Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Cestování

Recenze trivago.cz

Super vyhledávač a srovnávač ubytování Trivago.cz.

Online vyhledávač pobytů je skvělý způsob, jak si najít dovolenou podle vlastního gusta. Některé vám nabídky od více poskytovatelů dokonce srovnají. Jedním z takových vyhledávačů ubytování je trivago, který jsme pro vás otestovali. Jak si vede v oblasti hledání, nabídek a kvality služeb?

Hodnocení trivago.cz

9.2

Perfektní

Online vyhledávač ubytování trivago je čistě zaměřený na ubytovací služby. Kromě vyhledávání nabízí i srovnávání, čímž si můžete vždy dohledat nejen nejlevnější, ale i nejlepší variantu. Na trivagu najdete až 5 milionů hotelů, penzionů a dalších ubytování po celém světě.

Nabídka ubytování
9
Důvěryhodnost platformy
10
Poplatky a ceny
8.5
Orientace na platformě
10
Kvalita služeb
8.5
Klady
  • Vyhledá i porovná ceny ubytování
  • Specializuje se jen na ubytování
  • Bezpečná platforma
  • Je v češtině
  • Šikovná mobilní aplikace (Android, iOS)
  • Přehledná a jednoduše ovladatelná platforma
Zápory
  • Absence dalších cestovatelských služeb
  • Nedá se rezervovat přímo na stránkách
  • Vše musíte stejně řešit s rezervační stránkou

Základní informace o vyhledávači trivago

S online vyhledávačem ubytování trivago si pobyt nejen naleznete, ale současně srovnáte nejlepší ceny od více rezervačních portálů. Při rezervaci vybraného pobytu budete přesměrováni na Booking.com, Destinia, Agoda, Hotels.com, Expedia, Vrbo, Trip.com a spousta jiných.

Web funguje na české doméně. Takže pokud jste s cizím jazykem na vážkách, můžeme jej doporučit. Orientace je snadná a zaměřená, naproti jiným rezervačním cestovatelských webům, jen na ubytování. V trivago však nejsou omezeni pouze na hotely, nýbrž spolupracují s cestovními agenturami i soukromými osobami. 

Základní informace o vyhledávači Trivago

Historie trivago

Zrod Trivaga počíná v roce 2005 u třech univerzitních přátel v německém Düsseldorfu. trivago za více než dekádu své funkce nashromáždilo kolem 5 milionů hotelů a dalších alternativ ubytování ve 190 zemích. Působí na celkem 53 trzích a web má 31 jazykových verzí včetně češtiny. Většinu akcií Trivaga vlastní Expedia Group. Posláním této společnosti je být společníkem na cestě poznávání našeho světa.

Vyhledávání a nabídka služeb

Vybrat si ubytování na testovaném vyhledávači ubytování trivago zvládnete online během pár chvil. Hned v úvodu na vás vyskočí přehledná tabulka, kde zadáte požadovanou destinaci, datum příjezdu a odjezdu a počet hostů i pokojů. 

Pro snadnější orientaci doporučujeme využít řazení výsledků. Zvolit si můžete řazení podle hodnocení, ceny, hodnocení a doporučení, ceny a doporučení, vzdálenosti a doporučení či jen hodnocení a jen vzdálenosti. V horních příčkách tak budete mít své priority.

Pomocnou rukou jsou i filtry, které vám eliminují výsledky s tím, že se vám zobrazí pouze ty vyhovující vašim požadavkům. Preferujete jen ubytování s určitým hodnocením nebo konkrétní typ ubytování? Jakou vzdálenost od centra města, vlakového nádraží nebo určité adresy uznáte za vhodnou? Potřebujete, aby šlo ubytování zrušit zdarma, aby mělo bazén, vířivku apod.? Takto všelijak si můžete výsledky na Trivagu pěkně protřídit. 

Vyhledávání a nabídka služeb Trivago

U každého pobytu se vám zobrazí nejnižší cena. Pod nabídkami kromě této varianty najdete i nejnižší cenu s bezplatným zrušením rezervace, nejnižší cenou a snídaní zdarma a další užitečné nabídky. 

A co na trivago naleznete? Ubytování z různých rezervačních stránek, mezi nimiž jsou mimo jiné i online cestovní agentury, řetězce ubytovacích zařízení nebo soukromá ubytovací zařízení.

Rezervace, poplatky a ceny

Po kliknutí na vámi zvolené ubytování budete přesměrováni na webové stránky rezervačního portálu. Tam bude vaše rezervace provedena a tam ji budete moci spravovat. Pokud tedy budete chtít provést nějaké změny, kupříkladu zrušení pobytu nebo úpravu počtu ubytovaných osob, přidat přistýlku, změnit termín apod., budete to provádět zde.

Proto je dobré vědět, jak daný rezervační portál funguje a jaké má podmínky. Trivago je tedy jen prostředek pro vyhledávání nejlevnějších a nejvýhodnějších ubytovacích nabídek. Což je výborné, pokud se vám nechce brouzdat na každém online vyhledávači ubytování zvlášť a následně vše zdlouhavě srovnávat. 

Rezervace, poplatky a ceny na Trivago

Jestli máte obavy, že si pak nebudete vědět rady s nalezením, kde jste vlastně nakonec rezervaci provedli, jde to dohledat. Všechny informace naleznete ve svém uživatelském účtu a informace vám přijdou i do e-mailu. Někdy to trvá až 72 hodin, tak musíte být trpělivější. 

Při řešení storna pobytu bude také nutné řešit vrácení peněz přímo s danou rezervační stránkou. Proto bude opět přínosné vědět, jak dlouho na refundaci prostředků čekat. 

Mimo web můžete k hledání, rezervacím a pročítání všech užitečných hodnocení využít mobilní aplikaci trivago, která je dostupná v App Store i na Google Play.

Ceny na trivago.com

Pokud si chcete vybrat opravdu výhodný pobyt, vyhledávač trivago je právě v tomto ohledu super. Díky tomu, že jde také o online srovnávač, získáte přehled od více rezervačních stránek. Najdete si tak levné a přece výhodné ubytování. Neplatíte zároveň žádné administrativní poplatky.

Kvalita služeb a podpora

Struktura webového vyhledávače a srovnávače ubytování trivago není složitá. Poslání je jasné a plní, co má. Pokud hledáte slušně zásobenou platformu s ubytováním ve všech koutech světa v plné podpoře českého jazyka, můžeme trivago doporučit

Zákaznická podpora není v tomto případě příliš podstatná. Přesto si můžete pročíst často kladené otázky zákazníků, kde zjistíte ty nejdůležitější informace o tom, jak trivago funguje. V případě jakýchkoliv dalších dotazů samozřejmě lze zákaznický servis kontaktovat pomocí formuláře. Jak jsme si však uvedli výše, pokud budete chtít řešit otázky ohledně vaší rezervace, budete potřebovat kontaktovat rezervační stránku, kde jste si pobyt vybrali. 

FAQ a hodnocení ubytovacího portálu Trivago.cz.

Shrnutí recenze trivago

Na závěr naší recenze online vyhledávače ubytování trivago se podíváme, jaká vlastně přináší pozitiva a negativa. Platforma je zaměřena pouze na ubytování, čímž se web pro uživatele stává trochu přehlednější a jednodušší. Má jediné poslání – vyhledat a srovnat pobyty dle vámi zadaných parametrů.

Spolupráce s více než stovkou rezervačních platforem má výhody v tom, že si jednak vyberete z velkého množství různých ubytování, jednak snáze najdete tu nejlepší cenu za nejvýhodnějších podmínek. Podle filtrů a třídění se vyhledává dobře. Nechybí zde varianta vyhledávání s bezplatným stornem. Navíc je web i aplikace v češtině.

Jako hlavní nevýhodu Trivaga vidíme nutnost si zjistit podmínky rezervační stránky. Od ní se bude odvíjet, jak bude probíhat případné zrušení pobytu a vrácení peněz nebo úprava rezervace apod. Pro některé milovníky cestování možná bude zádrhel absence dalších cestovatelských služeb. Třeba jako je to na Tripadvisoru, který nabízí komplexní plánování dovolené.

Trivago však patří k věrohodným a bezpečným platformám na českém trhu.  Tuto platformu rádi doporučíme všem, kteří hledají rychlý způsob vyhledávání a srovnávání cen na poli ubytování u nás i v zahraničí.

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (35 hlasů)

Autor recenze

Zuzana Pitříková
Zuzana Pitříková

Zuzka je pisálek s kreativním srdcem, miluje výzvy a hlavně svou rodinu. Ta je především náplní jejího denního rozvrhu. Pokud nějaká ta chvilka času zůstane, ráda se pustí do grafického designu, čtení odborné publikace, různých ručních prací nebo řádí v kuchyni. Nejraději tvoří články o domácnosti, dětech, zdravém životním stylu, tvorbě, vzdělávání a vaření. Facebook Zuzky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář