Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze udírny Borniak UWD-150 Simple

12. 12. 2021 aktualizováno

test udírny Borniak UWD-150 SimpleNáš tipTestado.cz

Pro náročnější uživatele přinášíme podrobnou recenzi udírny Borniak UWD-150 Simple, která se vyznačuje jednoduchým elektronickým ovládáním a generátorem kouře. Navíc potěší precizním zpracováním a kapacitou 150 litrů. Více podrobností se dozvíte v aktuálním testu.

Hodnocení udírny Borniak UWD-150 Simple

9.2

Perfektní

Borniak UWD-150 Simple představuje špičkovou domácí udírnu, která je vybavena generátorem kouře. Potěší kvalitní konstrukcí a praktickým ovládáním. Její výkon a kapacita dobře poslouží pro uzení většího množství surovin. Nejen proto se hodí na větší oslavy.

Konstrukce a design
9.5
Ovládání a příslušenství
9
Výkon a kvalita uzení
9
Klady
  • Kvalitní a bezpečná konstrukce
  • Praktický design
  • Jednoduché ovládání
  • Vysoký výkon a velká kapacita
  • Efektivní spalování pilin bez plamene
  • Generátor kouře
  • Možnost uzení studeným kouřem
  • Bohaté balení
Zápory
  • Absence časovače

Obsah balení

Pokud si udírnu Borniak koupíte, uvnitř krabice najdete mimo samotné udírny také generátor kouře, 3× tyč na zavěšení, 10× háčky na zavěšení, 1× rošt do udírny, 2× misky a 1× odkapový plech. Základní balení obsahuje také ochlazovač kouře, 10 litrů udící štěpky a koření na ryby.

Konstrukce a design

Recenzovaná udírna Borniak UWD-150 Simple je určena pro venkovní použití. Její vnější rozměry s generátorem činí 52 × 72 × 122 cm, hmotnost se zastavila na 32 kg. Udírna je vyrobena z kvalitní nerezové oceli a aluzinku, tudíž vydrží častější používání.

Vnitřní část komory této udírny, která přichází do styku s kouřem, je vyrobena z kvalitní nerezové oceli. Vnější plášť z aluzinkového plechu, tudíž  vydrží i časté a opakované používání.

Udírna Borniak stojí na čtveřici nožiček s nastavitelnou výškou, díky čemuž lze docílit vysoké stability. Pro snadné přenášení jsou po stranách udírny umístěna šikovná madla. Mezi stěžejní prvky musíme zmínit kvalitní izolaci polyuretanovou pěnou, která zajistí stálou teplotu, přičemž zároveň minimalizuje kondenzaci vlhkosti. Těsnění dveří zajišťují praktické magnetické zámky.

test a recenze udírny Borniak UWD-150 Simple

Ovládání a příslušenství

Recenzovaná udírna Borniak UWD-150 Simple je vybavena topnou spirálou, jejíž příkon činí 1 400 W. Výrobce pamatoval na nerezový kryt, který zajistí, aby se tuk a šťávy nedostaly ke spirále.

Součástí udírny je generátor kouře vybavený spirálou (115 W), který se připevňuje v levé spodní části udírny. V levé horní části se nachází digitální ovládací panel s displejem a pojistkou.

Bezpečnostní pojistka hlídá maximální provozní teplotu uvnitř udírny (max. 120 °C ). Pokud dojde k překročení hranice, zvukovým signálem budete upozorněni na možný vznik požáru. Skvělý prvek, jenž výrazným způsobem přispívá k vyšší bezpečnosti a komfortu během uzení. Jinými slovy – nemusíte proces uzení neustále kontrolovat.

 

Teplotě model Borniak UWD-150 Simple rozumí víc než dost, neboť disponuje přesným nastavením teploty. V rámci digitální řídící jednotky můžete udit teplým kouřem od teploty 49 °C. Snadné ovládání probíhá pomocí displeje na ovládacím panelu, kde jsou srozumitelnými piktogramy funkce znázorněny.

Opomenout nesmíme ani zásobník na piliny s automatickým podavačem. Tohle je další vychytávka navíc, která vám ušetří práci. Podavač totiž v pravidelných intervalech do udírny přikládá dřevěné piliny, které mohou být například bukové, olšové, březové nebo dubové.

Výkon a kvalita uzení

Testovaný model Borniak UWD-150 Simple disponuje kapacitou udírny 150 litrů. Rozměry udícího roštu jsou 48 × 40 cm, přičemž udírnu lze zatížit až 20 kg. Ačkoliv je základní balení bohaté, není problém si dokoupit další rošty, háčky a tyče pro zavěšení dobrot.

Příkon udírny, tedy topného tělesa, dosahuje 1 400 W, k němuž si musíme připočíst dalších 115 W od generátoru. Efektivita uzení je tedy zaručena na jedničku. V udírně Borniak můžete udit klasicky nebo pomocí studeného kouře při teplotách kolem 20 °C. Druhé varianty docílíte tak, že budete topit pouze spirálou v generátoru a použijete ochlazovač kouře, který je součástí této udírny.

Borniak UWD-150 Simple - kvalita uzení

Piliny se v případě udírny Borniak UWD-150 Simple spalují bez plamene, takže nehrozí spálení vložených surovin. Spirály mohou běžet současně nebo každá zvlášť, neboť jsou na sobě nezávislé.

Jak jste se mohli z výše uvedeného textu přesvědčit, digitální udírna Borniak UWD-150 Simple představuje souznění špičkové konstrukce, vysoké kvality, bohaté výbavy a uživatelského komfortu.

Klíčové parametry

Borniak UWD-150 Simple Parametry
Vnější rozměry 52 × 72 × 122 cm
Vnitřní rozměry 47,5 × 53 × 99,1 cm
Hmotnost 32 kg
Napětí 230 V
Příkon 1400 W (topné těleso) + 115 W (generátor)
Kapacita udírny 150 l
Materiál udící komory nerezová ocel
Maximální zatížení 20 kg
Provozní teplota max. 120 °C se zvukovou signalizací přetopení

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (73 hlasů)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář