Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Pneumatiky

Recenze celoročních pneumatik Bridgestone Weather Control A005 Evo

7. 4. 2022 aktualizováno

recenze Bridgestone Weather Control A005 Evo

Bridgestone 195/65 R15 91H jsme do našeho testu celoročních pneumatik v kategorii R15 zařadili především kvůli výborné přilnavosti za mokra. Při běžném nenáročném provozu je můžete bezpečně používat po celý rok bez přezouvání. Více informací a parametrů se dozvíte v naší aktuální recenzi.

Hodnocení Bridgestone Weather Control A005 Evo

8.4

Skvělé

Celoroční Bridgestone Weather Control A005 Evo 195/65 R15 91H vynikají především přilnavostí za mokra v nejlepší kategorii A. Také na nich chválíme pomalé a rovnoměrné opotřebovávání. Hlučností a spotřebou paliva se řadí k průměru. Hůře si dle mnohých zkušeností i odborných testů vedou na kluzkém zimním povrchu.

Chování na mokru
10
Chování na sněhu
8.5
Chování na ledu
6.5
Chování na suchu
9
Úspora paliva
8
Tichost
8.5
Uživatelské hodnocení
8.5

parametry celoroční pneu Bridgestone Weather Control A005 EvoPerfektní přilnavost za mokra

Největším plusem testovaných celoročních pneu Bridgestone je jejich výborná ovladatelnost za špatného počasí; především za deště. Přilnavost za mokra spadá do nejlepší možné kategorie „A“ na evropském štítkování. To je výborný výsledek, kterého příliš velké množství celoročních modelů nedosahuje.

Stejně dobře si univerzální Bridgestone Weather Control A005 Evo vedou na sněhu. Za své vlastnosti vděčí především speciálně tvarovanému dezénu. Směrový běhoun je tvarovaný do „V“. Uprostřed se pak nachází vzorek připomínající písmeno „Z“. Dobře odvádí vodu a má krátkou brzdnou dráhu.

Hlučnost, spotřeba a životnost

Výborná přilnavost zajistí bezpečnou jízdu v zimě i v létě. Ovšem ovlivňuje i další parametry, které jsou zde spíše průměrné.

Například hlučnost dosahuje poměrně běžných 71 dB, což je již třída hlučnosti B. Spotřebou paliva se Bridgestone Weather Control řadí do ne úplně nízké kategorie C.

Pro výrobu těchto celoročních gum byla použitá technologie mísení, která zlepšuje rozptýlení vysokého obsahu částic siliky. To pomáhá jízdním vlastnostem a zvyšuje kilometrový nájezd. Díky rovnoměrnému rozložení tlaku se pneumatiky opotřebovávají souměrně a mohou se pochlubit poměrně dlouhou životností.

test Bridgestone Weather Control A005 Evo penumatiky - Hlučnost, spotřeba a životnost

Jak si stojí v testech?

Univerzální gumy na auto značky Bridgestone nejsou mezi celoročními pneumatikami žádným nováčkem. Na rozdíl od předchozích modelů této značky má Weather Control A005 Evo poněkud proměnlivé hodnocení v odborných testech. Zatímco Autobild tyto pneumatiky zařadil hned v několika rozměrech na první místo, v jiných srovnáních (například ADAC) si odnesly i hodnocení „nedostatečná“ nebo „nedoporučeno“.

Taktéž někteří zákazníci na tento model nedají dopustit a jiní k němu mají připomínky. Nejhorší uživatelské hodnocení mají Bridgestone Weather Control A005 Evo při chování na ledu. Doporučujeme je proto spíše pro běžné celoroční městské podmínky, nikoliv do hor.

Hlavní vlastnosti a parametry

Jak již z označení vyplývá, celoroční Bridgestone Weather Control A005 Evo 195/65 R15 91H mají průměr R15, šířku běžných 195 a profil 65. Rychlostní index H značí maximální povolenou rychlost do 210 km/h a nosnostní index 91 pak zatížení do 615 kg. Ještě připomeneme, že hlučnost dosahuje 71 dB, kategorie přilnavosti za mokra je výborné A a spotřeby C.

Univerzální gumy Bridgestone Weather Control A005 Evo se vyrábí samozřejmě nejen v rozměru 195/65 R15 91H. Díky široké nabídce velikostí tyto pneumatiky celoroční obujete na menší automobily i větší SUV. Skvělého hodnocení přilnavosti za mokra dosahuje celá řada velikostních typů.

Klíčové vlastnosti Hodnoty
Šířka 195
Profil 65
Vnitřní průměr R15
Index nosnosti 91 (do 615 kg)
Index rychlosti H (do 210 km/h)
Úspora paliva C
Přilnavost za mokra A
Hlučnost 71 dB

Nejoblíbenější celoroční pneumatiky – žebříček TOP5

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (44 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuze a zkušenosti

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář