Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze BrainMax 2.1 NeuroHacker Manifesto

4. 3. 2020 aktualizováno

BrainMax 2.1 NeuroHacker Manifesto je doplněk stravy, který slouží pro podporu mentálního výkonu, motivace a koncentrace. Na trhu najdete mnoho podobných pomocníků na zlepšení činnosti vaší hlavy, avšak BrainMax Manifesto mezi nimi rozhodně stojí za pozornost kvůli snadnému užívání a také kvůli svému zajímavému složení.

Ne všechna nootropika obsahují kofein. BrainMax 2.1 NeuroHacker Manifesto patří mezi doplňky stravy, jejichž účinek se zakládá na úplně jiných látkách. Otestovali jsme, nakolik dokáže splnit, co slibuje – výsledky byly opravdu překvapivé. Pojďte se podívat, zda se BrainMax Manifesto může měřit s kofeinovými přípravky a v čem se od nich liší.

Co balení obsahuje

BrainMax 2.1 NeuroHacker Manifesto se prodává v jedné velikosti balení, jež obsahuje 60 kapslí. Při užívání dle návodu (po dvou kapslích denně) vám krabička vystačí na měsíc. S cenou přibližně 600 Kč za jedno balení BrainMaxu tedy zaplatíte 20 Kč za den. To je již mírně nadprůměrná cena ve srovnání s ostatními nootropiky a doplňky stravy pro lepší psychický výkon. Vzhledem k účinkům, které vám představíme, však rozhodně ne neoprávněná.

Tento doplněk stravy je ve formě tobolek. Ty mají poměrně větší velikost, přesto není problém je spolknout. Obal prášků je průhledný, takže uvnitř můžete vidět samotný práškový extrakt světle hnědé až béžové barvy. Nelekněte se, pokud budou nějaké tobolky vypadat uvnitř jako by byly sražené. Nejedná se o navlhnutí ani jiný škodlivý jev – stačí pilulkou zatřást a struktura se opět nadýchá.

srovnání velikosti BrainMax Manifesto

Tobolky se nacházejí v plastové krabičce, která je krom dobře čitelné etikety průhledná a také odolná. Zvládne nárazy a po dobrém uzavření i polití vodou. Originální uzavření poznáte podle ochranné fólie pod víčkem. Součástí balení není žádný dlouhý návod – vše je přehledně vysvětleno přímo na obalu. Najdete tam uvedené dávkování, složení i minimální dobu exspirace. Můj BrainMax Manifesto měl trvanlivost téměř dva roky, což je doba více než dostačující.

originální balení s fólie BrainMaxu

Složení BrainMax 2.1 NeuroHacker Manifesto

Na výrobku BrainMax 2.1 NeuroHacker Manifesto je velice zajímavé, že stále mění a zlepšuje své složení. Na jednu stranu to může být nevýhoda – běžného uživatele, který chce konstantní účinky, může štvát, když jeho ověřený doplněk stravy najednou změní složení a on musí testovat prakticky nový výrobek. Na druhou stranu je vidět, že se výrobce snaží udržet krok s novými vědeckými poznatky ohledně účinnosti a efektivity používaných surovin, což osobně oceňuji.

Složení je bohužel jednou z věcí, která může na první pohled odradit některé nezkušené uživatele. Kromě ginkgo biloba a černého pepře v BrainMaxu Manifesto nenajdete uvedené žádné známé a líbivé názvy bylinek. Podíváme se proto na jednotlivé složky blíže, abyste věděli, co jejich názvy znamenají. Mezi rostliny, které dokáží posílit mozkovou aktivitu, totiž patří i všeobecně méně známe „gotu kola“ a „bacopa monnieri“ (nebo také Brahmi), česky pupečník asijský a bakopa drobnolistá.

Tyto bylinky a další použité látky jsou velice efektivní a jejich účinnost na lidský organismus byla ověřena vědeckými studiemi. Alpha GPC a gotu kola, které byly do nové verze BrainMaxu Manifesto 2.1 přidané, patří spolu s bacopa monnieri mezi nejúčinnější nootropika. Všech sedm použitých složek má svou funkci, a proto bych složení osobně hodnotila jako velice dobré.

Název V 1 dávce Funkce
Alpha GPC 250 mg Aktivní forma cholinu, patří mezi neurotransmitery (látky přenášející vzruchy v nervové soustavě), zlepšuje paměť a schopnost soustředění, podporuje produkci růstového hormonu a je používána sportovci pro růst svalové hmoty
Gotu kola 250 mg Tato bylinka se používala již v tradiční indické medicíně Ájurvéda jako rostlina dlouhověkosti, má protizánětlivé účinky, zlepšuje průchodnost cév a myšlení, uklidňuje psychiku, avšak nezpůsobuje únavu
Bacopa monnieri 250 mg Bylinka používaná často v japonské medicíně, stejně jako gotu kola uklidňuje – působí proti nespavosti a nervovému napětí, zároveň má pozitivní vliv na mozkovou aktivitu
Acetyl-L-Karnitin 100 mg Účinnější forma klasického L-Karnitinu, který můžete znát jako oblíbený spalovač tuků, napomáhá se snižováním hladiny cholesterolu, snižuje míru oxidačního stresu a podporuje mozkovou činnost
Acetyl-L-Tyrosin 250 mg Lépe vstřebatelný než klasický L-Tyrosin (jedna z 20 neesenciálních aminokyselin), pomáhá snášet zátěž, zmírňuje příznaky vyčerpání, zlepšuje negativní vliv nedostatku spánku, má pozitivní vliv na paměť i dobrou náladu
Ginkgo biloba 40 mg Známá bylinka pro podporu paměti, také rozšiřuje cévy a používá se jako prevence nebo doplňková léčba proti celé řadě mozkových a srdečních potíží
Černý pepř 3 mg Pepř pozitivně působí na nervovou soustavu, má antioxidační účinky a především se stará o lepší vstřebávání ostatních použitých látek

* 1 dávka = 2 tablety

Zajímavostí je, že BrainMax Manifesto neobsahuje kofein. Ačkoliv kofein je silně povzbuzující látka, jeho účinnost je velice krátká a po odeznění nastane pocit vyhoření síly, ztráty energie a vyčerpání. Já jsem absenci kofeinu ocenila také proto, že po kávě i doplňcích stravy, které ho obsahují, mívám někdy problémy usnout. U BrainMax Manifesto je velkou výhodou, že díky použití jiných účinných látek žádné takové problémy nehrozí.

Ještě je třeba říct, že žádná z použitých látek není živočišného původu, a tak je Brain Max Manifesto vhodný i pro vegetariány a vegany. Také kapsle, ve kterých je práškový koncentrát uzavřený, jsou veganské. Protože se jedná o tobolky, není potřeba tento doplněk stravy ochucovat. Nenajdete v něm žádný cukr.

balení nootropik BrainMax

Dávkování

Dávkování BrainMax Manifesto je velice jednoduché. Stačí si vzít dvě tobolky denně a máte hotovo. Není ani nutné je rozdělovat na dvě dávky – osobě jsem si vždy dala obě tabletky naráz a účinnost mi vydržela od rána do večera bez jakýchkoliv výkyvů energie. V doporučeném dávkování není stanoveno žádné rozmezí, tudíž doporučuji dodržovat předepsaný počet. Nebrat více pilulek pro zvýšení efektivity, ani méně kvůli šetření.

BrainMax Manifesto by se měl užívat nalačno. Já jsem si zvolila pro mě nejsnadnější řešení a vzala jsem si ho vždy ihned po probuzení. Bude-li vám více vyhovovat tobolky brát před obědem, můžete to samozřejmě také vyzkoušet. Rozhodně však tuto podmínku nepodceňujte – dlouhý odstup Manifesta od jídla je totiž zásadní pro jeho fungování. Pokud ho budete užívat s plným žaludkem, bude jeho účinnost výrazně menší, možná až nulová. Nechcete-li brát tobolky přímo ráno nalačno, dodržte alespoň pauzu 2 hodiny po jídle.

Před prvním použitím

Díky snadnému a jasně danému dávkování, které nepřipouští žádné rozmezí počtu tobolek za den, se není potřeba na užívání BrainMax Manifesto nijak zvlášť připravovat. Po objednání z e-shopu Brainmarket.cz máte balíček do druhého dne doma.

Dávejte si při nákupu pozor, abyste vybrali správný typ produktu. BrainMax vyrábí více doplňků stravy s podobným vzhledem. Některé jsou také povzbuzující a vhodné pro zvýšení psychického výkonu, jiné mají přesně opačný efekt a slouží k uklidnění či k podpoře dobrého spánku. Náš recenzovaný Manifesto poznáte podle názvu a obalu s tmavě modrým motivem.

Určitě si před začátkem užívání nejprve přečtěte krátký návod na obalu. Vedle informací o dávkování, kdybyste náhodou zapomněli, že správný počet jsou dvě tobolky denně, zde najdete i důležitá upozornění. Výrobek není určen pro těhotné a kojící ženy – ani pro malé děti. Balení uchovávejte mimo dosah vašich ratolestí a skladujte ho při pokojové teplotě mimo přímé sluneční záření.

nootropika BraniMax Manifesto

Účinky BrainMax 2.1 NeuroHacker Manifesto

Nyní se pojďme podívat, jak dopadlo testování. Už na základě vyšší cenovky a uvedeného složení jsem měla poměrně vysoké očekávání, přesto ho BrainMax 2.1 NeuroHacker Manifesto dokázal překonat a příjemně mě překvapil.

Když si vezmete BrainMax Manifesto, nepocítíte ihned žádný nával energie. Určitě vám nepomůže uběhnout maraton a nebude za vás myslet. Já si prvních účinků všimla až po několika hodinách, proto se nemusíte děsit, když vám také nezačne fungovat ihned a nenakopne vás, jako káva po ránu. Pozitivní vliv na paměť dokonce nastane dle výrobce až po třech měsících, ostatní účinky byste měli zaznamenat během několika hodin, maximálně druhý den užívání.

Celkově mi BrainMax Manifesto pomáhal udržet energii po celý den a nejvíce jsem jeho pomoc ocenila při dlouhodobé práci, když  jsem se musela soustředit na jednu věc. Výrazně u mě ovlivnil nejen schopnost koncentrace, ale také motivaci k práci. Ráno jsem nepociťovala únavu, snadněji jsem se probouzela, a to i bez dostatečné doby odpočinku. Přitom účinky Manifesta neměly negativní vliv na můj spánek. Dokonce naopak se mi po něm překvapivě mnohem lépe usínalo, což je vlivem gotu kola a dalších účinných látek ve složení.

Hlavní výhodou BrainMaxu Manifesto je, že fungoval úplně stejně mně i dalším lidem, kteří ho vyzkoušeli. Stabilní účinky beru jako velké plus, protože se nestane, že by se tento doplněk stravy choval nepředvídatelně a působil na vás jinak, než jak jste si představovali. Výrazně se tím také minimalizuje riziko jeho neúčinnosti u konkrétních jedinců, které není u některých nootropik ničím neobvyklým.

Dalším velkým kladem je opravdu dlouhodobá účinnost. Když jsem si vzala BrainMax Manifesto v ranních hodinách, vydržela mi energie až do večera. Během dne jsem nepozorovala v účincích žádné výkyvy více energie nebo naopak jejího nedostatku. Zásluhu na stabilním a dlouhodobém fungování má z velké části absence kofeinu, který je typický výrazným avšak krátkým povzbuzením.

Kofein také navíc po odeznění způsobí únavu, což se mi v případě BrainMax Manifesto nestalo ani jednou. Při pravidelném užívání jsem vyprchání nezaznamenala. Po vysazení jsem postupnou ztrátu účinnosti pozorovala až druhý den odpoledne. Ve srovnání s kávou a jinými kofeinovými nápoji či doplňky stravy nezpůsobuje náhlý úbytek energie a výraznou únavu.

srování BrainMax Manifesto

Koupím si BrainMax 2.1 NeuroHacker Manifesto znovu?

Různé nootropické látky mají různou účinnost a proto neexistuje přípravek, který by byl vhodný pro všechny lidi a jejich nároky bez rozdílu. Mně osobně vyhovuje spíše dlouhodobý vliv a schopnost koncentrace na práci, kterou nabízí právě BrainMax 2.1 NeuroHacker Manifesto. Proto jsem byla s jeho účinky velice spokojená. Velký plus u mě získal také za zkvalitnění spánku. Míra energie mi vyhovovala – během pravidelného užívání jsem i bez ranní kávy byla svěží po celý den.

Pokud hledáte spíše krátkodobé a přitom výrazně silnější účinky například pro učení se na zkoušku či pro důležitý pracovní úkol, mohl by se vám více líbit Mindflow Focus. Tento doplněk stravy – na rozdíl od BrainMaxu Manifesto – obsahuje kofein, jeho účinky se mohou u různých lidí lišit, zato zajistí větší dávku rychlé energie a v případě, že vám na povzbuzení nezabere, vrátí vám výrobce peníze.

BrainMax 2.1 NeuroHacker Manifesto bych doporučila každému, kdo chce naplno fungovat celý den. Také se hodí pro jedince, kteří reagují špatně na kofeinové doplňky stravy, kávu nebo energetické nápoje. Ve srovnání s energetickými drinky je BrainMax Manifesto rozhodně zdravější, protože neobsahuje žádné cukry. Hodí se tedy nejen pro zvýšení psychického výkonu kvůli práci nebo studiu, ale i pro lifestyle nadšence a každého, kdo se zajímá o správné, zdravé a přitom efektivní fungování svého těla.

Zkušenosti uživatelů/zákazníků

Jak se potvrdilo i mně při testování, tento doplněk stravy působí u většiny lidí velice podobně. Téměř všichni zákazníci popisují přibližně stejné účinky. Určitě je třeba zmínit, že kromě mé spokojenosti můžete na internetu najít mnoho dalších uživatelů, kteří mají z užívání BrainMaxu Manifesto stejný pocit. Dokonce jsem neobjevila ani jedinou zcela negativní recenzi vztahující se k fungování výrobku.

BrainMax 2.1 NeuroHacker Manifesto dostal na e-shopu Brainmarket.cz od zákazníků hodnocení 4,4 z 5. V popisu produktu si můžete přečíst převážně spokojené recenze. Různé zajímavosti a novinky o tomto výrobku lze samozřejmě sledovat na sociálních sítích, jako je Facebook nebo Instagram. Ty jsou hromadné pro všechny produkty BrainMax, nikoliv jen pro typ Manifesto. Můžete si zde vzít inspiraci na další doplňky stravy, které by vám mohly vyhovovat. Pokud se zajímáte o téma fungování nootropik a lidského těla celkově, na blogu Brainmarketu najdete zajímavé a dobře pochopitelné články.

Závěrečné hodnocení

BrainMax 2.1 NeuroHacker Manifesto je doplněk stravy pro lepší mentální výkon. Neobsahuje kofein a díky tomu má dlouhodobější fungování. Pomůže vám zůstat svěží po celý den. Navíc může pozitivně ovlivnit i paměť nebo váš spánek. Největší výhodou je snadné užívání a předvídatelná účinnost.

Klady
  • Dlouhodobé účinky
  • Po vysazení nezpůsobuje únavu ani vyčerpání
  • Povzbuzuje a zároveň zlepšuje spánek
  • Snadné a jasně dané užívání
  • Vylepšované složení
  • Bez cukru a vhodný pro vegany
Zápory
  • Pro někoho může mít slabší účinky
  • Špatně funguje, pokud ho neužíváte nalačno

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (4 hlasy)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář