Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Epilátory

Recenze Braun Smart IPL Skin i•expert

recenze Braun Smart IPL Skin i expert

Dříve jsme již testovali IPL epilátor od Braun, konkrétně Braun Silk-expert Pro 5. Nyní po dvou letech jsme vyzkoušeli nejnovější a výrazně chytřejší verzi, která je také dražší. Braun Smart IPL Skin i·expert PL7147. V našem testu se podíváme, jaké inteligentní funkce nabízí a také samozřejmě na výsledky epilace.

Obsah balení

Po otevření krabice najdete samotné tělo Braun Skin i·expert IPL PL7147 i všechno příslušenství uložené v designovém cestovním obalu. Na výměnu jsou k dispozici dvě hlavice různé velikosti – první s menší plochou pro epilaci na citlivých plochách či mezi záhyby kůže a druhá s větší plochou na nohy a jiné použití, kdy chcete pokrýt naráz co nevětší prostor a kde není jemnější kůže. Poslední hlava standardní velikosti je nasazená rovnou na přístroji.

Dále v balení najdete příruční holítko pro úpravu před holením. Nechybí napájecí kabel a dva návody v různých jazycích, samozřejmě i v češtině. Spolu se strojkem také obdržíte uvítací lísteček. Ten nevyhazujte, protože se vám bude hodit k naskenování QR kódu při spouštění aplikace.

Konstrukce a design – 10/10

Baun Smart IPL Skin i·expert má se svým zlato-bílým barevným provedením i svým tvarem velmi elegantní vzhled. Již na první pohled je zřejmé, že se jedná o kvalitní stojek s výborným zpracováním. Zároveň je celý design čistě praktický a funkční. Všechny ovládací prvky jsou dostatečně velké pro snadné používání.

Epilátor má dobrou ergonomii a snadno se s ním zachází. Navzdory absenci gumových či silikonových prvků nemá tendenci v ruce klouzat, za což vděčí svému praktickému tvarování i matnému povrchu. Také sklon hlavy přispívá k příjemné manipulaci. Větrací otvor pro chlazení při držení přístroje nijak nepřekáží, stejně jako aktuálně nepoužívaná tlačítka.

Nelekejte se zpočátku trošku větších rozměrů – s robustním tělem se zachází celkově lépe než s drobnými a úzkými mašinkami.

Výměna hlav je velmi snadná. Stačí je vycvaknout a prohodit.

Funkce a ovládání – 7/10

Ovládání není nijak složité a rychle se s ním naučíte. Na rozdíl od běžné elektroniky, kterou nevadí mnohdy zkoušet bez návodu, zde ale testování na vlastní pěst nezkoušejte a skutečně si manuál přečtěte, abyste si nesprávným zacházením neublížili. V příručce najdete jak bezpečnostní tipy, tak instrukce k ovládání.

Hlavní spínač slouží jako spouštěč záblesků. To, že je epilátor připravený k použití, poznáte podle činnosti větráku. K aktivaci do pohotovostního režimu stačí stisknout libovolné tlačítko.

Stupně intenzity nastavujete přes spodní tlačítko se symbolem „-/+“. Po každém máčknutí vám režim poskočí o jeden stupeň. Aktuální režim poznáte podle tří drobných svíticích diod nad přepínačem. Celkem máte tedy na výběr ze tří variant:

 • Standardní režim (3 kontrolky)
 • Citlivý režim (2 kontrolky)
 • Velmi citlivý režim (1 kontrolka)

Tyto stupně vám pomohou volit citlivost k jednotlivým místům. Malou intenzitu volte na jemnější kůži nebo i celkově, máte-li nižší práh bolesti. Také při prvním zkoušení začínejte na minimu a zvyšujte stupně až tehdy, když zjistíte, že vám není záblesk nepříjemný.

Stupně intenzity upravují sílu působení pulzního světla, ale jen do určité míry. Hlavní nastavení provádí IPL epilátor samostatně a dovolí vám ve zmíněných třech stupních používat jen takový rozsah, který je vhodný pro vaši kůži a který nepředstavuje riziko spálení.

Automatické přizpůsobení závisí od barvy vaší pokožky – čím tmavší kůže, tím více pohlcuje záblesky a tím musí být intenzita nižší. Měření probíhá nepřetržitě během celé doby epilace. Senzor snímá vaši pokožku 80 krát za sekundu, tudíž není problém ho bez přerušení používat i v případě různě tmavých míst kůže (např. při opálení). Naměřené hodnoty můžete vidět v postranní části, kde vám světelný ukazatel značí aktuální nadcházející záblesk v hodnotách 1 až 10.  V případě, že nesvítí žádná dioda, je kontakt s pokožkou nedostačující.

Pro koho se Braun IPL nehodí?

Epilace pomocí záblesku není vhodná pro všechny osoby. V naší recenzi oceňujeme, že Braun tento fakt uvádí velmi viditelně v každém produktovém popisku, abyste náhodou po koupi nezjistili, že jej nemůžete používat.

Samotná IPL technologie je závislá na absorpci světla tmavými plochami. Z toho vyplývá, že nejlepších výsledků dosáhnete s tmavými chloupky a světlou pokožkou. Celkově však Braun Skin i·expert IPL mohou používat osoby s tmavě blond žlutými, hnědými až černými chloupky. Do tohoto rozmezí odstínů se vejde velká část populace. Naopak nevhodný je pro lidi s chloupky v barvách světlé blond do bíla, s šedými nebo zrzavými chloupky. Také pro nejtmavší odstíny pleti není IPL technologie vhodná. Nastane-li taková situace, rozsvítí se postranní snímač červeně.

pro koho se hodí Braun Smart IPL Skin i expert

Braun Smart IPL i·expert nepoužívejte na pihy a pigmentové skvrny. Také se mu vyhněte v případě prodělané rakoviny kůže a při jiných kožních onemocněních, jako je lupénka a bradavice, či se u vás projevuje citlivost na světlo nebo užíváte léky, které ji mohou spustit. V případě, že máte na pokožce zranění, spálení nebo probíhající infekci, se postiženému místu vyhněte. Také nepoužívejte v oblastech s tetováním nebo permanentním make-upem. IPL technologii není vhodné provádět na pokožku po peelingu a také po opalování. Následně po epilaci se ihned nevystavujte bez ochrany přímému silnému slunečnímu světlu.

IPL epilaci neprovádějte v blízkosti očí, aby nedošlo k poškození zraku. Rovněž se vyhněte oblasti bradavek a sliznic. Muži by neměli používat Braun Skin i·expert IPL pro oblast vousů.

Umělá inteligence a mobilní aplikace

Na rozdíl od základní řady je pokročilý epilátor Braun Smart IPL Skin i·expert vybavený velkým množstvím chytrých funkcí, které ho povyšují z bezpečně nastavitelného zařízení na doopravdy užitečného rádce.

Pro aktivaci chytrých funkcí budete potřebovat mobilní aplikaci Braun Skin i·expert IPL, která je zdarma ke stažení pro Android i iOS. Na úvod si vyberete, jaké zařízení používáte, následně si zvolíte heslo, zadáte e-mail a potvrdíte ho kódem, který vám Braun zašle. Dalším krokem je párování, ke kterému již budete potřebovat samotný IPL epilátor. Zapojte ho do elektřiny a stiskem tlačítka aktivujte (spustí se větrák).

V prvním kroku stisknete obě tlačítka naráz pro vyhledání zařízení.  Po nalezení kliknete na „spárovat“, necháte proběhnout nastavení a následně připojíte ještě Wi-Fi. Samotný proces by byl poměrně krátký, avšak mobilní aplikace mi po celou dobu hlásila různé chyby a jen dobrat se ke kroku s Wi-Fi zabralo asi půl hodiny. Přes něj jsem se již bohužel nedostala a nastavení se mi nepodařilo dokončit. Aplikaci jsem zprovozňovala na třech různých telefonech (Blackview GBV9800 Pro Thermo, iPhone 14 Pro a na půjčeném Samsungu nižší střední třídy) a jednom tabletu (Lenovo Yoga Tab 11). Také jsem zkusila namísto používání své Wi-Fi vzít IPL epilátor na návštěvu ke známým, ale problém ani jiné internetové připojení nevyřešilo.

Tři zařízení (iPhone, Samsung a Lenovo tablet) byla schopná vyhledat IPL epilátor okamžitě, ale při spárování nahlásila chybu a proces párování restartovala, opět s negativním výsledem. Čtvrté mobilní zařízení (Blackview) zpočátku nedokázalo IPL epilátor najít. Po několika pokusech se zadařilo, proběhlo nastavení, ale k selhání došlo v dalším kroku.

V nápovědě na webu Braunu se o dalším kroku píše „Click on your Wi-Fi name and enter password if one is required. – Klikněte na název své Wi-Fi a zadejte heslo, pokud je vyžadováno.“ Po mě vyžadováno nebylo, avšak při pokusu o připojení mi aplikace napsala, že je heslo chybně zadané.

Testado radí

V některých případech pomůže vypnout Wi-Fi síť a připojit se k epilátoru přes datový hotspot, bohužel u mě nefungovala ani tato možnost.

Po pročtení recenzí na internetu jsem zjistila, že chybu aplikace v bluetooth párování nebo případně ve Wi-Fi připojení hlásí větší množství uživatelů.

Problém mívají zpravidla lidé neanglicky mluvících zemí. Pokud se naopak podíváme například na recenze z Velké Británie, nehlásí chybu při zprovoznění žádný z uživatelů.

Riziko, že se také právě vám mobilní aplikaci nepodaří rozchodit, představuje značnou nevýhodu, protože všechny smart funkce jsou na jejím chodu závislé. Na druhou stranu mnohým uživatelům funguje software bez problémů. Stejně tak kolegyni, která také testovala IPL epilátor. Na její recenzi se můžete podívat zde.

Aplikace umí především vytvořit vlastní plán na základě zadání jednoduchých údajů – místa na těle, barvy chloupků a jejich hustoty a plánovaného poměru rychlosti a šetrnosti. Na sestavený plán ani nemusíte sami myslet – aplikace se vám po nastavení upozornění připomene. Každý týden vás také vyzve, abyste poskytli aktuální informace o vzhledu a dojmu z růstu chloupků a podle toho se dále přizpůsobuje vám na míru. Dále vám ohlídá správnost provádění epilace, ať už jste vynechali nějaké místo, připojili špatnou hlavici, používali zařízení příliš krátkou dobu nebo zvolili přílišnou intenzitu záblesku. Hlídání a zpětná vazba v reálném čase se hodí zejména po úplné začátečníky, kteří se s IPL teprve seznamují, ale bude praktická i pro každého jako kontrola.

Výsledky epilace – 10/10

Braun sice dává v návodu instrukce k použití velmi dobře a jasně, avšak přesto i v naší recenzi shrneme to nejdůležitější. Počítejte s tím, že odstraňování chloupků metodou IPL (intenzivní pulzní světlo) je dlouhodobou záležitostí. Výsledky se dostaví v rámci týdnů po opakovaném použití. Ne ihned. Na druhou stranu vám epilace dlouho vydrží v dokonale hladkém stavu. Výrobce uvádí, že až rok při dodržování plánu. Zároveň také dodává, že u každého jednotlivce se může tato doba lišit. Podle zkušeností z aktuálního a předešlého testování bychom se spíše doporučili, abyste počítali, že se lišit bude. Osobně mám silné chloupky a po aplikaci IPL mi dle mé zkušenosti vydrží (v závislosti na konkrétním místě) nerůst 2 až 3 měsíce. U jemnějších a snáze poškoditelných chloupků se ale minimálně na půl roku klidu bez dalšího ošetřování dostat můžete.

Nezapomeňte předem zkrátit chloupky pomocí příručního holítka, které je součástí balení. Nevytrhávejte si je voskem ani pinzetami – je zapotřebí, aby část vlasového vláka zůstala v pokožce a absorbovala světlo. Dokonce se mi pro výraznější efekt osvědčilo nechat mezi oholením a aplikací světla ještě den až dva chloupky povyrůst. Zároveň si je ale nenechávejte příliš dlouhé. Dočkali byste se trošku bolestivější procedury a především nepěkného spáleného zápachu.

Používání IPL budete registrovat především jako teplo nebo jemné štípnutí. Nejedná se však o bolestivý proces. Zejména ve srovnání s běžnou vytrhávací epilací bych Braun IPL hodnotila jako nejšetrnější možnou metodu, která vám odstraní chloupky i s kořínkem. U citlivých míst si ale dávejte pozor na použitou intenzitu – například třetí stupeň v podpaží dokáže způsobit pálení ještě několik minut po aplikaci.

Kromě pocitu na kůži je pro mnoho lidí trošku rušivým prvkem také síla světla. Při blikání není jinak příjemné se do něj koukat. Tmavé ochranné brýle bohužel součástí balení nejsou. Můžete si buďto dokoupit vlastní, nebo zaměřit pohled jinam. Také pomáhá provádět epilaci v dobře osvětlené místnosti, aby pro oči nebyl záblesk takový šok.

Po prvním ošetření jsem zaznamenala na chloupkách pokroucení a některé již byly pryč. Zmizely překvapivě již po třetí aplikaci, kdy samovolně vypadly. Pomoci jim k tomu můžete odrolením rukou nebo jemným peelingem. To je příjemné překvapení, protože při minulém testování byla nutná doba téměř dvojnásobná. Také pocitově mi přijde síla vyšší – například zatímco u Braun Silk-expert Pro 5 jsem zvládala nejvyšší stupeň i v oblasti za koleny, u Braun Smart IPL Skin i·expert jsem si stupně snižovala.

Pro porovnání: běžné oholení žiletkou X po aplikacích IPL

Díky vyšší odolnosti chloupků a málo citlivé pokožce jsem používala pro dosažení tohoto výsledku IPL aplikaci každých 5 dní a na nejvyšší stupeň intenzity. Zároveň mám světlou kůži a velmi tmavé chloupky, což přispívá k intenzitě světla. S pozvolnějším postupem, slabším výkonem světla nebo se světlejšími chloupky se můžete dočkat výsledků i za delší dobu.

Braun Smart IPL Skin i·expert můžete používat dvěma způsoby. Buďto můžete jen přikládat strojek k jednotlivým místům a postupně vysílat pulzní světlo, nebo plynule pohybovat epilátorem po kůži. Plynulá metoda více zahřívá hlavici, ale je praktická a rychlá. Při jejím používáním na větších plochách kůže budete mít kompletní epilaci hotovou do deseti minut.

Napájení a údržba – 9,5/10

Braun Smart IPL Skin i·expert je napájený ze sítě. Ačkoliv mnozí by uvítali bateriové provedení, přítomnost kabelu má své opodstatnění. Na rozdíl od limitovaného pohonu akumulátoru může epilátor do zásuvky nabídnout stabilní a dostatečný výkon jak svou intenzitou, tak rychlostí záblesků. K tomu také napomáhá přítomnost zdroje. Navíc IPL není zapotřebí nabíjet a ani vám nedojde baterka během práce.

napájení Braun Smart IPL Skin i expert

Kabel má dostatečnou délku, tudíž vás nebude omezovat v rozsahu pohybů. Je však na rozdíl od běžných napájecích kabelů díky přítomnosti základny trošku těžší. Epilaci můžete provádět kdekoliv, kde máte přístup k zásuvce. Třeba i v posteli. Na rozdíl od holení zde chloupky neodpadávají a celý proces probíhá bez použití vody, takže není nezbytně nutné zařízení používat pouze v koupelně.

Kabel je k epilátoru Braun IPL Skin i·expert trvale připojený. Pokud by se tedy poškodil, nelze ho jednoduše vyměnit, což je značná nevýhoda. V části spoje je ale zesílený, aby byl více odolný proti mechanickému opotřebení.

Údržba je velmi snadná. Při epilaci na přístroji nezůstávají žádné nečistoty. Pokud byste si přeci jen omylem připálili nějaké chlupy, stačí je z lampy otřít suchým hadříkem. Stejně tak se zbavíte případného prachu. Ani ten by ale neměl být problém, protože svůj Braun IPL Skin i·expert můžete skladovat v taštičce.

Závěrečné hodnocení Braun smart IPL Skin i·expert

9.1

Perfektní

Tento IPL epilátor se během testu osvědčil jako velmi účinný. Na rozdíl od holení či vytrhávání dokáže odstranit chloupky bez viditelných stop na kůži. Aplikaci světla na kůži ucítíte, ale rozhodně není tento proces bolestivý. Obzvláště ve srovnání s běžnou epilací.

Také chválíme, že epilátor má ergonomická tvarování a snadné ovládání. Chytrá funkce automatického snímače odstínu pokožky eliminuje jakékoliv složité nastavování a také zajišťuje bezpečnost používání. Braun IPL Skin i·expert umí i plánovat vaše odstraňování chloupků, učit se v reálním čase a nahradit tak služby zkušené kosmetičky. Pro toto je ovšem nutná aplikace, která se během testování nepodařila zprovoznit na různých mobilních zařízeních i různých Wi-Fi sítích. Někteří další uživatelé hlásí podobné problémy, což je velká škoda, protože právě tyto chytré technologie představují rozdíl mezi nejvyšší řadou a běžnými (ale i tak prémiovými a stejně výkonnými) epilátory Braun.

Konstrukce a design
10
Funkce a ovládání
7
Výsledky epilace
10
Napájení a údržba
9.5
Klady
 • Bezbolestná epilace
 • Bezpečné automatické nastavení intenzity světla
 • Snadné používání
 • Dlouhotrvající výsledek
 • Smart funkce
Zápory
 • Aplikace nejde všem zprovoznit
 • Nehodí se pro všechny barvy chloupků a kůže
 • Vyšší cena

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.6 (102 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář