Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Pneumatiky

Recenze celoročních pneumatik Bridgestone Dueler A/T

6. 4. 2022 aktualizováno

Recenze celoročních pneumatik Bridgestone Dueler A/T

Model Bridgestone Dueler A/T 001 235/65 R17 108H jsme do našeho výběru celoročních pneu zařadili jako ideální model pro SUV, terénní a jiné větší vozy. Dokáží si hravě poradit s bahnitými cestami i s hlubokým sněhem. Navíc vás potěší zvýšenou odolností.

Hodnocení Bridgestone Dueler A/T

8.6

Skvělé

Hodnocené Bridgestone Dueler A/T 001 235/65 R17 108H jsou spolehlivé celoroční pneumatiky do terénu. Mají však překvapivě dobré vlastnosti i na běžných silnicích. Poradí si s různými rozmary počasí a vyznačují se vysokou odolností. Spotřeba paliva je průměrná, ale vzhledem k robustnímu provedení a speciálnímu terénnímu dezénu stále dobrá.

Chování na mokru
9
Chování na sněhu
9
Chování na ledu
8.5
Chování na suchu
8.5
Úspora paliva
8.5
Tichost
8
Uživatelské hodnocení
9

test Bridgestone Dueler A/T 001 235/65 R17 108H Skvělé do terénu

Bridgestone Dueler A/T 001 jsou celoroční pneu zaměřené na pohyb v terénu. O tom vypovídá už jejich výrazně členitý a nepravidelný dezén směřující do více stran, který se postará o dobrý záběr na každém povrchu. Snadno si poradí s bahnem i se sněhem. Zároveň si ale zachovávají i dobré jízdní vlastnosti na silnici.

Vyznačují se krátkou brzdnou dráhou a vysokou přilnavostí. Na evropském energetickém štítkování spadají Bridgestone Dueler A/T 001 přilnavostí za mokra do kategorie C, což je pro celoroční pneu stále dobrý výsledek. S odváděním vody si poradí především díky širokým drážkám mezi mohutnými bloky a díky četným prořezům. Udržují tak stálý kontakt s vozovkou i při vyšších rychlostech.

Vysoká odolnost

Jak je u celoročních pneumatik do terénu očekávatelné, můžete se zde spolehnout na výbornou odolnost. Použité materiály i speciální výztuhy v konstrukci pomáhají zvládat bodový tlak, aby nedošlo v důsledku terénních nerovností, jako jsou kameny, k proražení. Také v rámci životnosti a odolnosti proti opotřebení si Bridgestone Dueler A/T 001 235/65 R17 108H nevedou vůbec zle.

Vysoký kilometrový nájezd spolu s přijatelnou cenou vzhledem k dobrým jízdním vlastnostem tvoří výhodnou kombinaci. Spotřeba paliva v kategorii C pak patří spíše k průměru mezi dalšími celoročními pneumatikami. Ve třídě terénních modelů s hrubým je však stále ještě nadprůměrná.

Bridgestone Dueler A/T 001 235/65 R17 108H

Uživatelské hodnocení

Značka Bridgestone má celkově kvalitní pneumatiky a tento model, který výrobce označuje jako „all-terrain & all-season“, není výjimkou. Jedná se o nástupce předchozího typu A/T 694, který patřil mezi uživatelsky velmi oblíbené.

Také Bridgestone Dueler A/T 001 si získává mezi zákazníky prakticky samou chválu. Nejvíce oceňované je zvládání náročných terénních podmínek a rozmarů počasí. Naopak hlučnost 72 dB označují mnozí za poměrně vysokou. To je ovšem u SUV celoročních gum do terénu očekávatelné.

Hlavní vlastnosti a parametry

Celoroční pneu Bridgestone Dueler A/T 001 235/65 R17 108H se hodí pro větší vozy, čemuž také odpovídají rozměry. Ve své kategorii průměru R17 mají tyto celoroční pneumatiky větší šířku 235 a také poměrně větší profil 65. Taktéž nosnost musí být logicy zvýšená. Index 108 udává maximální zatížení 1 000 kg. Rychlostní index H pak znamená maximální povolenou rychlost 210 km/hod.

Hlučností 72 dB spadají Bridgestone Dueler A/T 001 235/65 R17 108H do třídy B. Přilnavost za mokra a spotřebu paliva pak najdete v kategorii C.

Testované terénní celoroční pneumatiky Bridgestone Dueler A/T 001 se samozřejmě vyrábějí kromě modelu 235/65 R17 108H i v dalších velikostních provedeních.

Klíčové vlastnosti Hodnoty
Šířka 235
Profil 65
Vnitřní průměr R17
Index nosnosti 108 (do 1 000 kg)
Index rychlosti H (do 210 km/h)
Úspora paliva C
Přilnavost za mokra C
Hlučnost 72 dB

Nejprodávanější celoroční pneu na Heurece

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (26 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuze a zkušenosti

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář