte číst celé, ale zajímat vás bude, jak fungují platby, jak funguje rezervace a podmínky při změnách, zrušení rezervace a vrácení peněz.
 • Rezervace a poplatky online vyhledávače ubytování za rezervaci poplatky nevybírají. Výjimkou jsou ale administrativní poplatky, které účtovány bývají. Podmínky o tom, jak bude zrušení rezervace vypadat, rozhoduje poskytovatel ubytování nebo služby. Zrušení je někdy zdarma, jindy je vyžadován až 100% storno poplatek.
 • Koukejte na hodnocení – vybrali jste si pěkné ubytování za dobrou cenu. Líbí se vám zároveň podmínky ze strany poskytovatele. Nezapomeňte si pročíst uživatelská hodnocení. Možná přijdete na něco, co by se vám nelíbilo.

Vyhledávač ubytování vs. cestovní kancelář

Vyhledat si ubytování po ČR nebo zahraničí je snadné a složité zároveň. Jde o rychlý způsob, který však vyžaduje určité znalosti a ostražitost. Zejména, pokud takto řešíte ubytování nebo dovolenou poprvé. Máte absolutní svobodu si vybrat, jak svou dovolenou strávíte. Naplánujete si vše až do puntíku a dostanete se na místa, na která byste se s cestovkou jen těžko podívali. A častokrát za nižší ceny.

Na druhou stranu to všechno stojí velké úsilí. Čas, plánování a také zjišťování ubytování, letu nebo jiné dopravy. Je to ale dobrodružství a hlavně opět ušetříte nemálo peněz.

V cestovní kanceláři za vás udělají vše. Vy jen vybíráte a domlouváte se. Vše je předem dáno a nic moc nelze měnit. Na druhou stranu se o vás bude starat delegát. Když se něco stane, máte to s kým vyřešit. V ceně máte (většinou) vše, dokonce i cestovní pojištění.

Svoboda, napětí a dobrodružství ale naprosto odpadá… 

TIPY, jak najít levné ubytování 

TIPY, jak najít levné ubytování 

 • Plánujte s předstihem – vytipujte si, kdy je ve vaší destinaci ubytování nejlevnější. Každý stát to má trošku jinak s prázdninami a svátky. Tyto dny jsou obvyklé dražší.
 • Vybírejte zrušení rezervace zdarma – ušetříte tak nejen v případě zrušení rezervace kvůli nemoci, ale můžete si ještě před plánovaným termínem zakoupit jiné a výhodnější ubytování.
 • Slevte ze svých očekávání – potřebujete opravdu luxusní hotel? Jak moc času na něm strávíte? Nebude vám stačit maringotka, stan nebo malý penzion?
 • Uberte z jídelního luxusu – co je vaší prioritou? Poznávání jídla nebo zážitek z místní krajiny? Pokud máte možnost, vezměte si jídlo s sebou. Ušetříte nemalé výdaje za restaurace.
 • Pojistěte si letenky – pojistit se pro případ storna letenky se vyplatí. Když musíte let zrušit kvůli nemoci nebo vážným rodinným problémům, přijde rozhodně vhod.

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 5.0 (63 hlasů)

Autor článku

Zuzana Pitříková
Zuzana Pitříková

Zuzka je pisálek s kreativním srdcem, miluje výzvy a hlavně svou rodinu. Ta je především náplní jejího denního rozvrhu. Pokud nějaká ta chvilka času zůstane, ráda se pustí do grafického designu, čtení odborné publikace, různých ručních prací nebo řádí v kuchyni. Nejraději tvoří články o domácnosti, dětech, zdravém životním stylu, tvorbě, vzdělávání a vaření. Facebook Zuzky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář