Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Cestování

Recenze Tripadvisor.com

Nejlepší metavyhledávač ubytování z testu – Tripadvisor.

Najít si pobyt se přes vyhledávače ubytování umožňuje cestování po vlastní ose, které v dnešní době získává na popularitě. Oproti cestovní kanceláři nabízí hlavně nevázanost. Testovaný online vyhledávač ubytování Tripadvisor je největším zdrojem cestovních služeb na trhu u nás i v zahraničí. Podívejme se spolu, jak si na Tripadvisor ubytování zarezervovat, na co si dát pozor a co všechno tady najdete.

Hodnocení Tripadvisor.com

9.3

Perfektní

Online vyhledávač a srovnávač ubytování Tripadvisor je velikán na trhu cestovního ruchu. Nabízí nesmírné množství ubytovacích a cestovních služeb, které nadchnou každého fandu cestování. S Tripadvisorem naplánujete i ten nejmenší detail dovolené ubytováním počínaje a večeří v restauraci kdekoliv na světě konče. Vždy s rezervací zdarma.

Nabídka ubytování
10
Důvěryhodnost platformy
10
Poplatky a ceny
9
Orientace na platformě
9
Kvalita služeb
8.5
Klady
  • Opravdu pestrá nabídka
  • Propracovaná platforma
  • Největší online cestovatelský portál na světě
  • Naplánujete si dovolenou do puntíku
  • Kromě rezervace srovnáte nabídky
  • Najdete spousta tipů na cesty
  • Mobilní aplikace v češtině
Zápory
  • Je pouze v české jazykové mutaci
  • Ceny ubytování jsou uváděny bez poplatků

Základní informace o vyhledávači Tripadvisor

Tripadvisor je největší světovou platformou v oblasti cestovního poradenství. Je dostupná na celkem 43 trzích ve 22 jazycích. Jde o vyhledávač a srovnávač ubytování a služeb v jednom. Ať už tedy potřebujete sehnat letenky, pronajmout auto, koupit si lístky na turistické atrakce, nebo si zarezervovat stůl v restauraci kdekoliv na světě. Na jednom místě si tak klidně naplánujete celou dovolenou na vlastní pěst. Je to přitom velmi snadné.

Výhodou je výběr od více ubytovacích stránek, takže si můžete vybrat nejvýhodnější nabídku. Slučuje v sobě nabídky od známých rezervačních portálů, jako je Booking.com, Hotels.com, Trip.com, Expedia.com a další. Tripadvisor však prozatím funguje pouze v české jazykové mutaci

Otestovali jsme, jak se rezervuje ubytování přes Tripadvisor.

Historie Tripadvisor.com

Historie Tripadvisor se začala psát v roce 2000 spolu se zakladateli Stephen Kaufer, Langley Steinert, Nick Shanny a Thomas Palka. Za platformou stojí společnost Liberty Tripadvisor Holdings, která sídlí v Needhamu v USA. V současnosti jde o největší online vyhledávač cestovních služeb na celém světě. Nabídka zahrnuje asi 8,6 milionů služeb cestovního ruchu. Na webu naleznete přes 800 milionů uživatelských recenzí. 

Vyhledáváme pobyt pomocí rezervačního portálu na ubytování Tripadvisor.

Vyhledávání a nabídka služeb

Vyhledat si hotel na Tripadvisoru zabere pár chvil. Vše můžete provádět na webu nebo v mobilní aplikaci: je dostupná pro Android a pro iOS. Stačí zadat cílovou destinaci, datum příjezdu a odjezdu a počet hostů. Aby však výsledků nebylo až příliš, doporučujeme si výběr trochu “procedit” pomocí filtrů. Lze si vyhledat jen pobyty se zrušením rezervace zdarma nebo platbou až na místě. Filtrujte i typ ubytování, požadavky na vybavení, cenový strop, hodnocení uživatelů, vzdálenost od destinace nebo styl ubytování.Vyhledávání a nabídka služeb Tripadvisor

Praktickým pomocníkem je i vyhledávání podle mapy. Jasně vidíte, kde jsou ubytování přesně umístěna včetně jejich cen.

Na vyhledávači ubytování Tripadvisor naleznete opravdu pestrou nabídku hotelů, hostelů, motelů, B&B, penzionů po celém světě. A pokud byste se nespokojili s touto tradiční verzí, mají i alternativu v podobě rekreačních pronájmů, jako jsou apartmány, chaty, chalupy, vily, rodinné domy atp. Tak si i na cestách můžete zachovat určitý pocit komfortu domácího prostředí. Ubytování v soukromí v sobě však skrývá i další výhody v tom, že se můžete dostat na jinak nedostupná místa, třeba přímo k pláži, do centra města atd. 

Jestliže byste si chtěli práci trochu ulehčit, Tripadvisor nabízí i celé prázdninové balíčky. Jinak si vyhledáte a srovnáte ceny letů, plaveb, vstupenek na turistické atrakce nebo si klidně rezervujete stůl v restauraci a objednáte jídlo i na druhé straně světa. 

Samozřejmostí jsou i tipy na místa, kam můžete jít nakupovat včetně podrobného popisku, co tam najdete. Dále cestovatelské fórum nebo články o cestování, kde získáte mnoho rad a doporučení nebo inspirace.

Rezervace, poplatky a ceny

U vybraného pobytu si můžete vybrat, zda platbu provedete hned v plné výši, uhradíte zálohu a těsně před termínem zbytek doplatíte, nebo zaplatíte až na místě.

Zrušení rezervace je u mnoha ubytování i služeb zdarma, a to až do 1 dne před termínem. Vše ovšem závisí na poskytovateli. Proto si raději před zadáním rezervace ověřte, jak to chodí a jak dochází k refundaci prostředků.

Pokud potřebujete udělat v rezervaci pouze změnu, není nutné celou rezervaci stornovat. Po domluvě s poskytovatelem můžete změnit počet osob k ubytování, přidat přistýlku, koupit si snídani atp.

Online rezervace ubytování na Tripadvisor – recenze a test.

Recenzovaný online vyhledávač a srovnávač ubytování Tripadvisor umožňuje rezervaci aktivit “provést teď a platit později”. Stačí k tomu autorizace platební karty a úhradu provést 2 až 9 dní před plánovanou rezervací. Cena se vám přitom nijak nezmění. Budete platit přesně tolik, za kolik jste si atrakci v daném momentě zarezervovali. Jestliže se však cena sníží, můžete rezervaci zrušit a opětovně provést, abyste získali výhodnější cenu.

Ceny na Tripadvisor.com

Zobrazovat si ceny v korunách lze přepínáním na spodní liště webu. Ceny se odvíjí od aktuálního měnového kurzu a jsou vyobrazeny bez poplatků, takže při prokliknutí na rezervační stránku se ještě dozvíte výši příplatků. Jelikož se jedná o metavyhledávač, máte vždy možnost najít nejen nejlevnější, ale i nejvýhodnější nabídku pobytů v oblasti podmínek.

Kvalita služeb a podpora

Kontaktovat zákaznickou podporu Tripadvisoru lze prostřednictvím kontaktního centra. Zde se dostanete po přihlášení a budete muset zadat, čeho se otázka týká. Nezapomeňte ale, že v češtině se nedorozumíte. Budete k tomu potřebovat angličtinu nebo další známý mezinárodní jazyk. 

Další možností, jak podporu pro zákazníky kontaktovat, jsou sociální sítě. Na jejich stránkách najdete i nejčastěji kladené otázky a sekce s vysvětlivkami, co a jak funguje. Pro příklad tam naleznete otázky o rezervaci, o komunitě a zprávách, uživatelském účtu, spravování recenzí a fotografiích, platbách, refundacích při stornu nebo pomoci při přihlášení.

Testovaný vyhledávač a srovnávač ubytování Tripadvisor nabízí i další cestovatelské služby.

Shrnutí recenze Tripadvisor 

Test vyhledávače ubytování Tripadvisor si zakončíme shrnutím plusů a mínusů. Líbí se nám, že kromě samotného vyhledávání funguje i srovnávání, tudíž si porovnáte velké množství rezervačních stránek a získáte tak mnohem větší výběr i výhodnější nabídku. Na webu naleznete vše, co pro svou dovolenou nebo služební cestu potřebujete. Od letu přes ubytování až po detaily jako jsou restaurace, vstupenky, plavby a tipy na oblíbená místa, atrakce apod.

Pokud vám plánování dovolené po vlastní ose dělá radost, opravdu se zde vyžijete. U každého pobytu naleznete spousta uživatelských hodnocení, fotografií i podrobné popisky. Užitečné je i přímé filtrování ubytování, kde neplatíte storno za zrušení rezervace. Vše navíc lze provést v mobilní aplikaci.

Co se týká plateb, určitě oceňujeme možnost pozdějšího placení u aktivit i pobytu (až na místě). Při rezervaci stačí složit kauci, a pár dní před plánovaným odjezdem splatit zbytek. U atrakcí můžete provádět zrušení rezervace zdarma a před termínem přerezervovat na levnější (pokud budete mít štěstí).

Jako nevýhody bychom u Tripadvisoru viděli absenci plné podpory češtiny, protože mutace nemusí všem stačit. Jestli se angličtinou, případně němčinou, francouzštinou, ruštinou nedorozumíte, bude to asi velký problém. Takto byste narazili i v případě potřeby zákaznické podpory. Řešení by asi nebylo úplně snadné. 

Jelikož jde o metavyhledávač (co to je?), má svá úskalí. Musíte si nejen dávat pozor, jaké jsou podmínky poskytovatele, ale pročítat si instrukce i na daných rezervačních stránkách.

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (22 hlasů)

Autor recenze

Zuzana Pitříková
Zuzana Pitříková

Zuzka je pisálek s kreativním srdcem, miluje výzvy a hlavně svou rodinu. Ta je především náplní jejího denního rozvrhu. Pokud nějaká ta chvilka času zůstane, ráda se pustí do grafického designu, čtení odborné publikace, různých ručních prací nebo řádí v kuchyni. Nejraději tvoří články o domácnosti, dětech, zdravém životním stylu, tvorbě, vzdělávání a vaření. Facebook Zuzky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář