Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze holícího strojku Braun Series 7

16. 5. 2022 aktualizováno

Braun Series 7Náš tipTestado.cz

Holící strojek by neměl chybět ve výbavě každého muže, který o svůj vzhled rád pečuje. My se nyní podíváme na model Braun Series 7 7200cc od jedné z nejznámějších značek. Byl jsem osobně velmi zvědavý, zda mě tento kousek přesvědčí k odložení mého stávající dvoubřitého strojku.

Obsah balení

Balení je bohaté. Nejvíce místa samozřejmě zabere holící strojek Braun s čistící a nabíjecí stanicí s názvem SmartCare. Pak tu máme čistící kapalinu, která se vkládá do nabíjecí stanice, a také nástavec na zastřihování kotlet. Samozřejmě nechybí čistící kartáček. Ten se při každém čištění rozhodně bude hodit. Samotné cestovní pouzdro je pevné a praktické. Na cesty ideální záležitost.

Konstrukce a design – 9/10

Testovaný holící strojek Braun Series 7 7200cc je zkonstruován velmi kvalitně. Díky svému ergonomickému tvaru se skvěle drží v ruce. Braun Series 7 byl navržen tak, aby vyhovoval pravákovi i levákovi. Výkyvná hlavice se dokonale přizpůsobí vaší tváří v každém záhybu, protože se může naklánět každým směrem kolem dokola 360 stupňů.

Výkyvná hlavice je navržena tak, abyste ji snadno vyměnili za hlavici na zastřihování vousů a kotlet. K rychlému procesu není potřeba žádné velké úsilí.

Tělo strojku je černo-stříbrné, díky čemuž působí elegantně. Tmavá pogumovaná část zároveň poskytuje ohromnou výhodu: strojek Braun neklouže v ruce ani při mokrém holení. Nemusíte se tedy obávat vzít ho s sebou do sprchy. Holící strojek je kompletně vodotěsný, přičemž voda nevadí ani nabíjecímu konektoru na spodní části jeho těla.

testy holícího strojku Braun Series 7

Kvalita holení a manipulace – 9/10

Holení s holícím strojkem Braun Series 7 je skutečně efektivní. Jeho výkyvná hlavice, která se dokáže přizpůsobit jakémukoliv záhybu na vaší tváři, vás oholí velmi dobře. Všechny její pohyblivé části přilnou k vaší pokožce tak, aby nevynechaly jediný vous. To platí hlavně při pravidelném holení vaší tváře.

Při udržovaných vousech mě Braun zvládnul pohodlně do hladka oholit takřka během pár minut, přičemž navíc nedošlo k žádnému podráždění mojí pokožky po holení. Moje pleť je citlivá a musím uznat, že v tomhle ohledu mě Braun S7 mile překvapil. Po tváři strojek klouže velmi dobře a díky třem flexibilním břitům nedochází k žádnému nebezpečnému kontaktu s pokožkou.

recenze holícího strojku Braun Series 7

Testovaný Braun Series 7 je vhodný k suchému i mokrému holení. Můžete klidně použít pěnu či gel na holení, ale holení zvládnete i bez čehokoliv. Výměnná hlavice na zastřihování vousů a kotlet také pracovala bezchybně. Celkově se mi se strojkem dobře pracovalo a byl jsem s jeho péčí o mojí tvář spokojen. Stačí zapnout a jít na to.

Údržba – 9/10

Údržba pánského elektrického holícího strojku Braun Series 7 je jednoduchá. Holicí hlavici stačí zastrčit do čistící stanice a o nic víc se už nemusíte starat.

Samotné čištění je sice poměrně hlučné, ale podstatné je, že hlavice je pak perfektně čistá, vydezinfikovaná a připravená k dalšímu holení. Ba dokonce i promazává břity, aby vždy zůstaly perfektně ostré.

Přítomná čistící kapalina vydrží na mnoho čištění, jen počítejte s tím, že časem budete muset pořídit nádržkou novou. Při čištění ve stanici si dovolím malé doporučení. Kapalina z nádržky při čištění trochu vyteče, tak si dejte pozor, kam stanici umístíte.

K čištění zastřihovací hlavice vám bohatě postačí kartáček (součástí základního balení) a tekoucí voda. Series 7 je kompletně vodotěsný.

Baterie a nabíjení – 9,5/10

Testovaný pánský holící strojek Braun Series 7 7200cc na jedno nabití vydrží až hodinu provozu. Taková kapacita by měla stačit na tři týdny pravidelného holení.

Údaj samozřejmě platí právě při pravidelném holení. Pokud vousy necháte přerůst, tak se celková výdrž podstatně zkrátí.

Nabití do plných zabere zhruba jednu hodinu, což je krásný čas oproti konkurenčním holícím strojkům.

Pro nabíjení můžete adaptér připojit přímo do strojku, případně Braun vložit do nabíjecí stanice. Stav nabití baterie vidíte na diodovém proužku.

Recenze holícího strojku Braun Series 7 - výdrž baterie, nabíjení

Závěrečné hodnocení

9.1

Perfektní

Holící strojek Braun Series 7 7200cc se předvedl na výbornou. Oceňujeme špičkové zpracování, vysokou kvalitu oholení a jemný přístup k citlivé pleti. Strojek se příjemně drží a výkyvná hlavice se 3 břity zvládá pohyb až do 360 stupňů. Potěší vodotěsné tělo a praktické cestovní pouzdro. TIP redaktorů serveru Testado.cz!

Konstrukce a design
9
Kvalita holení a manipulace
9
Údržba
9
Baterie a nabíjení
9.5
Klady
  • Výkyvná hlavice se 3 břity až do 360 stupňů
  • Kvalitní holení celé tváře
  • Vhodný pro citlivou pleť
  • Nástavec pro zastřižení kotlet
  • Čistící stanice SmartClean
  • Na jedno nabití vydrží cca 3 týdny
  • Snadné použití a vyměnitelnost hlavic
  • Je vodotěsný
  • Cestovní pouzdro
Zápory
  • Bez zásadních nedostatků

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (28 hlasů)

Autor recenze

Vít Kosina
Vít Kosina

Fotograf a redaktor na volné noze se zájmem o všechno, co za to stojí. Více o mně najdete na mém Facebooku.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář